Jump to content

neden dine bağlı kaldım

Recommended Posts

• İleti 185
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

ozaman buzaman nezaman... Miras dağıtımında yanlışlık varsa doğrusunu getireceksin.

ne alaka? kuranda yazıyor öyle yazıyor. Sen bana diyorsunki doğrusunu getir. Hoş! şuan miras paylaşımında devletin zaten uyguladığı bir yasa var onu oku doğrusunu öğrenmiş olursun

Sitelerde Paylaş

Haaaaa. Dört gün sürmesi olayı bumuydu.

Bende topluyorum çıkarıyorum ortada bir saçmalık var.

ölme eşeğim ölme. kuranda ilk olarak herkes anlayabilsin diye apaçık yazdık denir sonrada 4 günün milyar yıl olduğu ortaya çıkar bla bla bla bla

Sitelerde Paylaş

>>> ölme eşeğim ölme. kuranda ilk olarak herkes anlayabilsin diye apaçık yazdık denir sonrada 4 günün milyar yıl olduğu ortaya çıkar bla bla bla bla

Ne çıkar ne bir şey. BU gerzkeliğe ancak müslümanlar kanar. Göz göre göre hemde.

Allah ne yapmış. 4 günde kainatı 2 günde dünyayı yaratmış. Buna dikkat edin. 6 gün önce kainatı, 2 gün öncede dünyayı yaratmış değil.

Kısaca, dünyanın yaratılması iki gün sürmüş, dünya yaratılalı 2 gün olmuş değil.

Sitelerde Paylaş

>>> ölme eşeğim ölme. kuranda ilk olarak herkes anlayabilsin diye apaçık yazdık denir sonrada 4 günün milyar yıl olduğu ortaya çıkar bla bla bla bla

Ne çıkar ne bir şey. BU gerzkeliğe ancak müslümanlar kanar. Göz göre göre hemde.

Allah ne yapmış. 4 günde kainatı 2 günde dünyayı yaratmış. Buna dikkat edin. 6 gün önce kainatı, 2 gün öncede dünyayı yaratmış değil.

Kısaca, dünyanın yaratılması iki gün sürmüş, dünya yaratılalı 2 gün olmuş değil.

İşin ilginç yanı birde tanrı ol dedi ve oldu demezlermi gözlerimden yaş geliyor gülmekten. tanrı ol diyor ama milyarlarca yıl olmak için bekliyor kainat. enteresan.

Sitelerde Paylaş

ozaman buzaman nezaman... Miras dağıtımında yanlışlık varsa doğrusunu getireceksin.

Eski bir ateist getirmişti doğrusunu kabul ettiniz mi?(dragondu açıklamayı getiren kalanın o yüzdesi(mesela kalanın 3/4 ü) demişti en son kalana da yüzde değil kalanın tamamı verilir demişti) Zamanında pante arkadaşımız ateistlerin başka bir argumanı kalmamış tek argumanı mirasmış gibi savunmuştu. Çabuk unutulmuş. :)

Sitelerde Paylaş

Eski bir ateist getirmişti doğrusunu kabul ettiniz mi?(dragondu açıklamayı getiren kalanın o yüzdesi(mesela kalanın 3/4 ü) demişti en son kalana da yüzde değil kalanın tamamı verilir demişti) Zamanında pante arkadaşımız ateistlerin başka bir argumanı kalmamış tek argumanı mirasmış gibi savunmuştu. Çabuk unutulmuş. :)

Sitelerde Paylaş

İşin ilginç yanı birde tanrı ol dedi ve oldu demezlermi gözlerimden yaş geliyor gülmekten. tanrı ol diyor ama milyarlarca yıl olmak için bekliyor kainat. enteresan.

o ol diyor ve herşey olmaya başlıyor... bir fincan bile evrelerle oluşuyor dönüyor pişiyor dönüyor pişiyor :) evrende döne pişe oluyor işte :)

Sitelerde Paylaş

PEEHHH..(Büyüklük olarak dünya ile uzayı eşit sanan birisi benim için bitmiştir. Çok somut bir yanlış. Dünyalı bakışı)........vs.vs.

Şöyle bir ayet var:

Elbette göklerin ve yerin yaratılması, insanların yaratılmasından daha büyük bir şeydir. Fakat insanların çoğu bilmezler. 40 / MU'MİN - 57

Sanırım açtığım topickte bu işin aslını öğrendin :)

http://forum.ateizm2.org/index.php?showtopic=41408

Sitelerde Paylaş

kim ne derse desin ben allaha inanıyorum.güveniyorum..aciz bir varlığım bu yüzden daha da çok inanıyorum..ben hiç bir zaman insanları bu konularda yargılamam eleştirmem çünkü bana halt etmek düşer böyle bir konuda..ama kendi inanç tarzını başkalarına kakalamaya çalışan dinciyi sevmem..

