Jump to content

Kandırılmış allah

Recommended Posts

gönderildi (düzenlendi)

Leoglas8989,

Sayin kelimesini kullanmasan memnun olurum fakat inceligin icin tesekkürler.

Ben ve benim gibi düsünen ateist arkadaslarimiz da bir mücadelenin icinde bulunan, bu ugurda zamanlarini emeklerini paralarini harcayan insanlardir. Dolayisi ile bulundugum taraf cizgim düzüncelerim cok net ve bellidir. Üstelik Türkiye'de ve dünyada ki sartlar, yasayan bütün farkliliklar acisindan esit olana kadar kati radikal düsüncelere sahibim, bundan asla taviz vermem...Eger ben kimsenin hak ve özgürlügüne müdahalede bulunmuyorsam, benim haklarima ve özgürlüklerime de kimse müdahalede bulunamaz...bulundurtmam.

Osmanli hanedani islam sayesinde 600 sene ayakta kalmistir fakat ANADOLU insaninin yasamlarini geleceklerini kararttiklari gibi dünyanin da icine etmislerdir.Anadolu insaninin islam adina bildiklerinin ögrendiklerinin hepsi yanlistir...yalandir.

En güzel deger yargilarini ve farkli kültürlerin güzellikleri insanlara "islam ve müslümanlik" adi altinda pompalanmis, pompalanmaya devam edilmektedir.

Islam... kan, katliam, tecavüz, sübyanci, terörist, savasci bir dindir...Hukuktan adaletten esitlikten anlamaz bilmez...Kadinlari kizlari ücüncü sinif olarak kabul ettiren ve müslüman olmayan insanlari ise asagilik yaratiklar olarak kabul eden bir erkek dinidir...Akilli kafasi calisan bir kadinin, müslümanligi asla kabul etmemesi gerekir.

Gercek Türk milliyetcisi müslüman olamaz.!

Keza Anadolu'da yasayan diger farkli irklara sahip olan insanlarimiz da...Gelenekleri, örfleri, adetleri ve kültürleri islam ile celismektedir.Dolayisi ile islam suyun, nehirlerin, agaclarin, vadilerin, ormanlarin, ciceklerin, meyvelerin, sebzelerin, güzelim hayvanlarin olmadigi bir bölgede, cölde ortaya cikmistir...Bunu detaylari ile cok iyi düsünmeni öneriyorum.

Yurttaslarina esit hukuk adalet egitim dagitmayan, kimin eli kimin cebinde oldugu belli olmayan ülkeler "MUZ CUMHURIYETI" dirler...Böyle bir ülkede eger din bütün köse baslarini tutmus hakim olmussa, "HURMA CUMHURIYETI" dir.

Türkiye Hurma Cumhuriyeti kategorisine gecmis bir ülkedir...Bu konuyu her isteyenle,(hatta hukukcu olmasini yeglerim) belgelerini sunarak baska bir baslikta tartisir kanitlarim.

Olmayan allahi ve bilmediginiz islami daha iyi ögrenebilmek istiyorsaniz, tarih okumanizi arastirmanizi öneriyorum.

tarihinde cigi tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 101
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Islam... kan, katliam, tecavüz, sübyanci, terörist, savasci bir dindir...Hukuktan adaletten esitlikten anlamaz bilmez...Kadinlari kizlari ücüncü sinif olarak kabul ettiren ve müslüman olmayan insanlari ise asagilik yaratiklar olarak kabul eden bir erkek dinidir...Akilli kafasi calisan bir kadinin, müslümanligi asla kabul etmemesi gerekir.

İslam bu saydıklarınızın hepsini yasaklar..Günah olduğunu belirtir..Cezası olduğunu söyler...Bu olayları yapan inanan insanların bunları yapması İslam'a yüklenmemelidir..Çünkü islam açık ve net şekilde belirtiyor,bunlar yasak diye..

İslam'da kadın 3.sınıf mı muamele görüyor ?? İslam'dan önce bir erkeğin başka bir erkeğe sen benim evime git bende senin evine gideyim dediği çok açıkça mevcut..Kadınlara nasıl davranıldığı ortada...Diri diri toprağa gömülen kız çocukları ortada..İslam bunların hepsini kaldırmıştır..Hz.Peygamber ise hanımlarıyla iştişare eder bir kararda onların görüşlerinide sorardı..İslam'ın kadına verdiği değer tartışılamaz bile...Çok eşlilik durumu ise başlı başına bir koruma..İslam diyor ki :bir erkek çocuk veremeyen kadını boşamasın dilerse 2.bir eş alsın diyor..Şimdi bu çocuk veremeyen kadını bu adam sokağa atarsa nolur ?? Kadının evde kalması sağlanıyor,Böylelikle kadın korunuyor..Tabiki erkek 2.bir eş istemezse islam zorla alacaksın demiyor ki !! Erkeğin isteğine bağlı..Tabiki o dönemlerde kurallar böyleydi .. Şimdi ise sözleşmeler falan var..Evlilikte boşanan kadına nafaka bağlanıyor vs.,fakat o dönem bunu gerektiriyordu...

Sizin özgür dediğiniz kadın kapanmamalı,makyaj yapmalı,açık gezmeli mi ? Kadının kapanması erkeğin kötü düşüncelerini önler..Açık gezen kadınları görüyoruz sokaklarda tacize uğradıklarını..Kapalı kadınlara kim ne yapıyor ?? İslam kadını koruyor... İnsanlar İslam'a uygun yaşayamıyorsa bu İslam'ın sucu değil kişinin sucudur...

