Jump to content

Yaşasın Şeriat

Recommended Posts

Evi barkı olmayan cebinde 5 kuruş parası olmayan bir adam eğerki dindar ise

Murat Koç'tan daha üst bir seviyededir.

Allah indinde insanların hepsi eşittir.O eşitliği bozan insanların yaptığı amellerdir.

Dört duvar arasında ömrünü geçirmiş , Allah Allah diyerek gebermiş birisi de ömrünü bilime adayan insandan üstündür ve de

cennetliktir . İşte Allahın adaleti de budur . Cennete girişte passaport gibidir iman. İyi bir kimse olmanın değil , imanlı

olmanın önemi vardır Allah indinde . İşte bu yüzden adaletten bahsedip , sevgi pıtırcıgı rolünü üstlenerekten bize maval

okumanız bir halta yaramıyor .Kralın değil ''Allahın'' gelse bana inandıramaz.

tarihinde Crafterman01 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 173
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

"Muhammed 1500 sene önce yaşamış" deniliyor.. Biz sadece bize nakledilenleri biliyoruz, onların da yalan yanlış olma ihtimali kuvvetli... Neticede aradan 1500 yıl geçmiş. Her şey müphem ve çelişkili... Daha doğru dürüst yazı yazacak kağıdın bile olmadığı bir zamandan bahsediyoruz... Böyle bir ortamda ve bu kadar eski bir çağdaki bir takım iyi kayıt edilmemiş olaylara ve dolaylı diyaloglara dayanarak, bu kadar önemli sonuçları olan(!?) bir "iman" mecburiyetinin insanlara 1500 yıl sonra dayatılması Allah'ınızın "Adil" ismine yakışıyor mu sence?... Biz peygamberi veya onu görenleri hiç tanımadık ve görmedik... Tavşanın suyunun suyu ile iman zorunluluğu olur mu? "Dolaylı iman dayatması" ebedi cehennemin gerekçesi yapılabilir mi?.. Çalıştır saksıyı...

Sitelerde Paylaş

Dine bağlı ve inançlı olup da ciğeri beş para etmez on binlerce şerefsiz olduğu gibi...

...inançsız olup da en dindarından daha kaliteli insanlar da var.

Zengin ya da fakir.

Bir kişinin kendi inandığı din imanını ölçü birimi edip başkaları üzerinde iyi, kötü, ahlaklı, ahlaksız, üstün, kafir vs vs gibi değerlendirmeler yapmak ise edepsizlikten başka hiç bir şey değildir.

Din iman kişinin bireysel meditasyon aracıdır...

...bunu kendi dışına taşırmak ahlaksızlıkla açıklanabilir.

Ondandır dinler rituelleri ve uygulanma şekilleri bakımından anında birer ahlaksız sistemlere dönüşebilmektedirler.

Bu başlık bunun bir başka ispatıdır.

Sitelerde Paylaş

püffff, salak ben neyini kıskanayım sizin b.k çukurunuzun. olsa olsa dalga geçerim sizle, idiyotlar. :) fahişeliği savunmak mi külüstür ağızlılık karşı gelmek mi? bunu bile ayırt edemeyecek kadar aklı noksansan diyeceğim şey yok. gözümde bu tür şeyler lağım çukuru ve orada yaşayan sıtmalı sivrisineklerle sıçanlar. özel ilaçlarla kıracaksın bunları, temizleyeceksin ortamı.

bak yaşını bilmiyorum ama depresif ergen bir ateist özeintisisin galiba,yaşın o civar olmasa bile karşındakine hakaret ederek konuşan ya diyecek bir lafı yoktur ya da sorunludur.Sende ikisinden de var.Güzel ülkemin güzel ateisti...Aynı müslümanı gibi saldırgan,kişiliksiz,basiretsiz ve saygısız.İnsan neden tartışırken hakaret eder? Çünkü verecek cevabı yoktur.Sen şimdi bu yazında bana neyi anlattın,genelevlerin yanlışlığınımı,fahişeliğin yaygınlaşmasının fenalığınımı?

