Jump to content

dört halife ne zaman sünnet oldular?

Recommended Posts

erkekler için sünnet müslümanlığın şartlarından biri. malumunuz üzere yahudilerin "rab" ile akitlerinin bir semöbolü olan erkek cinsel organının ucunun kesilmesi, müslümanlığa aynen geçmiştir.

cinsel organında bir anomaliyle doğduğu için muhammed'in sünnet olmadığını biliyoruz.

ama benim merak ettiğim şey, bu dört halifenin ya da diğer muhammed zamanında yaşayan ve o zaman müslümanlığı kabul eden kişilerin ne zaman ve nasıl ve hangi koşullar altında sünnet olduğudur?

sünnet muhammed'den önce de aynı yörede süregelen bir gelenek olduğu için, bu kişiler yoksa zaten cocukluklarında sünnet olmuslar mıydı??

Sitelerde Paylaş
  • İleti 63
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

erkekler için sünnet müslümanlığın şartlarından biri. malumunuz üzere yahudilerin "rab" ile akitlerinin bir semöbolü olan erkek cinsel organının ucunun kesilmesi, müslümanlığa aynen geçmiştir.

cinsel organında bir anomaliyle doğduğu için muhammed'in sünnet olmadığını biliyoruz.

ama benim merak ettiğim şey, bu dört halifenin ya da diğer muhammed zamanında yaşayan ve o zaman müslümanlığı kabul eden kişilerin ne zaman ve nasıl ve hangi koşullar altında sünnet olduğudur?

sünnet muhammed'den önce de aynı yörede süregelen bir gelenek olduğu için, bu kişiler yoksa zaten cocukluklarında sünnet olmuslar mıydı??

Sitelerde Paylaş

tamamen lüzumsuz bir ilkellik. musevilikte saçma sapan bir sebeple, islamda da bu saçmalık sebepsizce sürdürülmüştür. bir de bazı beyinsizler kadın sünneti bile yapıyorlar, sadece bu yüzden yani cinsel uzuvları iltihaplanması nedeniyle geri kalmış islam ülkelerinde ölen kadınların haddi hesabı yok.

Sitelerde Paylaş

muhammed'İn sonradan sünnet olmadığı halde sünnetli bir cinsel organa sahip olduğunu biz bi taraflarımızdan atmıyoruz.

din kaynakları söylüyor.

bu da zaten bedensel bir farklılıktır.

yani normal değildir.

yani anomalidir.

Sitelerde Paylaş

bu saçmalığın adı neden sünnet??aklıevveller neden buna sünnet demiş.sünnet genel bir tanımdır hangi beyin özürlü bu olaya sünnet dedi acaba gerçekten ilginç...en sinir şey de ailelerin çocukları sünnet olunca bundan gurur duyması herkese ilan etmeleri..

Sitelerde Paylaş

muhammed'İn sonradan sünnet olmadığı halde sünnetli bir cinsel organa sahip olduğunu biz bi taraflarımızdan atmıyoruz.

din kaynakları söylüyor.

bu da zaten bedensel bir farklılıktır.

yani normal değildir.

yani anomalidir.

İyi de, onlar bunu mucizevi bir olay olarak sunuyorlar. O zaman diğer mucizelerle ilgili hadisleri de referans almalıyız.

Seninkisi de olasılık dahilinde ama bu kesin böyledir diyemezsin ki demişsin. Bu senaryo daha makul mesela: Sünnet yahudilerden Müslümanlara peygamberden sonra geçmiş ve bu uygulamaya gelen itirazların önünün kapanması için Muhammed doğuştan sünnetli doğmuş ya da onu doğunca melekler sünnet etmiş şklinde hadisler uydurulmuş.

Sitelerde Paylaş

bu dört halife , ne zaman sünnet olmuşlar??

yok mu bunun hakkında bilgi verecek biri?

adamların şeyinin hesabını niye tutuyoruz yahu sünnetle ilgili ayet var mıdır ?? yoktur. cevap veriyorum sünnet farz falan değildir gelenektir görenektir kuranda atadan gelene karşıdır bu yüzden çocuğu sünnet ettirmek günahtır bile diyebilirim ben.

hadi çıkın işin içinden :)

Bakara 2/170 - Onlara, "Allah'ın indirdiğine uyun!" dendiğinde: "Hayır! Biz, atalarımızı üzerinde bulduğumuz şeye uyarız." derler. Peki, ataları bir şeye akıl erdiremiyor, doğruya ve güzele ulaşamıyor idiyseler!...

tarihinde BilgeYoda tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

İyi de, onlar bunu mucizevi bir olay olarak sunuyorlar. O zaman diğer mucizelerle ilgili hadisleri de referans almalıyız.

