Jump to content

Bir bakıma haklılar. İnançlar sarsılmadan Zenginler sarsılamaz.

Recommended Posts

Zenginin silahı nedir? Para. Onlar silahlarını bırakmadan ne kan duracak dünyada, ne de Dünya insanların olacak. Dünya şu an insanların değil zenginlerindir. Biz köyümüze gidemezken adamlar özel uçakları ile dünyayı kendi evleri gibi geziyorlar. Ve zenginler de dahil onları hizmetkarları sarhoş gibiler. Sebebi inanç. İnanç onların gerçeği görmesini engelliyor. İnanç dünyada açlıktan ve savaştan ölen çocuğun hesabını sisteme değil, Tanrıya yüklüyor.

Ama o adama desen, "Lan yavşak! O çocuk şimdi öldü ya, sen de ondan 30 yıl sonra ölcen mal. O da yok oldu gitti. Sen de yok olup gitcen öküz!" O zaman adam der, "Ne oluyo lan. Bir daha dirilmeyecek miyiz?" "Yok dirilmeyecen" desen. İnancını kevgire çevirsen versen eline. "Mına koyayımmmm... Yani yok olup gitcek miyiz?" derse, uyanabilirse...

O adam da artık, "Ulan öldü çocuk ama ne yapalım Tanrının emri" Ya da "Ulan ne yapalım öldü ama biz de arkasından yanına gidicez. Bişi olmaz. Yeni bir hayata doğdu o aslında" gibi şapşallıklar da ortadan kalkar.

Ve gözler Zenginlere çevrilir. Ve, "Gelin lan buraya mına koyduklarım sizi. Siz de yok olacaksınız biz de. Sökülün lan paraları sömürücü takımı. Sizin bizden ne farkınız var lan" deyip sonunda yer yüzü insanların olur.

Ve insanlar dünyada eşit insan gibi yaşar artık. Şimdiki gibi sarhoş, güdülen hayvanlar gibi değil.

Sitelerde Paylaş

herşey allahtan olsa da bunu düzeltmek insana düşüyor işte.her zaman derim istediğin kadar öbür tarafa inan sonuçta bu dünyada bir kez yaşıyacaksın..

Malesef öbür dünyanın yokluğunu hissettiremessen sürekli "Salla ya öbür dünyası var bu işin" diyecekler.

Sitelerde Paylaş

. "Mına koyayımmmm... Yani yok olup gitcek miyiz?"

"Gelin lan buraya mına koyduklarım sizi. Siz de yok olacaksınız biz de. Sökülün lan paraları sömürücü takımı. Sizin bizden ne farkınız var lan" deyip sonunda yer yüzü insanların olur.

Zengin olanların çoğu haklarıyla zengin oldu.. ilkokul mezunu bir simitçi ile üniversite mezunu bir doktor farklı gelir elde eder ve de zengin - fakir kesim her zaman ortaya çıkar.

sorun şu kiii böyle yapmak yerine.. tek bir hayatım var deyip simitçi değil doktor olmak için çalışıcaksın ve de sonunda zengin olma şansını elde edersin.

Yapılmasını söylediğinin Hırsızlık, Terörizm, Eşkiyalıktan başka bir farkı yoktur.

Ateistsen dini kanunları yok sayıp sadece devletin kanunlarını göze alıp hayatını yaşayıp, çalışacaksın.

Sitelerde Paylaş

Zengin olanların çoğu haklarıyla zengin oldu.. ilkokul mezunu bir simitçi ile üniversite mezunu bir doktor farklı gelir elde eder ve de zengin - fakir kesim her zaman ortaya çıkar.

Fırsat eşitsizliği varken kalkıp bu lafı etmek gerizekalılıktır. Güya sorgulayıcı bir insan bu lafı ediyor ya, vay anasını.

Sanki simitçi veya doktor olmak senin elinde. Ailenin parası varsa, başarısız olsan bile parayı basıp doktor olursun ama ailenin parası yoksa sürünürsün.

