Jump to content

Kıyamet koptuktan sonrası ne olacak

Recommended Posts

• İleti 48
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Pek tatmin olmadım ..Belki soruyu yanlış sordum..Benim bahsetmek istediğim döllenmekle ilgi değil yani Erkeklerin penisleri vardır Dişilerin ise vajinaları bunun acıklamasını bekliyorum..Şimdi m.ö bir bilim adamı deney yaparak oluşturmuştur demeyin zaten bilim yeni yeni gelişti ve en basit örneğiyle İsa dan beri dişi ve erkek var ...Evrime göre acıklayabilecek olan var mı???

benim merak ettiğimde şuu biz su canlısından oluşmuşuz yani temel ata oymuşş eee su canlısı nerden oluşmuşşşşşş kendi kendine demeyin hiç bilimdsel değil çünkü

Sitelerde Paylaş
Arkadaşlar Halen Allah ın varlığına inanmıyorsunuz ,Evrime inananlar birisi bana neden canlıların çift cinsiyet oldugunu acıklayabilir mi?Yani evrim gecirirken kendiliğinden mi canlılar dişi ve erkek olarak oluşmuş ??Acıklama bekliyorum....

Bu konu ile ne alaka?

En uyuz eden dinci tipi.Hemen evrim hakkında soru sorar.Konuya bi baktı mı sen?

Sitelerde Paylaş
Cinsiyet ayrımı çeşitliliği ortaya çıkartır; bu da evrimin motor mekanizmalarındandır... Eşeyli üreme yoksa yavru bireylerin benzer genetik yapıda olmaları daha olasıdır ve bu durum evrim yönünden ehven değildir...

üremeye de evrimmi diyorsunuz yani yok daha nelerrrrr insanlar ürerken başkalaşımmı geçiriyolar o zaman neden hep aynı insanlar

Sitelerde Paylaş
Bu konu ile ne alaka?

En uyuz eden dinci tipi.Hemen evrim hakkında soru sorar.Konuya bi baktı mı sen?

en uyuz ati tipi kardeşim bilmiyorsuuz foruma bufün geldiniz bu konu bilim yada ne biliyim şu bölüme açılır demez korkutarak kaçırmaya çalışırr ama başaramaz :lol:

Sitelerde Paylaş

" Evet gökler; sekeneleriyle, herbiri tek başıyla şehadet ettikleri gibi, heyet-i mecmuasıyla derece-i bedahette, -ey zemin ve gökleri yaratan yaratıcı!- senin vücub-u vücuduna öyle zahir şehadet.. -ve ey zerratı, muntazam mürekkebatıyla tedbirini gören ve idare eden ve bu seyyare yıldızları manzum peykleriyle döndüren, emrine itaat ettiren!- senin vahdetine ve birliğine öyle kuvvetli şehadet ederler ki, göğün yüzünde bulunan yıldızlar sayısınca nurani bürhanlar ve parlak deliller o şehadeti tasdik ederler. Hem bu safi, temiz, güzel gökler; fevkalâde büyük ve fevkalâde sür’atli ecramıyla muntazam bir ordu ve elektrik lâmbalarıyla süslenmiş bir saltanat donanması vaziyetini göstermek cihetiyle, senin rububiyetinin haşmetine ve herşeyi icad eden kudretinin azametine zahir delalet.. ve hadsiz semavatı ihata eden hâkimiyetinin ve herbir zîhayatı kucağına alan rahmetinin hadsiz genişliklerine kuvvetli işaret.. ve bütün mahlukat-ı semaviyenin bütün işlerine ve keyfiyetlerine taalluk eden ve avucuna alan, tanzim eden ilminin herşeye ihatasına ve hikmetinin her işe şümulüne şübhesiz şehadet ederler. Ve o şehadet ve delalet o kadar zahirdir ki; güya yıldızlar, şahid olan göklerin şehadet kelimeleri ve tecessüm etmiş nurani delilleridirler. Hem semavat meydanında, denizinde, fezasındaki yıldızlar ise; muti’ neferler, muntazam sefineler, hârika tayyareler, acaib lâmbalar gibi vaziyetiyle, senin saltanat-ı uluhiyetinin şaşaasını gösteriyorlar. Ve o ordunun efradından bir yıldız olan güneşimizin seyyarelerinde ve zeminimizdeki vazifelerinin delalet ve ihtarıyla,[b] güneşin sair arkadaşları olan yıldızların bir kısmı âhiret âlemlerine bakarlar ve vazifesiz değiller; belki bâki olan âlemlerin güneşleridirler.[/b]" (Risale-i Nur külliyatı; Lem'alar SH : 173 den alıntıdır..)

