Jump to content

Dağdaki çoban ile benim oyum bir mi?

Recommended Posts

Aysun kayacı'nın açıklamalarına katılmamak mümkün değil. Kızı yerden yere vurdular ve ağlattılar ama ben ona katılıyorum. Dağdaki çoban ile benim oyum bir olmamalı ya da OLMALI!. Ama nasıl olmalı?

Aysun Kayacı ya da benim gibi düşünen binlerce insan var Türkiye'de. Ama bu düşüncenin var olmasında çobanın bir günahı yok. Günah onu eğitimsiz bırakanların. Çoban burada aşağılanan kimse değil; çobanları aşağıda bırakanlar aşağılanması gerekenlerdir.

Ya da biz çobanız toplum da bizim sürümüz diyenlerdir bence aşağılanması gerekenler. Ama bu millet elbet bir gün uyanacaktır. Geç olsa da uyanacaktır. Uyandığı zaman da o dağdaki çoban eline kalem yerine kaval tutuşturanlardan hesabını soracaktır.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 105
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Demokraside herkes eşit olmak zorunda ama değil.

Eğitim seviyeleri eşit değil.

Maddi olanakları eşit değil.

Kendilerini eşit şekilde ifade edemiyorlar.

Eşitliğin olmadığı bir ülkede demokratik bir seçim sence olabilir mi? Gerçeğin görülemediği bir toplumda gerçekçi birr yönetim beklenebilir mi?

Sitelerde Paylaş
Ben buna asla katılamam, demokrasilerde herkez eşit olmak zorunda,

Aksi taktirde burjuvazinin yönettiği bir ülke haline geliriz, bu diğer kesimlerin isyanına yol açar.

.

O zaman sen bi demokrasi savunucusu olarak akpnin kapattılmasına da karşısın .. halkın büyük çoğunluğunun oy verdiği bi partiyi bi avuç adam kapatıyo!?

Sitelerde Paylaş
O zaman sen bi demokrasi savunucusu olarak akpnin kapattılmasına da karşısın .. halkın büyük çoğunluğunun oy verdiği bi partiyi bi avuç adam kapatıyo!?

Demokrasi sadece halkın sandık başına gitmesinden ibaret bir rejim değildir,

Güçler ayrılığı ilkesi diye bişey var,

Rejimin kendini koruyabilmesi için herşeyden bağımsız denetleyiciler olmak zorunda..

Sitelerde Paylaş
Demokrasi sadece halkın sandık başına gitmesinden ibaret bir rejim değildir,

Güçler ayrılığı ilkesi diye bişey var,

Rejimin kendini koruyabilmesi için herşeyden bağımsız denetleyiciler olmak zorunda..

Zaten bizde bunun için söylüyoruz .. belli bi zaman aralığında olabilecek durumu, kökten halletmek için .. G.doğuda yaşlı bi teyzeye soruyolar, teyze hangi partiye oy vericeksin diye.. teyze cevaplıyo; ''apmul var ya evladım işte ona vericez'' peki neden teyze ''onlar bize aş dağıttı, ısınacak kömür dağıttı'' .. böyle saçmasapan bişey olamaz .. bir önce buna karşı önlem alınmalı.. ve süreç içerisinde değil .. ben kökten çözümü savunuyorum.

Sitelerde Paylaş

Eminim köyüne gazetesi bir gün geç gelen çoban da bu haberi aldığında "Bu kadınla benim oyum bir mi tutuluyor?" diye sitem edecektir. Aysun Kayacı'nın, oylarının çobanlarınkinden daha değerli olduğunu iddia edecek kalitede bir insan olduğunu düşünmüyorum.

Sitelerde Paylaş
Zaten bizde bunun için söylüyoruz .. belli bi zaman aralığında olabilecek durumu, kökten halletmek için .. G.doğuda yaşlı bi teyzeye soruyolar, teyze hangi partiye oy vericeksin diye.. teyze cevaplıyo; ''apmul var ya evladım işte ona vericez'' peki neden teyze ''onlar bize aş dağıttı, ısınacak kömür dağıttı'' .. böyle saçmasapan bişey olamaz .. bir önce buna karşı önlem alınmalı.. ve süreç içerisinde değil .. ben kökten çözümü savunuyorum.

İnsanlara "Siz ayak takımısınız, oyunuz bi boka yaramaz" demenin çözüm olacağını sanmıyorum.

Sitelerde Paylaş

Asıl zoruma giden çobanın oyuyla değilde, aysun kayacı'nın oyuyla benimkinin eşit olması..

Aysun kayacı parayı bastırıp universiteye gidiyormuş ya.. birkaç siyaset programina da seyirci olarak katilmis..

kendini Demokritos gibi hissetmesi gayet normal. oyu hiç bizimkiyle bir olabilir mi??

"19 mayista Atatürk hangi şehire çıktı?" gibi şaşırtıcı bir soru sorsan cevap vermek için epey düşünür ama..

Sitelerde Paylaş
Aysun kayacı'nın açıklamalarına katılmamak mümkün değil. Kızı yerden yere vurdular ve ağlattılar ama ben ona katılıyorum. Dağdaki çoban ile benim oyum bir olmamalı ya da OLMALI!. Ama nasıl olmalı?

Aysun Kayacı ya da benim gibi düşünen binlerce insan var Türkiye'de. Ama bu düşüncenin var olmasında çobanın bir günahı yok. Günah onu eğitimsiz bırakanların. Çoban burada aşağılanan kimse değil; çobanları aşağıda bırakanlar aşağılanması gerekenlerdir.