Sonra angutun biri çıkar der ki, zengin olan hakkıyla zengin oldu. Yaşın genç heralde biraz daha büyü, hayat nedir ne değildir biraz etrafına bak öğren.

tarihinde Kilinc tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Zenginin silahı nedir? Para. Onlar silahlarını bırakmadan ne kan duracak dünyada, ne de Dünya insanların olacak. Dünya şu an insanların değil zenginlerindir. Biz köyümüze gidemezken adamlar özel uçakları ile dünyayı kendi evleri gibi geziyorlar. Ve zenginler de dahil onları hizmetkarları sarhoş gibiler. Sebebi inanç. İnanç onların gerçeği görmesini engelliyor. İnanç dünyada açlıktan ve savaştan ölen çocuğun hesabını sisteme değil, Tanrıya yüklüyor.

Ama o adama desen, "Lan yavşak! O çocuk şimdi öldü ya, sen de ondan 30 yıl sonra ölcen mal. O da yok oldu gitti. Sen de yok olup gitcen öküz!" O zaman adam der, "Ne oluyo lan. Bir daha dirilmeyecek miyiz?" "Yok dirilmeyecen" desen. İnancını kevgire çevirsen versen eline. "Mına koyayımmmm... Yani yok olup gitcek miyiz?" derse, uyanabilirse...

O adam da artık, "Ulan öldü çocuk ama ne yapalım Tanrının emri" Ya da "Ulan ne yapalım öldü ama biz de arkasından yanına gidicez. Bişi olmaz. Yeni bir hayata doğdu o aslında" gibi şapşallıklar da ortadan kalkar.

Ve gözler Zenginlere çevrilir. Ve, "Gelin lan buraya mına koyduklarım sizi. Siz de yok olacaksınız biz de. Sökülün lan paraları sömürücü takımı. Sizin bizden ne farkınız var lan" deyip sonunda yer yüzü insanların olur.

Ve insanlar dünyada eşit insan gibi yaşar artık. Şimdiki gibi sarhoş, güdülen hayvanlar gibi değil.

Kardeş doğru söylüyorsun ama doğru söze bu dünyada itibar edilmiyor malesef.

Sitelerde Paylaş

sorun şu kiii böyle yapmak yerine.. tek bir hayatım var deyip simitçi değil doktor olmak için çalışıcaksın ve de sonunda zengin olma şansını elde edersin.

Yapılmasını söylediğinin Hırsızlık, Terörizm, Eşkiyalıktan başka bir farkı yoktur.

Ateistsen dini kanunları yok sayıp sadece devletin kanunlarını göze alıp hayatını yaşayıp, çalışacaksın.

Yani Aydın Doğan bir yandan havyar yiyip her hafta farklı karıya çakarken. Afrikada açlıktan ölen ve daha bir çok yerde tonlarca insanın açlıktan nefesinin kokması "Çalışacaksın zengin olacaksın. Kendin çabalayacaksın" olayından ibarettir diyorsun yani.

Ya yürü adamı delirtme...

tarihinde inevitablen tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Kardeş doğru söylüyorsun ama doğru söze bu dünyada itibar edilmiyor malesef.

Çözüm basit. Ateistler bir araya toplanıp. Richard Dawkinsin arkasından gidecek. Bir birlik kurulacak.

Türkiyede ilgi toplayıp ekranlara çıkacaklar. Ele Kuran alınıp eleştirilemesse hiç bir b.k olmaz.

Sitelerde Paylaş

Bir Ateistsin

Ama Evrimin gerçeklerinden bir habersin

senin yapmaya çalıştığını çok yakın bir zamanda

ruslar bin katını yaptı.

Yediler, yediler ve yine yeniden yediler

sonunda bitirdiler rusya'yı

ne hallere düştüler biliyorsun değil mi?

babalar ufacık kızlarını sattılar

bir çorba parasına

hayatta kalabilmek için.

Alayı serseri, berduş, ayyaş oldu çıktı.

