Jump to content

Dağdaki çoban ile benim oyum bir mi?

Recommended Posts

Aysun kayacı ya mı kızıyorsunuz? AKP ye oy verenler dağdaki çobanlardır. Hükümet kendi yandaşlarını kayırdığı halde, din duygusunun sömürülmesine müsade edenler dağdaki çobanlardır.

AKP nin oyunun sürekli arttığını unutmayalım. Aslındaki dağdaki çobanın hükümet ve koyunların da halkımız olduğunu unutmayalım.

Buradaki eleştiri dağdaki çoban oy vermesin şeklinde değildir. Burada seçmenin bilinçli olmadığı eleştirilmiştir. Sizce seçmen bilinçli mi? Sizce seçmen bilinçli olsa AKP oy alabilir miydi?

Aysun kardeşim seninle aynı fikirdeyim. Ama bir farkla. Dağdaki çobanın da oy verme hakkı vardır. Ama dağdaki çobanın da bilinçli seçmen olabilmesi için, Türkiyenin gelişebilmesi için eğitim hakkı gereği eşit eğitilmesi gerekir.

Yukarıdan aşşağıya yanlış bilgiler ile dolu yazınız...

Bu çobanlardan sanırım bir tek Antalya ve İzmirde yoktur değil mi?

Madem bir şey yazıyorsun önce biraz araştır... AKP nerde kazanmış, kaç tane büyükşehirden zaferle ayrılmış, kaç tane il de birinci gelmiş, Aldığı oylarda Şehir Merkezlerinin / Kasaba ve köylere oranı nedir?

Bunları biraz araştır sonra tartışalım, çoban-aydın geyiğini...

Konuya gelince...

Aysun KAYACI'ya üç soru

Cumhuriyetin ilan tarihi tam olarak nedir?

TBMM nin açılış tarihi tam olarak nedir?

Kadına seçme seçilme hakları hangi yıl verildi?

Bakalım ne kadar aydın kendileri...

Ulan bu memlekette böyle aptallarda aydın oldu ya, çobanları beğenmez oldular ya, yaşanmaz bu memlekette...

Sitelerde Paylaş
  • İleti 105
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Buradaki eleştiri dağdaki çoban oy vermesin şeklinde değildir. Burada seçmenin bilinçli olmadığı eleştirilmiştir. Sizce seçmen bilinçli mi? Sizce seçmen bilinçli olsa AKP oy alabilir miydi?

Tamam bilinçlendirdik diyelim çobanı;

Kim alıcaktı oyu? CHP mi?

Bana bildigin tek bir olumlu icraat, fayda göster CHP'nin yaptığı... CHP şu tarhite vatana millete şu hayırlı işi yapmıştır de. De ki bende bundan sonra sürekli CHP ye oy vereyim? CHP nin bildiği tek bir şey var, Atatürkçülük ve Laiklik... Başka dünyadan hiç bir şeyden haberi yok... Uganda'da adamın biri cuma namazına gitse CHP burada Laiklik elden gidiyor çığırtkanlığı yapar... Böyle aptal bir politikaları var işte... Bu politikalarını sürdürdükçe üçün birini almaya elleri mahkumdur... Çünki bu ülkenin %99 u kimlikte müslüman, en az %80i kalpten müslüman, en az %50 si dindar, En az %25 i de aşırı dinci...

TKP mi?

Yoksa

İşçi Partisi mi?

Yoksa MHP mi?

Kimdir bilinçli vatandaşın oy vermesi gereken parti?

tarihinde AteshBey tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Aslında kız doğru söylüyor da, tersten doğru söylüyor..

İstanbul'da partiler bir milletvekili seçtirebilmek için 110 bin oy almaları gerekirken, Tunceli ve Tunceli büyüklüğündeki vilayetlerde 25 bin oy almaları gerekiyor..

Bu hesaba göre dağdaki çobanın oyu, bu boyalı cicivin oyundan 4 kat daha kıymetli..

