Jump to content

amcasının kızları helaldir ! NİÇİN ? Ana vatanlarından sırf muhammed dedikleri için kovuldular onun için

Recommended Posts

Ahzab 50

Ey Nebî (Peygamber)! Muhakkak ki Biz, ecirlerini (mehirlerini) verdiğin zevcelerini ve elinin (altında) malik olduğun, Allah'ın ganimet olarak sana verdiği (cariyelerini) helâl kıldık. Ve seninle beraber hicret eden amcanın kızları, halanın kızları, dayının kızları, teyzenin kızları ve nefsini Nebî (Peygamber) için hibe eden ve Nebî'nin (Peygamber'in) de onu almak istediği mü'min kadınları, (diğer) mü'minler hariç, sana özel olarak (helâl kıldık). Onlara (diğer mü'minlere) zevceleri ve ellerinin (altında) malik oldukları (cariyeleri) konusunda neyi farz kıldık, Biz biliriz. (Bu), senin üzerine bir zorluk olmaması içindir. Ve Allah, Gafûr'dur (mağfiret eden), Rahîm'dir (Rahîm esmasıyla tecelli eden).

Bu ayeti kerimenin manası: dünyanın en harikulade bir çocuğu sİzin ailenize mensup olaraktan dünyay gelse.YDİ SİZ NELER YAPMAZDINIZ .

elbette o ailendeki herkes o aşık oldukları Çocuktan ayrılmak istemez..

İşte onun için amcasının dayısının halasının teyzesinin kızları hazreti Muhammed için hiçret ettiklerinden dolayı

hazreti Muhammede aşık oldukları için ana vatanlarından kovuldukları için

bütün insanlığın kurtarıcısı, Allahın habibi, beşeriyet fahri ebedisii nefsi natıka-i kainatın kalbi olan hazreti Muhammede eş olmak hakkına sahiptirler..

niçin ? ana vatanlarından sırf muhammed dedikleri için kovuldular..

niçin ? islam dini henüz bizim bildiğimiz gibi kainata kökü salmamıştır. kurulmamıştı.. kurulmamış bir dinr gönüle verdikleri için

niçin ? çölde yetişen.. İNSAN PİŞİRİCİ bir iklimde yetişen

görünüşte sadece abtulmuttalbin yetimi olan ve kendi akrabası olan zatın.. Allahın elcisi olduğuna..

ve 14 asır sonra bile kendi akrabası olan hazreti Muhammedin hıra dağında tek başına açmış olduğu la ilahe illallah davasının kapanmıyacağına.. (inandıkları için)

14 asır sonra amerikada filandiyada insanların kendi akrabası olan muhammede tabi oalcaklarına.. (inandıkları için)

hulasa kendi akrabası olan Muhammedin İslam denilen bir din kuracağına (inandıkları için)

ve bütün kainatı bu din meşgul edeceğini.. o günkü çölde dolaşan Akıl asla kabul etmediği halde.. amcasının halasının dayısının teyzesinin kızları inandı...

işte aklın mantığın asla kabul edemeyceği bir şeye inandıklarından dolayı

ve sır kendi akrabalarının dünyaya tek başına meydan okuyuşunun arkasından gittikleri için

bunun için 3 sene boykotlar görüp yarı aç yarı tok gezdikleri halde bile dönmediklerinden ve Hatta ana vatanlarından sağa sola kovulduklarında bile bu inançlarında dönmediklerinden dolayı hazreti muhammade eş olmak hakkına sahiptirler..

işte bu şekilde amcasının halasının dayisının teyzesinin kızları gibi ....nefsini peygambere hibe eden kadınlarda hazreti Muhammed isterse onu Eşi olmak hakkına sahiptirler diyor Allah

anlatabildik mi acaba ?

SAYGILAR !