Her ne suretle olursa olsun Dünya'nın İslam'a ve Allah'a ihtiyacı vardır..Allah korkusu olmayan insanları görüyoruz cinayetler,tecavüzler,rahatlıkla yapıyorlar..E ben neden yapmıyorum ? Benimde şehvi duygularım var..Bende insanım sonuçta..Benimde zevklerim var...Çünkü ben Allah'ın azabından korkarım..eğer bu korku bende olmasaydı Dünya bir sapık daha kazanırdı..Anlatabiliyormuyum ??..Allah'ın kullarını günahlarına karşılık cezalandırması ve kulların bunu bilmesi Dünya'daki düzeni sağlar...Fakat insanlar bu cezaları göz ardı ediyorsa bu olaylar insanların sucudur..

Yaratıcının olması,Yaratıcının koyduğu kurallar Dünya'da İnsanların en güzel,rahatlıkla yaşayabileceği ortamı hazırlayan kurallardır...

Saygılarımla..

Sitelerde Paylaş

"Biz insanların ve cinlerin, Allah'a karşı yalan söylemeyeceklerini sanmıştık (onun için o beyinsizin sözüne uymuştuk)"

Sayın cigi ben burda Allah'ın kandırıldığına dair bir ip ucu göremedim.

söz konusu olan cinler iblisten ve kendi içlerindeki cinlerden şikayetçi ve serzenişteler

iyi cin kötü cin durumu var burada

iyi cin diyor ki biz bütün cinleri iyi bilirdik meğer içimizden de puşt çıkabiliyor muş nerden bilelim uyduk iblise falan filan işte.

yani kandıran cinler, kandırılan öteki cinler kime karşı Allah'a karşı

sonra tanrı bunlara kurtarıcı filan gönderiyor.

bunlar da diyor ki aaaa kandırılmışız biz

meğer bizim içimizden de böyle kötü kaka cinler çıkarmış efendim aynı şey insanlar içinde geçerliymiş

ve son tahlilde tüm bu olup bitenler Allah'ın ağzından biz insanlara sunuluyor.

yaa boşver cigi

azıcık aklı olan insan bunların ne kadar boş ne kadar gereksiz olduğunu bilir

masallar la uğraşa uğraşa senin beyninde sulanmaya başlamış

Kuran'la uğraşma

daha bilimsel şeyler var onlara kafa yor.

Sitelerde Paylaş

İlginç.

Kuran Allah ın kelamı mı?

Buna hayır değil diyecek tek bir müslüman var mıdır acaba?

Hani hadislerle ayetleri birbirine karıştıranlarınız oluyor ancak bu kimin kelamı olduğu konuda yanılanı görmedim.

Allah Kuran da direk olarak hitap etmez.

Her daim melekleri aracılığı ile iletir.

Özel kalem müdürleri misali yani...

Başbakanınız ilke irtibata geçerseniz anlarsınız...özel kalem müdürü çıkar karşınıza...

...sonra da döner size bir cevap verirler.

Verdiği cevap başbakanın söylediğidir.

Şimdi sizin yaptığınız şuna benziyor:

Açıyorsunuz başbakana özel kalem müdürü çıkıyor:

-Ne oldu bizim arsanın imarı söz vermişti başbakan...

-İleteyim efendim.

Sonra tekrar arıyorsunuz:

-Ne oldu bizim arsanın durumu?

-Gelecek ay kanunlaşacakmış.

Şimdi özel kalem müdürünün verdiği cevap kimin cevabıdır?

Başbakanın.

Gelelim başlığa:

Şüphesiz biz, insanların ve cinlerin Allah hakkında asla yalan söylemeyeceklerini sanıyorduk.

Ulan Adem ile Havva dan bile kazık yemişin...

...daha bunun sanması mı var.

Demek araya özel kalem müdürü bir şeyler serpiştirmiş.

Cigi nin geldiği nokta bu...

...gayet naif ve açık.

4 sayfa yazmışsınız...ne dediğiniz belli değil...neredeyse tamamında Kuran ı bırakmış adama sarıyorsunuz.

Soru yağlı kazık...

...cigi de Voyvoda gibi geziyor ortalıkta.

Sitelerde Paylaş

Adem havva olayına diyecek lafım yok.

fakat burda çok gereksiz bir zorlama var.

bu şekilde ateizmin savunulabileceğini düşünmüyorum.

adamlara yok yere koz veriyorsunuz.

ayan beyan ortada.

bu ayetde Allah'ın aldatıldığına dair en ufak bir çıkarım yapamazsın.

he yaparsın uydurursun birşeyler olmadık şeyler ileri sürersin

sonra da adamlara taşak oğlanı oluruz.

hiç gereği yok.

onu demek istiyorum.

kuran zaten anlaşılmamak üzere yapılandırılmış

öyle ki herkes dilediği heranlamı çıkarabilir

hele ki azıcık da zorladın mı

gereksiz tartışma.

soru yağlı kazık gibi gelebilir

ama benim için kimin oturduğu önemli?

