Jump to content

Zürafanın evrimi

Recommended Posts

Heh sivrisineğe sığın hemen. Daha açıklanamaz şeyler de var neden bunu seçtin.

ben bunu kenidm buldum ve sonra tabiki benden önce de bu bakış açısının olduğunu anlamam uzun sürmedi ama ben herhangi bir kaynaktan yararlnamadan buldum...ondan kişisel bişi yani..öylesine...

çok özelliği yok..

Daha açıklanamaz şeyler de var :nedir onlar merak ettim valla..

Sitelerde Paylaş
  • İleti 114
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

olmaz mı...

mesela sivrisineğin antipıhtılaştırcı sıvısını kendi kendine yapılamayacı açıktır..zaten buna cevabınızda yoktur. olmamasının nedeni de bunun evrm mekanızmalarına göre çok sorunlu olmasıdır.

o bilinçsiz canlı o teknolojiye sahiptir ve bu ds ile açıklanamz .

Sivrisineğin pıhtılaşmayı önleyen sıvı salgılaması neden kendi kendine mümkün olmasın..

Milyonlarca yıl önce tesadüfi bir mutasyon sonucu, sivrisineğin salgısı kanını pıhtılaşmasını hafifçe önlemeye başlamış olabilir.

Bu etki çok az da olsa o niteliğe sahip sivrisineğe genlerini yeni nesillere geçirme olasalığı sağlar.

Ve bu etki zamanla daha da artarak, şimdiki duruma ulaşılır.

Aynı şey yılanların zehiri için de geçerlidir.

Aynı şey her türlü nitelik için geçerlidir.

Bu yasa dolal seçilimdir..

HACI

Sitelerde Paylaş
Sivrisineğin pıhtılaşmayı önleyen sıvı salgılaması neden kendi kendine mümkün olmasın..

Milyonlarca yıl önce tesadüfi bir mutasyon sonucu, ................................................................................

...............................................................................

HACI

bilimsel hiçbirşey söylemediniz...

Sitelerde Paylaş
elenmiştir demi.doğuranlar elenmiştir. ki şimdi yok...

Öyle değil . Yeni türler farklı türden doğuyor sanılıyor. Yani inek türünün ortaya çıkması için bir insanın inek doğurması gerk imiş!!! İnanılmaz bişey.

Neyse şimdi zürafaya dönelim. Anladın mı zürafa nasıl evrilmiş olabilir? Nedir kafana takılan?

Sitelerde Paylaş
Tesadüfi kelimesi bilimseldir.

Ama sizin anlayamayacağınız kadar sofistike bir terimdir aynı zamanda..

bana sorarsanız siz tesadufi nedir bilmiyorsunuz.

ve hep kendi lehinize kullanıyorsunuz...sağladığı tüm negatifliği yok sayıyorsunuz.

olm seçilmişleri konuşuyoruz demeyin şöyleki:

şimdi diyelim ki 1000 aşama geçirdi bu sıvı....

1/1000 inci aşamyı tesadüf yapan şey nedirç o 1/1000 düzeydeki anti pıhtılaştırıcıyı miktiriboktan bir tesadüfe sığdırabilecek kadar basit yapan şey nedir?o sonuçta bir işe yarıyorsa basitmidir.yani bu sıvı şi

mdi bir mutasyonla çıkamaz ise 1/1000 ide çıkamaz ki zaten zararlı mutasyon kısmınıda kanıtlamış değilsiniz.

1/1000 yı çok iyi yapmak 2/1000 e geçmesi için yeterli olmasını nereden çıkarıyorsunuz...

bunun için tesadüften daha fazlası gerekir.ve aynı anda diğer tesadufiler vücudu ona göre şekillendiriyor mu...?böyle tüm tesadüfi mut. ların aynı amaca hizmet etmediklerine göre ve sondaki faydayı düşünemediklerine göre ......

Sitelerde Paylaş

ve hep kendi lehinize kullanıyorsunuz...sağladığı tüm negatifliği yok sayıyorsunuz.

1/1000 inci aşamyı tesadüf yapan şey nedirç o 1/1000 düzeydeki anti pıhtılaştırıcıyı miktiriboktan bir tesadüfe sığdırabilecek kadar basit yapan şey nedir?o sonuçta bir işe yarıyorsa basitmidir.yani bu sıvı şi

mdi bir mutasyonla çıkamaz ise 1/1000 ide çıkamaz ki zaten zararlı mutasyon kısmınıda kanıtlamış değilsiniz.

1/1000 yı çok iyi yapmak 2/1000 e geçmesi için yeterli olmasını nereden çıkarıyorsunuz...

bunun için tesadüften daha fazlası gerekir.ve aynı anda diğer tesadufiler vücudu ona göre şekillendiriyor mu...?böyle tüm tesadüfi mut. ların aynı amaca hizmet etmediklerine göre ve sondaki faydayı düşünemediklerine göre ......