Buna çok benzer yorumu bir haber sitenin yorum bölümüne yazmıştım. Dağdaki çobanın oyu değil bundan hatta profesörün oyundan bile daha değerli:) Kızcağızı sırf reyting artsın diye bu programa koymuşlar. Arada bir frikikler veriyor. :lol: bayada güzel bir manken. Reklamın iyisi kötüsü olmaz. kızcağız ününe ün kattı. programa bikinili çıksa idi bu kadar ün yapamazdı.

:lol:

Sitelerde Paylaş

Demisse demis , ne olur? Kizcagaz bi laf etti tum Turkiye ayaga kalkti.

AKP ve diger tum din adamlari mankenlere, sarkici turkucu kadinlara o...u diyor kimsenin kili kipirdamiyor ama onlari gormek dinlemek icin varini yogunu harciyor. Biz bi alem milletiz vesselam. Demek Turkiye gundemini siyasetle hic alakasi olmiyan siradan bir vatandas dahi degistire bilir, yabanci guclere falan gerek yokki :lol:

Bu Aysunun dudaklari bana bi tuhaf geldi ya, slikon mlikon falanmi acep, Aysunda bayagi hos bir kiz yani haa. :rolleyes:

tarihinde kutsalyaratik tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Millet Aysun Kayacının sözlerinde hakaret aşağılama sezdi. Birde Aysun Kayacı gibi bir kişiliğin bu sözleri sarfetmesi.

Şöyle bir yorum yapsa idi o kadarda tepki ile karşılanmaz ve unutulur idi "Eğitimli bir insanın oyu ile eğitimsiz insanın oyu bir olmamalı"

İnan bunu bi profesor söylese idi bu kadar gündem olmazdı.

Sitelerde Paylaş
Millet Aysun Kayacının sözlerinde hakaret aşağılama sezdi. Birde Aysun Kayacı gibi bir kişiliğin bu sözleri sarfetmesi.

Şöyle bir yorum yapsa idi o kadarda tepki ile karşılanmaz ve unutulur idi "Eğitimli bir insanın oyu ile eğitimsiz insanın oyu bir olmamalı"

İnan bunu bi profesor söylese idi bu kadar gündem olmazdı.

Bunu diye bir profesör olsa idi onun profesörlüğünden şüphe ederdim... Hiç kimse böyle beyinsizce bir cümle kullanmaz... En azından beyni olan hiç kimse...

Ama sizlerin derdini de anlıyorum...

Mesela İzmir ve Antalya'daki hatta Trakya'daki bir kaç il de dahil olmak üzere, buralarda verilen her bir oy 5 oy yerine geçsin... Böyle keser mi sizi :D

Sitelerde Paylaş

Ben türkiyede bilinçli bir politikacı yok diye düşünüyorum. Türkiyede politikacılar sadece politika yapar. Icraat yoktur. Kalkınmayı sağlayacak bir fikir geliştiremezler. Ben CHP li değilim. Türkiyede türkiye yi kalk?nd?rabilecek bir parti yok. Seçmen bilinçli olsa daha bilinçli partiler olacaktır.

tarihinde CharlesDarwin tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Ben türkiyede bilinçli bir politikacı yok diye düşünüyorum. Türkiyede politikacılar sadece politika yapar. Icraat yoktur. Kalkınmayı sağlayacak bir fikir geliştiremezler. Ben CHP li değilim. Türkiyede türkiye yi kalk?nd?rabilecek bir parti yok. Seçmen bilinçli olsa daha bilinçli partiler olacaktır.

Şimdi oldu...

Ama bunlar Aysun KAYACI gibi gerizekaliları haklı yapmaz... Ben 10 yıl çobanlık yaptım... Aysun KAYACI kurban olsun o dağdaki çobanlara...!

Sitelerde Paylaş

Aysun Kayacı, önemli bir olayı yanlış şekilde dile getirdi.

Dağdaki çoban, okumamış olsa bile, Aysun Kayacıdan, senden, benden .. çok daha sağduyulu olabilir. Yaşamın çilesini çekmiş, çalışıp çabalamış insanlar. Saygım büyük.

