Jump to content

iSLAM'DA KADIN TOPRAKTAN DAHA MI PiS?

Recommended Posts

Ellerimiz kirlendiginde yikariz, ki ellerimizdeki kir gitsin.

Peki toprak bir temizlik araci olabilir mi?

Toprak ne kadar hijyeniktir?

Hadi diyelim toprak bir temizleme araci olsun, peki kadinlara dokunduktan (cinsel iliskide bulunduktan) sonra toprak ile temizlenmek nasil bir anlayistir?

Maide Suresi-6

Ey iman edenler! Namaza kalkacağınız zaman yüzlerinizi, dirseklere kadar ellerinizi ve -başlarınıza mesh edip- her iki topuğa kadar da ayaklarınızı yıkayın. Eğer cünüp iseniz iyice yıkanarak temizlenin. Hasta olursanız veya seferde bulunursanız veya biriniz abdest bozmaktan (def-i hacetten) gelir veya kadınlara dokunur (cinsel ilişkide bulunur) da su bulamazsanız, o zaman temiz bir toprağa yönelin. Onunla yüzlerinizi ve ellerinizi meshedin (Teyemmüm edin). Allah size herhangi bir güçlük çıkarmak istemez. Fakat o sizi tertemiz yapmak ve üzerinizdeki nimetini tamamlamak ister ki şükredesiniz.

Yani "kadinlar" topraktan daha mi pistir de, toprak bu pisligi gidersin?

Sitelerde Paylaş

müslümanların abdest ve gusül abdesti almaları için suya ihtiyaçları vardır.su olmayınca da temiz topraktan faydalanalır..buna teyemmüm denir..teyemmüm nasıl yapılır diye sormadığınız için ben de yazmayayım..

kadının topraktan pis olması gibi bir durum söz konusu olamaz..

tarihinde FreeWill tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

İlginç. Amaç gerçekten temizlenmek mi yoksa formalite icabı temizlenir gibi yapmakmı?

İnsan kuru toprakla nasıl temizlenebilir?

Allah size herhangi bir güçlük çıkarmak istemez. Fakat o sizi tertemiz yapmak ve üzerinizdeki nimetini tamamlamak ister

Açıkca güçlük çıkarıyor işte bunun neresi temizlik?

Sitelerde Paylaş
müslümanların abdest ve gusül abdesti almaları için suya ihtiyaçları vardır.su olmayınca da temiz topraktan faydalanalır..buna teyemmüm denir..teyemmüm nasıl yapılır diye sormadığınız için ben de yazmayayım..

kadının topraktan pis olması gibi bir durum söz konusu olamaz..

elanur kardesim, konuyu cok guzel acikladiniz, tesekkur ederim.

Sitelerde Paylaş

bende açıklayayım...

dokunmaktan kasıt cinsel ilişkidir..

toprak çok temizdir çünkü allah yaratmıştır.. gerçi suyu da allah yaratmıştır ama kıvırmak zorunda olduğum için böyle söylüyorum..

kadın topraktan aşağıdır tabi.. bir de üsütn mü olacak?

Sitelerde Paylaş
Freewill sen bu soruyu ciddi ciddi sordun mu?

Benim hic bugune kadar ciddi bir sey yazdigimi gordun mu?

Sitelerde Paylaş

O kadar gereksiz ve mantıksız bir din ki şu islam, artık üzerinde kafa yormaktan yoruldum. Bu lanet saçmalıklara inanmanın ne kadar boş birşey olduğunun anlaşılamaması ne kadr acı birşey. Bunları savunmak adına yapılanlar...

Of, of...

Sitelerde Paylaş

İslamı yaşadığım dönemde fiizali kuranda okuduğum kadarıyla bu olayın beden ve (ruhun)alakasız temzilenip yaratıcı huzuruna çıkmaya hazırlanma durumunu yani abdesti, su yok diye kıçını kurtarıp namazdan kaçmayı ve sular kesikti kılamadım bahanesiyle kahrolanları bu edadan mahrum etmemek için, sembolik yöntemle beden ve ruh topraklada arınır diyerek hem inanırı, kaza namazından hemde namazı terketmekten alı koymak için yazılmış ayetlerden biri.. inananlar adına inançsız biri olarak yazim dedim

tarihinde bierce tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Sabunların, şampuanların,diş macunlarının vb. temizlik maddelerinin katkı maddelerine bakın.

Çoğunda kil ve kuvars kumu bulunur.

Su bulunmadığı zaman en ideal temizlik maddesi kum ve topraktır.

Temizlik için kullanılan nemli toprak değildir.

Güneş altında kalmış kuru toprak veya kum kullanılır.

Güneş ışığında bulunan morötesi ışıkların mikrop öldürücü özelliği vardır.

Çölün ortasına sizleri atalım.Bakalım nasıl temizleniyorsunuz. :)

Sitelerde Paylaş
aslında fark olmaması lazım. kadın=tarla=toprak :P

Aynen öyle... :)

Bakara/223-Kadınlarınız, sizin için bir tarladır. O halde tarlanıza dilediğiniz gibi varın ve kendiniz için ileriye hazırlık yapın. Allah'tan korkun ve bilin ki siz mutlaka O'nun huzuruna varacaksınız. Ey Muhammed, müminleri müjdele!