Ama kapitalist birleşik devletler

gücüne güç kattı.

komünistler dedi herkese eşitlik

kapitalistler ezecek öldürecek sizi

Evet eşitliği sağladılar

herkesin açlıktan süründüğü noktada

eşitliği sağladılar.

kapitalist sömürücü kan emici birleşik devletlerde de

eşitlik, evinden arabasından her şeyine onar onar aldıkları

bir açgözlülükte sağlandı.

kapitalizm demiyorum ama daha eşit ve demokratik

laik bir dünya düzeninin olması gerektiğini savunuyorum.

NE saf kapitalizm le bir yere varılır

ne de komünist tarzı yaklaşımlarla.

dengeli olmak en uygun olan yoldur.

Sitelerde Paylaş

Fırsat eşitsizliği varken kalkıp bu lafı etmek gerizekalılıktır. Güya sorgulayıcı bir insan bu lafı ediyor ya, vay anasını.

Sanki simitçi veya doktor olmak senin elinde. Ailenin parası varsa, başarısız olsan bile parayı basıp doktor olursun ama ailenin parası yoksa sürünürsün.

Sonra angutun biri çıkar der ki, zengin olan hakkıyla zengin oldu. Yaşın genç heralde biraz daha büyü, hayat nedir ne değildir biraz etrafına bak öğren.

http://www.ordu.bel.tr/oku-336-dershaneye_gitmeden_birinci_oldu.html

Asıl kendine yenik ,özgüvensiz insanların kendilerine ateist demesi gerizekalılıktır.

adam gibi düzenli ders çalışan, eli ayağı düzgün bir kaç yardımcı kitap ve update edilmiş testlerle kendini yenileyen insan evladının aklı başında ise dershaneye gerek kalmadan güzel bir bölüme girer. çünkü öss soruları ham bilgiye dayalı olup tamamı müfredat konularından seçilmektedir.

Kazandıktan sonrada burs ile okur.. Benim kardeşimin yaptıgı gibi 2 yerden burs alıyor.. 3 yerden de alıcaktı ki kurum başka yerden burs aldıgı için vermek istemediler.

Aileden para aldığıda yok hiç yük olmuyor üstelik başka şehirde okuyor...Okumak istersen elbet elinden tutup yardım edecek birileri vardır. Ama İnsanlar senin gibi olduktan sonra her zaman yerinde sayıp başarısız olucaktır.

Hala mı anlamadın ? bak sana bir örnek daha vereyim...

Athletics2.jpg

Sanki 400 metre koşucularının mesafeyi eşitlemek için farklı konumlanması gibi.. Baktığında biri önde, diğeri arkada gibi gözüksede; mesafeyi nazara aldığında hepsi adil olarak eşittirler..

Sitelerde Paylaş

Yani Aydın Doğan bir yandan havyar yiyip her hafta farklı karıya çakarken. Afrikada açlıktan ölen ve daha bir çok yerde tonlarca insanın açlıktan nefesinin kokması "Çalışacaksın zengin olacaksın. Kendin çabalayacaksın" olayından ibarettir diyorsun yani.

Ya yürü adamı delirtme...

Afrikada Birleşmiş Milletler , Avrupa birliği gibi birçok kuruluş yardım ediyor.. ki senin dediğin yöntemi yaptıkları için insanların bir kısmı yardım alamıyor..

sen ne mi öneriyorsun ?

"Gelin lan buraya mına koyduklarım sizi. Siz de yok olacaksınız biz de. Sökülün lan paraları sömürücü takımı. Sizin bizden ne farkınız var lan"

Fiziki olarak güçlü olan güçsüzü eziyor senin yönteminde. Yoksa ben çok gördüm Tanzanyadan, Nijeryadan falan türkiyeye üniversite okumaya gelen arkadaşları.. üstelik bunlara yapılan sınav öss gibi zor değil, össye bakarak çok kolay bir sınav.. Okumaları içinde yardım yapılıyor ama insanların açıkta kalmasını ölmesini önemsemeyen kesim senin dediğin gibi