Bence bu şekilde saçmalamaya devam etmeyin.

Olamaz dediğiniz şey olmuş..

Bence önce onun nasıl olduğuna odaklanın..

Olamaz olamaz diye yaygarayı koparmanın ne anlamı var..

Madem olamaz, neden olmuş...

Bir açıklama lütfen..

HACI

Sitelerde Paylaş

Tesadüf öyle tesadüf değil.

Yaralı da öyle yararlı değil.

Sen kafanda bugünkü sivrisinek modelini oluşturmuşsun ve o sivrisinek bu günkü şekle gelmek zorundaymış gibi düşünüyosun. Tesadüfler amaca hizmet etmezler. ortada amaç yok.

Kısa vade de düşüneceksin. Sivrisinek ''1000 tane aşama geçireceğim bunları düzenli şekilde geçirmeliyim diye düşünmez'' o sadece anlık gelişim gösterir ve sonunda ortaya çıkan şey bir birikimdir.

''yaralı'' kelimesi de doğru değildir. YArarlı derken bu günkü sivirisineği oluşturacak mutasyonlar değil, sadece sirisineğim hayatta kalmaya devam etmesini sağlayacak mutasyonlardır.Sivirisinek çok farklı şekilde de olabilirdi.Biz yineden ''yararlı mutasyon'' diyor olurduk.

canlılar plan yaparak evrilmezler kısacası.

tarihinde NiHiL tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Çok basit kurallara sahip olan GO oyununda 19 x 19 çizgiden oluşma tahta üzerindeki keşişim noktası sayısı 361’dir yani (19x19=361). Oyunun başlangıcında 181 siyah ve 180 beyaz taş vardır. Oyun ilk başladığında beyaz taraf taşını koyar. İlk hamlede beyazın taşını koyabileceği 361 olası keşişim noktası vardır. Beyaz taşını koyduktan sonra siyahın taşını koyabileceği keşişim noktası sayısı 360’dır. Sıra tekrar beyaza geldiğinde 359 farklı olasılığa sahiptir. Sonuç olarak bu bir basit faktoriyel hesabıdır, yani 361 x 360 x 359 x 358 ... 4 x 3 x 1= 361!

Bu rakam ise yaklaşık olarak 10 üzeri 750 demektir, 750 tane 10 sayısını çarpmanız demektir. En basit açıklamasıyla 1 rakamının yanına 750 tane sıfır koyarak oluşturacağınız devasa bir rakamdır. Evrenin kurulmasından bu yana her saniye bir milyon GO oyunu oynanmış olsaydı bile toplam oynanmış oyun sayısı 10 üzeri 23 olacaktı; yani tüm GO oyunlarını oynamak için yeterli zaman yoktu. Başka bir şekilde ifade edersek, birbirinin benzeri olan iki tane GO oyunu yoktur”

şimdi bu sıvının ortaya ilk(tesadufi mutasyonla)çıkmasınında onu go dan daha "şanslı "yapan şey nedir?

Sitelerde Paylaş

Yaralı da öyle yararlı değil.

Sen kafanda bugünkü sivrisinek modelini oluşturmuşsun ve o sivrisinek bu günkü şekle gelmek zorundaymış gibi düşünüyosun. Tesadüfler amaca hizmet etmezler. ortada amaç yok.

Kısa vade de düşüneceksin. Sivrisinek ''1000 tane aşama geçireceğim bunları düzenli şekilde geçirmeliyim diye düşünmez'' o sadece anlık gelişim gösterir ve sonunda ortaya çıkan şey bir birikimdir.

''yaralı'' kelimesi de doğru değildir. YArarlı derken bu günkü sivirisineği oluşturacak mutasyonlar değil, sadece sirisineğim hayatta kalmaya devam etmesini sağlayacak mutasyonlardır.Sivirisinek çok farklı şekilde de olabilirdi.Biz yineden ''yararlı mutasyon'' diyor olurduk.

canlılar plan yaparak evrilmezler kısacası.

1. olan olmuş ve sivrisinek oluşmuş ve birde teknolojiye sahip olmuştur.bir değil 10 hatta.

şimdi istersen konuyu dağıtmadan devam edelim.

yani tartışmanın burasında aslında o sıvı bildiğin sidik olsa idi başka bir işe yarardı demenin bir anlamı yok.senin dediğim gibi olsa 9gezegende de hayat olurdu ama yok.

demekki hayat öyle oluşmasaydı böyle oluşurdu diyemeyiz

hayatın oluşması için aynı anda 1500 şeyin birarada olması gerkir demeliyiz..

yok diğer türlü ,ayda da canlılar oluşmalıydı...

