Jump to content

iskandinav ülkelerindeki ateist oranı..

Recommended Posts

iskandinav ülkelerinde (isveç, norveç, finlandiya) ateist oranı % 80'lere ulaşıyor..

aynı zamanda bu ülkelerde kişi başı gelir yıllık 60.000 doların üzerinde..

bu ülkelerde bir öğretmenin maaşı yüz bin doların üzerinde..

okuma oranları % 98 lerle ifade ediliyor..

ben hiç norveçli bir intahar komandosu görmedim, duymadım, bilmiyorum..

bu istatikler ciddi bir şekilde düşünülmeli ve tartışılmalıdır..

neden..

neden eğitime bu kadar önem veren ülkelere din tanrı konuşulmuyor..

ateistlerin bu ülkelerde yapılanları iyi etüd etmesi gerektiğini düşünüyorum..

gözümüzün önünde başarılı örnekler varsa, bu yapılanları uygulamayı desteklemek olmalı görevimiz..

bu iskandinavlar ne yaptıda halkları bu kadar aydınlandı..

karanlığın üstüne beton dökebildiler..

biz onların yaptığını yapabilirmiyiz..

ne dersiniz..

Sitelerde Paylaş
  • İleti 53
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

bir öğretmenin maaşının yüz bin dolar olduğuna kafam basmıyor sayın goddar..

karanlığın üstüne de tamamaen beton dökememişler.. yüzde seksen de kalmış.. ama bu da çok önemli bir rakam..ama bu ülkelerde eşcinselliğin yoğun olduğu doğru mudur acaba..??kaynaksız konuşmamam lazım ama.. yol kenerında fuhuş yapan çiflerin olduğunu ve duyarlı bir kaç insanın polis çağırdığını... ancak polis gelene kadar ilgili çiftin işlerini bitirdiğini okumuştum..(( üfürmüyorum sadece kaynağı hatırlamıyorum )) hem malumunuz bu ülkeler el kaideli zevahirinin tehdidi altındaydı..ve 2004----2005 yıllarında bazı iskandinav ülkeleri alarm seviyesini düşükten ortaya çıkardı..goddar allahcan demeyi unutuyorsun bu aralar..güceniyorum..nokta..

Sitelerde Paylaş

" Kahrolasıca insanoğlu hala inkar mı edecek.Apacık ayetlerimiz varken hala anlamayacaklar mı? Biz onların gözlerini bağlamışızdır, kalplerine mühür vurmuşuzdur."

Bunu ben yazmadım.Müslümanların Allahı böyle demiş.

Hala anlamıyor musunuz?

Sitelerde Paylaş
iskandinav ülkelerinde (isveç, norveç, finlandiya) ateist oranı % 80'lere ulaşıyor..

neden..

gözümüzün önünde başarılı örnekler varsa, bu yapılanları uygulamayı desteklemek olmalı görevimiz..

ne dersiniz..

bunun nedeni bizim en güçlüyüz dediğimiz dönemde yani kanuni döneminde at sırtında allah allah diye koşturup fetih yaparken, iskandinavlar doğa bilimleri ile uğraşıyordu.. bilim yapmak onların geleneği oldu.. bizim ise batılıyet ve dogmatizm geleneğimiz oldu..

sonuçta onların geldikleri yer belli, bizim geldiğimiz yer belli.

Sitelerde Paylaş

neden..

ne dersiniz..

bu istatistiklerin içinde finlandiya'yı görünce şaşırıyorum. yaklaşık iki buçuk sene orada yaşadım, üç okul değiştirdim, bir kere de oturduğum şehri değiştirdim. yani çok fazla fin tanıdım ama aralarında bir tane bile ateist yoktu. tabi ki istatistikler bir kişinin gözlemlerinden daha doğrudur ama bir ülkenin %80'i ateist olup da büyük bir zaman dilimi içinde hiç ateist tanımamış olmak bana garip geliyor.

Sitelerde Paylaş

Evet şimdi de müslümanların finlandiya ve norveçlileri köpek s.ken veya şarapçı kayakçı diye kötüledikleri ve islâmın/arap medeniyetinin mükemmeliyetini gözler önüne serip üç beş ateisti besmele çekmeye zorladıkları sahne geliyor olmalıydı. Nerede?

tarihinde teenspirit tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

dawkins ingiltere de halkın yuzyıllarca suren asırı muhafazakarlıktan bıkmıs oldugunu ve bugun ateistligin en rahat yasanabildigi yerlerden oldugunu soylemisti. abd kesinlikle boyle degil, orda cok yabancı olması sizi yanıltmasın

dunya ateistleri kimseden geri degildir, orgutleneceksek gidip bizzat kudus te orgutlenelim kardesim

Sitelerde Paylaş

Bir toplumun yabancilara acik veya neredeyse dusman olmasinin ateistlik veya dindarlikla alakasi yoktur islam disinda... ( islam gibi dislayici bir dinin karsinda hic bir insancil duygu dayanamaz)