Ya da biz çobanız toplum da bizim sürümüz diyenlerdir bence aşağılanması gerekenler. Ama bu millet elbet bir gün uyanacaktır. Geç olsa da uyanacaktır. Uyandığı zaman da o dağdaki çoban eline kalem yerine kaval tutuşturanlardan hesabını soracaktır.

Dağdaki çoban Aysun kayacı'dan daha biliçli olduğu kesin..

Dağdaki çobanla konuştuğunda der ki: 25 yıl önce buralarda elektrik yoktu, telefon yoktu, yollar da öyle, tuvalet bile yoktu.. Televizyonun ismini bile bilmiyorduk... Üstümüzden geçen uçağa binme ihtimalimiz sıfırdı.. Sonra Özal denilen bi adam geldi,telefon, elektrik, yol, su, tv geldi dünyayı tanıdık ve bildik ki ülkeyi kurup sahipliyenler "ekmek yoksa b.k yiyin" dediklerinde esas b.k'un Kayacı gibi aptal sarışınlar tarafından yiyildiğini öğrendik...

Sitelerde Paylaş
Asıl zoruma giden çobanın oyuyla değilde, aysun kayacı'nın oyuyla benimkinin eşit olması..

Aysun kayacı parayı bastırıp universiteye gidiyormuş ya.. birkaç siyaset programina da seyirci olarak katilmis..

kendini Demokritos gibi hissetmesi gayet normal. oyu hiç bizimkiyle bir olabilir mi??

"19 mayista Atatürk hangi şehire çıktı?" gibi şaşırtıcı bir soru sorsan cevap vermek için epey düşünür ama..

aynen katılıyorum kadın kendini acaba ne sanıyo püffff bide duyarlıymış memleket meselelerine

Sitelerde Paylaş

böyle saçmalık olmaz. çobanın oyu ile benim oyum elbette eşit olmalı. insanlar farklı statülere sahip olabilirler, farklı gelir ve eğitim durumuna sahip olabilirler ama herkes bir insandır ve bir oya sahiptir. siz eğitim seviyesi düşük tutulmuş, yoksullaştırılmış insanların yönetimde söz sahibi olmasını tamamen zorlaştırarak o insanları dışlayamazsınız. ben bunun aysun kayacı ve benzerleri ile sınırlı kalmasını umarken forumda bu yönde düşünenlerin varlığı şaşırttı beni. bu ülkede herkesin kendine göre bir derdi var ve seçim sürecinde herkes kendi düşünceleri doğrultusunda yönetimin beirlenmesinde rol alıyor. bizlerin gündelik sorunlarına uzak olan çobanın sorunlarına da bizler bir o kadar uzağız. büyükşehirde yaşıyoruz, fakülte bitirdik aman biz çobanında hakkını savunacak kadar adam olduk, herşeyi biz biliriz, gerisi karışmasın demek ne derece doğru ?

Sitelerde Paylaş

dağdaki çoban ile senin oyun bir olamaz

evet

çünkü sen "ahlaksız" yaparak para kazanıyorsun...

çoban ise hayatın ona yaptığı adiliğin cezasını çekiyor

ama parasını "namusluca" kazanıyor!

senin birgünde kazandığını,çoban bir ayda kazanıyor!

eğer bunda bir adalet olduğunu düşünüyorsan bir daha düşün

seni pis burjuva...

Sitelerde Paylaş

Aysun kayacı ya mı kızıyorsunuz? AKP ye oy verenler dağdaki çobanlardır. Hükümet kendi yandaşlarını kayırdığı halde, din duygusunun sömürülmesine müsade edenler dağdaki çobanlardır.

AKP nin oyunun sürekli arttığını unutmayalım. Aslındaki dağdaki çobanın hükümet ve koyunların da halkımız olduğunu unutmayalım.

Buradaki eleştiri dağdaki çoban oy vermesin şeklinde değildir. Burada seçmenin bilinçli olmadığı eleştirilmiştir. Sizce seçmen bilinçli mi? Sizce seçmen bilinçli olsa AKP oy alabilir miydi?

Aysun kardeşim seninle aynı fikirdeyim. Ama bir farkla. Dağdaki çobanın da oy verme hakkı vardır. Ama dağdaki çobanın da bilinçli seçmen olabilmesi için, Türkiyenin gelişebilmesi için eğitim hakkı gereği eşit eğitilmesi gerekir.

Sitelerde Paylaş
Aysun kayacı ya mı kızıyorsunuz? AKP ye oy verenler dağdaki çobanlardır. Hükümet kendi yandaşlarını kayırdığı halde, din duygusunun sömürülmesine müsade edenler dağdaki çobanlardır.

AKP nin oyunun sürekli arttığını unutmayalım. Aslındaki dağdaki çobanın hükümet ve koyunların da halkımız olduğunu unutmayalım.

Buradaki eleştiri dağdaki çoban oy vermesin şeklinde değildir. Burada seçmenin bilinçli olmadığı eleştirilmiştir. Sizce seçmen bilinçli mi? Sizce seçmen bilinçli olsa AKP oy alabilir miydi?

Aysun kardeşim seninle aynı fikirdeyim. Ama bir farkla. Dağdaki çobanın da oy verme hakkı vardır. Ama dağdaki çobanın da bilinçli seçmen olabilmesi için, Türkiyenin gelişebilmesi için eğitim hakkı gereği eşit eğitilmesi gerekir.

Eğitime önce Aysun Kayacı'dan başlamak gerek.

Eskiden büyükşehirleri CHP alırdı sorun yoktu, AKP ya da Refah gibi partiler alınca büyük şehirleri de gündi yaptınız.

En nefret ettiğim düşünce kalıbı: "bana oy verdikleri zaman bilge adam vermeyince keriz adam" düsturudur, maalesef kötü ve gündi olan bu düsturdur.

tarihinde mazot tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...