Jump to content

liberallik nedir?

Recommended Posts

Bu listeyi iyi sakla .. Çünkü hergün birinin üzerine daha çentik atarsın..

Onlara atılacak her çentikte sen de münasip bir yerlerine kına yakarsın. Ne de olsa tipik Türkiş liberalisin.

Emin Çölaşan ile Bekir coşkunu parayla versen kimse almaz zaten..

En üstteki verdiğim listedeki AKP yalakası liboşların TOPUNA BİRDEN ben üç kuruşla açık artırma yapmaya başlıyorum. Bugün cömertliğim çok üzerimde de...

Sanmam ki Cigi dört kuruşun üzerine çıksın.

O hepten cimri.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 205
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

ne ütopyası bütün kaleleri işgal etmişler gerçek ortada ercü....sen de kabul ediyorsun bunu...ne diyelim kaleyi beraber yönetelim deyince tamam hay hay mı diyecekler??siz bunlara inanıyor musunuz????

İyi taktik sergileyen, iyi organize olan, pragmatik olan, sorunların somut nedenlerini bulup somut çözümler üreten, imkanlarının farkında olan , imkanlarına göre çözümler üreten, insanları ikna eden, insanların beğenisini kazanıp taraftarını artıran, çok çalışan, birşekilde düşman sayısını azaltan, çevresindeki güçlerden azami faydalanabilen, dünyadaki rüzgarları ve güçleri iyi hesaplayan ve buna göre hareket planları geliştirenler kazanır.

Ayrıca kaleler beraber yönetilebilirde.. Zaten demokrasinin aslı esasıda varlık nedenide budur.. Yani hakimiyetin bölüşülmesi..

Hakimiyeti bölüşmenin kültürüdür demokrasi.

Sitelerde Paylaş

Onlara atılacak her çentikte sen de münasip bir yerlerine kına yakarsın. Ne de olsa tipik Türkiş liberalisin.

En üstteki verdiğim listedeki AKP yalakası liboşların TOPUNA BİRDEN ben üç kuruşla açık artırma yapmaya başlıyorum. Bugün cömertliğim çok üzerimde de...

Sanmam ki Cigi dört kuruşun üzerine çıksın.

O hepten cimri.

Kına yakacak biryerin kalırsa daha ne ..

Bu kafayla sizden oda gider.

Sitelerde Paylaş

İyi taktik sergileyen, iyi organize olan, pragmatik olan, sorunların somut nedenlerini bulup somut çözümler üreten, imkanlarının farkında olan , imkanlarına göre çözümler üreten, insanları ikna eden, insanların beğenisini kazanıp taraftarını artıran, çok çalışan, birşekilde düşman sayısını azaltan, çevresindeki güçlerden azami faydalanabilen, dünyadaki rüzgarları ve güçleri iyi hesaplayan ve buna göre hareket planları geliştirenler kazanır.

Bu ülkede iyi takiyye yapan, halkın nabzına göre iyi şerbet veren, iyi kömür dağıtan, ABD’den iyi icazet alan, iyi din sömürüsü yapan, kara paracılara iyi kazandıran, iyi Kürt açılımı yapıp terörü iyice bir doruğuna çıkaran, Emniyette F tipi teşkilatlanmayı iyi gerçekleştiren, ta çayçısına varıncaya kadar devlette iyi teşkilatlanan, muhaliflerini komplolarla ve özel dinleme sistemiyle iyi susturan, kendine yandaş çok iyi yaltakçı medya yaratan, işsizliği iyi halleden, her devrin adamı liboşları devlet kaynaklarıyla iyi besleyen kazanır.

Sitelerde Paylaş

Ayrıca kaleler beraber yönetilebilirde.. Zaten demokrasinin aslı esasıda varlık nedenide budur.. Yani hakimiyetin bölüşülmesi..

demokrasi tramvayına binen düdükler kaleyi beraber yönetelim mi diyecek sana??türbanın somut nedeni de ahlaksız şeriatçılara kılıf olmasından başka bir şey değildir..sizler nasıl inanıyorsunuz bu insanların samimiyetine liberalliğine..bunlar ,aklı ortaçağlı ,ekonomisi emperyalist kuklalar ayol...

Sitelerde Paylaş

İyi taktik sergilemek ne? Yalan söylemek olabilir mi?

Örneğin şöyle olabilir mi?

