Jump to content

İran'dan Akp'ye 25 Milyon Dolar Seçim Yardımı

Recommended Posts

İngiliz Daily Telegraph Gazetesi İran'ın Akp'ye seçimlerde kullanılmak üzere 25.000.000.-Dolar yardım yapmayı vaad ettiğini ve bu konuda mutabakat sağlandığını açıkladı.

"Iran donates $25 million to Turkey's ruling party

Iran has agreed to donate $25 million (£16 million) to Turkey's ruling Justice and Development Party (AKP) in a move that will increase fears that Prime Minister Tayyip Erdogan is preparing to abandon the country's secular constitution. " Devamı ve Kaynağı http://www.telegraph.co.uk/news/worldnews/europe/turkey/8002168/Iran-donates-25-million-to-Turkeys-ruling-party.html

Neresinden değerlendirelim ki;

1.) İran Akp'yi neden destekler veya Akp İran'a somut olarak ne vaad etmiştir ?

2.) Akp böylesi bir yardım almayı kabul etmiş midir ? Ettiyse Siyasi Partiler Kanunu'na göre bunun kapatılmayı gerektiğini bilmemekte midir ?

3.) Yoksa Akp bu konuda bile bile lades diyerek hakkında yeni bir kapatma davası açılmasını mı istemekte 3.dönem seçimlere de mi mağdur,mazlum pozlarıyla girmeye hazırlanmaktadır ?

4.) Bu iddia yalansa Daily Telegraph'ın amacı nedir bizi neden yormaktadır ? :)

Herkese iyi geceler..

Sitelerde Paylaş

Signatürün çok süpermiş, belirtmeden edemeyeceğim, sheakspeare hayranıyım bu sözünü senin sayende duymuş oldum.

Öte yandan bu akpden her şey beklenir. Komplo kurmakta ve işletmekte üstlerine daha kimse gelmemiştir, 12 eylülcüler bunlara şapka çıkarır kesinlikle.

Sitelerde Paylaş

2.) Akp böylesi bir yardım almayı kabul etmiş midir ? Ettiyse Siyasi Partiler Kanunu'na göre bunun kapatılmayı gerektiğini bilmemekte midir ?

3.) Yoksa Akp bu konuda bile bile lades diyerek hakkında yeni bir kapatma davası açılmasını mı istemekte 3.dönem seçimlere de mi mağdur,mazlum pozlarıyla girmeye hazırlanmaktadır ?

Biraz zor kapatırlar yeni değişikler yürürlüğe girip anayasa mahkemesi falan yeniden yapılandırıldı mı. Buna dayanıp daha bir arsızlamışlardır. :D

Sitelerde Paylaş

iste böyleee,

Ziver......,sen bu adI nerden buldun yahuuuuu?

Senin adInI görünce ek olarah birseyi anImsIyorum ve gülüyorum :-))))).

AKP AmarIkan ajanlarInIn Ankaraya gelip emniyetin yancagIzIna yerlesip tc ordusuna ajan örtüsü altIndan pislikler atmalarindanda habarlarI yohmus.

Gelip gelmedikleri hakkIndada isrerle bilgimiz yoh demis ic isleri bahmayani.

Bahan görür,bahmayanda görmez.

Demekki bahmamIs ki görememis.

karsI parti yok piyesede,olsa öyle bir görürkü,gözleri fALTASI gibi acIlIr.

karsI pertilerde kendileri gibi oldugundan bu isi böyle yürütüyorlar.

Tolonbeg

Sitelerde Paylaş

Iste böyleee,

Icisleri bahanI kemküm edip yanittan kactigina göre olay %100 gercek.

Okadardami gafan calIsmIyor?

HayIr yok öyle birsey dese biliyorki önüne belgeler konocak.Bu nedenle kacamak oynuyor.

Bu islämcIlarIn isi gücü kacamak.

Ama bir gün kacamayacaklar:-))))).

Emmiogullariiiiiiiiiii.

Tolonbeg

Sitelerde Paylaş

Gazetenin bu iddiasının kanıtı nedir?

Örneğin başka bir gazetede chp alman vakfından para yardımı aldı falan diyordu. Şimdi buna da mı itibar edelim.

Başlığı ve içeriğini tam okumadık galiba..Alt başlıkta doğru mu,yalan mı,maksatlı mı diye soran benim zaten..Doğru olması halinde sebepleri ve sonuçları ne olabilir bunun üzerine bir fikir yürütme yazısı hepsi bu ....

Sitelerde Paylaş

İngiliz The Daily Telegraph gazetesi, AK Parti tarafından bugün jet hızıyla yalanlanan “İran Türkiye’nin iktidar partisine referandum kampanyasını yürütmede destek için 25 milyon dolar bağışladı” başlıklı haberinin arkasında.

