Jump to content

Şimdi Türk Milletinin 'Klasik Aptallık Oranı' Kanıtlanmış Oldu mu?

Recommended Posts

Haklısın Kont; Hükümetin yukarda yazdığım paranoyadan milleti bir an kurtarması için daha çok çalışması lazım.. Ama sizlerde bu adam sadece inandığı gibi yaşıyor diye sadece bu sebebten ötürü her adımına karşı çıkmaktan vazgeçin ki ülke daha hızlı adımlarla geçmiş yaralarını silip, daha refah bi ülke haline gelsin....

Artık birbirimizi hazmedebilme zamanı geldi......

paranoyanın gerçek olmayacağının garantisini nasıl veriyorsun mask? merak ediyorum.neye dayanarak

Sitelerde Paylaş
  • İleti 341
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

İhtimal dahilinde her insan katil olabilir, birisini öldürebilir.. Şimdi bu ihtimal ile birisini tutuklamak doğru mu:?

Ben zahire göre hüküm veririm.. Senin niyetini bilemem.. Sen işini düzgün yaptığın sürece işini yapmaya devam edersin ama işini aksatmaya başlarsan o zaman ne yapacağıma karar veririm.. 7 yıllık süreç içerisinde adamlar işlerni yapmaya çalıştılar, tüm baskı ve karşı koymalara rağmen.. Şuanda da işlerini yapmaya devam ediyorlar.. Zahirde bir tehlike görmüyorum.. Müneccim olmadığım için de niyetini bilemem, zan ve endişe ile hüküm veremem... Kendi iktidarımda olmayan hiç bişeyi de garanti edemem...

Ama halıkn çoğunluğunun istediği ne ise ben ona razı olurum; Nereye kadar..? Kalbime ve yaşam tarzıma müdahil olmayıncaya kadar..

Sitelerde Paylaş

İhtimal dahilinde her insan katil olabilir, birisini öldürebilir.. Şimdi bu ihtimal ile birisini tutuklamak doğru mu:?

Ben zahire göre hüküm veririm.. Senin niyetini bilemem.. Sen işini düzgün yaptığın sürece işini yapmaya devam edersin ama işini aksatmaya başlarsan o zaman ne yapacağıma karar veririm.. 7 yıllık süreç içerisinde adamlar işlerni yapmaya çalıştılar, tüm baskı ve karşı koymalara rağmen.. Şuanda da işlerini yapmaya devam ediyorlar.. Zahirde bir tehlike görmüyorum.. Müneccim olmadığım için de niyetini bilemem, zan ve endişe ile hüküm veremem... Kendi iktidarımda olmayan hiç bişeyi de garanti edemem...

Ama halıkn çoğunluğunun istediği ne ise ben ona razı olurum; Nereye kadar..? Kalbime ve yaşam tarzıma müdahil olmayıncaya kadar..

Yahu uzun zamandır ilk defa bir yorumunu beğendim be dostum :)

Sitelerde Paylaş

Eyvallah salyangozharry; Yapmamız gereken sadece bukadar.. Yani zıt inançlardayız diye birbirimizi tümüyle dışlamak ve herşeyimiz ile red etmek değil.. Güzele ve doğruya sahip çıkmak....

Ve yeminle söylüyorum ki; Eğer Tayyip ateist olsaydı ve bunu açıkça beyan etseydi de ben onun şahsına ve dik duruşuna sempati duyar ve şu referanduma yine EVET derdim... Çünki derdim onunla ve onun inancı ile değil..

Sitelerde Paylaş

Eyvallah salyangozharry; Yapmamız gereken sadece bukadar.. Yani zıt inançlardayız diye birbirimizi tümüyle dışlamak ve herşeyimiz ile red etmek değil.. Güzele ve doğruya sahip çıkmak....

Ve yeminle söylüyorum ki; Eğer Tayyip ateist olsaydı ve bunu açıkça beyan etseydi de ben onun şahsına ve dik duruşuna sempati duyar ve şu referanduma yine EVET derdim... Çünki derdim onunla ve onun inancı ile değil..