Seninkisi de olasılık dahilinde ama bu kesin böyledir diyemezsin ki demişsin. Bu senaryo daha makul mesela: Sünnet yahudilerden Müslümanlara peygamberden sonra geçmiş ve bu uygulamaya gelen itirazların önünün kapanması için Muhammed doğuştan sünnetli doğmuş ya da onu doğunca melekler sünnet etmiş şklinde hadisler uydurulmuş.

arkadasım,

muhammed'in yaşarken çükünden operasyon geçirmediğini biliyoruz. zira hiç ama hiç bir islam kaynağında bu yazmıyor

buna göre iki seçenek var..

1. muhammed sünnetli doğdu

eğer muhammed bir cinsel organla doğdu ise bu tıbben bir anomalidir.

2. muhammed sünnetsizdi.

muhammed bıcaktan korktuğu için, "ben sünnetli doğdum" diye bir yalan attı ortaya, o zmanki müritlerinin de tutup adamın penisini kontrol edecek halleri yoktu, muhammed bu yalanla yaşadı ve öldü.

bu ikisinin dısında bir açıklaması yok muhammedin sünnetinin.

hadi muhammed bu anomaliyle doğdu diyelim..

ben asıl bu dört halife'nin, zeyd'in ve diğer sahabelerin ne zaman ve nasıl sünnet olduğunu merak ediyorum..

tarihinde metatron tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

adamların şeyinin hesabını niye tutuyoruz yahu sünnetle ilgili ayet var mıdır ?? yoktur. cevap veriyorum sünnet farz falan değildir gelenektir görenektir kuranda atadan gelene karşıdır bu yüzden çocuğu sünnet ettirmek günahtır bile diyebilirim ben.

hadi çıkın işin içinden :)

Bakara 2/170 - Onlara, "Allah'ın indirdiğine uyun!" dendiğinde: "Hayır! Biz, atalarımızı üzerinde bulduğumuz şeye uyarız." derler. Peki, ataları bir şeye akıl erdiremiyor, doğruya ve güzele ulaşamıyor idiyseler!...

Kuran'da yazandan ibaret midir islam?

Sitelerde Paylaş

Sünnet bir çesit kurbandir ve Yahudilerle baslamaz, putperest pagan gelenegidir ve yüzde 90'ini putperest olan dönemin arap yarimadasinda hemen herkes sünnetlidir bu nedenle su kisi su zamanda sünnet oldu diye kayitlara rastlanmaz tipki bugün rastlanmadigi gibi. Mhmd'de 4 büyük denilen halifelerde sahabilerde eger yasadi iseler zaten çocukluklarinda sünnet olduklari için ve toplumun bir sünnet gelenegi oldugu için Kur'ana bile girmemistir sünnet konusu.

Aslinda meselenin özü taa Sümer'e dayanir bütün dini gelenekler gibi Tammuz meselesinde ve erkek cinsel organindadir gelenegin kökü.

Sitelerde Paylaş

Sünnet olan halife filan yoktur.Zaten sünnet islamin kitabi kuranda yoktur.Ayrica Rum suresi 30. ayet sünneti yasaklamaktadir...Kuranda erkeklerin sünnet olmalarini gerektiren bir ayet bulunmamaktadir.Sonradan uydurulmustur.

Gelismis ülkelerde bir ara erkeklerin sünnet olmalari desteklenmis fakat zararlarinin daha fazla oldugu arastirmalar ile tepsit edildikten sonra vaz gecilmistir.Bademcik ameliyatlari gibi...

RUM

30 - O halde yüzünü, Allah'ı bir tanıyarak dine, Allah'ın insanları üzerine yaratmış olduğu fıtratına doğrult. Allah'ın yaratışında değişiklik bulunmaz. Dosdoğru din budur. Fakat insanların çoğu bilmezler.

9. yüz yildan sonra yahudi adeti olan sünneti müslümanlarda benimsemislerdir.Olay bundan ibarettir.

Insan vücudunun en hasas ve esnek derisi göz kapaklarinda ve penisin ucunda bulunur. Sünnet islemi ile yaklasik 70 metre sinirler cöpe atilmis olur.

Sünnetin zararindan baska hic bir faydasi yoktur...Gerektigi zaman yapilmalidir. Erkek cocuklar yikanirken annelerin bu konuda dikkat etmeleri ve cocuklarina temizligi ögretip onlari bilinclendirmeleri gerekmektedir.

Türkiye'nin müslüman olan erkeklerinin cinsel sorunlarinin en büyük nedenlerinden biri sünnettir diye düsünüyorum.

tarihinde cigi tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

öyledir. benim konum var o konuyla ilgili buyurun bakın.

http://forum.ateizm2.org/index.php?showtopic=34267&st=0&p=541781entry541781

okuyun, okuyamam diyorsanız yazın.