"Gelin lan buraya mına koyduklarım sizi. Siz de yok olacaksınız biz de. Sökülün lan paraları sömürücü takımı. Sizin bizden ne farkınız var lan"

müdahaleler yaparak düzensizliği adaletsizliği getiriyor.

tarihinde Ice-T tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

http://www.ordu.bel.tr/oku-336-dershaneye_gitmeden_birinci_oldu.html

Asıl kendine yenik ,özgüvensiz insanların kendilerine ateist demesi gerizekalılıktır.

adam gibi düzenli ders çalışan, eli ayağı düzgün bir kaç yardımcı kitap ve update edilmiş testlerle kendini yenileyen insan evladının aklı başında ise dershaneye gerek kalmadan güzel bir bölüme girer. çünkü öss soruları ham bilgiye dayalı olup tamamı müfredat konularından seçilmektedir.

Kazandıktan sonrada burs ile okur.. Benim kardeşimin yaptıgı gibi 2 yerden burs alıyor.. 3 yerden de alıcaktı ki kurum başka yerden burs aldıgı için vermek istemediler.

Aileden para aldığıda yok hiç yük olmuyor üstelik başka şehirde okuyor...Okumak istersen elbet elinden tutup yardım edecek birileri vardır. Ama İnsanlar senin gibi olduktan sonra her zaman yerinde sayıp başarısız olucaktır.

Hala mı anlamadın ? bak sana bir örnek daha vereyim...

Athletics2.jpg

Sanki 400 metre koşucularının mesafeyi eşitlemek için farklı konumlanması gibi.. Baktığında biri önde, diğeri arkada gibi gözüksede; mesafeyi nazara aldığında hepsi adil olarak eşittirler..

Öncelikle örnek verdiğin kişi dershaneye giden birisiydi. Haber de yalan haber. Ama senin gibilerin dayanağı budur zaten. Fikirlerine uyuyor mu atla üstüne.

Her neyse sen olayı anlamamışsın.

Adam gibi düzenli ders çalışan vs. zırvalamışsın. Ne diyorum. Öyle şartlar oluyor ki çalışamıyorsun bile. Gecekondu mahallesindeki 100 çocuktan 1'i okur. Zengin mahallesindeki çocukların ise yarıdan çoğu. Neden arada böyle bir fark var?

Bak kafan biraz kalın gibi duruyor. Tekrarlıyorum ana fikri.

Fırsat eşitsizliğinin olduğu bir yerde, gelir farklarının insanların hak ettikleri olduğunu söylemek aptallıktır.

Senin görüşüne göre bir insan Norveç'te doğduğu için zengin olmayı hak ediyor. Nambiya'da doğan ise fakir olmayı. Aradaki istisnalarla kendini tatmin ediyorsun, genel pencereyi göremiyorsun.

Son kez bir örnek. Her açıdan eşit 2 insan evladı düşünelim. Bunlardan birisinin babası inşaat işçisi olsun, 5 tane de kardeşi olsun. Diğerinin ise annesi mimar babası doktor. Şimdi bu 2 insan evladı aynı fırsatlara sahip olamayacak. Fakir olan zaman zaman aile bütçesine destek olmak için çalışmak zorunda kalırken, diğeri en kral dersanelere, fırsatlara ulaşabilecek.

Üniversite sınavında aynı puanı alsalar birisi ancak puanının yettiği bölüme (öğretmenlik mesela)yerleşirken, diğeri parasıyla istediği bölüme yerleşebilecek. Kendini daha rahat geliştirebilecek. Dil öğrenmek istediğinde vs. önünde maddi açıdan sıkıntı olmayacak. Diğeri ise yemek parasını denkleştirmeye kasacak.

Üniversiteyi bitirdiklerinde birisi öğretmen ataması beklerken diğeri ailesinin çevresi sayesinde iş bulabilecek. Rahat yaşamaya devam edecek.

