Jump to content

'YETMEZ AMA EVET'Çİ SAHTEKARLAR.

Recommended Posts

Bir iiberal, askerin ya da kemalist satatükonun hukuksuz fiillerine saydırırken dincilerin hukuk dışı fikirlerine aynı şekilde saydırmıyorsa menfaat peşindedir, liberalliği maskedir, satılmıştır. Buna itirazı olan liberal var mı?

Adamlar, Ösym gibi Türkiye şartlarında güvenli sayılabilecek bir kurumun bile ırzına geçtiler. Her yerde muazzam bir kadrolaşma var. Üstelik anayasa mahkemesinin, danıştayın falan yapısını değiştirdiklerinde sayıca üstünlük sğlayacaklar. Demokrasi demokrasi diye çığırıken bile önüne geleni tehdit etmekten çekinmeyen, zamanında demokrasi araçtır, gerekirse papaz kıyafeti bile giyerim demiş bulunan bir başbakanın partisi yargıyı da kendi adamları ile doldurup çoğunluğu ele geçirdiğinde neler olur siz tahmin edin.

Kpss'deki skandalı yapanlar dindarlar değil...

Haberin yok mu....

Dötü başı açık bir karı....

Akşam...

Doğruların kanalı Stv izlemedin herhalde... :D :D :D

Sitelerde Paylaş
  • İleti 104
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Demokrasi demokrasi diye çığırıken bile önüne geleni tehdit etmekten çekinmeyen, zamanında demokrasi araçtır, gerekirse papaz kıyafeti bile giyerim demiş bulunan bir başbakanın partisi yargıyı da kendi adamları ile doldurup çoğunluğu ele geçirdiğinde neler olur siz tahmin edin.

Bence bir şey olmaz. Türkiye'nin toplumsal dinamikleri sağlam. Bunun üstesinden gelir.

Sitelerde Paylaş

Kpss'deki skandalı yapanlar dindarlar değil...

Haberin yok mu....

Dötü başı açık bir karı....

Akşam...

Doğruların kanalı Stv izlemedin herhalde... :D :D :D

Biz de salaktık ya, üstelik olay sadece Kpps ile sınırlı değil. Bu da ilk sabıkası değil Akp'nin arka bahçesinin.

Sitelerde Paylaş

Biz de salaktık ya, üstelik olay sadece Kpps ile sınırlı değil. Bu da ilk sabıkası değil Akp'nin arka bahçesinin.

Evet Müslüman adamı almayacakta...

Cenabet Halkın Partilileri alacaktı...

Bu söz biryerden tanıdık geliyordur umarım... :D :D :D

Sitelerde Paylaş

Bence bir şey olmaz. Türkiye'nin toplumsal dinamikleri sağlam. Bunun üstesinden gelir.

Siz nerde yaşıyorsunuz ya? Her neredeyse oradan sallaması kolay.

Dinamik minamik kalmadı. İyi kötü babasının hayrına olmasa da bunlara karşı bir denge unsuru statüko yanlılarını komple sindirdiler.

Sitelerde Paylaş

Siz nerde yaşıyorsunuz ya? Her neredeyse oradan sallaması kolay.

Dinamik minamik kalmadı. İyi kötü babasının hayrına olmasa da bunlara karşı bir denge unsuru statüko yanlılarını komple sindirdiler.

Statüko yanlılarının oy oranı %40. Nasıl sindirme bu? Darbecileri temizlediler. İyi de oldu!

Sitelerde Paylaş

Bu işin Aması, maması olmaz, Boykotu moykutu da.

Eğer oylama seçenekleri içinde. EVET AMA, ve BOYKOT seçenekleri olsa idi. Seçmen bu seçenekler için oy kullanabilseydi. Bu seçeneklere bakarak. EVET AMA cıların gücü ve miktarı, BOYKOTCULARIN gücü ve miktarı ortaya çıkardı ve Bu ortaya çıkışın bir anlamı olurdu.

Evet ama diyenleri, evetcilerden ayırmak mümkün olacak mı. Hayır!

Boykot edenleri, oy kullanmaya tenezzül etmeyenlerden ayırmak mümkün olacak mı? Hayır.

O halde, Evet Ama cılar açıkca, boykotcular da gizlice, Evetcilerin değirmenine su taşımaktadırlar.

Evet Ama cıların eski solcu ve komünist olmaları, Onların zaten eskidiğinin göstergesidir. Sovyetler birliğin havlu atıp, dağılıp kapitalizme çark ettikten sonra bile iktidardakiler eski komünistlerdir. Bunların komünistliklerinden eser kalmamıştır.

