Jump to content

Küfür hakaret eden allah

Recommended Posts

.İkisinden birisini seçtikten sonra ölüceksin.Seçme özgürlüğü senin elinde.Hangisini seçeceğini sadece Allah bilir.Ama seni ateist yapıp sonra seni cehenneme atıcam derse burda senin bir suçun olmadan seni yakması anlamına gelir.Dediğim gibi olayın sonunu ortasını başını herşeyi bilir.Ama insanın ne yapacağını o belirlemez.O bilir ama o belirlemez.

İkisi de aynı kapıya çıkar..Vicdanı olan bir Allah böylesine küçük düşürücü oyunlarla insanları heba ve helak etmez..

Akla uydurmak için çok zorlanıyor olmalısınız müslümanlar olarak..

Allahınız kolaylık ve sabır versin..İşiniz zor..

Sitelerde Paylaş
  • İleti 94
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Alıntı yaptıklarındaki en son cümleden sonra gelen cümleyi oku.Eğerki Allah teala hakkında ileri geri konuşursan seni dalalette bırakır.Ayettede dalalete düşenleri dalalette bırakır onları kendisi dalalete atmaz dalalete gidenler eğerki çok fazla sapıttıysa hidayete erdirmez..Eğerki benim gibi bir hafız adayı hafızlığımı sadece onun rızası için yaparsam hidayete ermişlerden olurum inşalah.(Burada kesinlikle kendimle övünmüyorum ve gururlanmıyorum.)

Sitelerde Paylaş

ENAM:

125 - Allah kimi hidayete erdirmek isterse, onun gönlünü İslâm'a açar. Kimi de saptırmak isterse, sanki göğe yükseliyormuş gibi, göğsünü dar ve sıkıntılı yapar. Allah, inanmayanları işte böyle pislik içinde bırakır.

Sitelerde Paylaş

cigi yazdığım mesaj sanaydı neyse arkadaşlar cümleten hayırlı geceler.Ben yatıyorum.

Yemek yerken ve tuvalete giderken de haber verirseniz seviniriz..

İyi uykular..

tarihinde Electra tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

...Kuşkusuz.O herşeyi bilir.Ama insanın hayatını Allah belirlemez...

Tobe estafurullah, sen ne bicim konusuyorsun kardesim. Birde Muslumanim diye geciniyorsun. Su avatara bak, goren birsey zannedecek. Avatarimdaki nur yuzlu ak sakalli hoca efendiden utan.

Senin bu yaptigina sirk denir, buyuk gunaha girdiginin de resmidir. Herseyi yaratan Rabbim insani ve iradesini ve yapacaklarini beraber yaratmistir. Allah bunu yaratmadi, sunu belirlemez diyorsun. Tuuu sana. Herseyi Allah yaratmistir. Allahin yaratmadigi zerre yoktur bu evrende.

Adnan Hocamiz bu durumu cok guzel acikliyor, evrimcilerin bile Allah oyle istedigi icin evrimci olduklarini cok guzel anlatmisti.

tarihinde yahya tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Sonrada bana münafık diolar diye zırlıyosun ortalıkta yaaa, öfff

allah sözü değildir diyen ben değilimki münafık olayım :D isteyen istediğini desin günahlarımı alsın ne hoş :D ama garip olan birbirleri ile iyi anlaşmaları :D

tarihinde queenofhearts tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ateistler Allah küfür ediyor diyorlar.Bir kere adamlar kendileri Allah'a inanmıyor.Sonra Allah küfür ediyor diyorlar.Muhammed küfür ediyo deseler anlicaz ama adamlar inanmadıkları birşeyin küfür ettiklerini savunuyorlar.Böyle saçmalıkmı olur.Queen zaten bunu savunmakta.Yada ben öyle anladım :blink:

öff forumu azcık dolaş sonra bana hakverıceksin:))

Sitelerde Paylaş

Yüce allahin hakaretlerine devam ediyoruz...

VAKİA:

51 - Sonra siz, ey sapık yalanlayıcılar!

55 - Susuzluk illetine tutulmuş develerin içişi gibi içeceksiniz.