Sitelerde Paylaş

Aynen öyle... :)

Bakara/223-Kadınlarınız, sizin için bir tarladır. O halde tarlanıza dilediğiniz gibi varın ve kendiniz için ileriye hazırlık yapın. Allah'tan korkun ve bilin ki siz mutlaka O'nun huzuruna varacaksınız. Ey Muhammed, müminleri müjdele!

[/quote]

eeee kimse daha topraklama yapıp,vücudumuzdaki bize olumsuz tesir eden statik elektirikten teyemmümle kurtuluyoruz demedi.zaten abdesttin de böyle bi faydasından söz edilir. :blink:

ancak herşeye rağmen elimi vicdanıma koyunca,bunun sembolik bişey olduğunu görebiliyorum.müslümanlara bu yönden yüklenmek pek de sağlıklı değil.

yüklenecek öyle şey var ki buna sıra gelene kadar.

Sitelerde Paylaş

Sabunların, şampuanların,diş macunlarının vb. temizlik maddelerinin katkı maddelerine bakın.

Çoğunda kil ve kuvars kumu bulunur.

Su bulunmadığı zaman en ideal temizlik maddesi kum ve topraktır.

Temizlik için kullanılan nemli toprak değildir.

Güneş altında kalmış kuru toprak veya kum kullanılır.

Güneş ışığında bulunan morötesi ışıkların mikrop öldürücü özelliği vardır.

Çölün ortasına sizleri atalım.Bakalım nasıl temizleniyorsunuz. :)

Peki ben sorsam teyemmüm tam olarak nasıl alınır ve hangi mantıkla toprak ? o dönemde insanlar aşı olmuyorlar ve en çok tetanoz bikrobu toprakta bulunuyor? allah temiz olmaları için daha çok hastalığa sevk etmiyor mu kullarını

Açık yaraya toprak teması çok öldürücü olan bir hastalık olan tetanoz bakterisinin en sık bulaşma şeklidir ve günümüzde bile tetanoz % 40 hastada ölümle sonuçlanabilir...Güneş altındaki çöl kumunda pek tehlike yok ama bu arada gerçekten...

Sitelerde Paylaş
O kadar gereksiz ve mantıksız bir din ki şu islam, artık üzerinde kafa yormaktan yoruldum. Bu lanet saçmalıklara inanmanın ne kadar boş birşey olduğunun anlaşılamaması ne kadr acı birşey. Bunları savunmak adına yapılanlar...

Of, of...

: )

sana bir ev ödevi vereyim.

maide 6.ayeti 30 dakika yavaş yavaş oku.noktalarda dur ve düşün.virgüllerde yavaşla ve düşün.

belki bişeyler anlarsın.

sırf itiraz etmek için itiraz etmeyin.sizler sanırım hiç çocuk olmadınız.

ben oldum.neyseki bu yüzden şanslıyım.

tv de süper emici fillerden oluşmuş kağıt reklamları var.ne yapar onlar suyu veya nemi yutar.diş parlatma tozları vardır.

yada yosun tutmuş şişelerin içine bulgur konulup çalkalanır ! neden ! çamaşır makinası hangi mantıkla çalışır ! biraz geniş düşünün.

ayakkabınızın altına bişey yapışınca ne yaparsınız ! vs vs vs

kafası baslamayn hayatı doğayı tanımayanlara çok örnek verilebilir ama neyse.işi gücü bırakıp mallara örnek sıralamaya gerek yok !

bakın aşağıdaki linki açın bir soru var.

http://www.forumtayfa.com/zeka-oyunlari/31...ta-4-dogru.html

burda 9 noktadan 4 doğru geçirmeniz gerek ! klasik düşünürseniz asla başarılı olmazsınız.

çünkü klasik düşüncede ısrar ettiniz sürece siz zekasızsınız.zeka bağımlısısınız demektir.

o sorunun hiç sınırı yok.sınırı koyan sizin küçük dünyanız.kabuğunuz içinde düşünmenizden kaynaklanır.

4 doğruyu çizerken 9 noktanın sınırları dışına çıkarsanız soruyu çözersiniz.

bu soruyuda klasik islamın dışına çıkarak çözebilirsiniz.

kadına dokunmak ne demektir ! meryemin hikayesinden öğrenin.

maide 6 yı 30 dakika yavaş yavaş okuyun.

soruyu çözün

klasik islamı namazı abdesti unutun !

ayetler ne diyorsa onu düşünün !

doğanın kanunlarınıda verdiğim örneklerle düşünün.

ayağının altı pislenince onu çıkarmak için ne yaptığınızı hatırlayın.

bunu ne için yaptığınızı düşünün.

ulan ne danasınız.

ademin iki oğlunun hikayesinin sonunda bir karga toprağı eşeler.

öldüren kişi o kargaya bakacak kadar akıllıdır.ama sizde o akılda yok.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...