şuan tüm ileri ülkelerde en güzel mekanlar genelevlerdir.Git bak bakalım hollandaya en lüks mekanlar genelevlerdir 5 yıldızlı tatil köyü gibidirler.Fahişeler devlet tarafından kjorunur muayeneleri her ay yapılır sosyal güvenceleri vardır.

yaşadığın toplumdan bir habersin,hayatında bir kızın elini bile tutmamış,hiç bir kızla birşeyler paylaşmamış anadolu oğlanlarının oldugunu bilmiyorsun hemde sayılarının milyonlar oldugunu farkında bile değilsin.Şimdi bu yağız delikanlıları nasıl zaptedeceksin? Şuursuzlukta üstüne yokmuş.Burdan millete salak demesi kolay,yiyosa karşımda desene bunu.diyemessin tabi..

o kadınlar bu işten para kazanıyor farkındasın değil mi? 5 dakikada 40-50 lira kazanıyorlar en az.bu ne kadar iyi bir gelir farkındamısın? o kadınların durumu senden benden çok daha iyi,onların da işine geliyor.Asgari ücretle bir ay eşşek gibi çalışacağına fahişelik yapıp kolay yoldan para kazanmayı seçiyorlar.Yani basiretsiz ateist bozuntusu kardeşim alan memnun veren memnun sen kafanı yorma.

Sitelerde Paylaş

Dört duvar arasında ömrünü geçirmiş , Allah Allah diyerek gebermiş birisi de ömrünü bilime adayan insandan üstündür ve de

cennetliktir . İşte Allahın adaleti de budur . Cennete girişte passaport gibidir iman. İyi bir kimse olmanın değil , imanlı

olmanın önemi vardır Allah indinde . İşte bu yüzden adaletten bahsedip , sevgi pıtırcıgı rolünü üstlenerekten bize maval

La bak beni ayar etme sen ne diye bilime adıyon ömrünü senin inancın çerçevesinde sen öldükten sonra yok olmuş olucaksın.Bari hayatını şimdi yaşa burda sala k salak vakit geçirme.Git karı becer sen şerefsiz kitapsız.Cahil herif seni

Sitelerde Paylaş

bak yaşını bilmiyorum ama depresif ergen bir ateist özeintisisin galiba,yaşın o civar olmasa bile karşındakine hakaret ederek konuşan ya diyecek bir lafı yoktur ya da sorunludur.Sende ikisinden de var.Güzel ülkemin güzel ateisti...Aynı müslümanı gibi saldırgan,kişiliksiz,basiretsiz ve saygısız.İnsan neden tartışırken hakaret eder? Çünkü verecek cevabı yoktur.Sen şimdi bu yazında bana neyi anlattın,genelevlerin yanlışlığınımı,fahişeliğin yaygınlaşmasının fenalığınımı?

şuan tüm ileri ülkelerde en güzel mekanlar genelevlerdir.Git bak bakalım hollandaya en lüks mekanlar genelevlerdir 5 yıldızlı tatil köyü gibidirler.Fahişeler devlet tarafından kjorunur muayeneleri her ay yapılır sosyal güvenceleri vardır.

yaşadığın toplumdan bir habersin,hayatında bir kızın elini bile tutmamış,hiç bir kızla birşeyler paylaşmamış anadolu oğlanlarının oldugunu bilmiyorsun hemde sayılarının milyonlar oldugunu farkında bile değilsin.Şimdi bu yağız delikanlıları nasıl zaptedeceksin? Şuursuzlukta üstüne yokmuş.Burdan millete salak demesi kolay,yiyosa karşımda desene bunu.diyemessin tabi..

o kadınlar bu işten para kazanıyor farkındasın değil mi? 5 dakikada 40-50 lira kazanıyorlar en az.bu ne kadar iyi bir gelir farkındamısın? o kadınların durumu senden benden çok daha iyi,onların da işine geliyor.Asgari ücretle bir ay eşşek gibi çalışacağına fahişelik yapıp kolay yoldan para kazanmayı seçiyorlar.Yani basiretsiz ateist bozuntusu kardeşim alan memnun veren memnun sen kafanı yorma.

