Jump to content

KİM ÇALDI BU KPSS SORULARINI

Recommended Posts

Bu da İhitiyaç Akademi'nin ilanı. Şaka falan değil bu. Olayın normal gösterilmesi o kadar akıllara zarar bir şey ki bu şekilde bir yolla dalgalarını geçmişler.

120 yapan 350 kişiye gelin sadece 100 tane yapın aylık 5000 lira ile maaşla işe başlayın diyorlar.

500x500p.jpg

dddna.jpg

Bu da Serhat'ın ilanı. Bunu sonradan kaldırmak zorunda kaldılar.

Fulleyenler tarih ve coğrafya öğretmenleri.

tarihinde TheRoseofPennsylvania tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Şahin: KPSS hemen yapılsın

21 Eylül 2010 SalıTBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin, kopya iddiaları dolayısıyla iptal edilen KPSS ile ilgili açıklama yaptı...

119021.jpg

TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin, kopya iddiaları dolayısıyla iptal edilen Kamu Personeli Seçme Sınavı'nın (KPSS) bir an önce yapılması gerektiğini söyledi. Şahin, öğretmen adaylarının bir suçu olmadığını ve adaylardan yeniden harç alınmaması gerektiğini ifade etti.

Esenler Belediyesi tarafından geri dönüşümden sağlanan 400 bin defterin dağıtım törenine katılan Mehmet Ali Şahin, kürsüde yaptığı konuşmada, iptal edilen KPSS'ye değindi. Şahin, "Hükümetimizden, Milli Eğitim Bakanlığımızdan ve YÖK'ten Meclis başkanı arkadaşları olarak bir istirhamım var; lütfen sınavı bir an önce yapın! 280 bin öğretmen adayımızın girecekleri bu yeni sınavda harç almayın. Bu insanların ne kabahati var? Zaten mağdur oldular, atamaları gecikti. Yeniden bir sınava hazırlanmanın stresini yaşıyorlar. Bu sınavı yapan kuruluşlarımız daha dikkatli olmalıydılar. Bu kopya skandallarına yol açmamalıydılar." ifadelerini kullandı.

CİHAN

Sitelerde Paylaş

Şahin: KPSS hemen yapılsın

21 Eylül 2010 SalıTBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin, kopya iddiaları dolayısıyla iptal edilen KPSS ile ilgili açıklama yaptı...

119021.jpg

TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin, kopya iddiaları dolayısıyla iptal edilen Kamu Personeli Seçme Sınavı'nın (KPSS) bir an önce yapılması gerektiğini söyledi. Şahin, öğretmen adaylarının bir suçu olmadığını ve adaylardan yeniden harç alınmaması gerektiğini ifade etti.

Esenler Belediyesi tarafından geri dönüşümden sağlanan 400 bin defterin dağıtım törenine katılan Mehmet Ali Şahin, kürsüde yaptığı konuşmada, iptal edilen KPSS'ye değindi. Şahin, "Hükümetimizden, Milli Eğitim Bakanlığımızdan ve YÖK'ten Meclis başkanı arkadaşları olarak bir istirhamım var; lütfen sınavı bir an önce yapın! 280 bin öğretmen adayımızın girecekleri bu yeni sınavda harç almayın. Bu insanların ne kabahati var? Zaten mağdur oldular, atamaları gecikti. Yeniden bir sınava hazırlanmanın stresini yaşıyorlar. Bu sınavı yapan kuruluşlarımız daha dikkatli olmalıydılar. Bu kopya skandallarına yol açmamalıydılar." ifadelerini kullandı.

CİHAN

yani?

Sitelerde Paylaş

Dötler yırtılma noktasına geldi ama hala yırtınıyorlar.

KPSS'de varan 2: Genel Kültür'de de 'çiftler' çıktı

B.Ş ve B.Ş isimli çevre mühendisi kardeşler, 10-11 Temmuz’daki KPSS’de sadece Genel Kültür ve Genel Yetenek test sorularını yanıtladılar. Her iki kardeş, Genel Yetenek testinden 51 doğru, sekiz yanlış, Genel Kültür testinden ise 44 doğru 16 yanlış yaptı. Her ikisinin de KPSS-1 puanı 80.316, KPSS-2 puanı 79.853 ve KPSS-3 puanı ise 79.327. Kardeşler, bu puanlarla mühendis ünvanıyla Jandarma Personel Sınavı’na kabul edilip kazandılar. ÖSYM yetkilileri bu kardeşlere ilişkin sorumuz üzerine, “Normal değil, inceleyeceğiz” dediler.

