Jump to content

Dinin prensipleriyle çatışan hiç bir proje başarılı olamaz

Recommended Posts

^_^ ^_^ anladım ama bak beni üzüyorsun benim hatırım için atatürke laf atma olmaz mı ^_^

bana carolıne de ltf :D

ben ezan okunurken kendime çekidüzen veririm ama istiklal marşı da benim için çokk önemlidir

gerçi ezanın esprisi de yok artık imamların sesleri berbat ya neyse

Ahh canımmm, yinemi üzdüm seni... İnan zorluyorum kendimi didişmeyeyim diye ama aklıma gelincede duramıyorum ki...

Ama kabahat sende; bürünmüşsün o posta, gördükçe tahrik oluyorum, laf atmadan duramıyorum...

Yaw şaka bi yana da, gerçekten arada bi laf atmadan duramıyorum, sanırım deşarj oluyorum.. Okadarcıkta olsun artık...

Sitelerde Paylaş
  • İleti 127
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Eğer bunla militan ateistleri kastediyorsan ayıp ediyorsun.

Bir ateist uzlaşma aramak zorunda değil ki hem... Tüm inananları hasta, akli dengesi veya gerçeklik algısı bozuk olarak niteleyebilir ve uzlaşma kapılarını kapatabilir. Bu davranışı eleştirebilmen veya doğru yanlış diye sınıflandırabilmen için inanan insnaların iddialarının doğruluğuna bir ateist olarak senin de kanıt sunman lazım ki adam uzlaşmaz tutumunu gözden geçirsin.

Bu şekilde ayıp oluyor... Düşünce ve ifade özgürlüğünü baltalayan bir inanandan farkın kalmıyor.

Sorun ateistler arasındaki yaklaşım farklarından çok daha ötede...

Sorun bazı ateistlerin ateizme ihanet etmeleri ve İslam'la işbirliği yapmaları...

Aramızda öyle ateistler var.

Sitelerde Paylaş

İnanırların çoğunluk ,ateistlerin ise çok küçük bir azınlık olduğu bir ülkede ,

dinin en güçlü olduğu alan olan kültür üzerindeki etkisini kırmaya çalışmak ,

bu amaçla çeşitli yasakları savunarak muhalefet etmek bence sonuçsuz kalır.

Az sayıda ateistler olarak dinin zayıf taraflarına çalışarak mücadele etmeliyiz.

Çünkü rakip koca bir dev.

Ama her devin bir zayıf noktası vardır. Onu bulmalıyız.

Sitelerde Paylaş

İnanırların çoğunluk ,ateistlerin ise çok küçük bir azınlık olduğu bir ülkede ,

dinin en güçlü olduğu alan olan kültür üzerindeki etkisini kırmaya çalışmak ,

bu amaçla çeşitli yasakları savunarak muhalefet etmek bence sonuçsuz kalır.

Az sayıda ateistler olarak dinin zayıf taraflarına çalışarak mücadele etmeliyiz.

Çünkü rakip koca bir dev.

Ama her devin bir zayıf noktası vardır. Onu bulmalıyız.

Devin zayıf noktalarını biliyoruz.

Çağdışı, bağnaz ve ilkel bir din.

Bizim bütün yapacağımız demokratik ilkelerin devamını sağlamak.

Onların başında laiklik geliyor.

Dini devlet işlerinden soyutlarsak, hiç sorun kalmıyor. Bizim en büyük sorunumuz odur.

Bunun için de çok güçlü olmaya gerek yok.

Kanunları uygulayan bir hukuk devleti olmak yeterli.

Ama kanunları çiğneyen kaba bir kuvvetle, demokratik ilkeleri savunarak mücadele edemeyiz.

Eğer hükümet İslam'ı o şekilde kullanarak ülkeyi yönetirse, onunla içten değil, dıştan mücadele etmek zorundayız.

Genç Türk'lerin yaptığı gibi..

Sitelerde Paylaş

Hacı aslında kendinle çelişmişsin.. Madem kanunlara saygılısınız, dine niye karşısınız.. Dininde kendi kuralları var; onları düzgünce uygulanır hale getirmek yerine niye dinle çatışmaya kalkıyorsunuz...

Tekrar, tekrar söylüyorum ki; Alternatif ortaya koymadan din ile mücadele edemezsin.. ne içerden, ne dışardan.... Çünki DİN insan ve insanlık için olmazsa olmaz bi olgudur...

Sizin evrim nasıl olduysa bu işi atlamış... Bu vicdan denen mereti koymuş içimize..