Ahzab 51

Onlardan dilediğini ertelersin, dilediğini yanına alırsın. Ve azlettiklerinden (bıraktıklarından) istediğini (tekrar) yanına almanda bundan sonra sana günah yoktur. Bu, onların gözlerinin aydın olması (sevinmeleri), onların hüzünlenmemesi ve bu onların hepsinin senin verdiğin şeylerden razı olmaları için en uygundur. Ve Allah, kalplerinizde olanları bilir. Allah, Alîm'dir (en iyi bilen), Halîm'dir.

ayetin manası: peygamber efendimizin bir nisadan bir niysa meylden münezzeh olduğundan dolayı.. cenabı Hak bu ayeti kerime de hazreti Muhammede hitap ederken Ümmeti muhammed aişaret ediyor..

ayette Allah kalblerinizin içindekini bilir diyor..

kulubi-küm: yani küm zamiri. herkes demektir..

Allah herkesin kalberindekini bilir.. demek ki ayette Allah hazreti Muhammede değil ümmete işaret ederek.. kablerimizde Allah kime aşık olduğunu bildiğini söylüyor

yani.. çok eşli olanlara hazreti Muhammed gibi davranmalısınız diyor

yani eşlerin gönülleri aydınlık olsun mahzun olmasın razı olmaları için Muhammedime nasıl bir yol izlettirmişsem sizde o şekilde yol izlemelisiniz diyor

yani çok eşli olan bir adam.. eşlerindeden sadece bir tek kadına aşık olabilir..

o yüzden o kadar dikket edicek.. o kadar olgun davanacak ki. eşlerin gönülleri aydınlık olabilmesi için o şekilde davrancak yani eşler kocamız hangimizi acaba daha çok seviyor diye tereddüt edecek.. ey ummeti muhammed allah kalblerinizdekini bilir.. eşlerden hangisine aşıksınız Allah bilir... eşler bilmiycek diyor..

demek ki ayetten çıkan mana

bir insanın birden fazla eş sahibi olabilmesi için.

ayette eşlere olan davranış nasıl olduğu tetkik edilirse.

çok eşli olan adamın teyemmulatı kalbiyesi olmıycak aman çıkar:

yani eşlerden hangisine aşık olduğunu belli etmiycek...

bu şarta sahip olmayan insalar.. çok eşlilik ruhsatına sahip değillerdir...

saygılar

BİRDE !!!!

islamın çok eşliliğe ruhsat verdiğine dil uzatanlar..

dünyada metres usulünü kaldırabilmişler midir.. ? hayır !

adam evli olduğu halde metres hayatı geçirir.. hatta çocuğunda olur.. adıda piç olur..

dünyada metres usulunü kaldırmadıktan sonra..

islamdaki çok eşliliğe dil uzatmak hakkın yoktur

çok eşliliğin hikmetilerinden bir Şudur : Dünyada kadınlar erkeklere göre daha çok ezilirler..

eğer çok eşlilik hakkıyla yerine getirilecek olursa..

dünyada bir tane.. sokakta sürünen kadın bulunmaz..

saygılar reanultferrari

Sitelerde Paylaş

BİRDE !!!!

adam evli olduğu halde metres hayatı geçirir.. hatta çocuğunda olur.. adıda piç olur..

çok eşliliğin hikmetilerinden bir Şudur : Dünyada kadınlar erkeklere göre daha çok ezilirler..

saygılar reanultferrari

o hak kadınlara neden verilmiyor?kadınlara da hakkıyla çok eşlilik tanınsa emin ol sürünen erkek de kalmaz..

quranı erkek kitabı yapan bir hadisede budur zaten

dünyada kadının daha çok ezildiği ise sadece geri kafalı toplumlarda kaldı

tarihinde zındık tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
demek ki ayette Allah hazreti Muhammede değil ümmete işaret ederek.. kablerimizde Allah kime aşık olduğunu bildiğini söylüyor yani.. çok eşli olanlara hazreti Muhammed gibi davranmalısınız diyor

Bu düşünç ediminiz bütünüyle tutarsız.

Çünkü ayet "nebi" sözcüğü ile muhammeti imliyor ulayu (ve) "leke" sözcüğü ile konu elemanlarını muhammete yöneltiyor.

en nebiyyu, inna ahlelna leke...

o nebi, biz helal kıldık sana...