Sevgiler.

Sitelerde Paylaş

Evet Müslüman adamı almayacakta...

Cenabet Halkın Partilileri alacaktı...

Bu söz biryerden tanıdık geliyordur umarım... :D :D :D

Tabi ki, sen dalganı geçiyorsun ama mantalite aynen bu adamlarda. Hakedene hakkını vermek yerine haketmeyen yandaşlarına haketmediklerini veriyorlar.

Sitelerde Paylaş

Tabi ki, sen dalganı geçiyorsun ama mantalite aynen bu adamlarda. Hakedene hakkını vermek yerine haketmeyen yandaşlarına haketmediklerini veriyorlar.

Korkma bu adamlardan şeriat falan gelmez...

Ben sadece....

Ehven-i Şer mantığıyla oy veriyorum...

Bunun için destek vereceğim...

Yoksa gerçekten bu partinin şeriatı falan savunduğu yok...

Sitelerde Paylaş

Statüko yanlılarının oy oranı %40. Nasıl sindirme bu? Darbecileri temizlediler. İyi de oldu!

Darbecileri temizlediler de bunlar onlardan aşağı mı? Şu Tayyip'in demeçlerine baksana sen? Ağzından demokrasi lafı düşmezken tarafınızı belli etmezseniz ben yapacağımı bilirim diye Tüsiaad'ı bile tehdit ediyor. Adam açıkça dedi bize ayak bağı olan tüm kurumları temizleyeceğim diye.

Sitelerde Paylaş

Korkma bu adamlardan şeriat falan gelmez...

Ben sadece....

Ehven-i Şer mantığıyla oy veriyorum...

Bunun için destek vereceğim...

Yoksa gerçekten bu partinin şeriatı falan savunduğu yok...

Şeriat gelmez tabi ki. İç ve dış dinamikler var. Bu adamların esas derdi rant.

Eskiden öteki şerefsizler yiyorlardı, şimdi onları sindirip kendileri yemeye başladılar.

tarihinde ziver tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Şeriat gelmez tabi ki. Bu adamların derdi rant. Eskiden öteki şerefsizler yiyorlardı, şimdi onları sindirip kendileri yemeye başladılar.

E dünyanın kanunu mu demek ki...

Ama Ulu Önder Tayyip Erdoğan'ın yaptığı çok güzel işler var...

Cem Uzan pisliğini temizlemesi...

Aydın Doğan'ı tırsıtması...

Tüsiad'a posta koyması.....

Ve onuda tırsıtması....

Önceden bunlar öylemiydi...

Bir gecede hükümet indirip hükümet çıkarırlardı.....

Böyle pisliklerin yola gelmesi...

Ve birçok icraatı çok iyidir....

Birde Koç ile Sabancıyı da...

Hatlerini bildirse...

Şerefsizim...

Ölene kadar oyum onun olur....

Sermaye güçlerinin kedi fare gibi...

Hükümetle oynaması zoruma gidiyordu....

Aydın Doğan'ın Mesut Yılmaz'ı pijamayla karşılamasını hala iyi hatırlıyordur...

Bu haliyle bile....

Hükümet hiçbirşey yapamıyordu....

Resmen seni s...klemiyorum diyordu...

Şimdi nasıl....

Bir başbakan geldiği zaman...

Tüsiadın kodomanları el pence divan duruyorlar....

Aradaki ve yönetimdeki fark....

Sitelerde Paylaş

Darbecileri temizlediler de bunlar onlardan aşağı mı? Şu Tayyip'in demeçlerine baksana sen? Ağzından demokrasi lafı düşmezken tarafınızı belli etmezseniz ben yapacağımı bilirim diye Tüsiaad'ı bile tehdit ediyor. Adam açıkça dedi bize ayak bağı olan tüm kurumları temizleyeceğim diye.

Ben zaten Erdoğan'ın iyi olduğunu söylemedim. Diğer başlıkta ifade ettim. Gazetecilere bile hiddetleniyor öfkeleniyor adam. Yunan gazeteciyi bile azarladı. Her kurumu organı kontrol etmek istiyor. Kendi iradesiyle insanların iş görmesine, görüşlerini ifade etmesine dayanamıyor. Otoriter tipte birisi.

Sitelerde Paylaş

Uzun sözün kısası:

'YETMEZ AMA EVET' demenin anlamı kesinlikle 'EVET' demektir; hiç boşuna kıvırmayın. Buradaki 'YETMEZ AMA ..', sadece gerdekteki gelin nazıdır.