gavur arada öyle hakaret eder boşver ama aslında bu konuda haklı gibi.dışarda bu tüğr yerlere stres atmak için giderler ama bizde bir ihtiyaçtır.bu yüzden bizdeki genelevler batınınkinden daha rezil değil mi?sen de demişsin onlarınki lüxmüş.üstelik buralarda kendi isteği ile çalışan kaç kadın sayabilirsin?lüx fahişeleri saymıyorum onların zaten ruhu da fahişedir..

bizim ateistimiz bile çoğu zaman müslo değil midir bu tür konularda??

demekki cidden genelev kurumu bizde rezilliktir

........

amad,kimse bilim yapmazsa hastalandığında seni üfürükçüler mi tedavi edecek??

tarihinde queenofhearts tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

bende diyorum yaygınlaşsın,kalitesi artırılsın.Aynı şeyi söylüyoruz

Bursa genelevini görmüştüm,resmen kendimi tatil köyünde hissettim.

Migros,hamam,park efendime söyleyim odalarında duş alma yerleri.bildiğin tatil köyü gibiydi.Ama malesef erbakan yıktıdı.

tarihinde RedBaron tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Senin düşüncende fuhuş da suç olamaz. İki kişinin kendi rızaları ile para karşılığında yaptıkları birşeye kim niye karışsın?

ona da karışan yok zaten alık herif

git keraneye bakalım karışan var mı

olay "yasadışı" oluşu

fuhuştan para kazanmak istiyorsan genelevde ev açarsın, vergi levhanı alırsın ve çalıştırdığın kadınlar her ay düzenli olarak muayene olurlar bu da tamamen yasaldır

yani bu ülkede "para karşılığı fuhuş" da yasak değil, sadece legal olmak kaydıyla,

matild manukyan'ı hatırlarsın belki, yaşadığı dönemde "yasal fuhuş" tan kazandığı kazanç nedeniyle verdiği vergiyle, istanbul vergi rekortmeni olmuştu

bilmiyorsan sallama

Sitelerde Paylaş

amad,kimse bilim yapmazsa hastalandığında seni üfürükçüler mi tedavi edecek??

Sen tehlikedesin.Her daim ateistleri savunman çok saçma.Ben ona bilim yapma demiyorum.Ama şahsen ben ateist olsam (Allah korusun,AMİN)Gezer tozar hayatımı yaşardım.Nasıl olsa birdaha dirilmeyeceğimden emin bir şekilde yaşadığım için hiç birşeyi kafama takmazdım.

Müslümanların burada ateistlerle tartışmasının bir anlamı var.Ama onların herhangi bir amacı yok.Bizim onları müslüman yapmamız bize sevap kazandırıcak.Ama onların bu sitede bizimle tartışması yada bizden birini ateist yapması (Allah korusun) onlara bir kazanç sağlamayacaktır.

Burada bir kaç kişiye hitap edeceğine bilim ile ilgili bilgisini arttırıp yüzbinlere milyonlara hitap etsin.Onun şuan yaptığı sadece müslümanlıkla alay etmek.

Senin savunduğun insan müslümanlıkla alay eden insan..

Sitelerde Paylaş

tehlikede olan sensin kuran insan sözü diyen ateistlerle değil de aynı şeyin savunan müslümanlarla uğraş biraz

inanç kişiye özeldir ben karşımdakinin insanlığına göre onu savunup savunmayacağıma karar veririm

bak ateist olsam hayatı sallamam demişsin işte bunda bir hikmet var allah seni bilerek müslüman yapmış yoksa başımıza hitler olurdun

kendi ağzınla ateistin çıkar beklemeden burada yazdığını ve senin sevap kazanmak için yazdığını düşünmüşsün bak ben daha ne diyeyim sana sivrizekalı :huh:

alay eden etsin sen imanlı isen sakinliğini koru senin farkın bu olsun

Sitelerde Paylaş

tehlikede olan sensin kuran insan sözü diyen ateistlerle değil de aynı şeyin savunan müslümanlarla uğraş biraz

