Jump to content

arap sitesinden şizofrence yorumlar

Recommended Posts

sorularla islamiyet adlı arap sitesinde yine dumurluk yorumlar mevcut ve bazılarını buraya getirdim ki biraz eğlenelim

İnsanı Allah yaratmıştır. Onu en iyi tanıyan da yine O’dur. İnsanın ihtiyaçları, yaşantısı, hayatta karşılaşacağı bir takım güçlükler, bu güçlükleri aşma yolları vs. Yaratıcı tarafından belirtilmiştir. Başka bir kısım kimselerin kalkıp, “insanlar en iyi şu prensiplerle yönetilir.” demeleri, akl-ı selîme uygun değildir. Kaynağı İlahî olmayan, insanın mutluluğu ve huzuru için, ne kadar fikir, düşünce akımı ortaya çıkarsa çıksın, bunların evrensel olmaları mümkün değildir. Bunlar ancak belli bir süre ve yer için geçerli olsa da, kısa bir süre zarfında eskitilip, yüzüne bakılmaz hâle gelmişlerdir. Bu çerçevede Yahudilik ve Hıristiyanlık bile, temeli İlâhî olmakla birlikte, hemen belli zaman ve kavimle sınırlı olmaları, hem de aslî hüviyetlerini aynen koruyamadıkları gibi, yerlerini kâmil şekliyle Hz. Muhammed’in (s.a.s.) tebliğ ettiği İslâm’ın almış olması açısından evrensel değildirler.

evet görüyoruz ki bu sitenin yazarları kuranın ilahi olduğunu ispatlamışlar ve bu yüzden bu kadar emin konuşuyorlar..

bunun bir inanç olduğunu anlamadan inanan bu insancıkların yaşamının bilinçsiz bir böcekten farkı var mı acaba

Herhangi bir düşünce, fikir, veya ideoloji, kaynağını sağlam vahye dayandırmıyorsa, onun her zaman ve her çeşit kimsenin ihtiyaçlarını karşılaması bir hayli zordur. Kaynağı İlâhî olmayan, akıllarına göre insanlara yön vermeğe çalışan bir kısım kimseler, tarih sahnesinde bir yere tutamamış, sadece insanların nazarında gülmeye vesile olan sözleriyle kalmayı başarmışlardır! Meselâ 20. asrın önemli halk liderlerinden Gandhi’den şu sözleri duymak, herhalde çokları için şaşkınlık sebebi olacaktır:

demekki aklımıza göre değil başka yerlerimize göre yaşamalı ve yaşam prensipleri bulmalıyız

Evrenselliğin ilk ve en önemli şartlarından İlahî kaynaklı olma ilkesini, bugün ancak Kur’ân taşımaktadır. Zaten Musevîlik, İsevîlik, Budizm gibi dinler, şahıslara nispet edilerek adlandırıldıkları hâlde, Kur’ân’ın getirmiş olduğu prensipler hiç kimseye nispet edilmeyip, Cenab-ı Hak tarafından geldiği üzerinde vurgu yapılmış ve adı da Muhammedîlik değil, İslâm olmuştur. Günümüzde insanlığın saadeti ve mutluluğunu temin ve bütün insanlığa ışık tutma iddiasıyla ortaya çıkan bir kısım izmlerin, insanları nerelere götürdüğü ve bu iddialarında ne kadar isabetli oldukları hepimizin malumudur. Ancak Kur’ân’ın kurduğu medeniyet, kaynağı vahye dayandığındandır ki, inanmayanların dahi (bir kısım art niyetliler hariç), dikkatini çekmiş, hak olduğunu tasdik ettirmiştir.

bu yazar ümmeti muhammed diyen halkımızı tanımıyor galiba

“Sizden önceki milletlerin mahvolmasının sebebi şudur: içlerinden şerefli biri hırsızlık suçunu işlediğinde onu cezasız bırakırlar; zayıf biri hırsızlık edince de, onu cezalandırırlardı. Allah’a yemin ederim ki, Muhammed’in kızı Fatıma da hırsızlık etse, elini ben keserdim ve cezasız bırakmazdım.”

bu son lafı beğendim ama tıpkı bizim halkımızı anlatıyor

Sitelerde Paylaş

komedi filmi yada komik bir fıkra olursa eğlenir insan.

başkalarının değerleriyle değil.

Değer derken o sadece senin değerin benim içinse bir değer değil değersizlik.

Herneyse burada önemli olan bu değil.