üstün bir güç var bir çeşit enerji güç herneyse ona tanrı diyoruz işte..ermiş edasıyla ayetler hakkında ahkam kesmem ama yalnızca hissederim inanırım..bana isteyen istediğini desin münafık diye saldıranlar ve işbirlikçilerinin gidişatları cehennem..inan da naparsan yap diyenlerle bir olamam..inan da benim inandığım gibi inan diyenlerle de bir olamam..benim yapımda yok bu..

inanıyorum umarım hep inanmaya devam ederim...

Sitelerde Paylaş

kim ne derse desin ben allaha inanıyorum.güveniyorum..aciz bir varlığım bu yüzden daha da çok inanıyorum..ben hiç bir zaman insanları bu konularda yargılamam eleştirmem çünkü bana halt etmek düşer böyle bir konuda..ama kendi inanç tarzını başkalarına kakalamaya çalışan dinciyi sevmem..

üstün bir güç var bir çeşit enerji güç herneyse ona tanrı diyoruz işte..ermiş edasıyla ayetler hakkında ahkam kesmem ama yalnızca hissederim inanırım..bana isteyen istediğini desin münafık diye saldıranlar ve işbirlikçilerinin gidişatları cehennem..inan da naparsan yap diyenlerle bir olamam..inan da benim inandığım gibi inan diyenlerle de bir olamam..benim yapımda yok bu..

inanıyorum umarım hep inanmaya devam ederim...

evet bir tanrı olup olmadığına dair bende bir çelişki içerisindeyim belki vardır yada yoktur amaaaaaaaaaaaaa bu tanrının arabın tanrısı olmadığına eminim. tanrı varsa bile bence dünyaya hiçbirşekilde müdahale etmeden ve karşılıksız bir şekilde bizi bekliyordur

Sitelerde Paylaş

Şöyle bir ayet var:

Elbette göklerin ve yerin yaratılması, insanların yaratılmasından daha büyük bir şeydir. Fakat insanların çoğu bilmezler. 40 / MU'MİN - 57

insanları kurandaki yer ile göğün eşit büyüklükte olduğunu düşündüren ayet talak-12'dir. o ayetteki "misli" kelimesi böyle düşündürür.

oysa kuranın hiçbir yerinde m-s-l kökünden olan sözcük eşitlik, kadarlık anlamında kullanılmaz. her zaman benzer, ilişkili, gibi v.s anlamında kullanılır. mealcilerin, edip yüksel dahil, yanlış çeiviri yapmış olması inkarcıları kurtarmaz.

Yedi göğü ve yerden/topraktan da o kadar yaratan ALLAH'tır. Buyruklar onların arasında akıp durur. Böylece ALLAH'ın herşeye gücü yettiğini ve ALLAH'ın herşeyi bilgiyle kuşatmış olduğunu bilesiniz.
Sitelerde Paylaş

ölme eşeğim ölme. kuranda ilk olarak herkes anlayabilsin diye apaçık yazdık denir sonrada 4 günün milyar yıl olduğu ortaya çıkar bla bla bla bla

bu ne düz mantıksızlıktır.

tepsi üstünde mi yaşıyosunuz.

aynı kuran bizim saymakta olduklarımızdan

1000 yıl süreli

ve 50000 yıl süreli başka günlerin olduğundan bahseder.

burda da işaret etmiş.

iman nuruyla görenler doğrusunu anlamış.

ve zamandan bahsetmek için zamanında olması gerekir.

bigbang anında ol demiş

sonra da süreçlerinden bahsetmiş.

zaman yaratan için bizim algıladığımız gibi değil.

zamanı yaratan da, böyle süreçleri dileyen de O.

Sitelerde Paylaş

evet bir tanrı olup olmadığına dair bende bir çelişki içerisindeyim belki vardır yada yoktur amaaaaaaaaaaaaa bu tanrının arabın tanrısı olmadığına eminim. tanrı varsa bile bence dünyaya hiçbirşekilde müdahale etmeden ve karşılıksız bir şekilde bizi bekliyordur

ikilemleri yaşamak normal.

doğruyu bulunca sular duruluyor.

Sitelerde Paylaş

sadece anlaman gerekenler açıktır

bunu yanında müteşabih olanlar da var.

mesela yoktan var edildin, kıyamet kopacak. bu apaçık.

ama gökleri yeri 6 günde yeri 2 günde yarattık apaçık değil.