Sitelerde Paylaş

Allahin küfür ve hakaret iceren ayetlerini bir araya toplayarak devam edelim...

TEVBE:

28 - Ey iman edenler! Müşrikler bir pisliktirler. Artık bu yıldan sonra Mescid-i Haram'a yaklaşmasınlar. Eğer yoksulluktan korkarsanız Allah sizi dilediğinde lütuf ve ihsanıyla zenginleştirecektir. Allah gerçekten alîmdir, hakîmdir.

ARAF:

176 - Ve eğer dileseydik onu o âyetlerle yüceltirdik, fakat o alçaklığa saplandı kaldı ve kendi keyfinin ardına düştü. Artık onun ibret verici hali o köpeğin haline benzer ki, üzerine varsan da dilini uzatır solur, bıraksan da solur. İşte bu, âyetlerimizi inkâr eden kavmin misalidir. Bu kıssayı iyice anlat, belki biraz düşünürler.

179 - Andolsun ki, cinlerden ve insanlardan birçoğunu cehennem için yarattık. Onların kalbleri vardır, fakat onunla gerçeği anlamazlar. Gözleri vardır, fakat onlarla görmezler. Kulakları vardır, fakat onlarla işitmezler. İşte bunlar hayvanlar gibidirler. Hatta daha da aşağıdırlar. Bunlar da gafillerin ta kendileridir.

ENAM:

125 - Allah kimi hidayete erdirmek isterse, onun gönlünü İslâm'a açar. Kimi de saptırmak isterse, sanki göğe yükseliyormuş gibi, göğsünü dar ve sıkıntılı yapar. Allah, inanmayanları işte böyle pislik içinde bırakır.

VAKİA:

51 - Sonra siz, ey sapık yalanlayıcılar!

55 - Susuzluk illetine tutulmuş develerin içişi gibi içeceksiniz.

Eger allah müsriklere, kafirlere pislik diyor, müslümanlar da kuranin harfi harfine inaniyorlarsa, allahin pislik olarak kabul ettigi insanlar ile neden bir arada bulunuyorlar?

Neden konusuyorlar, alisveriste bulunuyorlar, neden onlarin yaptiklari yiyecekleri yiyip, giyecekleri giyiniyorlar, buluslarini kullaniyorlar?

Bu iki yüzlülük degil midir?

Sitelerde Paylaş

Eger allah müsriklere, kafirlere pislik diyor, müslümanlar da kuranin harfi harfine inaniyorlarsa, allahin pislik olarak kabul ettigi insanlar ile neden bir arada bulunuyorlar?

ASLA, BEN BİR ATEİSTLE DOST OLMAM. SADECE TEBLİĞ EDERİM.

Neden konusuyorlar,

İSLAMI ANLATMAK İÇİN. ONLAR ANLAMASA DA MİSAFİRLER ANLAR.

alisveriste bulunuyorlar,

TİCARET YAPMAK SERBEST.

neden onlarin yaptiklari yiyecekleri yiyip,

DOMUZU MÜSLÜMAN DA PİŞİRSE YEMEYİZ. AMA BALIĞI ATEİSTTE PİŞİRSE YERİZ.

giyecekleri giyiniyorlar,

BEN ŞALVAR VE CÜBBE GİYERİM. ATEİSTTE DİKSE GİYERİM.

buluslarini kullaniyorlar?

NE GÜZEL DEDİN,BULUŞLARI DİYE. ESKİDEN BERİ VAROLAN HAMMADDEYLE BULDUKLARI İCADLAR.

DEĞİLDİR.

Sitelerde Paylaş
gönderildi (düzenlendi)

ASLA, BEN BİR ATEİSTLE DOST OLMAM. SADECE TEBLİĞ EDERİM.

Kimsenin kimseye bir seyleri tablig etme hakki yoktur.Müslüman olman sana özel hak ve özgürlükler tanimaz.Hic kimse, baska farkli bir bireyin hak özgürlüklerine müdahale etme hakkina sahip degildir.

Sen bana dinini teblig edeceksin ha...öyle mi?

Dünyanin kac bucak oldugunu iste o zaman görürsün.