Sitelerde Paylaş

Kuranda ve diger din kitaplarinda yazilanlarin hepsi insanlik adina olan zararli virüslerdir, yok edilmeleri gerekir.Elimden gelse, gücüm yetse din adina tek bir imare birakmamak üzere yasadigimiz dünyadan kökünü kazir onlarin hepsini komple yok ederim.

Eger bir insan binlerce yil önce cahil cühelanin uckur sevdalilarin uydurmus oldugu pisliklere inaniyorsa, ben de bu pisliklerin yok edilmesi gerektigini düsünüyorum savunuyorum ve o sekilde yasiyorum.

Mal gibi inanan insanlarin hic birisinin inanci düsüncesi, benim düsüncelerimden üstünlügü yoktur ve bana karsi otorite olamazlar...

Bana yasama hakki tanimayacak olana ben hic tanimam..!Nefes aldirmayacak olanin nefes borusunu tikarim..!

Bu düsüncelere sahip olan, savunan bir ateist icin tutmus...

"kalbin bir yaratıcının olabileceğini hissediyor ama ne yazık ki beynin bunu kendi çıkarları doğrultusunda yok etmeyi becerebiliyor."

...cümlelerini yazmis.

Zavalli.

Neden gücün yetmiyor peki???O hakaret ettiğiniz töbe haşa şizofren dediğiniz biri bu kitabı yazmışsa senin gibi zeki biri bunu pekala ortadan kaldırabilir öyle değil mi?

Sitelerde Paylaş

Neden gücün yetmiyor peki???O hakaret ettiğiniz töbe haşa şizofren dediğiniz biri bu kitabı yazmışsa senin gibi zeki biri bunu pekala ortadan kaldırabilir öyle değil mi?

kaldırılmadığını ne biliyorsun. Birçok kez kaldırıldı. hatta varlığının bir anlamı bile yok.

Kaldırılamayan şey sizlerin bunu görmemesinde ki inattır

işinize geldiğinde gerçeği görür günahtı şeytandı diyip çıkarsınız işin içinden

bu yüzden bunu bilir bunu söylerim

bu adamların gerçeği görme niyeti yok ne anlatırsan anlat. yahu adam hurafeye inanıyor ötesi var mı

sen kalkmış bilimsellikten gerçeklikten bahsediyorsun.

anlamazlar. anlamak için çaba sarfetmek gerekir.

adamlar birde inadına anlamamak için çaba sarf ediyor.

Sitelerde Paylaş

kaldırılmadığını ne biliyorsun. Birçok kez kaldırıldı. hatta varlığının bir anlamı bile yok.

Kaldırılamayan şey sizlerin bunu görmemesinde ki inattır

işinize geldiğinde gerçeği görür günahtı şeytandı diyip çıkarsınız işin içinden

bu yüzden bunu bilir bunu söylerim

bu adamların gerçeği görme niyeti yok ne anlatırsan anlat. yahu adam hurafeye inanıyor ötesi var mı

sen kalkmış bilimsellikten gerçeklikten bahsediyorsun.

anlamazlar. anlamak için çaba sarfetmek gerekir.

adamlar birde inadına anlamamak için çaba sarf ediyor.

Bu kaldırılmış hali mi oluyo?O zaman endişe etmemize hiç gerek yok siz takılın böyle :)

Sitelerde Paylaş

yaa boşver cigi

azıcık aklı olan insan bunların ne kadar boş ne kadar gereksiz olduğunu bilir

masallar la uğraşa uğraşa senin beyninde sulanmaya başlamış

Kuran'la uğraşma

daha bilimsel şeyler var onlara kafa yor.

SümerTürk,

Türkiye'de sartlar herkes icin esit olsa ugrasmam ve zamanimi harcamam.Dolayisi ile alintidaki düsüncene katilmiyorum.Inananlarin geneli kuranin icine neler yazdigini bilmiyorlar.

Kuranla ugrasirsam beynim sulanmis mi oluyor?Hayret...Yasadigin ülkede islami, dinleri her ortamda özgürce elestirebiliyor musun?Gercekten ateistsen cocuguna zorunlu din dersinin dayatilmasina ne yapabiliyorsun?

Hubbez baslikta vurgulanan konunun altini güzel bir sekilde cizmis.Epitaph arkadasimizin actigi cin suresi basligina aciklamayi yapmistim.

:)

Sitelerde Paylaş

Güc olarak maddiyati kastedmistim...Akil ve mantik gücüm, kurani dinleri parmagimda firildak gibi döndermeye cok bile.

Sitelerde Paylaş

İslam bu saydıklarınızın hepsini yasaklar..Günah olduğunu belirtir..Cezası olduğunu söyler...Bu olayları yapan inanan insanların bunları yapması İslam'a yüklenmemelidir..Çünkü islam açık ve net şekilde belirtiyor,bunlar yasak diye..