Kuran bence masal kitabı gibi. Gülmek için okunmasa bile, çocuklara gece yatmadan uyumaları için okunabilir. Aaa unutmadan birde ayakta uyutulmuş sizler varsınız, değil mi?

Sitelerde Paylaş

Bir zamanlar ben de sorular sorardım . Bana önerdikleri şey risale - i nur okumam oldu . Alakasız cevaplar ve tezat şeyleri savunaraktan insanları kafir yapabilecek bir komedi sitesidir . Okuyan ve ciddiye alan oldugu için bu site bu kadar popüler . Cevapları görebiliyoruz , bir de soruları görseniz. Yorumlar zaten ortada :) Tam bir fıkra .

Sitelerde Paylaş

komedi filmi yada komik bir fıkra olursa eğlenir insan.

başkalarının değerleriyle değil.

Islam, dinsizlere hakaret ediyor, onlarla dalga geciyor ve egleniyor, hatta onlarin hayatini okadar hice sayiyor ki, ebediyen yanmayi ve aci cekmeyi onlari herkesten fazla layik buluyor. Inanmiyorsan kurani acip bakabilirsin... Simdi elini kalbine koy, allahin icin soyle, boyle bir doktrinle eglenmeye, elestirmeye, dalga gecmeye kimsenin hakki yok mu diyorsun?

Sitelerde Paylaş

Kuran bence masal kitabı gibi. Gülmek için okunmasa bile, çocuklara gece yatmadan uyumaları için okunabilir. Aaa unutmadan birde ayakta uyutulmuş sizler varsınız, değil mi?

Çocuklar okunan masallara inanırlar kendilerini o masallarda ki kahramanlardan sayarlar. Çocuğa gece yatmadan kuran okumakta ne demek. Tutar herkesin elini kolunu keser, milleti ateşe verir. :)

Sitelerde Paylaş

anti müslüman olmadığını ilan etmişti başka bir forumda karakapak...

Sitelerde Paylaş

queen,

Tanrısal vahiy nasıl inmiştir? Bu vahyi getiren Cebrail midir? Tanrısal vahiy nedir? Cebrail kimdir ve nasıldır? Elçi Muhammed ile nasıl iletişime geçmiştir?

Bu sorulara cevap verirsen başlığın daha anlaşılır ve daha tartışılır olur diye düşünüyorum ve bu soruları soruyorum sana.

Sitelerde Paylaş

queen,

Tanrısal vahiy nasıl inmiştir? Bu vahyi getiren Cebrail midir? Tanrısal vahiy nedir? Cebrail kimdir ve nasıldır? Elçi Muhammed ile nasıl iletişime geçmiştir?

Bu sorulara cevap verirsen başlığın daha anlaşılır ve daha tartışılır olur diye düşünüyorum ve bu soruları soruyorum sana.

bunları bildiğini iddia edip 24 saat kuranı savunan sen değil misin???

bence sen herkesi ikna edecek şekilde konuş da anlayalım kuranın özünü ne dersin

birebir allah sözü değilse bunu savunan müslüman olamaz zaten

gerçi önemli olan dürüstlüktür!!!

inanmak değil

a cüpüş de gelmiş naber kerata bak bergüzar ne diyor kanatlı melek falan diyor sen ne dersin mücocum :D

tarihinde queenofhearts tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

bunları bildiğini iddia edip 24 saat kuranı savunan sen değil misin???

bence sen herkesi ikna edecek şekilde konuş da anlayalım kuranın özünü ne dersin

birebir allah sözü değilse bunu savunan müslüman olamaz zaten

gerçi önemli olan dürüstlüktür!!!

inanmak değil

Bunlar benim sorularımın cevabı değilki.

Ben sorulara cevap bekliyorum hala.

Eğer bu sorulara cevap vermezsen, algını ve bilgini katmazsan başlığı açmanın bir anlamı kalmaz diye düşünüyorum.

Sen sorularıma cevabını verdikten sonra ben diyeceğimi derim zaten.

Sitelerde Paylaş

Bunlar benim sorularımın cevabı değilki.

Ben sorulara cevap bekliyorum hala.

Eğer bu sorulara cevap vermezsen, algını ve bilgini katmazsan başlığı açmanın bir anlamı kalmaz diye düşünüyorum.