İSLAMI ANLATMAK İÇİN. ONLAR ANLAMASA DA MİSAFİRLER ANLAR.[/font]

Anlatamazsin.!Benim oldugum yerde ulu orta islami anlatabilmek icin macanin sıkı olmasi gerekir.

TİCARET YAPMAK SERBEST.

Serbest degil.!Kafirler ile dost olunmaz alis veris yapilmaz..Inandiginiz dinin ayetlerine göre ne kadar sahtekar riyakar insanlarsiniz...Tuvaletin deligine kaldir kuranini at ondan sonra istediginiz her halti karistirin.

DOMUZU MÜSLÜMAN DA PİŞİRSE YEMEYİZ. AMA BALIĞI ATEİSTTE PİŞİRSE YERİZ.

BEN ŞALVAR VE CÜBBE GİYERİM. ATEİSTTE DİKSE GİYERİM.

NE GÜZEL DEDİN,BULUŞLARI DİYE. ESKİDEN BERİ VAROLAN HAMMADDEYLE BULDUKLARI İCADLAR.

DEĞİLDİR.

Alintida olan cümlelerin iki yüzlü sahtekar yalanci oldugunun kanitlaridir...Ben demiyorum...inandigin allah diyor.

Ali imran

28 - Müminler, müminleri bırakıp da kâfirleri dost edinmesin ve onu her kim yaparsa Allah'dan ilişiği kesilmiş olur, ancak onlardan bir korunma yapmanız başkadır. Bununla beraber Allah sizi kendisinden korunmanız hususunda uyarır. Nihâyet gidiş Allah'adır.

Nisa

144 - Ey iman edenler! Müminleri bırakıp da kâfirleri dost edinmeyin. Kendi aleyhinizde Allah'a apaçık bir delil mi vermek istiyorsunuz?

Maide

51 - Ey iman edenler! Yahudileri ve hıristiyanları dost edinmeyin. Onlar birbirlerinin dostudurlar. Sizden kim onları dost edinirse, şüphesiz o onlardan olur. Şüphesiz Allah, zalim kavmi doğru yola iletmez.

Mümtehine

13 - Ey iman edenler! Kendilerine Allah’ın gazap ettiği, kabirlerdeki kafirlerin ümit kestikleri gibi tamamen ahiretten ümitlerini kesmiş bir toplumu dost edinmeyin.

Sanirim bu kadar yeter...

tarihinde cigi tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Kur'an ayetlerinde hakaret olarak bahsettiğiniz şeyler bir tehdittir,bir tepkidir,sövgü değildir.Fakat genel olarak ateistlerin yaptığı en önemli faaliyet önüne gelene sövmek,hakaret etmektir.Gerçekten şu sayfada yazılanları tarafsız olarak okursanız asıl hakareti kimin yaptığını görürsünüz.

Sitelerde Paylaş

Kur'an ayetlerinde hakaret olarak bahsettiğiniz şeyler bir tehdittir,bir tepkidir,sövgü değildir.

Hadi ordan...

Isin suyunu cikarttiniz...Riyakarlik sahtekarlik icinde yüzüyor oldugunuz icin, okuduklarinizi anlamakta islerinize gelmiyor.

Pislik, yalanci, hayvan, köpek, deve, asagilik kelimeleri tehdit ve tepki midir?

Evreni canlilari yarattigini söyleyerek kafir, müsrik olarak nitelendirdigi insanlarin müslüman olmamalarini da kendisinin yaptigini belirtecek ve o insanlara hakaret küfür edecek...

Astigim ayetlere bakmayin!Okuyup biraz olsun beyinlerinizi kiprastirin!

Asagida ki ayeti kim yazmis ise dünyanin en dangalak cahil cühelasidir fakat bunu dahi algiliyamiyorsunuz.

ENAM:

"Allah kimi hidayete erdirmek isterse, onun gönlünü İslâm'a açar."

"Kimi de saptırmak isterse, sanki göğe yükseliyormuş gibi, göğsünü dar ve sıkıntılı yapar."

Iki cümlede de, bir dine ve kendisine inanmanin bireylerin özgür iradeleri ile ilgisi olmadigini ve kendisinin bunu belirlemis oldugunu kesin ve net bir dille altini cizmiyor mu?