Kuran insan sözüdür diyen bir müslüman göstersene bana..

inanç kişiye özeldir ben karşımdakinin insanlığına göre onu savunup savunmayacağıma karar veririm

Bilime verilen önem Allah'a ibadete verilmemelidir.Bunu yapan ahmaktır diyen bir adamı savunuyorsun.Sonrada kalkmış kendini ''ben onun insanlığına baktım'' diye savunuyorsun.

bak ateist olsam hayatı sallamam demişsin işte bunda bir hikmet var allah seni bilerek müslüman yapmış yoksa başımıza hitler olurdun

Bir insnın özgür iradesi vardır.Buna allah beni müslüman yaptı denmez.Müslümanlığı ben kendi iradem ile seçtim.

Bu aynı uçurumun kenarına giden bir adamın şunu demesi gibi birşey;

Allah benim bu uçurumdan atlamamı istemiş demekki kaderimde böyleymiş.Ve adam orada atlasa Allah askınıza soyleyin Allah'a orada hangi mantıkla suç atabilir?

kendi ağzınla ateistin çıkar beklemeden burada yazdığını ve senin sevap kazanmak için yazdığını düşünmüşsün bak ben daha ne diyeyim sana sivrizekalı :huh:

Bir ateistin neden burada günde 4 5 saatini harcadığını çok merak ediyorum..Allah rizası için biz birkaç saatimizi ayırıyoruz.Ama bunların amacı ne bunu merak ediyorum.

Eğer aşağılayıcı konuşmaya devam ediceksen seninle polemiğe girmekten vazgeçicem.Sivri zekalıymış.Töbe estağfrullah.

alay eden etsin sen imanlı isen sakinliğini koru senin farkın bu olsun

Alay etsin Allah'ından bulsun ama alay edenleri senin savunmana karşıyım..

Sitelerde Paylaş

Oğlum bak benimle ikili konuşmaya girme ben senin gibi cahiller ile muhattap olmak istemiyorum tamammı?

Sitelerde Paylaş

Kuran insan sözüdür diyen bir müslüman göstersene bana..

Bilime verilen önem Allah'a ibadete verilmemelidir.Bunu yapan ahmaktır diyen bir adamı savunuyorsun.Sonrada kalkmış kendini ''ben onun insanlığına baktım'' diye savunuyorsun.

Bir insnın özgür iradesi vardır.Buna allah beni müslüman yaptı denmez.Müslümanlığı ben kendi iradem ile seçtim.

Bu aynı uçurumun kenarına giden bir adamın şunu demesi gibi birşey;

Allah benim bu uçurumdan atlamamı istemiş demekki kaderimde böyleymiş.Ve adam orada atlasa Allah askınıza soyleyin Allah'a orada hangi mantıkla suç atabilir?

Bir ateistin neden burada günde 4 5 saatini harcadığını çok merak ediyorum..Allah rizası için biz birkaç saatimizi ayırıyoruz.Ama bunların amacı ne bunu merak ediyorum.

Eğer aşağılayıcı konuşmaya devam ediceksen seninle polemiğe girmekten vazgeçicem.Sivri zekalıymış.Töbe estağfrullah.