İslamda muhammeti örnek almak önkoşuldur önen. Muhammete öykünmeyen kişilerde müslümanlık, yalnızca ağızdan çıkan kuru sözdür. Muhammeti öykünmek için ise, onun yararlandığı, eLLah'ın muhammete ayarttığı özel kadınların, ayrıcalıklı ayetlerin, muhammedistler/müslümanlar için de kapsayıcı olmasına gerek kalmıyor.

tarihinde BegTeginli tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Reno gene gemi aziya almissin bu ne arsizlik kardesim simdide adami Behlul yaptin ama tum sulaleside Bihter oldu uckur dedin mi akan sular duruyor amca kizi, hala kizi, evlatliginin kizi, subyani sabisi ...

Bu ne kardesim ya Bu Allahin bu peygamberin baska isimi yok ki adamin skinin keyfine duzinelerce ayet duzenliyor dunya da halledilmesi gereken baska sorun mu yok, kurban kesmek gibi cok önemli bir mevzu bile kuranda yokken görus alanina takilan her disi ile ilgili bunca ayet niye?

Sitelerde Paylaş

Bu düşünç ediminiz bütünüyle tutarsız.

Çünkü ayet "nebi" sözcüğü ile muhammeti imliyor ulayu (ve) "leke" sözcüğü ile konu elemanlarını muhammete yöneltiyor.

en nebiyyu, inna ahlelna leke...

o nebi, biz helal kıldık sana...

İslamda muhammeti örnek almak önkoşuldur önen. Muhammete öykünmeyen kişilerde müslümanlık, yalnızca ağızdan çıkan kuru sözdür. Muhammeti öykünmek için ise, onun yararlandığı, eLLah'ın muhammete ayarttığı özel kadınların, ayrıcalıklı ayetlerin, muhammedistler/müslümanlar için de kapsayıcı olmasına gerek kalmıyor.

ne diyorsun yaaa !!!

öykünmeyen önen ne diyorsun .)))))))))))))))

karşımda duramıyorsun

neden mi

bak tekrar anlatayım

Allah zikredilen ayette kalblerinizdeki bilir diyo

ben okuyorum ayeti kerimeyi.. dimi

bana diyor ayet bizim için inmiş

Allah diyor ki

kulubu-küm: küm zamiri

hepimize hitaptır..

ben Ayeti okuduğum zaman bana hitap vardır

allah nebiye söylerken ashabına ve ümmetine ve bana diyor ki

Allah kalblerinizdekini bilir...

işte bu kadar basittir. demek ki ayet nebiye hitap ederken ümmetine işarettir

demek ki ayetten evvelcede söylediğim gibi çok eşlilikte eşlere nasıl bir davranış sergilenecek. peygamberime izlettirdi yol gibi davranışı.. ayette bize talim ediyor

yani çok eşlilikte erkeğin teyaammuleti kabiyesi olmıycak

eşlerden hangisine aşık olduğunu belli etmiycek... bu kadar basit...

Sitelerde Paylaş

Hiç kıvırmaya, hiç mevzuyu çarpıtmaya gerek yok, Muhammed evlatlığı Zeyd'in karısı Zeynep'e aşık olmuş, onu da haremine katabilmek için akraba (amca-dayı-hala-teyze) kızları ile evlenebilmeyi kendisine "Ayet geldi" diyerek helal kılmıştır. Bunun başka hiç bir açıklaması yoktur.

Sitelerde Paylaş

BİRDE !!!!

saygılar reanultferrari

Ha demek Hz.Ahmet metres usulünü aklınca meşrulaştırmış oluyor öylemi?

Bu durumda açıkca yapılan zinaların adı değiştirilerek çok eşliliğe dönüşüyor

ne anladım ben bu işten?

Sokakta sürünen kadınlar meselesine gelince,

hem kadınların hayatını karart hemde sokakta sürünen kadınlar olmasın diye

hayatını karattığın kadınları altına al ne güzel ya.