İslam'da kadın 3.sınıf mı muamele görüyor ?? İslam'dan önce bir erkeğin başka bir erkeğe sen benim evime git bende senin evine gideyim dediği çok açıkça mevcut..Kadınlara nasıl davranıldığı ortada...Diri diri toprağa gömülen kız çocukları ortada..İslam bunların hepsini kaldırmıştır..Hz.Peygamber ise hanımlarıyla iştişare eder bir kararda onların görüşlerinide sorardı..İslam'ın kadına verdiği değer tartışılamaz bile...Çok eşlilik durumu ise başlı başına bir koruma..İslam diyor ki :bir erkek çocuk veremeyen kadını boşamasın dilerse 2.bir eş alsın diyor..Şimdi bu çocuk veremeyen kadını bu adam sokağa atarsa nolur ?? Kadının evde kalması sağlanıyor,Böylelikle kadın korunuyor..Tabiki erkek 2.bir eş istemezse islam zorla alacaksın demiyor ki !! Erkeğin isteğine bağlı..Tabiki o dönemlerde kurallar böyleydi .. Şimdi ise sözleşmeler falan var..Evlilikte boşanan kadına nafaka bağlanıyor vs.,fakat o dönem bunu gerektiriyordu...

Legolas8989,

Inandigini kitabin icinde kan, katliam, tecavüz, sübyancilik, terörizm, savas var...kadini bir seks kölesi olarak dayatma var...

Yazindan kurani ve diger basliklarda astigim ayetleri okumadigin anlasilmakta.

Sizin özgür dediğiniz kadın kapanmamalı,makyaj yapmalı,açık gezmeli mi ? Kadının kapanması erkeğin kötü düşüncelerini önler..Açık gezen kadınları görüyoruz sokaklarda tacize uğradıklarını..Kapalı kadınlara kim ne yapıyor ?? İslam kadını koruyor... İnsanlar İslam'a uygun yaşayamıyorsa bu İslam'ın sucu değil kişinin sucudur...

Erkek oldugun ve kendine güvenemedigin icin kötü düsüncelere sahipsin...Taciz ve tecavüzleri yapanlar kim?Müslümanlar.

Islam kadini korumaz.Gercekten islamiyeti tam olarak bilmedigini algiliyorum.

Her ne suretle olursa olsun Dünya'nın İslam'a ve Allah'a ihtiyacı vardır..Allah korkusu olmayan insanları görüyoruz cinayetler,tecavüzler,rahatlıkla yapıyorlar..E ben neden yapmıyorum ? Benimde şehvi duygularım var..Bende insanım sonuçta..Benimde zevklerim var...Çünkü ben Allah'ın azabından korkarım..eğer bu korku bende olmasaydı Dünya bir sapık daha kazanırdı..Anlatabiliyormuyum ??..Allah'ın kullarını günahlarına karşılık cezalandırması ve kulların bunu bilmesi Dünya'daki düzeni sağlar...Fakat insanlar bu cezaları göz ardı ediyorsa bu olaylar insanların sucudur..

Yaratıcının olması,Yaratıcının koyduğu kurallar Dünya'da İnsanların en güzel,rahatlıkla yaşayabileceği ortamı hazırlayan kurallardır...

Dünyanin islama ve allaha gereksinimi yoktur fakat egemen güclerin vardir.Onlar istedikleri icin islam pompalanmakta.Halkin büyük bir kesiminin ateist oldugu Türkiye'yi, AKP ve Tayyip bu kadar kolay yönetebilir mi?

Kandirilmis insanlar ac yatiyorlar...Fabrika mi aciyor, üretim artti mi, hukuk adalet mi dagitiyor?Ne yapiyor ne?

Ham hum saralop demekten baska ne biliyor?

Olmayan bir seyin gazabindan korkmana gerek yok arkadasim.Erdemli düzgün ve dürüst bir insan olmalisin...Sapikliklarin pisliklerin cogunlukta oldugu ülkeler islam ülkeleridir, bunun da altini cizelim.

Inandigin allah hukuk ve adaletin ne oldugunu bilmez anlamaz...Bunu anlaman icin kurani okuman yeterlidir.

Sitelerde Paylaş

Kuranda ve diger din kitaplarinda yazilanlarin hepsi insanlik adina olan zararli virüslerdir, yok edilmeleri gerekir.Elimden gelse, gücüm yetse din adina tek bir imare birakmamak üzere yasadigimiz dünyadan kökünü kazir onlarin hepsini komple yok ederim.

Eger bir insan binlerce yil önce cahil cühelanin uckur sevdalilarin uydurmus oldugu pisliklere inaniyorsa, ben de bu pisliklerin yok edilmesi gerektigini düsünüyorum savunuyorum ve o sekilde yasiyorum.

Mal gibi inanan insanlarin hic birisinin inanci düsüncesi, benim düsüncelerimden üstünlügü yoktur ve bana karsi otorite olamazlar...

Bana yasama hakki tanimayacak olana ben hic tanimam..!Nefes aldirmayacak olanin nefes borusunu tikarim..!

Bu düsüncelere sahip olan, savunan bir ateist icin tutmus...

"kalbin bir yaratıcının olabileceğini hissediyor ama ne yazık ki beynin bunu kendi çıkarları doğrultusunda yok etmeyi becerebiliyor."

...cümlelerini yazmis.