(Hani 'demokrat'ız, 'entelektüel'iz ya; azıcık itiraz edelim canım.. Hemen yatıp da teslim olmayalım.)

tarihinde Satsuma54 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Uzun sözün kısası:

'YETMEZ AMA EVET' demenin anlamı kesinlikle 'EVET' demektir; hiç boşuna kıvırmayın. Buradaki 'YETMEZ', sadece gerdekteki gelin nazıdır.

(Hani 'demokrat'ız, 'entelektüel'iz ya; azıcık itiraz edelim canım.. Hemen yatıp da teslim olmayalım.)

Senin bu lafın şuna benziyor...

Tecavüzcü Coşkun abimizin bir sözü vardır....

"Kurtulamadığın tecavüzden zevk almaya bakacaksın"

Sizde öyle yapmaya bakın derim... :D :D :D

Sitelerde Paylaş

Bir iiberal, askerin ya da kemalist satatükonun hukuksuz fiillerine saydırırken dincilerin hukuk dışı fikirlerine aynı şekilde saydırmıyorsa menfaat peşindedir, liberalliği maskedir, satılmıştır. Buna itirazı olan liberal var mı?

Adamlar, Ösym gibi Türkiye şartlarında güvenilir sayılabilecek bir kurumun bile ırzına geçtiler. Her yerde muazzam bir kadrolaşma var. Üstelik anayasa mahkemesinin, danıştayın falan yapısını değiştirdiklerinde sayıca üstünlük sğlayacaklar. Demokrasi demokrasi diye çığırıken bile önüne geleni tehdit etmekten çekinmeyen, zamanında demokrasi araçtır, gerekirse papaz kıyafeti bile giyerim demiş bulunan bir başbakanın partisi yargıyı da kendi adamları ile doldurup çoğunluğu ele geçirdiğinde neler olur siz tahmin edin.

Tutarsızlık eleştirisi yaparsın, eleştirin yerinde de olur ama satılmış vb. lâfları tasvip etmiyorum.

Kadrolaşma bir Türkiye gerçeği zaten, her başa gelen yapıyor, keşke olmasa. Ama bu Türkiye bir uçurumun eşiğinde, "son kale" de düşerse her şey bitecek, şeriat gelecek falan gibi anlamlara gelmiyor, alakası yok. Laik kesimdeki "laik depresif" ruh hâli anlaşılması zor bir şey; Gül Cumhurbaşkanı olmadan önce de aynı lâflar vardı; 8 senedir "tehlikenin farkında mısınız?" geyikleri yapılıyor, ama bir şeyin olduğu yok; bunları geçelim artık. Hele bilip bilmeden İran falan diyenlere kıl oluyorum, ne alakası varsa artık. Asteriks'te bir "gök başımıza yıkılmadıkça" geyiği vardı, ülkemizde bir kesim de her an göğün başlarına yıkılacağı korkusuyla yaşıyor.

Sitelerde Paylaş

Sahtekarlar,satılmışlar,hainler(buna alıştık pek etkisi kalmadı artık),kıç yalayıcılar...gider bu böyle.

Nişanyanın bir yazısı var küfretmeyen kemalist olur mu diye,aklıma o geldi.Seviyeyi düşürenler neden hep kemalistler?

Niye diğerleri hep satılmış?Dünyayı kendi dar odanızdan ibaret mi sanıyorsunuz?Sizin ideolojinizin dünyada adı var mı?

Miladı dolmuş kıytırık ulusalcılık/milliyetçiliğin savunacak tarafı olmadığı belli,yapabileceğiniz tek şey sesinizi çok çıkararak diğerlerini sindirmeye çalışmak.

O da uzun süre yürümeyecek söyleyeyim size...

Sitelerde Paylaş

Yetmez ama evetçiler, önemli olan boyu değil işlevi sözünü şiar edinmiş aza kanaat getiren şanlı bir gruptur. Ben bunların AKP, SP, BBP ile elele statükoyu yıkıp memlekete aydınlık liberal demokrasiyi getireceklerine yürekten inanıyorum.

Selam olsun Roni Margues ve tüm diğer Troçkist yoldaşlara. Devrimci mücadele engellenemez...

Sitelerde Paylaş

Eğer oylama seçenekleri içinde. EVET AMA, ve BOYKOT seçenekleri olsa idi. Seçmen bu seçenekler için oy kullanabilseydi. Bu seçeneklere bakarak. EVET AMA cıların gücü ve miktarı, BOYKOTCULARIN gücü ve miktarı ortaya çıkardı ve Bu ortaya çıkışın bir anlamı olurdu.