Daha sonra ayni ayetin icinde su cümleyi ekliyor fakat kas yapayim derken kafayi ikiye yariyor.

"Allah, inanmayanları işte böyle pislik içinde bırakır."

Bu ne bu?

Zaten inanmamalarini kendisi istemisti ve öyle ayarlamisti.Be ne demek oluyor?

Dangalaklik ve komedi...

Sitelerde Paylaş

"Allah, inanmayanları işte böyle pislik içinde bırakır."

Bu ne bu?

Zaten inanmamalarini kendisi istemisti ve öyle ayarlamisti.Be ne demek oluyor?

50 sene ateist olup da sonradan müslüman olan veya tam tersi 50 sene namaz kılıp da sonradan ateist olanlar için ne dersin?

Sitelerde Paylaş

Sorularima yanit verilemeyince konu saga sola dogru cevrilerek kivirmaya calisiliyor.Sorunun konu ile ilgisi yok fakat yanit vereyim.

Ateist olup sonradan müslüman olanlar kendi aralarinda kategorilere ayrilirlar.Ana hatlari ile ikiye ayirirsak, bir bölümü yavsak düsünceli olduklarindan para ve cikar sevdasindan, diger bölümü ise ossuruktan ateist olduklari icindir.Bunlarin en güzel örneklerini Türkiye'de görmekteyiz.

50 sene namaz kilip gercekten ateist olmus bir insani yürekten kutlamaliyiz.Beyninde ki inanc virüslerini temizleyebilmesi icin cok sikintilar ve acilar cektigini kabul etmemiz, okumayi arastirmayi ve dogrulari bulmak icin verdigi mücadeleye saygi duymamiz gerekir.

Sitelerde Paylaş

Ateist olup sonradan müslüman olanlar kendi aralarinda kategorilere ayrilirlar.Ana hatlari ile ikiye ayirirsak, bir bölümü yavsak düsünceli olduklarindan para ve cikar sevdasindan, diger bölümü ise ossuruktan ateist olduklari icindir.Bunlarin en güzel örneklerini Türkiye'de görmekteyiz.

İkibin küsür mesaj yazdım bir tanesinde bile yuıkardaki küfürleri kullanmadım. Sence bunun sebebi nedir?

Sitelerde Paylaş

İkibin küsür mesaj yazdım bir tanesinde bile yuıkardaki küfürleri kullanmadım. Sence bunun sebebi nedir?

Eyvahcübbeli,

Astigim ayretler ve sundugum argümanlar karsisinda senin icin deniz bitti kara göründü...Bunun farkinda oldugun icin konuyu saptirmaya ve farkli polemikler ile sürdürmeye calisiyorsun.

Yazdigim mesajda kimseye küfür ve hakaret yok.Birisinde düsüncenin nasil oldugunu, digerinde ise genel anlamda ve her yerde konusulan normal gündelik Türkce kelimeyi kullaniyorum.Köse yazarlarinin cogu ayni üslubla yazilarini yazmaktadirlar.

Türkce'yi ve dilin nasil kullanilacagini bildigimi saniyorum.... "kıç" ve "popo" arasinda fark yoktur fakat Türkiye'de ki bazi gerzekler "popo" kelimesini kullandiklari zaman düzgün üslubla konusup/yazdiklarini sanirlar.

Yarattigi insanlara küfür hakaret edip onlari asagiliyan allahin marifetlerine odaklanip onlara aciklama getirmen gerekiyor.

Sitelerde Paylaş

Devam ediyoruz...

BAKARA:

142 - İnsanlar içinde bir kısım beyinsizler takımı, "Bunları bulundukları kıbleden çeviren nedir?" diyecekler. De ki: "Doğu da, batı da Allah'ındır. O, kimi dilerse onu hidayete erdirir."

Allah bir kisim insanin kafataslarinin iclerine beyin koymayi unutmus mu dersiniz?

Diyelim ki unuttu...Beyinsiz yarattigi insanlara "beyinsizler takimi" demek olur mu?

Insanlari beyinli yaratip "beyinsizler takimi" demek hic olmaz.

Hangisi?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...