İslam, kadınları hayvan ve mal yerine koyan ve insanlık tarihinde kadınlara en büyük

işkenceleri yapan bir anlayıştır. Utanmadan birde koyunlarına sokarlar.

Sitelerde Paylaş

Hiç kıvırmaya, hiç mevzuyu çarpıtmaya gerek yok, Muhammed evlatlığı Zeyd'in karısı Zeynep'e aşık olmuş, onu da haremine katabilmek için akraba (amca-dayı-hala-teyze) kızları ile evlenebilmeyi kendisine "Ayet geldi" diyerek helal kılmıştır. Bunun başka hiç bir açıklaması yoktur.

Allianoi ! cevab şurada tıkla

Sitelerde Paylaş

Sen ne aşağılık bir adamsın ya. Ben size pazarlamacılar diyorum. Reno ve ferrariden kaç para alıyorsun ayda? Hem gelip gavur arabasının reklamını yapıyorsun burada, hemde din pazarlıyorsun, allah'ın olsada sana biraz onur ve akıl verse.

Not: Para almıyorsan, enayiliğine de doyma hemi :D. Sen ne güzel pazarlamacısın o zaman. Rızkın 10'da 9'u ticarette ama sen kendi rızkınıda heba ediyorsun. Bu ne kel alaka bir durumdur yav :D. Komedisin resmen.

Sitelerde Paylaş

reno gerçekten mantığına hayranım peygamberin kuzenleri allah için medineye göç ettiler sanıyorum ben, yani bunun karşılığı mı olur??

Allah için mi ?

yoksa Allahın kuzenlerinin ağzında konuştuğuna inandıkları için mi ?

yani kuzenleri nasıl bir kuzense.. kuzenleri onu Allahın elcisi olduğuna inanmışlar..

hangi kuzen

hangi hala kızı dayı kızı... kendi kuzenin 40 sene sonra ben peygamberim dediği vakit ona inanırdı..

ona inandığı için bin türlü eziyet katlanır

ana vatanında dışlanır kovulur... hani kuzen ???

Dünyanın en büyük atesit dinsiz bilim adamı gelse... Hazreti Muhammedin karşısında hurmetle eğilir..yaaaa hayret der..

kendi kuzenleri inanmış ona ve ilk iman edeni 15 senelik evli 54 yaşındaki ihtiyar karısıydı..

bunu düşünmüyor ki şöyle bunu bir düşünse... bu nasıl olmuş diye.. kafasını yere koyacak

queenofhearts

demek ki o kuzen Harikulade bir insandır.. bunu görmüşler ona aşık olmuşlar.. muhakkak Allah senin ağzında konuşuyor.. sen öyle harikulade bir insansın ki diyerek ona tabi olmuşlardır

anlatabildik mi ?

tarihinde Renaultferrari tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Allah için mi ?

yani kuzenleri nasıl bir kuzense.. kuzenleri onu Allahın elcisi olduğuna inanmışlar..

hangi kuzen

hangi hala kızı dayı kızı... kendi kuzenin 40 sene sonra ben peygamberim dediği vakit ona inanırdı..

Dünyanın en büyük atesit dinsiz bilim adamı gelse... Hazreti Muhammedin karşısında hurmetle eğilir..yaaaa hayret der..

kendi kuzenleri inanmış ona ve ilk iman edeni 15 senelik evli 54 yaşındaki ihtiyar karısıydı..

bunu düşünmüyor ki şöyle bunu bir düşünse... bu nasıl olmuş diye.. kafasını yere koyacak

queenofhearts

demek ki o kuzen Harikulade bir insandır.. bunu görmüşler ona aşık olmuşlar.. muhakkak Allah senin ağzında konuşuyor.. sen öyle harikulade bir insansın ki diyerek ona tabi olmuşlardır

anlatabildik mi ?

Anlatamadın, biraz daha yırtın.