Bir artı daha geliyor benden, aynen katılıyorum sana :)

Sitelerde Paylaş

paranoyanın gerçek olmayacağının garantisini nasıl veriyorsun mask? merak ediyorum.neye dayanarak

Yahu akla gelebilecek hemen her paranoid varsayım için önlem almalı mıyız, alabilir miyiz sence? Burada problem şu: Bir kere ''takiyye'' dedin mi, adam dötüyle kuş tutsa sana şeriatçı olmadığını ispatlayamaz. Hadi Popper'a göndermede bulunalım: Yanlışlanamaz siyasal argümanlar üzerinden siyaset gemisini yürütmek gibi bir derdi var bu ''hayır''cıların (anaakım ''hayır''cı CHP-MHP gibi politik oluşumları kastediyorum; aynı şeyi önemli ölçüde TKP için söyleyebilecek olsam da, hayır diyen solcuların azımsanamayacak bir kısmı için bu ifadeyi kullanmam doğru olmaz).

Anladık Tayyip denen herif muhafazakar, hatta otoriter bir muhafazakar. Fakat şimdiye kadar bir Allahın kulu da bu adamın Bush ve onmilyonlarca seçmeninden daha radikal olduğunu göstermek zahmetinde bulunmadı. Avrupa'da ırkçılık hızla yükseliyorken, biz ''Batı versus Türkiye'' üzerinden kendi halkımıza çemkiriyoruz.

Asıl soru şu: Nasıl mücadele edicez? İkinci soru: Ne için ve neye karşı olacak bu mücadele?

Bu iki soruya aklıselim yanıt vermek lazım önce. Bu ülkenin ''hayır''cılarının ekserisi, sadece AKP'ye değil, ülkede bulunan ve ulus-devletin cari ahvali karşısındaki tüm muhalif yapılanmalara düşman. Bu minvalde -haliyle- ''hayır''cılar akil olmadıkları gibi, alternatif üretmiş de olmuyorlar. O zaman sıradan insanlara aptal demenin anlamı, ehemmiyeti ne ola ki?

tarihinde salyangozharry tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Kalbine ve yaşam tarzına müdahil oluncaya kadar sus sen aferin sana, ondan sonra b.k karşı çıkarsın, o kadar cesaret yoktur sende, diyelim ki var, elinden hiç bir şey gelmez.

Ben niyetinide okurum, bak yök'ü geçirdi eline daha adını ağzına almaz oldu. Bu tayyip gibisini bu ülke görmedi, adnan'a rahmet okuyacağım geldi. Daha ne niyeti okuyacak, senin gibi embesiller anlamadım. Bakalım daha nereye kadar gidecek bu iş böyle.

Lanet olsun 5-10 seneye artık bu ülkede yaşanmaz. Şeriatçı ayağına yatsak o da dert arkadaş, inanmadığın puta günde 5 kere eğil, boş yere amele gibi ac dolan, her söze allahla başla bitir. Ben böylesine dayanamıyorum, öylesinde ne yapacam bilmiyorum.

Sitelerde Paylaş

Iste böyleee,

Aziz Nesin %60 deyil %70 demisti,demistide yasamInIn sonuna dogru TU KAKA dedigi tarafa gecip oda %70 lilerden olmustu ki oglu Alide zatan % 70 lilerden.Cünkü Nesin vakfIna destek Aliyor islämcIlardan.

Laik kesimin basIna ne geldiyse dolayIsIyle ülke nekadar ArapcIlIga kaydIysa bu Laiklerin yüzünden kaydI.Cünkü halka hep TEPEDEN BAKMIS hakI TU KAKA , AYI görmüs göstermislerdir.Eeeeeeee halkta % 100 abtal deyilya,sevilmedigi kapIya gitsin.

Eskiden IslämcIlar,cocuklarInI okula göndermezdiler,dinsiz olacaklar deye.

BaktIlar ki ,devlet tamaman Laik gecinenlerin eline gecti,islämcIlarI bir okul askI tuttuki sorma gitsin.O ask islämcIlarI buralara tasIdI.

iSlämcIlar birinci engeli astilar,SERHAT KAL;ALARINI ELE GECIRDILER,sIra icerdekI KAL;ALARDA ,bunlardan bir KAL;A vardirki HASAN SABBAHIN KAL,ASI HALT ETMIS ,onu ellerine gecirmeden ülkeyi fethetmis sayamazlar kendilerini bu islamcIlar.

Sincik sIrada o var.

O KAL;AYI savunanlarIn arasIna eger takunyalilardan becerip birilerini sokabilirlerse,o birileri gece KAL,ANIN kapIlarIni acacak,dIsarda bekleyen LESGER iceri dalacak, böylece o KAL,ADA ele gecirilmis olcek.

Bunun terside olabile büler.