"BİZDE HABERLER RÜYA GÖRÜLEREK YAZILMAZ"

AK Parti tarafından yapılan yalanlama üzerine Daily Telegraph Dış Haberler Masası Sorumlusu, 25 milyon dolarlık önemli iddiayla ilgili olarak Gazeteport’a şunları söyledi:

“Haber halen yayında. Geri çekilmedi. Bizde haberler rüyada görülerek yazılmaz.”

"KAYNAK BATILI DİPLOMATLAR"

Daily Telegraph’daki haber ismi açıklanmayan batılı diplomatlara dayandırılıyor ve şu ifadeye de yer veriliyor:

“Batılı diplomatlar alarmda. İslami partinin lideri Erdoğan’ın seküler Türk anayasasını ortadan kaldırmak için başvurduğu referandum kampanyası için İran Cumhurbaşkanı Ahmedinecad'dan 25 milyon dolarlık bir bağış aldığı bilgisi verildi.”

İRANLI AHL-BEİT PARAYI ERDOĞAN’A İHH ÜZERİNDEN ULAŞTIRDI

Daily Telegraph Dış Haberler Masası’ndan Con Coughlin’in açıklaması şöyle:

“Haberimin sonuna kadar arkasındayım. Para İranlı Ahl-Beit kuruluşu tarafından İHH üzerinden Erdoğan’a ulaştırıldı.”

İnsani Yardım Vakfı (İHH), Gazze'ye yardım götürürken İsrailli askerlerin saldırısına uğrayan Mavi Marmara baskını ile Türkiye'nin gündemine oturmuştu. İHH'nın ABD tarafından terörist örgütler listesine alınması konusunda Kongre'de büyük baskı bulunuyor.

İHH, “HABER UYDURMA”

İHH avukatı Gülden Sönmez Gazeteport’a Daily Telgraph’daki haberin uydurma olduğu açıklamasını yaptı.

Sönmez şu açıklamayı yaptı:

HABER UYDURMA

“Gerçekten şaşkınlık içersindeyiz. Bu habere hala inanamıyoruz. Bu haberi yapan gazetenin bazı kesimlerce kullanıldığını düşünüyoruz. Kasıtlı ve amaçlı uydurma bir haber. Şu anda da bu gazeteye düzeltme ve özür talebimizi içeren bir mektup yazmakla meşgulüz.”

ARKADAŞLARIMIZ AHL-BEİT’İ TANIYOR OLABİLİR

İHH’nın avukatı Gülden Sönmez , “İHH olarak haberde adı geçen İranlı Ahl-Beit kuruluşunu tanıyor musunuz?” şeklindeki sorusuna ise şu cevabı verdi:

“Açıkçası ben şu anda hatırlayamadım ama bazı arkadaşlarımız tanıyor olabilir bu kuruluşu.”

http://haber.gazetevatan.com/ihh-aracilik-etti/329000/1/Gundem

Bekleyelim görelim.......

Sitelerde Paylaş

İslamcıların sevmediği bir haber oldu mu hemen yalan olmuyor. Zaten yalan olan bişey yalan olmaz, ortada hem bir belge yok, hem de akp acilen gazeteyi arayarak bu haberin tamamen uydurma olduğunu, kaldırılmasını istedi. Biraz durulan suları hemen alevlendirmekten başka bir şey değil, uzlaşı kelimesi geçti ya.

Sitelerde Paylaş

Iste böyleee,

SeriatcIlar cok yalan söylerler.

Din adIna yalan söyleyi olaki cok büyük savap sanIyorlar.

Kölündeki diyenet teskileti Almanca bir Kur,an yayInlar.

tabiki orda kadInIn dövülme ayatida geciyor.

Bunu gören Alman,tepkisini gösteriyor.

DiTiP den bir bey Hürriyet gazatasIna gidip,Almanin acIhlamasI gercegi yansitmadIgInI söylüyor.Amaditibin Almanca kur,anlarIda piyasadan toplatIlIyor.Bu habarI hürriyet adamin büyük boy resmiyle yayInladI.

Gazatadan okuyunca o ayatI arayIp buldum ve Hürriyete telefon edip dedimki.Kur,anda kadInIn dövülmesini su ayat söylüyor,gelin benimle bir röpörtaz yapIn Ditipden acIhlama yapan bey gercekleri söylemiyor .Gazata bana ne dedi biliyormusunuz?Biz onu yapamayiz.Yahu dedim,gercek olmayanI yayInlIyorsunuzda,gercek olani neden yayInlamIyorsunuz?YapamayIz demezmi?

Adamin telefon numarasInI verelimde kendin telefon et konus deyince, telefonu suratIna kapadIm.

Simdi,dogruda olabilir yalanda .

BakalIm kokusu cIhar eger gercekse.

Yalan bir yayinsa,haklarInI aramalIlar elbette.

Kimse kimseyi dur yere itham etmemeli.

Biz itham etmiyor,falancI sizin su olaya karIstigInIzI söylüyor babIndan yazIyoruz.

Tolonbeg

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...