Önemli olan eğitim değil, bilinç, sağduyu, kendini geliştirme.

Oy olayına gelelim.

"Kurana el basıp oy'unu bir çuval kömüre satan"'la, g.tünü satan .r.spuyu karşılaştıralım.

G.tünü satan, kendi g.tünü satar. Başka çaresi kalmamıştır, satar. Saygım var.

Oylarını satanlar, koca bir ülkenin yönetimini, kendilerinden çaldıklarını kendilerine sadaka olarak geri verenlere emanet ediyorlar.

G.tünü satan'ın oy'u tabii ki, Kurana el basıp, verilen sadakaya karşılık oy'unu satandan değerli olmalıdır.

.

Sitelerde Paylaş

Kadın düşüncesini dile getirirken " Aldığı yiyecek paketleri karşılığında oy verenle benim oyum bir olur mu?" deseydi bu kadar gürültü kopmazdı. AKP'ye oy veren ve kendini eğitimli sayan, bilinçli olarak oy verdiğini düşünen birçok insan var. Örneğin Sinan Çetin!

Sitelerde Paylaş
Demokraside herkes eşit olmak zorunda ama değil.

Eğitim seviyeleri eşit değil.

Maddi olanakları eşit değil.

Kendilerini eşit şekilde ifade edemiyorlar.

Eşitliğin olmadığı bir ülkede demokratik bir seçim sence olabilir mi? Gerçeğin görülemediği bir toplumda gerçekçi birr yönetim beklenebilir mi?

peki yargı iki tarafa eşit olmalı mı_?

bir yöneticinin öldürdüğü insanla bir çobanın öldürdüğü insan nasıl yargılanmalı_?

yöneticiyi yargılarken ne yapacaz...bunlar ülkeye hizmet edecek bunun cezası az olsun...

çobana gelince allahın çobanı ne köy olur ne kasaba ASIN gitsin

bir de şöyle yaklaşalım

çobanın bakması gereken bir ailesi var...çoluk çocuk sefil olur ondan cezası az olsun

yönetici zengindir geride kalan ailesi kendisine bakabilri...yöneticiyi ASALIM mı olacak...,

yoksa sadece demokraside mi ayrımcılık olsun...yargıyı bunun dışına çıkaralım mı?...

saygılar....

Sitelerde Paylaş
peki yargı iki tarafa eşit olmalı mı_?

bir yöneticinin öldürdüğü insanla bir çobanın öldürdüğü insan nasıl yargılanmalı_?

yöneticiyi yargılarken ne yapacaz...bunlar ülkeye hizmet edecek bunun cezası az olsun...

çobana gelince allahın çobanı ne köy olur ne kasaba ASIN gitsin

bir de şöyle yaklaşalım

çobanın bakması gereken bir ailesi var...çoluk çocuk sefil olur ondan cezası az olsun

yönetici zengindir geride kalan ailesi kendisine bakabilri...yöneticiyi ASALIM mı olacak...,

yoksa sadece demokraside mi ayrımcılık olsun...yargıyı bunun dışına çıkaralım mı?...

saygılar....

Olur mu öyle saçmalık... Demokrasiye yeniden don biçmeye gerek yok... Demokrasinin ne olduğu bellidir... Hiç bir ayrım gözetmeksizin istisnasız tüm ülke vatandaşları eşittir... Alevisi, sünnisi, ateisti, komünisti, çobanı, mankeni... Herkes eşit...

Böyle absürd iddialar, ancak beyni ile sorunu olan kafalardan çıkabilir ve aynı sorundan muzdaripler tarafından destek alabilir... 2+2=4

Sitelerde Paylaş
Bende sonuna kadar hak veriyorum .. Halk belli bir eğitim seviyesine gelene kadar sadece üniversite öğrencileri ve mezunlarının oy vermesinden yanayım.

Bununda çok sakıncalı tarafları var. Bu oy verme hakkı olan kişiler, ülke menfaatleri yerine oy kullanma haklarını sırf çıkar ve menfaatleri doğrultusunda kullanabilirler.