Cünküüüüüüü,bunun tersi Türk terihinde cok görülmüstür.

Böyyük gomutan SERHET kAL,ALARINI ele gecirdi ,sIra ic kal,alarda.

Haydi hayirlIsI.

Türkiye Jül Sezer olayInI yasIyor sanIrIm.

Bekleyelim görelim.

Antonio ne zaman dönecek?

Dönecekmi?

Dönerse ne deyisecek.

Bekliyelim .

Tolonbeg

tarihinde tolonbey tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Aziz Nesin usta mezarında rahat uyusun. Dedikleri bir bir çıkıyor. Bir insan laflarında bu kadar mı isabet kaydeder? Vallahi billahi tallahi BRAVO.

Referandum sonuçları açıklandı. %58 Evet, %42 Hayır çıktı. Kendisi çok uzun yıllar önce, 'aptallık oranımızı' %60 olarak belirlemişti. Eh, tahminindeki %2'lik sapma da hoş görülür elbette.

Ya da o zamandan bu yana, bu kadarlık bir iyileşme sağlanmıştır. Kim bilir?

Dumur halini yaşayan biri için normal bir yazı.

Bence yıllar yılı bu memlekette kendinden olmayanlara çamur atma alışkanlığı aptallığın ölçütüdür.

Belki de yaptığın psikolojik olarak rahatlama isteğidir ama iletindeki ruh halin seni Aziz Nesin'in %60lik dilimine sokuyor..

tarihinde Spartalı tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Mask son yazdıklarını ben de beğendim.Bu ülkeyi gözü dönmüş laikçiler yöneteceğine senin gibi düşünen,en azından düşünebilen dinciler yönetsin.

Acayip midemi bulandırıyorsun. İğrençsiniz..

Size layık olan bu işte, dünden beri bunu söylüyorum.

Cahilsiniz, hiçbir şey bilmiyorsunuz. Esas gözü dönen sizlersiniz ve rezilliğe, dincilerin faşizmine tepe tepe layıksınız. Sen ve senin gibi düşünenler, hepiniz..

Demokrasi de özgürlük de size çok. Hepinizin ateistliğine, gençliğine tüküreyim.

Lanet olsun.

Dinciler gelsin, Adem Havva masallarıyla huuu çektirsin size. Bayılırsınız artık, evrim mevrim de neymiş diye oturur din satarsınız beraber.

Dinciler gelince her şey normal olacak sanıyorsunuz, öyle mi?

Dinciyi laikçiye tercih edermiş..

Yazıklar olsun sizin gibi gençlere.

Sitelerde Paylaş

Mask,

Sen zaten şeriatçısın. Dolayısıyla bu iktidarın yaptıkları, bu dincileşme seni rahatsız etmez elbette. Senin tam olarak istediğin şeye hizmet ediyorlar, senin yerinde olsam, ben de olacakları ve hatta olanları rahatsız edici bulmazdım.

Hiç bana özgürlükçü, başka düşüncelere saygılı ve tahammüllü insanı oynamayın. Hiç inandırıcı değilsiniz.

Din düşmanı olduğu için Atatürk'ten nefret ettiğini söyleyen, dini tasfiye ettiği bu sistemden sırf bu nedenle hesaplaşmak isteyen insanlarsınız.

Hükumetiniz de yapmak üzere bunu, alın tepe tepe kuullanın liberallerle beraber.

Kardeşliğinizi kutsasın Allah.

Sitelerde Paylaş

Dumur halini yaşayan biri için normal bir yazı.

Bence yıllar yılı bu memlekette kendinden olmayanlara çamur atma alışkanlığı aptallığın ölçütüdür.

Belki de yaptığın psikolojik olarak rahatlama isteğidir ama iletindeki ruh halin seni Aziz Nesin'in %60lik dilimine sokuyor..

Kendinden olmayanların düşmanı olup silaha sarılan ve dağa çıkan çapulcuların gizli destekçisi, bugün demokrasi havarisi kesilmiş, psikolojik analizler de yapmaya başlamış.

Ağzı bozuk, küfürden başka bir şey bilmeyen bir homofobik. Bütün küfürlerin bas bas bağırıyor homofobik bir Kürt ırkçısı olduğunu.

Müslüman bir faşistsin; etin budun bu..

O beğenmediğiniz devlet olmasaydı, siz bugün hala "maraba" idiniz.. O devlet sizi tanıdı, adam yerine koyup soyunuza sopunuza, kim olduğunuza bakmadan okuttu, hükumetlerin tepesine geçmenizi sağladı, insan olduğunuzu hatırlattı.