Sitelerde Paylaş

Hacı aslında kendinle çelişmişsin.. Madem kanunlara saygılısınız, dine niye karşısınız.. Dininde kendi kuralları var; onları düzgünce uygulanır hale getirmek yerine niye dinle çatışmaya kalkıyorsunuz...

Tekrar, tekrar söylüyorum ki; Alternatif ortaya koymadan din ile mücadele edemezsin.. ne içerden, ne dışardan.... Çünki DİN insan ve insanlık için olmazsa olmaz bi olgudur...

Sizin evrim nasıl olduysa bu işi atlamış... Bu vicdan denen mereti koymuş içimize..

Yalnız dine karşı olduğumuzu kim söyledi.

Din bizim karşı olduğumuz efsanelerden birisi ve en önemlisidir.

Dinin alternatifi bilimdir. Dinler efsanedir. Bilim ise insanlığa yararlı bir disiplindir.

İnsanlar dinlerden yararlanmazlar ama bilimden yararlanırlar.

Dine başka bir alternatif aramaya gerek yoktur.

Dinin insanlığa yararı varsa nedir o yarar?

Açar mısınız?

Sitelerde Paylaş

Hacı,

Ciddi insanlarla boş muhabbete girmeyi sevmiyorum.. Senle de girmeyelim. ben sana dinin güzellikleri ile ilgili bişeyler yazcam, sen bana karşıt örnekler suncan; ben sana yazmaya devam etcem, sen de yazdıklarıma karşı çıkmaya.. v.s. v.s.. İkimiz içinde boşuna vakit kaybı...

Ben sana açık ve net bişey söylüyorum; BİLİM asla DİNİN alternatifi olamaz.. Çünki bilim insanın duygularına hitap etmiyor.. DİNE karşı çıkmanın ve mücadele etmenin tek yolu alternatifini koyabilmektir.. İnsanlık açısından, insanın vicdanına hitap eden, duygularına hitap eden, ahiretine hitap eden bir alternatif fikir olmadan din ile mücadele edilmez...

Sitelerde Paylaş

Sizin evrim nasıl olduysa bu işi atlamış...

Arkadaş 2600 mesaj yazmışsın, ve halen daha "sizin evrim" diyorsun.

O kadar takılmana rağmen şuradaki bilimsel kaynakları okumadın mı ki halen daha saçma sapan ifadelr kullanıyorusn?

Sorun nedir? Kafa mı kalın? Dil mi ağır?

Sizin evrim derken sen ben şöyle algılıyorum: bir dallama çıkmış "sizin yerçekimi" diyor gibi algılıyorum ve tepem atıyor.

Sitelerde Paylaş

Sorun ateistler arasındaki yaklaşım farklarından çok daha ötede...

Sorun bazı ateistlerin ateizme ihanet etmeleri ve İslam'la işbirliği yapmaları...

Aramızda öyle ateistler var.

Anladım

Kusura bakma ben ılımlı ateizme girmeyen ateist bizden değildir gibi bir ifad ekullandığını varsayarak şaşırmıştım.

Şimdi bahsettiğinde haklısın. Ve ben bunun planlı bir merkezden yapıldığını düşünüyorum.

Çünkü bu ülkede internette ateizm ve agnostisizm ile ilgili 3-5 site karşısına çıkıyor insanların.

Ve bazı organize din grupları var roller dağıtan kendi mensuplarına.

Kimisi ateist oluyor, aptal ateisti oynuyor orda burda, kimisi ateist oluyor ahlaksızı oynuyor, ve kimisi de dindar hikayelerindeki gibi saçma işleri sordurmak için fake profil oluyor. Ve bu işler sistematik olarak bilinçli yapılıyor.

Sebebi ise kargaşa çıkarmak, örgütlenmeyi önlemek veya verilen mesajların etkisini azaltmak.

özellikle doğru ve yerinde şeyler yazıldığında bunun etkisini sağa sola yaptıkları yönelimlerle azaltan kişilere dikkat etmek lazım.

Can alıcı konularda ortalığı karıştıran ve konudan uzaklaştıranlara.

Ama her ne kadar da ateist gibi görünseler bir inançlı mantığı kendini uzun vadede belli ediyor :) Balık gibi. Ya başından ya kıçından illaki kokuyor.

Sitelerde Paylaş

Arkadaş 2600 mesaj yazmışsın, ve halen daha "sizin evrim" diyorsun.

O kadar takılmana rağmen şuradaki bilimsel kaynakları okumadın mı ki halen daha saçma sapan ifadelr kullanıyorusn?

Sorun nedir? Kafa mı kalın? Dil mi ağır?

Sizin evrim derken sen ben şöyle algılıyorum: bir dallama çıkmış "sizin yerçekimi" diyor gibi algılıyorum ve tepem atıyor.