Sitelerde Paylaş
Aysun kayacı'nın açıklamalarına katılmamak mümkün değil. Kızı yerden yere vurdular ve ağlattılar ama ben ona katılıyorum. Dağdaki çoban ile benim oyum bir olmamalı ya da OLMALI!. Ama nasıl olmalı?

Aysun Kayacı ya da benim gibi düşünen binlerce insan var Türkiye'de. Ama bu düşüncenin var olmasında çobanın bir günahı yok. Günah onu eğitimsiz bırakanların. Çoban burada aşağılanan kimse değil; çobanları aşağıda bırakanlar aşağılanması gerekenlerdir.

Ya da biz çobanız toplum da bizim sürümüz diyenlerdir bence aşağılanması gerekenler. Ama bu millet elbet bir gün uyanacaktır. Geç olsa da uyanacaktır. Uyandığı zaman da o dağdaki çoban eline kalem yerine kaval tutuşturanlardan hesabını soracaktır.

senin gibi bi adamdanda sadece bu beklenirdi zaten.

Sitelerde Paylaş
Aysun kayacı'nın açıklamalarına katılmamak mümkün değil. Kızı yerden yere vurdular ve ağlattılar ama ben ona katılıyorum. Dağdaki çoban ile benim oyum bir olmamalı ya da OLMALI!. Ama nasıl olmalı?

Aysun Kayacı ya da benim gibi düşünen binlerce insan var Türkiye'de. Ama bu düşüncenin var olmasında çobanın bir günahı yok. Günah onu eğitimsiz bırakanların. Çoban burada aşağılanan kimse değil; çobanları aşağıda bırakanlar aşağılanması gerekenlerdir.

Ya da biz çobanız toplum da bizim sürümüz diyenlerdir bence aşağılanması gerekenler. Ama bu millet elbet bir gün uyanacaktır. Geç olsa da uyanacaktır. Uyandığı zaman da o dağdaki çoban eline kalem yerine kaval tutuşturanlardan hesabını soracaktır.

super bır yazı valla

Sitelerde Paylaş

aslında çobana 2 oy kullandıracaksın..

bu karıya 1 oy.

emre aşıktan ayrıldı ayrılalı, beynine kan gitmiyor garibanın..

koca bir ulusal kanalda yayın yaptıranlar utansın..

köfte dudaklarından çıkanlara kızmayıp,köfte dudaklarını izleyenler utansın..nokta..

Sitelerde Paylaş
Tamam bilinçlendirdik diyelim çobanı;

Kim alıcaktı oyu? CHP mi?

Bana bildigin tek bir olumlu icraat, fayda göster CHP'nin yaptığı... CHP şu tarhite vatana millete şu hayırlı işi yapmıştır de. De ki bende bundan sonra sürekli CHP ye oy vereyim? CHP nin bildiği tek bir şey var, Atatürkçülük ve Laiklik... Başka dünyadan hiç bir şeyden haberi yok... Uganda'da adamın biri cuma namazına gitse CHP burada Laiklik elden gidiyor çığırtkanlığı yapar... Böyle aptal bir politikaları var işte... Bu politikalarını sürdürdükçe üçün birini almaya elleri mahkumdur... Çünki bu ülkenin %99 u kimlikte müslüman, en az %80i kalpten müslüman, en az %50 si dindar, En az %25 i de aşırı dinci...

TKP mi?

Yoksa

İşçi Partisi mi?

Yoksa MHP mi?

Kimdir bilinçli vatandaşın oy vermesi gereken parti?

bu halk ne zaman chp yi seçti tek başına da beğenmedi yaptıklarını kardeşim? burada chp yi tam anlamı ile savunmuıyorum.chp yi ben de eleştiriyorum. kendi iç demokrasisini sağlaması gereken bir parti. ancak şunu bilmelisin ki chp bu hali ile bile akp kadar bu ülkeye zarar vermeyecek bir partidir.

nedir sizin istediğiniz? laiklik atatürkçülük kelimelerini görmek istemiyorsunuz, gidiyorsunuz akplere kendi kendinizi din ile sömürttürüyorsunuz. siz resmen din ve inançlar ile aldatılmayı tercih ediyorsunuz.