Layık değilsiniz. Maraba olarak kalmalı, insan içine çıkmamalıydınız. Medeniyet de demokrasi de size fazla gelir.

İlk fırsatta yok edersiniz. Şeriatçılarla birlikte yok ettiniz de zaten. Az kaldı.

Sitelerde Paylaş

Mask son yazdıklarını ben de beğendim.Bu ülkeyi gözü dönmüş laikçiler yöneteceğine senin gibi düşünen,en azından düşünebilen dinciler yönetsin.

düşünebilen dinci???!!!

dinci demek zaten beynini,algısını inançlarından başka herşeye kapatan öküze denir, bir öküz ise ülke yönetemez, ancal tarla sürer.. çifte sürmek lazım sizin gibileri

Sitelerde Paylaş

Bu, o ihtimalin gerçekleşme olasılığına bağlı. Kuduz bir köpeğin insanlara saldırmasını bekler misin mesela?

İşini düzgün yapan, yasalara saygılı dindar bir hükümeti dinsizliğini gizleme gereği dahi duymayan dinsiz ama kötü bir hükümete bin defa tercih ederim. Hadi biz kadrolaşma olayını görmezden gelelim. Geçmişteki sicillerini unutup değilştiklerine inanalım. Sahiden de bütün bunları demokrasi sevdaları için yapmış olsunlar.

Peki bu adamların komple hırsız olduğu gerçeğini nereye koyacağız? Başbakan, cumhurbaşkanı, eski maliye bakanı... Bu kadar pisliğe bulaşmış adamlardan adalet ve düzgün yönetim beklemek akıl karı mı?

Adamların çocukları yirmisinde servet sahibi oluyor. Bunun konumlarını çıkar için kullanıyor oluşlarından başka bir izahı var mı? Senin babadan kalma servetin yoksa ya da Bill Gates falan gibi bir deha değilsen 25 yaşına gelmeden gemi alabilir misin? 22 yaşında babana yüzbinlerce dolar borç verebilir misin? (Oğluna olan borcu kendi beyanıdır.) Madem çocukların o kadar yetenekli, bunları senin zamanında özelleşen şirketlerde çalıştıracağına devletin kurumlarının birinin başına versen de oraları da adam etseler ya. Mesela bu pisliklerin tıpkısının aynısından bir de Ankara'nın başında var. Bir oğlu otuzuna gelmeden birinci ligde kulüp yönetirken ötekisi 24-25 yaşında Çankaya belediye başkanlığına aday oluyor. Mask, sen bu adamların işlerini düzgün yaptığına ciddi ciddi inanıyor musun?

Bu adamların Müslümanlıkları da yalan, bunlar Müslüman kılığındaki bir hırsızlık çetesinin üyeleri. Nasıl dürüst bir dinsiz milletin malını çarçur etmeyi aklından geçirmezse gerçek bir Müslüman da Allah korkusundan milletin malını çarçur etmez. Halife Ömer'in devlet işlerini görürken kullandığı gaz yağını kendi şahsi işlerinde bir an bile kullanmadığını anlatan kıssayı hatırla.

Dürüst, yasalara saygılı dindar bir hükümetin başımın üzerinde yeri var. Ama bunların hayatının yalan olduğunu görmemek için ya bunların rantına ortak olmak lazım ya da salak olmak.

Sitelerde Paylaş
çifte sürmek lazım sizin gibileri

Demokrasi de özgürlük de size çok. Hepinizin ateistliğine, gençliğine tüküreyim.

İşte gözü dönmüş derken tam olarak bundan bahsediyorum.Ülkeyi kendinin sanan gözü dönmüş elitist tipler...Kucaklayıcı değil dışlayıcı,halkçı değil zümreci.Halka hayır gelir mi böyle zihniyetten?

Sitelerde Paylaş

İşte gözü dönmüş derken tam olarak bundan bahsediyorum.Ülkeyi kendinin sanan gözü dönmüş elitist tipler...Kucaklayıcı değil dışlayıcı,halkçı değil zümreci.Halka hayır gelir mi böyle zihniyetten?

evet ülke bizim..

ülkenin kurucusu bizden farklı değildi..

ülkenin temel prensipleri,bizim prensiplerimiz..

bu prensipleri benimsemeyen adamları tabi ki dışlarım

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...