Zavalli.

yıllar evelinden asırlar evelinden gelen bir sürü atasözü vardır mesela akıl akıldan üstündür, akıl yaşta değil baştadır, akılsız başın cezasını orası burası çeker gibi.

peki o zaman yıllar evvel söylenmiş , yazılmış, anlatılmış,görülmüş her şeyden vazgeçelim.çünklü o zamanki insanlar ve bugünkü insanlar, o zamnki yiyeceklerle bugünkü yiyecekler, o zamnki ölümlerle bugünkü ölümler, o zamnki çevreyle bu zamnki çevre, o zamnki evrenle bu zamanki evren,o zamnki silahlarla bugünkü silahlar, o zamnki teknolojiyle bugünkü teknoloji, o zamnki giyimle bugünkü giyim, o zamnki harflerle bugünkü harfler vs. aynı değilmi.o zamndan bu zamana ne değişti.harfleri ellerimizle değilde dilimiz veya bacağımızlamı, o zamanki insanlar 3metre bugünküler 1,70 cm, yada o zamnki insanlar ölümsüzmüydüler birer yaratıklarmıydı,o zamnki iklim aynı değilmiydi, o zamnki silahlar adam öldürmüyormuydu, o zaman son teknoloji icatları yok muydu (tekerlek, son model at arabası, ateşin icat edilmesi gibi).ne olduda birden bire kendine bu kadar güven geldiki kendi kendini varetttiğini iddia ediyorsun.o eski peygamberimiz zamanından bu zamana bir insan gelseydi dininden dönermiydi.bilakis herkesi islama davet ederdi. peki sen o çağa gitseydin yüzyüze karşılaşsaydın ve bire bir şahit olsaydın hiç düşündünmü.bunlar olasık teorileridir aynı evrim teorisi gibi hem olabilme hem olabilmeme ihtimalleri taşır.

bu yüzden mantığına bir kulak ver. olabilme ihtimali gidebilme ihtimali olsa ve sen gerçekten 5 asıra gitsen ve bire bir olanları yaşanılanları teyit etsen nasıl olurdu.

sen bunu yıllar evvel olduğunu asırlar evvvel olduğunu kabul ediyorsun ama teknolojiye bilime, çevreye , medeniyete ,yaşama ayak uyduramadığını ve ahenki bozduğunu iddia ediyorsun. bir set bir barikat , bir kale gibi önündeki yaşamını ve benliğini etkilediğinden bahsetmişsin.

unutma tarih gelecekle değil geçmişle yargılanır ve unutmaki geçmişte olanları , yaşananlar ve gerçekleri inkar etmek zaten yalanın ve bencilliğin en büyüğüdür.

hem diyeceksinki neydi belirsiz bir adam çıkmış (peygamber)-kafasına göre bir kitap yazmış(kuran-ı kerim)-ve ilahi bir güç tarafından görevlendirildiğini(cenab-ı hak)bildireceksin. e ben bunların hangisine inanayım hangisine ret edeyim.allahı ret etsem kitabı ve peygamberi duruyor,

kitabı ret etsem paygamberi ve allahı duruyor, peygamberi ret etsem kitabı allahı duruyor.eeeeeee çözümü ne evrimcilik.o zaman her şey daha mantıklı ve akilene olur bir taşla üç kuş.

arkadaş adamın mezarı belli soyu sopu belli, kitabı belli, yaşadığı yer belli, yaptıkları ettikleri belli, arkadaşları, karısı, çocuğu, memleketi , ülkesi, ırkı , aklı fikri belli.

ama ne yazık ki o zamn sırf senin gibi bilgisar görmediği, araba, uçak, televizyon,telefon,vs görmediği için senden daha az akıllı olmuyor.veya senden daha cahil olmuyor.veya senden daha az insan olmuyor.

adam bir gaye bir amaç uğruna mücadele etmiş , savaş vermiş ve kazanmış.

o kadar kolaysa sende bir kitap yaz ve peygamberlik ilan et. belki bu seferde sana inanırız.neden denemeye gayret etmiyorsun.aç kalmaya, vatanından sürgün yemeye, dayağa , sefalete, savaşa , evlat acısına dost ve aile acısına dayanabileceksen, her türlü küfrü yüreğin kaldırabilecekse , san taş atana, hayatına kastedene bir hayır dua okuyabileceksen,hayatında kendine bilem yalan söylemeyeceksen, her zaman mazlumun yanında yer alırsan o zaman seninleyim.oturduğun yerden ahkam kesmeye devam edersen senden bir şey olmaz.

Sitelerde Paylaş

ama ne yazık ki o zamn sırf senin gibi bilgisar görmediği, araba, uçak, televizyon,telefon,vs görmediği için senden daha az akıllı olmuyor.veya senden daha cahil olmuyor.veya senden daha az insan olmuyor.

adam bir gaye bir amaç uğruna mücadele etmiş , savaş vermiş ve kazanmış.

o kadar kolaysa sende bir kitap yaz ve peygamberlik ilan et. belki bu seferde sana inanırız.neden denemeye gayret etmiyorsun.aç kalmaya, vatanından sürgün yemeye, dayağa , sefalete, savaşa , evlat acısına dost ve aile acısına dayanabileceksen, her türlü küfrü yüreğin kaldırabilecekse , san taş atana, hayatına kastedene bir hayır dua okuyabileceksen,hayatında kendine bilem yalan söylemeyeceksen, her zaman mazlumun yanında yer alırsan o zaman seninleyim.oturduğun yerden ahkam kesmeye devam edersen senden bir şey olmaz.

Cuval dolusu sacmalayip zirvalayip benimle ugrasacagina otur ibadetini yapmaya calis...Elestirdigim kitabini savun.

Kurani yazan adam degil, peygamber de degil, erkekler...

...yüzlerce binlerce uckur düskünü erkekler!

