Jump to content

GÜZELLİK nerden geliyor

Recommended Posts

>>> hadi aynısını fizik te de söyle, gezegenlerin uyumundan bahset???

Geç bunları, sen eşek oğlu eşek olmadığını ispat et, başka bir şey istemiyoruz. Gezegenlerin uyumu, onları yaratan yüce mars, satürn, jüpiter gibi tanrıların varlığının, o tanrıların varlığı da Zeus'un varlığının kanıtıdır. Zeus'un varlığının kanıtı ise senin eşekoğlueşek olduğun hakikatini inkar edilemez şekilde ispatlar.

Buyur, sen bununla uğraş, eşekoğlueşek olmadığını kanıtla, hepsi bu? Çok mu zaor bir şey istedik, sen gibi herşeye burun kıvırıp mantıksız filan diyen bir mantık dehasından?

bu forumda aranan - övünülen birisi diye gözüme çarpmıştın.. bence hiç alakası yokmuş

not: Ateisttim.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 47
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

bu forumda aranan - övünülen birisi diye gözüme çarpmıştın.. bence hiç alakası yokmuş

not: Ateisttim.

Ateistmişmiş, çokta şeyimdeydi, öyle kalman veya kalmaman.

Binlerce insanın milyonlarca saatine, güne vs. tekabül eden çalışmalara mantıksız, masal vs. diyen böyle eşeklere, evrimi göstermek adına yapılabilecek daha iyi bir şey biliyorsan ice-t, buyur görelim hep beraber.

Sitelerde Paylaş

Bu adam fizik dersleri vererek para kazanıyor, muhtemelen öğrencilerine

kısa yoldan hepsini Allah yarattı deyip gönderiyordur.

Nasıl bir fizikçisinki evrimi anlamıyorsun?

Fizik derslerini nerede gördünde diploma verdiler sana? Camide tekkede falanmı?

Türkiyenin kokuşmuş eğitim sistemi işte, bir yandan fizik kimya dersleri verirler,

yanınada cila olsun diye felsefe yerine din dersleri, maşallah.

Sitelerde Paylaş

Türkiyenin kokuşmuş eğitim sistemi işte, bir yandan fizik kimya dersleri verirler,

bana MÜZİK duygusunun doğal seleksiyon sürecinden bahsedebilirmisin?

mesela az bir biyoloji bilgisiyle güzelliği karşı cinsin beğenmesine bağlıyorlar,

sonra e, karşı cinsin sinir sisteminde o güzellik algısı nasıl oldu? diyoruz. cevap yok.

olamaz ki.

MÜZİK severliğimiz nerden geliyor?

evrimsel açıklamassı var mı?

müzik de güzellik sanatının ses olgusunda tecellisinden başka bir şey değil.

Sitelerde Paylaş

Bu adam fizik dersleri vererek para kazanıyor, muhtemelen öğrencilerine

kısa yoldan hepsini Allah yarattı deyip gönderiyordur.

Nasıl bir fizikçisinki evrimi anlamıyorsun?

Fizik derslerini nerede gördünde diploma verdiler sana? Camide tekkede falanmı?

Ben fiziğide dinlemedim dinide okulda iki dersimde zayıftı. Dinle ilgili ne öğrendiysem 2 sene içinde öğrendim dinin yanında fiziğide biyolojiyide ucundan tuttum..

öğrendiğim şeylerden gayette memnunum.. eğitim sistemiyle öğrendiğim şeylerin alakası yok. peki sen nerde okudun hangi eğitim sisteminde yetiştinde bu kadar bağnaz yetiştin bu konuda olmazdı da eğitim sistemi şöyleydi de. herkes şikayetçi bi memnun görmedim..

Sitelerde Paylaş

bana MÜZİK duygusunun doğal seleksiyon sürecinden bahsedebilirmisin?

mesela az bir biyoloji bilgisiyle güzelliği karşı cinsin beğenmesine bağlıyorlar,

sonra e, karşı cinsin sinir sisteminde o güzellik algısı nasıl oldu? diyoruz. cevap yok.

olamaz ki.

MÜZİK severliğimiz nerden geliyor?

evrimsel açıklamassı var mı?

müzik de güzellik sanatının ses olgusunda tecellisinden başka bir şey değil.

Biyoloji ve fizik gibi bilim dallarında ne kadar bilgilisiniz bilemem ama benden bilgili oldugunuz kesin.Ama müzik duygusunu doğal seleksiyon acısından ele alırsak ilk olarak el çırpılarak uydurulan ritimlerin müzik aletleri kesfedildikce unutulması hem seleksiyonu hem de muzigin evrimini,muzigin evrimle iliskisini acıklar.Müzik severligimiz nereden geliyor sorusuysa muzigi sevmek farklıdır,hosuna gitmesi farklıdır.Muzigi sevdigin icin dinlersin ya da duydugun icin hosuna gider.Herkes bir müziği sevmek zorunda değildir.

Eger bu yazdıklarım dogru ise inancsızlıgımı guclendiren bir sebebe daha ulasırım,degilse bilim 1 yanlıs kazanır.Dini kitaplarda yazan ve cogu bilimsel yolla acıklanabilen seyler dogrultusunda tanrıya inanmıyorken bu konuyu forumdaki 5-10 kisi bilimsel yolla aydınlatamadı diye gidip tanrısal olduguna inanmamı bekledigin diger maddeler bilim ile desteklenirken benden tanrıya inanmamı bekleyemezsiniz heralde.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...