Bunları izleyen 3. bir mankafada herkes hakettiği yerde diyecek. Masalda burada bitecek.

tarihinde Kilinc tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Öncelikle örnek verdiğin kişi dershaneye giden birisiydi. Haber de yalan haber. Ama senin gibilerin dayanağı budur zaten. Fikirlerine uyuyor mu atla üstüne.

ya b.s.g.

Her neyse sen olayı anlamamışsın.

Adam gibi düzenli ders çalışan vs. zırvalamışsın. Ne diyorum. Öyle şartlar oluyor ki çalışamıyorsun bile. Gecekondu mahallesindeki 100 çocuktan 1'i okur. Zengin mahallesindeki çocukların ise yarıdan çoğu. Neden arada böyle bir fark var?

Fakir çocukları öyle bir şekilde yetiştiriliyor ki "Dün dünde kaldı, bugün bugündür, yarın ise yoktur." mantığıyla okumaz tabi.

Senin görüşüne göre bir insan Norveç'te doğduğu için zengin olmayı hak ediyor. Nambiya'da doğan ise fakir olmayı. Aradaki istisnalarla kendini tatmin ediyorsun, genel pencereyi göremiyorsun.

Dünyada ki bütün ülkelerde, nerde istersen dünyaya gel, norveçli çalışmasa nambiyalı çalışsa ondan daha üst mertebeye geçer. Norveçe gider orda çalışır o norveçliye de s2ni sallar.

Nambiyayı ne sanıyorsun sen merak ettim ? open source yazilimin devrim yaptigi ulkelerden biri. Resmi dili ingilizce. Çalışırsa abd ye gider okur hemde para vermeden vakıflar yardım eder vs...

Son kez bir örnek. Her açıdan eşit 2 insan evladı düşünelim. Bunlardan birisinin babası inşaat işçisi olsun, 5 tane de kardeşi olsun. Diğerinin ise annesi mimar babası doktor. Şimdi bu 2 insan evladı aynı fırsatlara sahip olamayacak. Fakir olan zaman zaman aile bütçesine destek olmak için çalışmak zorunda kalırken, diğeri en kral dersanelere, fırsatlara ulaşabilecek.

Üniversite sınavında aynı puanı alsalar birisi ancak puanının yettiği bölüme (öğretmenlik mesela)yerleşirken, diğeri parasıyla istediği bölüme yerleşebilecek. Kendini daha rahat geliştirebilecek. Dil öğrenmek istediğinde vs. önünde maddi açıdan sıkıntı olmayacak. Diğeri ise yemek parasını denkleştirmeye kasacak.

Üniversiteyi bitirdiklerinde birisi öğretmen ataması beklerken diğeri ailesinin çevresi sayesinde iş bulabilecek. Rahat yaşamaya devam edecek.

İsveçe bak bakalım.. %85 ateist resmi rakamlarda.. İsveçteki akrabalarıma soruyorum.. çok çocuk yapan kim diyorum... Araplar diyorlar.. Müslümanlar yanii..

Tepeye çıkıp en az 3 çocuk yapın diyenler yaniii.. Ateistler ise bakabileceği kadar çocuk yaparlar .

Cahiller düşünmeden çocuk yapıyorlar ve doğan çocuklarda zor durumlarda kalıyor (senin dediğine göre)

Doğan çocuklardan biri gerçekleri görüp ateist oldu diyelim ve de bu durumda

bunu yapmasını haklı buluyorsun...

Bunu yapmak Eşkiyalık , Terörizm, Hırsızlıktır.