Tanri olsa ota, boka boncuk olmak, bir cuval sacma sapan zirvalari kitap haline getirebilmek icin cöl bedevisinden mi yardim isteyecek?Gücü kuvveti istediklerini yapmasina yetmiyor mu?

Dünyada dogru dürüst insanlarin olmadigi güzel bir yermi yoktu...Anadolu'yu bilmiyor muydu? Kicinda donu, yiyecegi, icecek suyu olmayan bedeviyi secti?

Tanri agzindan bir cümle yazarim, kurana takla atiririm...

Sitelerde Paylaş

Alemlerin rabbi allahin, aglanip sizlanarak insanlar ve cinler tarafindan aldatilmis olmaktan üzüntülerini dile getirmesinden müslümanlarin da üzülmeleri gerekir.

Burada cinlerin konuştuğu açıktır, mevzu ortadadır. Kuran zaman içinde duruma göre uydurulmuş, oraya buraya yazılmış, sonra da yalan yanlış derlenmiş içinde bir ton tutarsızlık bulununan bir kitaptır. Normal bir metinde yazarın bir konuşmayı naklettiği çeşitli şekillerde belirtilebilir. Cinler deyip yanına iki nokta koyup konuşmaya ''-'' ile başlayarak cinlerin konuştuğunu anlatabilirsin. Ya da cinlerin konuştuğu kısmı tırnak içine alıp orada konuşanın cinler olduğunu gene gösterebilirsin. Peki Kuran'da bunlar var mı? Yok. (Evrensel bir kitabın neden böyle kusurlar içerdiği değil mevzu, oraya çekersen Kuran'ın b.ktan bir kitap olduğunu zaten bilen ve söyleyen birine karşı bu yaptığının tek anlamı yan çizmek olur. bunu hep yaptığını gördüğümden şimdiden yazayım. )O zaman hareke diye bir şey yok ki bizimnkisi gibi gelişmiş işaretler olsun. Biz cinlerin konuştuğunu nasıl anlıyoruz? Onu da izah edeyim kısaca:

Kırmızı ile yazdığım kısım benim yazdığım bir kitaptan bir cümle olsun. Ve o cümle benim cümlem doğal olarak.

Cigi geçen gün şöyle dedi: Yahu kuranin evrensel her ayetinin Allah sözü oldugunu savunmuyor musunuz?

Bastı mı şimdi? Muhammed'in senaryosuna göre Allah cinlerin ne konuştuğunu duymuş, bu diyalogu Muhammed'e aktarmış. Sahiden şuncacık şeyi anlamıyor musun?

Yok bu ayette cinler konusturuluyor, yok su ayette cebrail konusuyor, yok bu ayette allah konusuyor...bitmiyor kimin neyi neden nasil konustugunu yirtinarak farkli savunmalariniz.

Allah nerde?

Ciksin ortaya isin aslini dogrusunu söylesin...

Evet, Kuran'da belirsizlik çok. Ama burada belirsizlik falan yok. Burada kimin konuştuğunu anlamamak içim özellikle anlamazlıktan gelmek lazım.

CİNN SURESİ (72)

Bismillahirrahmanirrahim

72/1-2. De ki: "Cinlerden bir topluluğun Kuran'ı dinlediği bana vahyolundu; onlar şöyle demişlerdir;" "Doğrusu biz, doğru yola götüren, hayrete düşüren bir Kuran dinledik de ona inandık; biz, Rabbimize hiçbir şeyi ortak koşmayacağız."

72/3. "Doğrusu Rabbimizin yüceliği her yücelikten üstündür. O, zevce ve çocuk edinmemiştir."

72/4. "Doğrusu aramızdaki beyinsiz, Allah'a karşı yalanlar uyduruyordu."

72/5. "Doğrusu insanların ve cinlerin Allah'a karşı yalan uydurabileceklerini sanmazdık."

72/6. "Gerçekten, bir takım insanlar, cinlerin bir takımına sığınırlardı da onların azgınlıklarını artırırlardı."

72/7. "Doğrusu, onlar da sizin, Allah'ın kimseyi yeniden diriltmeyeceğinizi sandığınız gibi sanıda bulunmuşlardı."

72/8. "Doğrusu biz göğü yokladık; onu sert bekçiler ve kayan ateşlerle (ışınlarla) doldurulmuş bulduk."

72/9. "Doğrusu biz, göğün dinleyebileceğimiz bir yerinde otururduk; ama şimdi kim dinleyecek olsa, kendisini gözleyen bir ateş (ışın) buluyor."

72/10. "Yeryüzünde olanlara kötülük mü murad edildi, yahut Rableri onlara bir iyilik mi dilemiştir, doğrusu biz bilemeyiz."

72/11. "Doğrusu aramızda iyiler de vardır, bundan aşağı bulunanlar da vardır. Biz, türlü türlü yolda olan topluluklardık."

72/12. "Yeryüzünde kalsak da Allah'ı aciz bırakamayacağımız, başka yere kaçsak da, O'nu aciz kılamayacağımız gerçeğini şüphesiz anladık."

72/13. "Şüphesiz, doğruluk rehberi olan Kuran'ı dinlediğimizde ona inandık; kim Rabbine inanırsa, o, ecrinin eksiltileceğinden ve kendisine haksızlık edileceğinden korkmaz."

72/14. "İçimizde, kendini Allah'a vermiş olanlar da, yazık edenler de vardır. Kendini Allah'a veren kimseler, işte onlar, doğru yolu arayanlar, ona layık olanlardır."