Aman dikkat et tepen atmasın.. Çünki tepen atınca sizin evrim seni geri getiremiyor.. Toprak olup gidiyorsun...

Sizin evrim diyorum; çünki evrimi yada bilimsel her olguyu Yaratıcı kavramına karşı kullanmaya çalışanlar için bu ifadeyi kullanıyorum.. Hacı da bunlardan birisi...

Ayrıca yerçekimi ile evrimi kıyaslamak gerçekten takdire şayan bi durum... Benim kalın kafam bile bunu takdir ediyor..

Sitelerde Paylaş

Ben ABD'de atesit örgütlere üyeyim. Toplantıların hepsine katılırım.

Kendini ateizme adamış, insanları aydınlatmaktan başka amacı olmayan ateistlerin yanı sıra, hristiyan kimliğinden kendini henüz soyutlayamamış ilkeleri, idealleri, ahlaksal değerleri olmayan ateistlerle de hergün karşılaşmaktayım.

Bunlardan yoksun ateistlerin teistlerin ahlakını, ideallerini ve ilkelerini eleştirmelerini doğru bulmuyorum.

Siz buluyor musunuz?

Ateizmde ahlaksal değerler yoktur diyen bir ateist, hangi hak ve cür'etle Müslüman ahlakını eleştirebiliyor?

Aramızda böyle ateistlerin olduğunu bildiğimiz için onları ve hepimizi sürekli bir eğitime tabi tutmamız gerekiyor.

Ateizmin yalnız teist olmamak olmadığını kabul etmeyen bir insanı ben ateist kabul edemiyorum...

Dinden çıkmakla ve bir Tanrı'nın varlığını reddetmekle ateist olunmaz.

Ateist olma yolunda önemli bir adımdır o.. Hepsi o kadar.

Ben dinlere inanmıyorum. Tanrı'yı reddediyorum ve sizdenim diyen birini ben aramıza almaktan yana değilim.

Onda bazı değerler aramamız ve bulursak ancak o zaman onları aramıza almamız gerektiğine inanıyorum.

Son zamanlarda bir grup ateist aramızdan ayrıldı. Bence çok iyi ettiler.

O gruba ait bazıları hala burada yazarlar. Ama artık eski küstahlıklarını yapamıyorlar.

Bütün yaptıkları bazı Müslüman'ların kıçını yalamak.. Onların inançlarına sempati göstermek.

Ülkemizde bu şekilde davranan aralarında gazetecilerle üniversite profesörlerinin de olduğu, çok sayıda sözde aydının olduğunu biliyoruz.

Ateist oldukları halde İslam'ın kıçını yalayan profesölerimizin konuşmalarını izliyoruz arada bir.

Daha katedecek çok uzun bir yolumuz var..

Sitelerde Paylaş

Hacı,

Ciddi insanlarla boş muhabbete girmeyi sevmiyorum.. Senle de girmeyelim. ben sana dinin güzellikleri ile ilgili bişeyler yazcam, sen bana karşıt örnekler suncan; ben sana yazmaya devam etcem, sen de yazdıklarıma karşı çıkmaya.. v.s. v.s.. İkimiz içinde boşuna vakit kaybı...

Ben sana açık ve net bişey söylüyorum; BİLİM asla DİNİN alternatifi olamaz.. Çünki bilim insanın duygularına hitap etmiyor.. DİNE karşı çıkmanın ve mücadele etmenin tek yolu alternatifini koyabilmektir.. İnsanlık açısından, insanın vicdanına hitap eden, duygularına hitap eden, ahiretine hitap eden bir alternatif fikir olmadan din ile mücadele edilmez...

Din insana ne kazandırıyor?

Önce ondan bahsedelim.

Dinin insana kazandırdıkları gerçekten insan için gerekli ve yararlı iseler, kimse dinlere karşı gelemez.

Ama ortada öyle bir yarar yok. Hatta açıkça zarar var.

Din insanlar için bir zorunluktur, çünkü Allah insanı yaratmıştır ve insandan kendi kurallarına uymasını istemektedir, diyorsanız, sorunun şekli değişiyor.

O zaman bir Allah'ın olduğunu kanıtlamak zorundasınız.

Yok eğer, Allah'ın varlığı kanıtlanamaz, o bir inandır diyorsanız, daha da başka bir sorun ortaya çıkıyor demektir.

Ayrıca din inancının toplumun düzeni için gerekli ve yararlı olduğu savını savunuyorsanız, onu kanıtlamanız gerekiyor.

Yani işiniz çok zor.