Alay etsin Allah'ından bulsun ama alay edenleri senin savunmana karşıyım..

işine gelmediği için kuran birebir allah sözü değildir ilhamla muhammed yorumlamıştır diyenleri görmemen doğaldır forumda az daha dolaş

yani vahiyle ilgili o iletiyi bana değil onlara göstermen gerek

insanın özgür iradesi kader kavramı ile çelişir özgür iraden varsa git ateist ol:))

ateist dediğin gibi demekki sonunda bir çıkar allah rızası sevap falan düşünmeden burada yazıyorsa bunda da bir erdem vardır ama sen görmezsin göreceğini de sanmam

burada aklı başında yazan kimseyle alay edilmiyor ama konu din allahsa sonuçta dalga geçer gibi yazılanları da görmezden gelemezsen ben yazmamanı tavsiye ederim sinirleri bozulan sen olursun

ben kimse ile öyle konuşmam sadece hakettiği gibi cevap veriyorum hatta çoğu zaman deliyle deli olunmaz derim susarım

deli derken seni kastetmedim genel konuştum

ama sende de benim anlamadığım şu

imanlı biri çok sakin olmalı

maşallah sende çook fazla stres var

Sitelerde Paylaş

gerizekalı ! k.rhane propagandası yapan sen mi ergensin ben mi? kendi ergenlik sorunlarınızı herkeste var ve herkesi ergen sanıyorsunuz, herkesi kendi gibi sanan bazı atgözlüklü h.yarlardan farkın yok. ezik herif, senin tipindekiler geleneksel türk-islam kültüründe çocukluk ergenlik geçirdiğinden 18 i doldurunca kendinizi bir b.k sanıyorsunuz. ateizmi özenti gibi yapan o depresif veledler türk-islam geleneğinde yetişen çocuklar. ben ne türküm ne müslüman kökenliyim, hepinizi acıyorum. zavallılar, yaşımda 23.

tarihinde Suicide tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

neden ikide bir ne türk ne müslüman olduklarını öne sürerler anlamam.konunun etnik kökenle ilgisini de anlamadım hala.bu ülkenin çoğunluğu etnik türk sanki..belki ben de değilim ama kendimi türk olarak görüyorum alalal :))

toplumun tukaka yanlarını eleştirirken neden sürekli fazlalığı ön plana atılan kürt nüfusu falan yok sayılır acaba

Sitelerde Paylaş

bunların hepsi ezilmişler küçüklüklerinde-ergenliklerinde, türk-islam faşist kültürün etkisi altında. o kültürün empozesini yıkmak bilinçaltlarına tabu gibi geldiğinden "marjinal olmak, özenti gibi durmak" olarak algılıyorlar ateizmi. halbuki mal bilmiyor ben anne babam tarafından dinsiz yetiştirilmiş, seküler ortamda ergin hale gelmiş birisiyim. haliyle benim ne şimdi ne de geçmiş dönemlerimde böyle bir girişimimin olması mümkün değil. çünkü islama yada başka bir dine sokulmamışım bir kere. yaşları 18 i dolunca türk-islam baskısı altından yani ailedende ayrılıyorlar büyük ihtimalle, sonra kendilerini özgürleşmiş vs. hissediyor, başkalarınıda kendileri gibi aynı kültür altında yetişip aynı sorunlara sahip olduğunu düşünerek, tatmin etme çabasına giriyorlar. tam freud'luk bir analiz var burada aslında, bilinçaltı ve bilinç çatışması ve benlik ve üstbenlik arası ilişkiler gibi. :)

Sitelerde Paylaş

bence sende de var bir sorun.önceki nikin aklımda kaldı sana gavur diye hitap ettim diye bana salyalı dedin :))

adamın niki kuyruğunu kaşıyan tavşansa ama sonraki niki sadece tavşansa ben ona tavşan derim kısaca

sana gavur demek seni küçümsemek demek değil..

Sitelerde Paylaş

hayır o benim troll nickim. sen onu meydana çıkarma gayretine düşünce, ardında mutlaka bir art niyetin olduğunu sezdim. ama bu önemli değil, o türlü şeyler bu başlıkta tartışılmasına bile gerek olmayan kişisel şeyler. ben üstte bir kültürden bahsediyorum; türk-islam kültüründen. bu kültür altında yetişen çocuklar erginliğe kadar tek tip bir bilinç sistemine sahip oluyorlar. bunlar bana öyle yabancı geliyor ki, etrafımda bu yüzden tek bir arkadaşım bile yok hemen hemen. türk-islam faşist kültürü, bireyleri ataerkil, cinsel yasakçı, dini kurallarına ve gelenek görenek milli değerlerine bağlı bireyler yetiştirme prensibine dayandığından, bu kültür altında yetişen ateistlerin/inanırların hepsinde bir insan dışılılık, bir kişiliksizlik seziyorum. bu ailede veriliyor, bende türkiye'de doğdum ve burada büyüdüm ama sadece aile dışında çok çatışma yaşadım bazı istisnalar harici.