72/15. "Kendilerine yazık edenlere gelince; onlar, cehennemin odunları oldular."

İlk ayet cinlerden bir kısmının Kuranı dinleyip yola geldiklerini anlatıyor. Sonrasında cinlerin itirafları geliyor.

Bak aralarında iyiler de varmış kötülerde. Kaç kişi bu Allahlar? İyi Allahlarla kötü Allahlar mı? Bu Allahlardan beyinsiz olanı kim? Rablerinin onlara iyilik mi kötülük mü murad ettiğini bilmeyenler kim? Rableri mi? Rabbin ne murat ettiğini Rab nasıl bilmez? Bu Allah kendi kendini mi aciz bırakmaya çalışıyormuş? Be adam, burada konuşanın Allah'tan başkası oldupğu daha doğrusu Allah'ın konuşmayı naklettiği gün gibi ortada iken daha hala neden kıvranıyorsun? Hata yaptım demek bu kadar zor mu? Böyle saçmalayıp rezil durumuna düşeceğine hatanı kabul et, nispeten erdemli biri olmuş ol.

Birinci ayette cinlerden bahsediyor, sonra cinlerin konuşmalarına geçiyor, ondan sonra 15. ayetten sonra aktarım bitiyor, tekrar Allah konuşmaya başlıyor. Adam akıllı bir kitapta kimin konuştuğu, neyin nerde başlayıp nerde bittiği bellidir. Kurran bu yönden edebi bir rezalettir. Buna kimsenin (Kuran'ın insan uydurması olduğunun farkında olan) itirazı yok, en azından benim yok.Ama ayetler sırayla okununca orada konuşanın Allah değil de başkaları olduğunu anlamamak için beyin hücrelerinin sayıca benim parmaklarımdan az olması lazım bir adamın.

Sitelerde Paylaş

İlk ayet cinlerden bir kısmının Kuranı dinleyip yola geldiklerini anlatıyor. Sonrasında cinlerin itirafları geliyor.

Bak aralarında iyiler de varmış kötülerde. Kaç kişi bu Allahlar? İyi Allahlarla kötü Allahlar mı? Bu Allahlardan beyinsiz olanı kim? Rablerinin onlara iyilik mi kötülük mü murad ettiğini bilmeyenler kim? Rableri mi? Rabbin ne murat ettiğini Rab nasıl bilmez? Bu Allah kendi kendini mi aciz bırakmaya çalışıyormuş? Be adam, burada konuşanın Allah'tan başkası oldupğu daha doğrusu Allah'ın konuşmayı naklettiği gün gibi ortada iken daha hala neden kıvranıyorsun? Hata yaptım demek bu kadar zor mu? Böyle saçmalayıp rezil durumuna düşeceğine hatanı kabul et, nispeten erdemli biri olmuş ol.

Delikanlı olsun ateist olsun, gelsin çayımı çorbamı içsin. Aferim bigboss.

Sitelerde Paylaş

İlginç.

Kuran Allah ın kelamı mı?

Buna hayır değil diyecek tek bir müslüman var mıdır acaba?

Hani hadislerle ayetleri birbirine karıştıranlarınız oluyor ancak bu kimin kelamı olduğu konuda yanılanı görmedim.

Allah Kuran da direk olarak hitap etmez.

Her daim melekleri aracılığı ile iletir.

Özel kalem müdürleri misali yani...

Başbakanınız ilke irtibata geçerseniz anlarsınız...özel kalem müdürü çıkar karşınıza...

...sonra da döner size bir cevap verirler.

Verdiği cevap başbakanın söylediğidir.

Şimdi sizin yaptığınız şuna benziyor:

Açıyorsunuz başbakana özel kalem müdürü çıkıyor:

-Ne oldu bizim arsanın imarı söz vermişti başbakan...

-İleteyim efendim.

Sonra tekrar arıyorsunuz:

-Ne oldu bizim arsanın durumu?

-Gelecek ay kanunlaşacakmış.

Şimdi özel kalem müdürünün verdiği cevap kimin cevabıdır?

Başbakanın.

Gelelim başlığa:

“Şüphesiz biz, insanların ve cinlerin Allah hakkında asla yalan söylemeyeceklerini sanıyorduk.”

Ulan Adem ile Havva dan bile kazık yemişin...

...daha bunun sanması mı var.

Demek araya özel kalem müdürü bir şeyler serpiştirmiş.

Cigi nin geldiği nokta bu...

...gayet naif ve açık.

4 sayfa yazmışsınız...ne dediğiniz belli değil...neredeyse tamamında Kuran ı bırakmış adama sarıyorsunuz.

Soru yağlı kazık...

...cigi de Voyvoda gibi geziyor ortalıkta.

Yazilarin sahipleri ile ugrasmaya baslayinca insanin gözleride görmez oluyormus.

Bazilari "Cigi" sendromuna tutuldular... :lol:

Hadi alintidaki iletiyi okumamis, 72. iletiyi ve orda verilen linke yazilan yazida mi okunmaz?

Bu da madalyan...

Allah'ın konuşmayı naklettiği gün gibi ortada iken daha hala neden kıvranıyorsun? Hata yaptım demek bu kadar zor mu? Böyle saçmalayıp rezil durumuna düşeceğine hatanı kabul et, nispeten erdemli biri olmuş ol.