Sitelerde Paylaş

Bnede sana bu tesadüfün senin sandığın tesadüf olmadığınjı anlatmaya çalıştım zaten.

Yani öyle bilmem kaç üzeri bilmem kaç türünden ihtimaller yok.

İhitmal yok hatta. ''ihitimal'' sonuca bakılarak uydurulmuştur. Canlı evrilirken önünde öyle rakamlarla ifade edebileceğin gibi değil sonsuz ihtimal vardır.

Sonuçta canlının ulaştığı sonuca baklır ve ilk hali düşünülerek bu sonuca uluşması için gereken ihtimal hesaplanabilir.

Ancak canlının o sonuca ulaşmak gibi bir amacı yoktur. O sadece evrilir. İhitimal kavramını biz uydururuz.

Canlı bugünkü halinden çok farklı bir sonuca da ulaşabilirdi ve biz yine böyle ihtimaller hesaplıyor olurduk.

tek amaç hayatta kalmak ve bu uzun vadede planlara dayanmaz.

Sitelerde Paylaş
1. olan olmuş ve sivrisinek oluşmuş ve birde teknolojiye sahip olmuştur.bir değil 10 hatta.

yani tartışmanın burasında aslında o sıvı bildiğin sidik olsa idi başka bir işe yarardı demenin bir anlamı yok.senin dediğim gibi olsa 9gezegende de hayat olurdu ama yok.

İŞte olursa oluyor ve eklenerek devam ediyor. olmaz ise o da seçilime yenik düşüyor yokoluyor ve hiçbişekilde evrilmesinden sözdilemiyor zaten.

sivrisinek te sıvı yerine sidik olsaydı şu an burda bun tartuşıyor olmazdık.Çünkü zaten sivrisinek olmazdı.Ama olmuş bak .

Sitelerde Paylaş

İyi de hayat senin olamaz dediklerinin tam tersine olmuş..

Bunu nasıl açıklayacaksın?

Sitelerde Paylaş

Tam tersi eğer bir yaratıcı olmuş olsaydı ayda da hayat olurdu. Çünkü yaratıcı o kadar güçlü olacaktı ki ayda bile yaşayabilecek canlı yaratabilecekti.

Ama canlılık dünyada var. başka hiçbir gezegende yok. Bunun nedeni canlılığın tohumlarının bu gezegende bir şekilde atılması ve sonradan gelişmesidir. Senin dediğin gibi her canlı ayrı ayrı yaratılmış olsaydı, Mars atmosferinde de yaşayabilen canlıların olması gerekirdi.

Hiç düşündün mü neden sadece dünyada hayatın var olduğunu?

tarihinde CharlesDarwin tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
İyi de hayat senin olamaz dediklerinin tam tersine olmuş..

Bunu nasıl açıklayacaksın?

hep aynı şeyi diyorsunuz.

bu evrim geçirmek zorundadır. diyorsunuz.

bende diyorum ki:bana evrimden bahsetmeyin teker tekergidelim ve "başta bilmediğimiz"evrim sonucuna ulaşalım.

sivrisinek diyorum.sivrisinek var e evrimde var o zaman sivrsinek evrilmiştir diye bilim olmaz.

bilimsel yol bu değildir.

bana evrimi kanıtlayın diyorum:evrim vardır diyorsunuz...?????????????????????????????yahu o kanıtlayacağınız şey sizin.var deyince var mı oluyor...

llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll

nasıl mı açıklayacağım:

valla hox genleri ,sivrisinek,hep avantajlılar seçildiği halde avantajlıksızlarla dolu zürafanın,varlığını düşününce ve bunların evrimsel olarak açıklanmasının mümkün olmadığını düşününce bir bilinç olması gerektiğini düşünüyorum...

Sitelerde Paylaş
Tam tersi eğer bir yaratıcı olmuş olsaydı ayda da hayat olurdu. Çünkü yaratıcı o kadar güçlü olacaktı ki ayda bile yaşayabilecek canlı yaratabilecekti.

Ama canlılık dünyada var. başka hiçbir gezegende yok. Bunun nedeni canlılığın tohumlarının bu gezegende bir şekilde atılması ve sonradan gelişmesidir. Senin dediğin gibi her canlı ayrı ayrı yaratılmış olsaydı, Mars atmosferinde de yaşayabilen canlıların olması gerekirdi.

Hiç düşündün mü neden sadece dünyada hayatın var olduğunu?

tartışa tarşışa saçma olduğunu gördünüz şeyleri kendi içinizde kabullenip sonra ben bunu benim düşüncemin içine nasıl sokarım diye düşünülüp söylenmiş gibi....

dünyadaki "cansızlar"daha mı zeki idi de sadece dünyada oluştu...diyebilirim

ama siz Allah' buradada yaratmalıydı????????? diyemezsiniz...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...