senin o çok sevdiğin akp nin politikası nedir peki onu bir açıkla bana? ne yapıyor akp ne veriyor bu halka sadece sömürmekten başka?

akp nerede yatırım yaptı, kaç kuruşluk istihdam yarattı açıklar mısın burada biz de görelim?

ne diyor başbakanınız? en az 3 çocuk. siz sefiller anlamıyorsunuz ki bu partinin amacı halkı kalkındırmak değildir. bu partinin amacı halkı daha da sefilleştirip, direk kömür, nohut yardımı alacak kadar kendilerine muhtaç etmektir..

önce fakirleştir halkı, sonra sadaka dağıt ve kendine muhtaç et mantığı..

yazık ki sen ve senin gibiler din ve inançları uğruna ülkemizi emperyalistlere peşkeş çeken, halkı fakirleştiren bu oluşumlara bayılıyorsunuz..

sizi gafiller..

size laiklik çok hakikaten. siz sömürülmeye layıksınız..

Sitelerde Paylaş

Teorik olarak demokratik sistemlerin sorunlarından birisidir bu. Aysun Kayacı kimdir, ne yapar bilmiyorum ama şunu anlamalısınız ki, "dağdaki çoban" ifadesi bir simgedir. Demokratik sistemlerde, oy ağırlığının statüye göre dağılımı tartışılmaktadır. Ben de düşünmüşümdür her zaman, bir profesör ile uç bir köydeki sarhoşun oyu neden bir olsun, diye. Demek istediğim o ki, sorunu Türkiye-AKP-Aysun üçgeninden çıkarıp, teorik düzleme oturtarak tartışmak gerek.

Bir çözüme vardıktan sonra da bunu, Türkiye'yi hesaba katarak tartışmaya devam etmek gerek.

Sitelerde Paylaş
Teorik olarak demokratik sistemlerin sorunlarından birisidir bu. Aysun Kayacı kimdir, ne yapar bilmiyorum ama şunu anlamalısınız ki, "dağdaki çoban" ifadesi bir simgedir. Demokratik sistemlerde, oy ağırlığının statüye göre dağılımı tartışılmaktadır. Ben de düşünmüşümdür her zaman, bir profesör ile uç bir köydeki sarhoşun oyu neden bir olsun, diye. Demek istediğim o ki, sorunu Türkiye-AKP-Aysun üçgeninden çıkarıp, teorik düzleme oturtarak tartışmak gerek.

Bir çözüme vardıktan sonra da bunu, Türkiye'yi hesaba katarak tartışmaya devam etmek gerek.

Rexino,

Sen kimsin? Seni dağdaki çobandan üstün yapan nedir? Albert Einstein olsan ne yazar? Nesini tartışacaksın bu konunun? Dağdaki çoban evrimi bilmez, sokratesi tanımaz, agnostik, ateist kelimelerini duymamıştır bile, ama senin hayatında bilmediğin belkide hiç öğrenemeyeceğin şeyleri bilir...

Profesör ile sarhoş, hemde köydeki sarhoş, sanki profesörler sarhoş olmuyormuş gibi...

Madem profesörle, dağdaki çobanın oyun eşit olmamalıdır sana göre, o halde @Real'e de bir cevap bari..

Profesörle çobanı aynı suçları işledikleri takdirde nasıl cezalandıracağız?

Çoban şu itirazı yaparsa ne diyeğiz;

"Madem profesörün oyun benimkinde 5 kat değerli o zaman ben profesörün işlediği suç karşısında aldığı cezanın beşte birini almalıyım, zira o profesör!, Aydın!, yetişmiş, bilinçli!, neyin ne olduğunu bilen biri, ben ise dağdaki cahil cühela bir çobanım, iyi ile kötüyü ayırt edebilecek kadar bilgili zeki ve ahlaklı değilim.."

Buyur bu çobana cevap ver şimdi...

tarihinde AteshBey tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...