Ateist toplumların daha mutlu ve tatmin edicibir yaşam sürdürdüklerini biliyoruz.

Demek ki dinler ve Tanrı inancı mutlu yaşamak için gerekli değil. Hatta mutlu yaşamın önündeki en büyük engellerden birisi.

Geleneksel İslam'ı pratik etmekten vazgeçen bir insan çok daha mutlu ve tatmin edici bir yaşam sürdürecektir.

Bütün sorun İslam'dan kurtulabilmektir. İnsanlar bunu beceremiyorlar. Korkuyorlar. Kendilerine olan güvenlerini İslam dışında kazanamıyorlar.

İslam onlar için bir bağımlılık. Ondan kurtulamıyorlar.

Burada biz insanların bu hastalık derecesine ulaşan İslam bağımlılığını yok etmeye çalışıyoruz.

Size hizmet ediyoruz ayni Müslümanlar..

Sizin için çalışıyoruz.

Sitelerde Paylaş

Türkiye'de Diyanet İşleri, Papalık gibi görevler üstlenmeye başladı.

Diyanet İşleri başkanının başlığa konu olan bildirisi aslında laikliğe karşıdır.

Diyanet İşleri başkanı bu gibi konularda tek bir yorum bile yapmamalıdır.

Batı ülkelerinin hiçbirinde kilise bu tür beyanlarda bulunamaz.

Bütün bilimsel projeler dinlerin temel ilkeleri ile çatışırlar.

Çünkü dinlerin temel ilkeleri efsanelerdir. Gerçekler değildir.

Peki bu bildiriye ülkemiz aydınları nasıl bir tepki gösterdiler?

Burası beni bildirinin kendisinden çok daha fazla ilgilendiriyor.

Bizim koyun aydınlar ne diyorlar bu bildiri için? Bizim öküzler.........?

Ben yalnız bu ilgilendiriyor.

Bu bildiriyi yapan sapığın teki. Başka türlü bildiri yapmasına imkan yok.

Çünkü dini siyasete ortak etmek için başa gelmiş birisi...

Peki Türk aydınları nerede?

Sitelerde Paylaş

Hacı;

İnsanlık için çalışan herkesten Allah razı olsun.. Çoğu sistem insanların daha huzurlu ve mutlu olmalarını amaçlar.. Teoride bu amaç doğrultusunda hareket eder.. Ama genelde kendi amacına erişmek için hariçtekileri sömürmekle amacına ulaşmaya çalışır...

İslamın özünde ise fert kendi hakkını feda etmedikçe, küll için bile o hak feda edilmez..

İslam aheri yutmakla beslenmez.. Dahilde ve hariçte kardeşliği ve yardımlaşmayı amaçlar..

İslam insanların vicdanlarına hitap eder.. Her insanın başına bir polis ve o polisin başında bir polis dikmekle sağlayamayacağın asayişi insanların kendi vicdanlarında sağlamaya çalışır..

İslam ahiret inancı sayesinde insanların yargılanacağını blin altlarına yerleştirir ve insanın diğer mahlukata vereceği tehlikeyi minimuma indidir...

İslamın verdiği ebedi yaşam bilinci sayesinde insanlar bu dünyada huzur bulurlar, ölümün yüzüne gülerek bakarlar..

Bu inanç sayesinde sevdikleri ile kavuşacaklarını bilmeleri inancı sayesinde ayrılığa katlanırlar..

İslam hem maddi hayatımıza, hem manevi hayatımıza gerçek bir huzur ve disiplin katar...

Bu duyguları insanlıktan kaldırdığında oluşan toplum ya şuan örnekleri görüldüğü gibi Prozak toplumu olur, yada vahşi bedevilerden de beter olur..

Sosyolojik olarak iancın faydası açık ve nettir.. Seninde yaşadığın ve dünyada medeniyetin, bilmin, demokrasinin öncülüğünü yapan Amerika ürettiği medeniyetin kendi insanına huzur veremediğini görüyor.. bu yüzden özellikle müslüman şirketler olmak üzere pozitif islamı finanse ediyor.. Dışardan 1-2 serseriyi işe al sana şukadar yardım yapayım diyor..

Resmen Ateist toplum diye bir toplum düzeni ortada yok......

Bende size bunu tavsiye ediyorum... Din yerine koyduğunuz alternatifin sosyolojik, psikolojik, maddi v.s. ilkelerini ortaya koymadan din ile mücadele edemezsiniz.....

İnancın alternatifi inançsızlık değildir; ancak başka bir inanç olabilir.. İnançsız yaşamak insan için mümkün değildir, bireysel olarak belki; ama toplumsal olarak mümkün değildir..... Bu olguyu göz ardı etmeyin... hayata daha geniş açıdan bakın.. Gerçekten faydalı olmak istiyorsanız insanların inançlarını yok etmeye değil; inancın özüne uygun oalrak yaşamalarına yardımcı olun...