Apayri seylerdir amerika ve avrupa kiyaslamasinda.

tarihinde C3PO tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Yıllık yüz bin dolar :)

karanlığın üstüne de tamamaen beton dökememişler.. yüzde seksen de kalmış.. ama bu da çok önemli bir rakam..ama bu ülkelerde eşcinselliğin yoğun olduğu doğru mudur acaba..??kaynaksız konuşmamam lazım ama.. yol kenerında fuhuş yapan çiflerin olduğunu ve duyarlı bir kaç insanın polis çağırdığını... ancak polis gelene kadar ilgili çiftin işlerini bitirdiğini okumuştum..(( üfürmüyorum sadece kaynağı hatırlamıyorum )) hem malumunuz bu ülkeler el kaideli zevahirinin tehdidi altındaydı..ve 2004----2005 yıllarında bazı iskandinav ülkeleri alarm seviyesini düşükten ortaya çıkardı..goddar allahcan demeyi unutuyorsun bu aralar..güceniyorum..nokta..

Yol ortasında şeyetmek, sakıncalı olsa da, tüm teşkilatı alarm seviyesine çıkartacak kadar acil bir durum değil gibi, ne dersiniz? Burada millet kavga ediyor, bırakın gecikmesini, polis geliyor mu?

Sitelerde Paylaş

avrupa'da yapılan bir genel anketi paylaşayım..

insanlara tanrıya inanıp inanmadığı soruluyor..

sonuç olarak..

erkeklerin %55'i tanrıya inanmıyor..

kadınların % 42'si tanrıya inanmıyor..

18-24 yaş arası toplumun % 56'sı tanrıya inanmıyor..

25-39 yaş arası toplumun % 54'ü tanrıya inanmıyor..

40-54 yaş arası toplumun % 51'i tanrıya inanmıyor..

55 yaş üstü toplumun % 37'si tanrıya inanmıyor..

nüfusun gençleştikçe tanrıya olan inancın zayıfladığını gösteren bu istatistik geleceğe ayna tutuyor..

en azından avrupa'da dinlerin, tanrının üzerine yakın bir gelecekte koyu bir beton döküleceği rahatlıkla görülebiliyor..

yeni nesiller tarih kitaplarında 'insanlar bir zamanlar tanrıya inanıyorlardı' ifadelerini görecekler..

Sitelerde Paylaş

oha 100 bin dolarmı kiş ibaşı gleir 60 bin odlarmı ulan Biz müslüamn ülkeyiz bize 5 bin dolar kişi başı gelir verseler bari.

Ne biçim alalh ya inana değil de inanmayana yol açıyor.

Sitelerde Paylaş
Evet şimdi de müslümanların finlandiya ve norveçlileri köpek s.ken veya şarapçı kayakçı diye kötüledikleri ve islâmın/arap medeniyetinin mükemmeliyetini gözler önüne serip üç beş ateisti besmele çekmeye zorladıkları sahne geliyor olmalıydı. Nerede?

her şekilde islamın baskıcı,düşünmeyi engelleyen ortamından iyidir.

ister eşek,ister tavuk olsun. :P

Sitelerde Paylaş

neden..

ne dersiniz..

ateist oranı önemli degil (okuma oranları % 98 lerle ifade ediliyor..) işte önemli olan budur biz bu oranı yuzde bir farkla gecersek ister musluman olalım ister ateist iskandinav ulkelerinden daha gelişmiş bir toplum oluruz önemli olanda budur

Sitelerde Paylaş
ateist oranı önemli degil (okuma oranları % 98 lerle ifade ediliyor..) işte önemli olan budur biz bu oranı yuzde bir farkla gecersek ister musluman olalım ister ateist iskandinav ulkelerinden daha gelişmiş bir toplum oluruz önemli olanda budur

kardeş iskandinav lar zaten %100 eğitim vardır onlarda adamlar bu kadar kişi başı gleiri felan asıl yapmıştır gelişmişliğindendir

Sitelerde Paylaş

himmler benimde kafam basmıyor..

dün arkadaşımdan duyunca şoke oldum..

referansım arkadaşım..

yalnız bana o 100.000 dolar değil 150.000 dolar demişti..

duyduğum rakamı % 50 indirdim ma yinede uçuk bir rakam..

bilen gören varsa doğrulasın bu rakamları..

allahcan hepinizden razı olsun..

;)

Sitelerde Paylaş
kardeş iskandinav lar zaten %100 eğitim vardır onlarda adamlar bu kadar kişi başı gleiri felan asıl yapmıştır gelişmişliğindendir

haklısın kardeş umarım birgün turkiyede aynı oranları yakalar emin ol ben bunu cok isterdim ögretmen maaşları bana ucuk gelmedi yılık olarak tabi turkiyde bazı özel okullarda böyle yuksek ücret verildigini duymuştum ögretmenlere dogrumudur bilmem

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...