Niye hocam. İlla, bize dayatılan seçeneklerin dışına çıkamayacakmıyız? Evet de çıksa Hayır da çıksa yapılan sadece cunta anayasasını meşrulaştırmak olacaktır. Kusura bakmayın ama sevgili hocam benim buna hiç niyetim yok.
Sitelerde Paylaş

Evet diyenler, 12 eylül'le hesaplaştıklarını ve demokrasi getireceklerini söylüyorlar. Hayır diyenler de 12 Eylül'ü istemediklerini ama dinci faşizme gidişi durdurmak için hayır dediklerini, yani demokrasiyi savunduklarını söylüyorlar. Oysa ikisi de sahtekardır. Zira hayır oyu vermek, ''AKP'ye karşı olmak'' üzerinden 12 Eylül faşist anayasasını utangaçça savunmaktır. Evet demek ise 12 Eylül faşizminin açtığı yolda bir durak daha ilerlemektir. AKP'nin anayasası ile 12 Eylül anayasası arasında özde hiçbir fark olmadığı için, evet de hayır da 12 Eylül çizgisini olumlamaya hizmet eder. Tek samimi demokrat tutum boykot etmektir. Zaten KPSS'de bile bu kadar dolap çevirebilen cemaat kadroları, seçim sandıklarını sayarken kim bilir ne dolaplar çevirir. Sırf bunun için bile boykot etmek gerekir.

12 Eylül'ün özü, sonrasındaki 24 Ocak liberal ekonomik kararlarını uygulayarak ülkeyi piyasalaşma için dikensiz gül bahçesine çevirmekte yükselen işçi sınıfı hareketini etkisizleştirmek amacıyla bir demir balyoz olarak kullanılmasındadır. Ekonomik liberalleşmeyle, darbenin ardındaki esas güçler olan emperyalizm ve sermaye sınıfıyla, solu engellemek için toplumun dinselleştirilmesi ve bu amaçla kullanılan cemaatler, tarikatler, din dersleriyle hesaplaşılmadan 12 Eylül'le hesaplaşılmaz. AKP yalan söylemektedir. Diğer düzen partileri de bu yalana karşı çıkar görünürken hiçbir alternatif öneri getirmeyerek 12 Eylül faşizminin eski halini ''ehven-i şer'' mantığıyla savunabilecek kadar düşkünleşmiştir. Halkın önüne iki gerici tercih konmakta ve halkımız oylamaya çağırılmaktadır. Oysa asıl devrimci tutum, halkın iradesinin sandığa sıkıştırılmasında taraf olmaktan değil, sandıktan taşıp sokakları örgütlemekten geçer. Kürtlerin yok sayılmasına karşı BDP'nin koyduğu tavrı yok sayılan tüm kesimler koyabilse; emekçiler, kadınlar, eşcinseller, anti-militaristler, çevreciler, Aleviler v.s. de koyabilse çok daha etkili bir boykot olurdu. Öyle bir boykot olurdu ki, sistem artık kendi demokrasi iddiasını taşıyamaz hale gelir ve ''Peki halk ne istiyor?'' sorusuna teslim olarak hem AKP hem de 12 Eylül anayasalarını geçersizlerdi.

Şahsen, referandumda boykot tercihini kullanacağım. Kurtuluş sandıktan değil, her tür düzen içi kuruma tavır alıp devletten bağımsız bir emek örgütlenmesini sokaklarda yaratmaktan geçer. Zaten laiklik veya demokrasi konusunda samimi endişeleri olan insanlar da düzen içi mücadelelerin gün geçtikçe olanaksızlaştığını ve AKP tarafından engellendiğini gördükçe -biraz da mecburen- düzen dışı/devrimci alternatiflere yönelecektir.

Acaba o günü uyuyarak ya da bildiri dağıtarak mı geçirsem, yoksa sandık başına gidip evet ve hayır seçeneklerinin yanına kalemle bir de ''S.ktir!'' yazıp ve sonra da mührü ona vurup oy mu versem kararsızım. Oy verilen binanın önünde ''Çözüm sandıkta değil, devrimde!'', ''Oy verme, Koy-ver!'', ''Hepsi faşist, hepsi gerici!'' v.b. sloganlar atıp üzerinde Evren ve Erdoğan'ın fotoğraflarının olduğu temsili bir sandığı ateşe falan mı versek yoksa? :)

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...