İnsanın bireysel yanlışlıkları büründüğü kimliğe zarar veremez...Çünki din özünde insanlığa aykırı bir hüküm içermez... Yanlışlık dinin özünde değildir..

İnansın yada inanmadığına inansın; insanlığın saadeti inancının özüne uygun yaşamaktır.. Çünki arada kalan insan ruhen dengesizdir, bu dengesizlikte diğer insanların dengesini bozar...

Sitelerde Paylaş

Bu gidişle yakında Türkiye'yi NATO ve AB'den de kovarlar, Türkiye'de iyice şeriat ülkeleriyle birlik olup İslami rejime geçer. Gidişat böyle. İran'a şeriat getiren alçaklar Türkiye'ye de önce şeriat getirip sora yok edecekler galiba. Ben bu batılıları anlamıyorum. Lan göz göre göre Türkiye'ye şeriat getirecek bir siyasi partiyi ve lideri hala destekliyorlar. Kasıtlı yapıyorlar gibime geliyor, amaçları Atatürk Cumhuriyetini yıkmak.

Sitelerde Paylaş

Bu gidişle yakında Türkiye'yi NATO ve AB'den de kovarlar, Türkiye'de iyice şeriat ülkeleriyle birlik olup İslami rejime geçer. Gidişat böyle. İran'a şeriat getiren alçaklar Türkiye'ye de önce şeriat getirip sora yok edecekler galiba. Ben bu batılıları anlamıyorum. Lan göz göre göre Türkiye'ye şeriat getirecek bir siyasi partiyi ve lideri hala destekliyorlar. Kasıtlı yapıyorlar gibime geliyor, amaçları Atatürk Cumhuriyetini yıkmak.

Kasıtlı yapıyorlar tabii.

Türkiye'nin ilerlemesi, kalkınması onlar için kötü haber. Buna izin veremezler.

Sitelerde Paylaş

Türkiye'de Diyanet İşleri, Papalık gibi görevler üstlenmeye başladı.

Diyanet İşleri başkanının başlığa konu olan bildirisi aslında laikliğe karşıdır.

Diyanet İşleri başkanı bu gibi konularda tek bir yorum bile yapmamalıdır.

Batı ülkelerinin hiçbirinde kilise bu tür beyanlarda bulunamaz.

Bu kurum, sözde laikliği yerleştirmek için kurulmuştu.

Bugüne kadar asker korkusuyla dillerini tuttular ama artık yol açıldı.

Hırlamaya başladılar, havlamaları da yakındır.

Bunu hep söyledim ve söyleyeceğim:

'AYDIN' DİN ADAMI OLMAZ, OLAMAZ. BU, EŞYANIN TABİATINA AYKIRIDIR.

Sitelerde Paylaş

elbette bilerek yapılıyor bunların hepsi plan proje ürünü.amaç türkiyeyi sahneden almak..baksana emellerine ulaşıyorlar artık çağdaşlık adı altında şeriat savunuluyor görmüyor musun.feto haini geri dönecekmiş zaten bir numaralı ajan olarak gelip dini lider molla hatta cumbaba bile olabilir :D

baksana yahu osmanlı rejimini tercih eden hainlerle doldu ortalık ateisti müslümanı hiç farketmez işbirlikçilerle elele atatürk cumhuriyetini bitiriyorlar

tarihinde queenofhearts tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Osmanlı hortlasın hortlamasın, Türkiye kapitülasyonlar dönemine girdi bile..

AB ile özel bağları olan bir TC'den bahsediliyor.

Bu kapitülasyonların geri gelmesidir.

Şu anda bile kapitülasyonlar gelmiştir diyebiliriz.

Çünkü AB iç ve dış politikalarımıza müdahale etmekte, beğenmediklerini reddederek bizi kendi istediği gibi yönlendirmektedir.

AB ve ABD bunu dini kullanarak yapmmktır.

Din özgürlüğü diye bir kavram vardır batıda ama o kavram yalnız din batağından kurtulmuş ülkeler için geçerlidir.

Bizim için din özgürlüğü demek, dinin kölesi olmak demektir.

Politik İslam demokratik İslam olarak lanse edilmektedir.

Oysa bunun mümkünm olmadığını herkes biliyor.

Demokrasilerde farklı politik görüşler yönetim için mücadele ederler. İslam'ın karşıt görüşü bir diğer İslam'dır.

Bir tarikat gider, diğeri gelir.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...