Öncelikle sevgili bilge vodaa beyfendiye yukarıdaki linki bize verip catırtlayana kadar gülmeme neden oldugu icin

kendisine ne kadannn teşekür etsek azdır hata azında azıdır

eski bir ata sözü derki azıyı gemiye aldınız yada gemiye azınlıkları aldınız yada öyle birşey

ünlü türk büyügümüz abiye kuzunun dedigi gibi saglam kafa saglam adalede bulunur

saglam adale icin ne yapıyoruz bol bol şukella yiyoruz cünkü neden ?

tabiside şükellada bol protin vardır

bakınız sayın bilge vodaa kardeşimiz EYVAH CİBİLİYETSİZin muhteşem sorusuna ne kadannn güzel cevap vermiş

sayın bilge vodaa bir ateist size gelse ben musluman olmak istiyorum dese ne yaparsınız

sorudaki derinligin yüzeyselikte oluşunan kıvamının ne kadannn derin oldugunu umarım anlamışsınızdır

zira ben anladım cünkü ben oxforda okudum bizim oxforda bir laf vardı dam üstünde saksagan ayagını serin tut bel agrısı cekme

sayın bilge voda bu derindondurucu soruya ne kadannnn genişsel bir cevap vermiş

ateizim derin bir cukurdur ne kadannn eşelersen eşinle sonunu bulamazsın

sizleri teprik ediyorum

mikemmel insanlarsınız

sizleri okumak cok güzel sizleri okurken adeta sünnet olurken cektigim acıları hatırlıyorum

lütfen yazılarınızı bizden esirgetmeyin

tabiside sizleri okumaya devam edecem

ehehehe ehe

tarihinde Merdud tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Sünnet bir çesit kurbandir ve Yahudilerle baslamaz, putperest pagan gelenegidir ve yüzde 90'ini putperest olan dönemin arap yarimadasinda hemen herkes sünnetlidir bu nedenle su kisi su zamanda sünnet oldu diye kayitlara rastlanmaz tipki bugün rastlanmadigi gibi. Mhmd'de 4 büyük denilen halifelerde sahabilerde eger yasadi iseler zaten çocukluklarinda sünnet olduklari için ve toplumun bir sünnet gelenegi oldugu için Kur'ana bile girmemistir sünnet konusu.

Aslinda meselenin özü taa Sümer'e dayanir bütün dini gelenekler gibi Tammuz meselesinde ve erkek cinsel organindadir gelenegin kökü.

+1

Sitelerde Paylaş

Öncelikle sevgili bilge vodaa beyfendiye yukarıdaki linki bize verip catırtlayana kadar gülmeme neden oldugu icin

kendisine ne kadannn teşekür etsek azdır hata azında azıdır

eski bir ata sözü derki azıyı gemiye aldınız yada gemiye azınlıkları aldınız yada öyle birşey

ünlü türk büyügümüz abiye kuzunun dedigi gibi saglam kafa saglam adalede bulunur

saglam adale icin ne yapıyoruz bol bol şukella yiyoruz cünkü neden ?

tabiside şükellada bol protin vardır

bakınız sayın bilge vodaa kardeşimiz EYVAH CİBİLİYETSİZin muhteşem sorusuna ne kadannn güzel cevap vermiş

sayın bilge vodaa bir ateist size gelse ben musluman olmak istiyorum dese ne yaparsınız

sorudaki derinligin yüzeyselikte oluşunan kıvamının ne kadannn derin oldugunu umarım anlamışsınızdır

zira ben anladım cünkü ben oxforda okudum bizim oxforda bir laf vardı dam üstünde saksagan ayagını serin tut bel agrısı cekme

sayın bilge voda bu derindondurucu soruya ne kadannnn genişsel bir cevap vermiş

ateizim derin bir cukurdur ne kadannn eşelersen eşinle sonunu bulamazsın

sizleri teprik ediyorum

mikemmel insanlarsınız

sizleri okumak cok güzel sizleri okurken adeta sünnet olurken cektigim acıları hatırlıyorum

lütfen yazılarınızı bizden esirgetmeyin

tabiside sizleri okumaya devam edecem

ehehehe ehe

öncelikle alıntıda kalın yazdığım yerde cümlen düşük yazının gerisini saymıyorum bile hiçbir şey demeden yarım sayfa yazı yazmışsın.

evet ateizmin ne kadar derin bir çukur olduğunuü senin kazmaya devam ettiğini ama çıkışın yukarıda olduğunu, yani kazmak yerine o çukurdan çıkmak gerektiğini anladığım için kendimle tekrar gurur duydum.

(bir an seni murtedd sandım :) murtedd e baya baya ayıp oldu şimdi. forumda ciddiye alınacak konuşulacak adam kalmamış yazık. )

bu halifelerin falan sünnet olmadıkları sonucunu cıkarıyoruz o halde yazılanlardan.

ayrıca sünnetinde aslında gerekli olmadığını hatta hiç olmaması gerektiğini :)

tarihinde BilgeYoda tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...