Sitelerde Paylaş

Allah için mi ?

hangi kuzen

queenofhearts

anlatabildik mi ?

sen çok iyi niyetlisin din konusunda reno ama gerçekten seni anlayamıyorum..bak kuranda böyle şeyler yazmıyor biz hangi hakla böyle hikayelere inanabiliriz bu dinen günah değil mi

yani peygamber bütün kuzenleri ile mi evlendi sence bu normal mı??

Sitelerde Paylaş

CPU üreticileri üretim bandına;mesela Q serisi işlemci için baskıya başlarlar.baskı bittikten sonra her üretilen CPU ölçüme tabi tutulur.ölçüm sonrasında işlemcinin sınırları belirlenir.aynı silikon kalıbından farklı hızlarda işlemciler çıkar.yani 3000 lik bir işlemci basacağız diye yola çıkmazlar.basılan her işlemci ölçüldükten sonra hızı anlaşılır.Q serisi için baskıya geçilir ama her Q serisi işlemci aynı hızda olmaz.

bu olayın tam olarak neden veya nasıl olduğunu bilmiyorum. her CPU nun farklı hızlarda olması beni pek enterese etmiyo.

ama durum yaratıcının fabrikasından çıkan insanları ele aldığımızda beni ilgilendirir.yaratıcı "benim her şeye gücüm yeter" diyecek,sonra peşine anlımıza bi kader damgası yapıştırıcak,ondan sonrada "hepinizi ben yarattım,akıllı veya akılsız olmanız,elinizin veya ayağınızın olmaması,gözünüzün kör olmasının sebebi benim,buada sizin kaderiniz" diyecek!

hepsini geçtim,yarattığı bir kul için "bu gördüğün her şeyi,tüm galaksileri senin için yarattım muhammed.sen olmasaydın bunların hiç birini yaratmazdım" diyecek.

blader biz fabrika hatasımıyız? bizi neden sevmiyor? bizi neden onun gibi veya ona yakın yaratmadı.cebrail bi gecede bana görüneydi,ne var yani çokmu zor.gelsin hepimize varsa böyle bir tanrı sen değil o tebliğ etsin.sen kimsinki bana yaratıcı diye bir şey var diyorsun.

akıllı çocuklarsınız ama beyniniz küçük yaştan itibaren yıkandı aileniz tarafından.sen bu forumda takılmaya devam et,açılırsın yeni ufuklara.

tarihinde ünal tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • 1 month later...

Herkes de Muhammede aşık zaten canım.Değilse bile olmak zorunda di mi..Ama şaşmamalı adama eşek bile aşık değil miydi..Ve her aşık olan da mübarek adamla yatacak,sebil ya bu.

Herkes Muhammedin karşısında eğilir he? :lol: Eğilmeseler de o "eğmiş" herkesi zaten..Adamın aklı fikri eğmek-domaltmak..Sizde dünden bugüne uçkurunu toplayacaz diye debelenip durun.. :D

Sitelerde Paylaş

Reno iyide bu mantıkla Muhammed' e annesi de, kız kardeşleri de, süt ninesi de aşık olabilirlerdi.. Neden aşık olduklarını sen yazmışsın.. Ben diyorum ki efsane Muhammed' in kız kardeşi olmadığı ve annesinin küçükken öldüğü söylenir.. İyi ki yok muş yoksa Kuran' da kız kardeşler ve anne ile evlilik ile ayetler görebilirdik.. Sana da oturup bunu izah etmek düşerdi. 

İşinize gelince Allah haram etti dersiniz de bu Allah bunca karı kızı heden helal etmiş, kısıtlamada bulunmamış? Muhammed in de bir nefsi yok muymuş? Onun nefsini Allah imtihan etmek için pek zorlamamış.. 

İşin garibi böyle ahlaksız hikayeleri gelip gayet doğalmış ibi burada anlatmanız.. Hiç mi yüzünüz kızarmaz? 

Hele parası için koca karı ile evlenmesi mide bulandırıcı.. Bülent Ersoyla evlenen çıtır delikanlılara ne gözle bakıyorsan, Hatice ile evlenene bende o gözle bakıyorum. 

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...