Sitelerde Paylaş

Ol deyince tekillik(yokluk) patlamış ve artık zaman da yaratıldığına göre süreçlerden bahsedilebilir.

4 evrelik süreçte değil 6 evrelik süreçte insanlık zamanına gelmiş.

bunun son 2 evresinde de dünya ve atmosferi yaratılmış, katman katman tamamlanmış, yayılmış, insanlık için döşenmiş.

zaman yaratıcıya göre bizim algıladığımız gibi değildir. zamandan da bağımsızdır. zamanı yaratandır.

Sitelerde Paylaş

haydi müslolar hepbirlikte kıvıralım haydi :). Ayrca bu kişi tanrı bir fincan kahve meselesi saçma olmuş yani tanrı kahve yapmak istese gidecek ilk onu işleyecek sonrada kahve olacak falan falan.Ol dediğimde herşey olur diyor olacak demiyor yani gelecekten bahsetmiyor o an dan bahsediyor anlatabiliyormuyum? Ama tabi müslüman olunca kıvırmak kolay.

tarihinde bar3 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

insanları kurandaki yer ile göğün eşit büyüklükte olduğunu düşündüren ayet talak-12'dir. o ayetteki "misli" kelimesi böyle düşündürür.

oysa kuranın hiçbir yerinde m-s-l kökünden olan sözcük eşitlik, kadarlık anlamında kullanılmaz. her zaman benzer, ilişkili, gibi v.s anlamında kullanılır. mealcilerin, edip yüksel dahil, yanlış çeiviri yapmış olması inkarcıları kurtarmaz.

Misil kelimesinde ölçüde eşitlik vardır..

Mesela savaşta misilleme yapılsa el bombası ile atom bombasına misilleme yapılmış olurmu?

Sonuçta ikiside bomba.. Birisi biraz küçük ama idare et işte. Sonuçta misilleme yapılmış oldu!

Ayrıca sen allahla falan ara sıra konuşmuyormusun .. Bi sor bakalım : Tüm kitaplar bilinmeyen birşeyi öğretmek amacıyla yazılır. Sadece kuran bundan istisna. Senin kitabından okuyunca birşeyleri öğrenmiyoruz tam tersi kitabın haricinde birşeyleri öğrenip sonra bunları senin kitapta buluyoruz yada senin kitabı bunlara adepte ediyoruz. Bu nasıl iş baba ya demiyormusun.

Ey allah.. allah rızası için birşeyleri sen öğrette bende gideyim o şeyi kitabın dışında bulayım ...Önce doğada buluyorum, sonrada kuranda buluyorum! Bu nasıl kitap ulen böyle.

Sitelerde Paylaş

bu ne düz mantıksızlıktır.

tepsi üstünde mi yaşıyosunuz.

aynı kuran bizim saymakta olduklarımızdan

1000 yıl süreli

ve 50000 yıl süreli başka günlerin olduğundan bahseder.

burda da işaret etmiş.

iman nuruyla görenler doğrusunu anlamış.

ve zamandan bahsetmek için zamanında olması gerekir.

bigbang anında ol demiş

sonra da süreçlerinden bahsetmiş.

zaman yaratan için bizim algıladığımız gibi değil.

zamanı yaratan da, böyle süreçleri dileyen de O.

Ya tamam imanın gücü adına arkadaş.Allahın madem okadar çok biliyordu ozaman bu günlerden hangisi olduğunu niye açıklamadı? İşinize göre kuranı yontmaya devam.Allah katında sen zaman yok diyorsun ama Allah ısrarla sana 4 günde yarattığını yani onunda bir zaman kavramı olduğunu gösteriyor. ayrıca bir günün 50000 yıl süreli olabilmesi ihtimalini bana ispatlayabilirmisin? bunun mümkünatını bana ispatlayabilirmisin? uzayda zaman kavramının değiştiğini hepimis biliyoruz madem bizi düz mantıkla suçluyorsun haydi görelim ispatını. Allahta çok enteresan yaratık bu yaptığıda borç alan kişinnin borç verene sen c.tesi gel deyip cumartesi günü geldiğinde bak benim takvimimde c.tesi haftanın 2. günü olarak yazıyor ozaman gel deyip haftann 2.günü geldiğindede bak ama c.tesi haftanın 6. günü demesi gibi birşey. Madem okadar akıllı madem okadar açık şekilde yazılmış bir kuran var elinizde neden 50000 yıl değilde 4 gün yazmış? ben söyliyeyim muhammed orada faka bastı ve şimdi olayın bilimsel olarak imkansızlığını gördükçe müslümanlar kıvır kıvır fırıl fırıl dönüyor

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...