Sen sorularıma cevabını verdikten sonra ben diyeceğimi derim zaten.

bak teyzecim ablacım ya da ,vahyi alan peygamberdi bunu kimse bilemez nasıl aldı, bildiğini iddia eden sensin ve bunu da kanıtlamak sana düşer

bence allah birebir nakletti peygambere sence ilham aldı yalnız ilham olayı insanı dinden çıkarır

bu başlık vahiy açıklama başlığı da değil teyzem bırak inceden saldırmayı

Sitelerde Paylaş

bak teyzecim ablacım ya da ,vahyi alan peygamberdi bunu kimse bilemez nasıl aldı, bildiğini iddia eden sensin ve bunu da kanıtlamak sana düşer

bence allah birebir nakletti peygambere sence ilham aldı yalnız ilham olayı insanı dinden çıkarır

bu başlık vahiy açıklama başlığı da değil teyzem bırak inceden saldırmayı

Kişisel düşünceni katmadan tartış, benim gibi.

Ben senin yazdıklarına soru sordum, kendi inancımla ve algımla ilgili bu başlıkta tek imada dahi bulunmadım.

Başlığı tartışmak istiyorsan o soruların cevabını vermek zorundasın.

Yoksa başlığın ve başlıktaki iddian havada kalır.

Yani şizofrence yorumlar iddian geçersiz olur. Çünkü olaydaki sence şizofrenliği ortaya koyamıyorsun.

Tıpkı şöyle.

*Aye burnunu karıştırıyormuş.

-Kim diyor?

*Ali diyor.

-Ali görmüş mü?

*O da başka birinden duymuş.

-Peki sen gördün mü?

*Hayır ben Ali den duydum.

Üzgünüm ama zan ile tartışma yapıyorsun, tıpkı verdiğim örnekteki gibi.

Birde teyze abla vs demeyi bırak. Bir adım var benim. Öyle hitap et istersen.

Sitelerde Paylaş

başlık dışı sorularla beni meşgul etmeye çalışma bak yine atılıcaksın :))

Hadi ordan!!!

Hezeyanlarını yansıttığın bir başlık açmışsın. Zerre kadar fikrin yok başlıktaki konuyla, olsa yazardın.

Kabahat bende, niye tartışacağım diye bulaşıyorsam!!!

Sitelerde Paylaş

Çocuklar okunan masallara inanırlar kendilerini o masallarda ki kahramanlardan sayarlar. Çocuğa gece yatmadan kuran okumakta ne demek. Tutar herkesin elini kolunu keser, milleti ateşe verir. :)

Haklısında. Bildiğim bütün masallar kıyısından köşesinden de olsa şiddet içeriyor ama mutlu sonla bitiyor en azından, kuranda mutlu son yok, her yol cehenneme çıkıyor :D. Çocuk bunalıma girer bi o sorun olur. Ayrıca allahtanda nefret eder, kuran masallarının kötü adamı hep allah, insanları helak eden vs. :D.

Sitelerde Paylaş

anti müslüman olmadığını ilan etmişti başka bir forumda karakapak...

Nerde anti müslüman olmadığımı ilan ettiğimi hatırlamıyorum, takıldığım başka bir forumda yok. Ayrıca karakapa değil ablacım, karapapak :D.

Sitelerde Paylaş

Nerde anti müslüman olmadığımı ilan ettiğimi hatırlamıyorum, takıldığım başka bir forumda yok. Ayrıca karakapa değil ablacım, karapapak :D.

yok yanlış anladın len antiateist başka forumda müslüman olmadığını iddia etmişti :D

o yüzden gelip burada dindar gibi yazmasını garipsiyorum :D

....

Sitelerde Paylaş

Herhangi bir düşünce, fikir, veya ideoloji, kaynağını sağlam vahye dayandırmıyorsa, onun her zaman ve her çeşit kimsenin ihtiyaçlarını karşılaması bir hayli zordur.

mesela şu sefil ötesi iddiaya muhalefet etmemek için ilkel bir yobaz olmak gerek :))

tarihinde queenofhearts tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

*Aye burnunu karıştırıyormuş.

-Kim diyor?

*Ali diyor.

-Ali görmüş mü?

*O da başka birinden duymuş.

-Peki sen gördün mü?

*Hayır ben Ali den duydum.

Zan ile siz allahı varsayıyorsunuz. Biz nerden bildiğinizi sorunca da aramızda, yukarda ki gibi bir konuşma geçiyor. Kuranda yazıyor, muhammed öyle diyor, muhammed görmüş, böyle kusursuz bir düzen nasıl işler falan. Saygılarımla Bergüzar...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...