Çalıştıgım işyerinin civarında çay ocağı var. Bingöllü kürt ailede doğmuş çok kardeşli biri 20 li yaşlarında, ilköğretim mezunu,

bana anlatıyor.. iş bulamıyorum, bir sürü yere fabrikalara küçük fabrikalara iş başvurusu yaptım kabul etmiyorlar nedeni ise lisem yok diyeymiş vs. diyordu..

bende dedim liseyi okusana sende dedim. akşam liseleri var 18:00 dan başlıyor 21:30 da bitiyor dedim iş çıkışı gidersin bitirirsin dedim hem çok kolay dersler dedim.

yada açıköğretim lisesi var dedim 18 yaş üstü insanlar 4 yıl yerine 2.5 yılda bitirebiliyor

yok dedi istemiyorum okumak, sevmiyorum okulu dedi.. mına koim çayçı kaldık dedi sanki ben değil lisem çalışcak orda dedi

yani alternatifler var elinde herzaman vardır zaten ama istemiyor, hem tembel hemde suçlu buluyor haksız buluyor iş vermeyenleri

Senin yaptıgında işte bu tembellerin tarafını tutmak, haklı buluyorsun onları.. O fakir mahallelerde doğan çocukların anneleri babaları Okul okuyup adam olmalarını istemiyorlar mı sanıyorsun.. ellerini kelepçeliyorlar mı ? ya da simitçi olan biri biraz kazandıgı parayı ayırıp liseyide bitirebilir ve sonunda simitçilikten kurtulup daha üst mertebede bir işe girer orda da daha çok para kazanır ve de daha zamanı olabilir (mesela fabrikada çalışır) haftasonu izni falan olur , akşamları vakti olur, öss ye çalışır ve bir yandan da para biriktirir sonra össde iyi puan alırsa isteidği üniversiteyide okur.

sonuç: Çok karamsarsın Bilader...Kimsenin sana vurmasına gerek yok çünkü kendi kendine vuruyorsun zaten..

Yeni TCK'nda getirilen basit hırsızlık suçunun alt sınırı 1 yıla çıkarılmıştı.. İstersen yap yapabilirsen bunu ;)

SÖKÜLÜN LAN PARALARI !!!!!!!!!

-lol- -lol-

Sitelerde Paylaş

Ben dershaneye gitmeden üniversiteyi kazandım. Hem de dershaneye giden arkadaşlarımdan daha iyi bir derece ile. Üniversitede okurken de maddi imkansızlıklardan dolayı çok zorlandım. Devlet yurdundan başka alternatfim yoktu.

Üniversite için dershane şart değildir. Bunu en iyi ben bilirim.

Sitelerde Paylaş

Tamam ice-t sen haklısın.

Laf anlatmaya devam edecektim ama vazgeçtim. Benim örnek verdiğim paragrafı alıntılamış içine ateist vs. karıştırarak bi cevap vermişsin ki cevabın benim yazımla alakası yok. Sırf egon yara almasın diye bıdı bıdı konuşuyorsun.

Bak 2 eşit insandan bahsettiğim paragrafı bir daha oku. Kafan almamış. İki kişi aynı eforla farklı gelirlere ulaşıyor, sen hala hak diyorsun. İnsanların yaşamları ailelerine göre (yani kendi ellerinde olmayan bir şeye) şekilleniyor.

Hakaret olsun diye söylemiyorum, gerçekten kafan çalışmıyor. Öncelikle Namibya aklıma gelen rastgele bir örnekti. Fakir bir ülke düşün. Ne dedim istisnalara takılıyorsun. Şimdi sen ne diyorsun fakir ülkedeki çalışan adam zengin ülkedeki çalışmayan adamı geçebilir doğru ama bu istisnadır, kişilere değil ortalamalara bakılır. Çoğunluk geçemez, sende istisnalara takılıp zihinsel mastürbasyonunu yaparsın.

Ne zaman miras sistemini kaldırırsın. Herkes hayata aynı noktadan başlarsa işte o zaman gelirler insanın hak ettikleri olur. İçinde bulunduğumuz sistemle değil. Şu anda fakir ailedekilerin ekstra çaba göstermesi gerekiyor. Bunu anlamıyorsun.

Siktir git dediğin kısım için yazıyorum o adam 2 sene boyunca fatsada bir dersanede(ismini özelden atabilirim) özel bir ilgiyle okutuldu. Zamanında bahsi geçmişti onunla aynı dersaneye giden kuzenim söyledi bunu da.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...