Jump to content

Ateistlerin "Cumhuriyet" çıkmazı

Recommended Posts

Türban değil Başörütüsü, daha doğrusu kıyafet özgürlüğü. Bu ülkedeki bayanlar başörütülüde, çarşaflıda okullarda kamuda yer almalıdır, halk bunu istiyor.

Sonra ülkede halkın istediğine göre Din imtiyazı tanınması haktır.

Türban kıyafet özgürlüğü değildir. Türban özgürlüğün kısıtlanmasıdır.

Türban kadını erkeğin malı yapan araçtır.

Türban kadınların toplumdan soyutlanmasıdır.

Türban kadının birey değil cinsel obje olarak görülmesinin ve bu cinsel objenin kendisini ancak kocasına gösterebilmesinin semboludur.

Türban'ı serbest bırakmak bir özgürlük değildir. Özgür olmayan kadınlığın desteklenmesidir.

Sitelerde Paylaş
Türban kıyafet özgürlüğü değildir. Türban özgürlüğün kısıtlanmasıdır.

Türban kadını erkeğin malı yapan araçtır.

Türban kadınların toplumdan soyutlanmasıdır.

Türban kadının birey değil cinsel obje olarak görülmesinin ve bu cinsel objenin kendisini ancak kocasına gösterebilmesinin semboludur.

Türban'ı serbest bırakmak bir özgürlük değildir. Özgür olmayan kadınlığın desteklenmesidir.

Siz ezber bozunca ben kalkıp halay çekeceğim.

Tipik saçma, ezber laflar bunlar, hele de şu sözler

"Türban kadının birey değil cinsel obje olarak görülmesinin ve bu cinsel objenin kendisini ancak kocasına gösterebilmesinin semboludur"

Bu kadar da salaklık olur mu ?

http://forum.ateizm2.org/index.php?act=att...=post&id=43

Sitelerde Paylaş

Ne ezberi.

Tayyip'in papağanı siz değil misiniz? Neymiş kıyafet özgürlüğüymüş. Madem o kadar özgürler neden bir gün olsun saçlarını açamıyorlar? Kapalılar haftanın bazı günleri kafalarındakini çıkarıp girsinler de görelim.

Hem o öyle de olmaz. Arabistandaki gibi okuyan kızları babaları, ağabeyleri ya da eşleri götürüp getirmeli. Malum kadın sesi de haram olduğu için dersliklerde kadınlar konuşmamalı. Konuşmama özgürlüklerini kullanmalılar değil mi? Hatta haremlik selamlık üniversiteler kuralım. Tıpkı fethullah hocanın dershaneleri gibi.

Git işine. Cumhuriyet kadını toplumun bir parçası haline getirmiştir. Toplumun bir parçası olan kadın erkekler gibi çalışmalı ve onlar kadar rahat hareket edebilmelidir. Tüm ortamlarda bulunabilmelidir.

Kadın birinin malı değildir. Hele Türk kadını siz İslamcı köpeklerin malı hiç değildir.

Sitelerde Paylaş
Siz ezber bozunca ben kalkıp halay çekeceğim.

Tipik saçma, ezber laflar bunlar, hele de şu sözler

"Türban kadının birey değil cinsel obje olarak görülmesinin ve bu cinsel objenin kendisini ancak kocasına gösterebilmesinin semboludur"

Bu kadar da salaklık olur mu ?

http://forum.ateizm2.org/index.php?act=att...=post&id=43

Çıplaklık kadınları aptallaştırıyor muş?

Yanlış.. Çok yanlış..

Aptallık kadınları çıplaklaştırıyor...

keeeeeeeeeeeeeeh keh kehhhhhhhhhhhhhhhhhhhh

Sitelerde Paylaş
Türkiye'deki ateistlerin bir çıkmazı var. Bunlar Demokrasi ve Cumhuriyet. Çok çooook sevdikleri M.Kemal'in en büyük icraatım dediği Cumhuriyet Rejimine ateistlerde bağlılar. Cumhurun oyları ile bir hükümet kuruluyor. Lakin ateistler bir hususda büyük elem yaşıyorlar, çünkü halk cahil, yobaz, gerici daha doğrusu halkın büyük çoğunluğu Müslüman ...

Bu durum, halkın yanlış kişilere oy vereceğini gösteriyor, ateistlere göre. %47 oy almış ki bir seçim daha olsa %60 oy alacak bir fırkanın kapatılması davasına büyük sevinç duyuyorlar, ateistler hem Cumhuriyetçi hem halkın seçtiğine karşı.