Delikanlı olsun ateist olsun, gelsin çayımı çorbamı içsin. Aferim bigboss.

Artik forumda kasila kasila yazabilirsin. :lol:

Sitelerde Paylaş

Yazilarin sahipleri ile ugrasmaya baslayinca insanin gözleride görmez oluyormus.

Bazilari "Cigi" sendromuna tutuldular... :lol:

Hadi alintidaki iletiyi okumamis, 72. iletiyi ve orda verilen linke yazilan yazida mi okunmaz?

Bu da madalyan...

Artik forumda kasila kasila yazabilirsin. :lol:

Pişkinliğin bu kadarı... Okusam ne olacak? Senin algılaman problemli gerçekten. Sen konuşan cinken Allah dedin mi? Dedin. Ben Müslüman değilim ki ötesi beni bağlasın.

Bir cocugun yazacagi masal bundan daha düzgün olur.Her aklina esen birisi bir seyler ekledigi icin karman corman ifadeler bulunmakta.Bir bütün hale getirildikten sonra tefsirler yazilmaya baslanmis.O da yetmemis hadis zirvalamalarina baslamislar.

Bu cok komik ve aptalca bir sey olmasina ragmen insanlarin cogu dogru algilayamiyorlar.Gercekten bir tanri olsa, sözleri bu kadar yamuk yumuk ve anlasilmayacak sekilde olur mu?Onun sözlerinin ne anlama geldigini anlatmak icin, insanlarin kalin kalin kitaplar yazmasi komik degil mi?

Dolayisi ile kuran ayetlerini tartisirken tefsirler, hadislerin tartismaya katilmamasi gerekir.Ortada bir tanri tarafindan gönderildigi iddia edilen kitap dururken, sözlerinin ne anlama geldigini anlatan baska zirvalamalarla ugrasmam ve tartismada kabul etmem.

Bu baglamda "öyle demek istemiyor" "ayette konusan o degil"...ifadelerini kullananlar, hem kendilerini hemde allahlarini komik duruma düsürüyorlar.

Konuşanın kim olduğunu anlamanın zor olduğu yerler var (burası onlardan biri değil çünkü arkasından iki satır sonra Allah'ı aciz bırakmaktan, onun bildiğini bilmemekten bahsediyor.), konular savruk, aynı konular tekrarlanıyor, konudan konuya atlıyor, hatta Madide suresinde sizin dininizi tamamladım şeklindeki ayette olduğu gibi ayetin içinde konudan konuya atlıyor, sonra aynı konuya dönüyor vs. vs... Eğer varsa bile Tanrıdan böyle bir kitap gelemeyeceiği açık.

Hatasını kabul etme erdemini göstermek yerine Müslümanları bağlayan bir yere link verip hala daha kıvırmaya çalışanlara harcanan vakte yazık, benden de bu kadar.

Sevgili epitaph,

Bir cocugun yazacagi masal bundan daha düzgün olur.Her aklina esen birisi bir seyler ekledigi icin karman corman ifadeler bulunmakta.Bir bütün hale getirildikten sonra tefsirler yazilmaya baslanmis.O da yetmemis hadis zirvalamalarina baslamislar.

Bu cok komik ve aptalca bir sey olmasina ragmen insanlarin cogu dogru algilayamiyorlar.Gercekten bir tanri olsa, sözleri bu kadar yamuk yumuk ve anlasilmayacak sekilde olur mu?Onun sözlerinin ne anlama geldigini anlatmak icin, insanlarin kalin kalin kitaplar yazmasi komik degil mi?

Dolayisi ile kuran ayetlerini tartisirken tefsirler, hadislerin tartismaya katilmamasi gerekir.Ortada bir tanri tarafindan gönderildigi iddia edilen kitap dururken, sözlerinin ne anlama geldigini anlatan baska zirvalamalarla ugrasmam ve tartismada kabul etmem.

Bu baglamda "öyle demek istemiyor" "ayette konusan o degil"...ifadelerini kullananlar, hem kendilerini hemde allahlarini komik duruma düsürüyorlar.

E dogru düzgün konussaydi allahiniz...cagirin zirvaladiklarini herkesin anlayacagi sekilde düzeltsin...

Kandirilmis allah basliginda vurgulanmak istenilen konu buydu epitaph.

:)

Allah kendini komik duruma düşürmüş. Düşürsün, bana ne? Beni etkiler mi? Sen iki cümle sonrayı okuyup konuşanın cinler olduğunu ya da onların sözlerinin nakledildiğini anlayamadın mı? Ya da hiç okumadan atlamadın mı açık yakaladım diye? Anlayamadın ya da balıklama atladın gerisini okumaya gerek duymadan. Beni burası ilgilendiriyor. Link verip de ne yapmaya çalışıyorsun aklınca?

Kandirilmis allah basliginda vurgulanmak istenilen konu buydu epitaph.

Tabi tabi, madem öyle başta ne demeye burada konuşan Allah dedin? Neden direttin ardından? Müslümanlara tuzak mı kurdun? Bu pişkinlik beni bile utandırdı, kendi namına utanmıyorsan yapabileceğim bir şey yok. Ciddiye aldığıma alacağıma pişman oldum, Asena halt etmmiş, maşallah. Ne halin varsa gör. Aman altta kalmamak için gene kıvırmayı da ihmal etme.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...