haliyle bu kadar baskıcı bir kültür anlayışı freud'un "bir yanılsamanın geleceği" adlı kitabında bahsettiği gibi benlik ile kültür arasındaki çatışmaya ve bilinçaltında nevrotik saplantılara yol açmakta. bu saplantılardan biriside ateizmi "kız tavlamak, marjinal görünmek vb." amacıyla savunduğumuza kendilerini inandırmaları, bu yüzden türk-islamın öngörüğü standart ateist tipin dışına taşan bütün grupları bu dar çerçeveye hapsetmekten ibaret.

bu yüzden türk kültüründende islam dinindende midem bulanıyor.. şu ana kadar bu kültürün tek bir insaniyet yönünü göremedim, daima bir çürümüşlük ve kokuşmuşluk vardı.

Sitelerde Paylaş

hayır o benim troll nickim. sen onu meydana çıkarma gayretine düşünce, ardında mutlaka bir art niyetin olduğunu sezdim. ama bu önemli değil, o türlü şeyler bu başlıkta tartışılmasına bile gerek olmayan kişisel şeyler. ben üstte bir kültürden bahsediyorum; türk-islam kültüründen. bu kültür altında yetişen çocuklar erginliğe kadar tek tip bir bilinç sistemine sahip oluyorlar. bunlar bana öyle yabancı geliyor ki, etrafımda bu yüzden tek bir arkadaşım bile yok hemen hemen. türk-islam faşist kültürü, bireyleri ataerkil, cinsel yasakçı, dini kurallarına ve gelenek görenek milli değerlerine bağlı bireyler yetiştirme prensibine dayandığından, bu kültür altında yetişen ateistlerin/inanırların hepsinde bir insan dışılılık, bir kişiliksizlik seziyorum. bu ailede veriliyor, bende türkiye'de doğdum ve burada büyüdüm ama sadece aile dışında çok çatışma yaşadım bazı istisnalar harici.

haliyle bu kadar baskıcı bir kültür anlayışı freud'un "bir yanılsamanın geleceği" adlı kitabında bahsettiği gibi benlik ile kültür arasındaki çatışmaya ve bilinçaltında nevrotik saplantılara yol açmakta. bu saplantılardan biriside ateizmi "kız tavlamak, marjinal görünmek vb." amacıyla savunduğumuza kendilerini inandırmaları, bu yüzden türk-islamın öngörüğü standart ateist tipin dışına taşan bütün grupları bu dar çerçeveye hapsetmekten ibaret.

bu yüzden türk kültüründende islam dinindende midem bulanıyor.. şu ana kadar bu kültürün tek bir insaniyet yönünü göremedim, daima bir çürümüşlük ve kokuşmuşluk vardı.

sürekli ukala gibi yazıyorsun ben de acaba trol değil miydi diye düşündüm art niyetle ilgisi ne bunun??

benden kimseye art niyet gitmez bana zararı olmayan birine ise hiç gitmez bence sezgilerini yeniden bir gözden geçir sonuçta ölümlü bir mahlukuz:))

gayret falan değil tek bir iletinle anladım ne gayretı.

dediğim gibi hala türk kültürü diyorsun

yahu bu din arapların değil mi??

bu ülkedenin yobazlığını devam ettirenlerin çoğu kürt kökenli değil mi??

neden olumsuzlukta anında bu azınlıklar yok olur ben bunu anlamıyorum

ah ahh kimin ne olduğunu anlayacak kadar büyümeni umuyorum:))

art niyetli insan sana durduk yerde saldırır değil mi??

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...