O zaman halk cahil olduğunu bildiği halde Cumhuriyet'i kuran M.Kemal ve arkadaşlarında mı kabahat var , yoksa halkın iradesine saygı duymayan ateistler ve İslam muhalisi insanlarda mı kabahat var.

Halk cahil, Cumhuriyet rejimi kaldırılmalı, demokrasi kaldırılmalıdır. Ülke hücrenin tesadüfen oluştuğunu kabul eden idolojik bilimin ışığında yönetilmelidir.

Ateistlerin bu yarasına derman oldum sanırım ...

hayır. halk dediğin güdülecek değil "eğitilecek" bir nesnedir.

halk kend kendine cahil ve dinci değildir. Eğitmezsen cahil olur, propoganda yaparsan dinci olur.

yüzyıllarca sünni propogandasıyla bu hale geldi. ama buna direnen alevi ve bektaşi kesim mevcuttur. Hatta sünni bile olsa dini bektaşi gibi (türk gibi) anlayan kesim de mevcuttur.

sünni anlayışın sermayesi ve ideolojik alt yapısı güçlendirildi. iktidara gelecek seviyeye getirildi: olay bu.

Sitelerde Paylaş

AKP'nin kapanmasından hoşlanmayan ve sadece kendisi gibi hoşlanmayanların bu kapatmadan rahatsız olduğunu sanan süper müslüman arkadaşların korkusu nedir acaba? Yeni bir parti kurarlar sizde götürür ona oyunuzu verirsiniz olur biter, panik yaptığınız peyganberiniz RTE'nin yasaklanması konusu ise onu da bir şekilde halledersiniz "demokrasilerde çare tükenmez" malumunuz.

Hal böyleyken şu yazıyı okumanızı tavsiye ederim.

Panik yapmayın canım, aynen böyle devam edin hem şöyle demiyormuydunuz; durmak yok yola devam.

Allah size akıl fikir verseymiş diyeceğim ama kime kimden ne istiyorum peh...

Sitelerde Paylaş

Ben AKP'nin kazanmasını hoş karşıladım.

Çünkü alternatifiler daha iyi değildi.

Ama şimdi AKP'nin kapatılmasından yanayım.

Çünkü AKP'nin demokrasi anlayışı yanlış:))

Akp nin kazanmasını hoş karşılamış bırak bu demokrat tavırları.

Darbe isteyen hacı nasılda maskelemeye çalışıyosun gerçek yüzünü.

Bende chp nin seçimi kazanmasını isterim ama hırsızlık yapıyolar millete bedava içki dağıtıyolar aslında hepsini hapse atsalar daha iyi olur.

Sitelerde Paylaş
...

O zaman halk cahil olduğunu bildiği halde Cumhuriyet'i kuran M.Kemal ve arkadaşlarında mı kabahat var , yoksa halkın iradesine saygı duymayan ateistler ve İslam muhalisi insanlarda mı kabahat var.

...

Ortada halkın iradesinin meclise yansıması diye bir durum yok. Seçim sisteminin sakatlığından doğan çarpık bir durum var. %46,.. oyla meclisin %60'ını işgal etme durumu var. Ayrıca partilerin hiç birinde partiiçi demokrasi olmadığından milletvekillerinin hepsi aslında liderlerin vekilidir. Bu meclisin "halk iradesinin yansıması" oldugu düşüncesi boş bir savdır.

Sitelerde Paylaş
Ortada halkın iradesinin meclise yansıması diye bir durum yok. Seçim sisteminin sakatlığından doğan çarpık bir durum var. %46,.. oyla meclisin %60'ını işgal etme durumu var. Ayrıca partilerin hiç birinde partiiçi demokrasi olmadığından milletvekillerinin hepsi aslında liderlerin vekilidir. Bu meclisin "halk iradesinin yansıması" oldugu düşüncesi boş bir savdır.

%36 oy aldım; halk iradesi peşinde yok, bi yığın adam kadın oy kullanmadı.

%47 oy aldım; halk iradesi peşinde yok, bi yığın adam kadın oy kullanmadı.

%90 oy aldım; halk iradesi peşinde yok zira sana oy verenlerin oyu bana oy verenlerin oyuna eşit olamazlar..

Hepsi bu, evet böyle komiksiniz :lol:

tarihinde mazot tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...