Radikal’in tespitlerine göre, B.Ş ve B.Ş kardeşlerin yanı sıra, daha önce tespit edilen eğitim bilimleri testinde tam net ve tam nete yakın yapan çiftlerin, genel kültür ve genel yetenek testlerindeki netleri de dikkat çekici. Bu adayların hiçbirinin 60 soruluk testlerde net sayıları 50’nin altına düşmüyor. Örneğin eğitim bilimlerinden 120’de 120 net yapan R.Y ve Z.Y çiftlerinin her ikisi de Gene Kültür testinde 55 doğru yapmış. Bir başka örnek ise R.N ve B.K adlı kişilere ait. Soyadları farklı olsa da adresleri aynı. Her ikisi de eğitim bilimleri testinde 120’de 120, Genel Yetenek’te de 60’ta 60 çıkardı.

Bu rezilliğe rağmen hala iptal etmemek için günlerdir direniyorlar. Bir buçuk ayda eğitim bilimlerini iptal ettiler, bunun iptali için bakalım ne kadar kıvıracaklar. Yalnız bu sınavın puanları ile memur alımına başlandı bile.

Soruların binlerce kişinin eline geçtiği en başından belli ama bu olayı örtbas etmeye çalışacak kadar pervasızlar. Nasılsa bu salak milleti gene kekleriz, üç gün sonra unuturlar diyorlar. Nitekim unuturlarda.

Memeleketin sınav yapan özerk kurumu bu halde ise o memelekette haktan hukuktan söz edenin kafasının içinde beyin yoktur.

Buradan çemkiriyoruz ama biz bunu da sindiririz. Neleri sindirmedik ki?

İşin tuhaf tarafı gerçek gündem bu olmalıyken yandaşlar olayı gayet başarılı şekilde basitleştiriyor, gündemi başka konularla dolduruyor, sonruların sınavdan evvel binlerce kişiye servis edilmesini değil kopya çetelerini, nasıl teknolojinin yardımıyla kopya çekildiğini gündeme getiriyor.

Daha da tuhafı muhalefet de, bizim aydın geçinenlerin çoğu da, hatta forumdaki ateistler de bu oyuna gayet güzel geliyor. Adamlar güzel iş çıkarıyorlar, tebrik etmek lazım.

Adamlar açıkça biz sizi mikeriz, siz bir halt edemezsiniz diyorlar.

tarihinde TheRoseofPennsylvania tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

BİR BAKAN HALKINA TUZAK KURAR MI

MEB bir skandala daha imza attı.

Üç sene boyunca kurstan kursa koşan çocuklar, SBS sınavına girdiler. Ardından bildiğiniz gibi, sınavların artık yapılmayacağı duyuruldu. Üç sene bu işkenceyi çeken çocuklar, birer deneme tahtası gibi bunu sineye çekti, aileler yutkundu ve unutuldu gitti.

Sonra puanları geldi çocukların.

Kimi 500 üzerinden 300 aldı, bir yere giremedi, kimi 490 aldı istediği okula kayıdını yaptırma hakkı kazandı.

Ortada bir haksızlık vardı ama geri dönüşü olmadığı için de aileler bunu istemeden de olsa kabul etti.

Ama bir anda her şeyin çok daha farklı olduğu ortaya çıktı.

Fen liseleri ve Anadolu liseleri için Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu evvelki gün bir talimat verdi.

Talimat şaşırtıcı: Bir günlüğüne tercih hakkı açıldı.

Yani haberiniz olduysa, çocuğunuzu çok düşük puanla istediğiniz liseye yerleştirme şansınız doğdu. Haberiniz yoksa, yok.

Duyuru yalnızca MEB sitesinde yapıldı. Ne bir gazetede haber oldu, ne ajanslara düştü.

Biri size telefon edip de bununla ilgili bilgi vermezse asla haberiniz olmayacağı da açık.

Adamlar yavşaklıklarını saklamaya dahi gerek duymaz oldular.

Kimse Kemalistlerden daha kötü olamaz deyip bunlara destek olanlara bunların iyi günlerimiz olduğunu anımsatırım.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...