Buradaki "belki" zayıf manasında olan belki değildir..

Bu meseleyi Hz. Gazali ve Hz. Rabbani yada Hz. Muhyidn-i Arabi ve Hz. Mevlana gibi zaatların eserlerinden de teyit etmek mümkün.. Ayrıca Risalede başka işaretlerde var; Hakikati illaki Allah bilir ama Benim anladığım kadarı ile; Kıyamet hadisesi bizim Galaksimiz içinde olacak...

Dünyanın uzayda çizdiği elipsoid ahiret meydanını belirleyecek...

Galaksi içinde kopacak bir kıyamet ile zıdlar birbirinden ayrılacak.. Bu dünya içindeki küfür Cehenneme; Nur ve İman da Cennete akacak.. Her zerre kendi vazifesini tamamlamış olacak..

Daha latif ve nurani olan ahiret alemi yine bu galaksinin ve bu dünyanın zerratı ile devam edicek...

Sitelerde Paylaş
Bu meseleyi Hz. Gazali ve Hz. Rabbani yada Hz. Muhyidn-i Arabi ve Hz. Mevlana gibi zaatların eserlerinden de teyit etmek mümkün.. Ayrıca Risalede başka işaretlerde var; Hakikati illaki Allah bilir ama Benim anladığım kadarı ile; Kıyamet hadisesi bizim Galaksimiz içinde olacak...

Dünyanın uzayda çizdiği elipsoid ahiret meydanını belirleyecek...

Galaksi içinde kopacak bir kıyamet ile zıdlar birbirinden ayrılacak.. Bu dünya içindeki küfür Cehenneme; Nur ve İman da Cennete akacak.. Her zerre kendi vazifesini tamamlamış olacak..

Daha latif ve nurani olan ahiret alemi yine bu galaksinin ve bu dünyanın zerratı ile devam edicek...

Öncelikle,terimleri neden türkçe anlamlı yazmadığını merak ediyorum.Şimdi senin yazılarını nasıl değerlendireceğiz?

Anladığım kadrıyla kıyametten sonrası için kuranda bir şey yazmadığından konuyla ilgili bilgileri gazali,rabbani,arabi,mevlana ve sait nursiden vermişsiniz.Yani bu şahısların tahminleriyle karşı karşıyayız.

Şimdi bu zatların olasılıklarını bir değerlendirelim;

1-

Kıyamet galaksi içinde kopacak(samanyolu galaksisi herhalde)

Ahiret meydanı ise dünyanın güneş etrafında çizdiği elipsoid içinde olacak denmiş(ahiret meydanı=arena)

Bu iki bilgi arasında çelişki yokmu?

2-ahiret alemi yine bu galaksinin ve dünyanın zerratı olacak'' lafından ahiretin fiziki yapısının, bu galaksi ve dünyanın zerresi yani devamı olacağınımı demek istiyorsunuz?

Sitelerde Paylaş
Öncelikle,terimleri neden türkçe anlamlı yazmadığını merak ediyorum.Şimdi senin yazılarını nasıl değerlendireceğiz?

Anladığım kadrıyla kıyametten sonrası için kuranda bir şey yazmadığından konuyla ilgili bilgileri gazali,rabbani,arabi,mevlana ve sait nursiden vermişsiniz.Yani bu şahısların tahminleriyle karşı karşıyayız.

Şimdi bu zatların olasılıklarını bir değerlendirelim;

1-

Kıyamet galaksi içinde kopacak(samanyolu galaksisi herhalde)

Ahiret meydanı ise dünyanın güneş etrafında çizdiği elipsoid içinde olacak denmiş(ahiret meydanı=arena)

Bu iki bilgi arasında çelişki yokmu?

2-ahiret alemi yine bu galaksinin ve dünyanın zerratı olacak'' lafından ahiretin fiziki yapısının, bu galaksi ve dünyanın zerresi yani devamı olacağınımı demek istiyorsunuz?

onlar ne dediklerini biliyorlar mı acaba? :P

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...