16 Şubat 2009 tarihinde sorduk: TÜRKİYE’NİN EN YÜKSEK MAAŞLI GAZETECİSİ FEHMİ KORU MU?

O haberimizde Koru’nun gazete yazıları ve televizyon programlarından toplamda 105 Bin TL kazandığını yazmış, TRT’den aldığı maaş miktarını da açıklamıştık:

Program başına haftalık 2 Bin 400 TL, yani aylık 9 Bin 600 TL.

Peki, Fehmi Koru ne yaptı bu haberlerimizden sonra

"Mehmet Barlas ise bir dönem TRT’de yaptığı Sinerji adlı programın karşılığında herhangi bir ücret almadığını yazdı. (6 Nisan 2010 / Sabah)

Örnekler çoğaltılabilir.

Şimdi gelelim tüm bu açıklamaların nasıl yalanlandığına.

Ne demiştik; CHP’li Kemal Anadol’un soru önergesine verilen yanıt gerçeği ortaya çıkardı.

Peki, “rakamlar şişiriliyor” diyen Fehmi Koru, “para talep etmiyorum” diyen Ekrem Dumanlı, “az alıyorum” diyen Ergun Babahan ve “para almadım” diyen Mehmet Barlas şimdi ne diyecek?

İşte isim isim TRT’de program yapan bu gazetecilerin bölüm başına aldığı ücretler"

Kaynak:http://www.odatv.com/n.php?n=yalanci-olduklari-ispatlandi--1011101200

trt.jpg

tarihinde Asimov tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Kına yakacak biryerin kalırsa daha ne ..

Bu kafayla sizden oda gider.

Dinci çanakçısı ateist liberal mi söylüyor bunu?

Nasıl oluyor da oluyor; hem ateist hem de dinci destekçisi.

Ben kınayı ellerime yakarım, Türk liboşları gibi namünasip yerlerime değil.

Her AKP muhalifinin içeri atılışında veya susturuluşunda özgürlükçülük kisvesindeki sahtekarlara yakışır çünkü bu.

Yukarıda şekil a'da görüldüğü üzere...

Türk liberallerinden gideceği kadar gitmiş, sadece orası değil her yer gitmiş.

Ne onur kalmış ne yüz ne ilke ne de izan.

Delik deşik her taraf…

Diğeri yerleri hiç sormayın.

Adeta yolgeçen hanı.

tarihinde Yakup tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bu ülkede iyi takiyye yapan, halkın nabzına göre iyi şerbet veren, iyi kömür dağıtan, ABD’den iyi icazet alan, iyi din sömürüsü yapan, kara paracılara iyi kazandıran, iyi Kürt açılımı yapıp terörü iyice bir doruğuna çıkaran, Emniyette F tipi teşkilatlanmayı iyi gerçekleştiren, ta çayçısına varıncaya kadar devlette iyi teşkilatlanan, muhaliflerini komplolarla ve özel dinleme sistemiyle iyi susturan, kendine yandaş çok iyi yaltakçı medya yaratan, işsizliği iyi halleden, her devrin adamı liboşları devlet kaynaklarıyla iyi besleyen kazanır.

Her cümle uzun uzun ayrıca tartışılır ama ben birkaçına kısaca değineceğim..

Polis teşkilatlarındaki F tipi yapılanmadan bahsediyorsun..

Ama ortada polis teşkilatının askere görede terör karşısında büyük bir başarısınıda göz önünde bulundur bakalım...

Bu ne yav.. Aradan yirmi yıl geçmiş ,ülkenin tüm imkanları elinde olan ordu daha hala karagol baskınına uğruyor, sonra ardından hala "geniş çaplı arama faliyetlerinde bulunuyor" bizim ordu.. Arama yav..Geniş çaplı arama faliyetlerinde bulunma.. Yirmi yıldır yediğin ilkel baskınların sonunda hep genişçaplı arama faliyetlerinde bulundunda ne oldu..Aramasan ne olur..

Ama dikkat et .Aynı dönem içerisinde ciddi anlamda şehirlerde olacak birçok terör faliyetleri yapılmadan önlenildi.

Faili mechul cinayetler olmamaya başlandı.. Failler bulunmaya başlandı..

Gelelim demokrasiye.. Demokrasi demokrasidir.. Ya onun kurallarına göre oynarsın ,yada ortadan kaldırırsın..Demokrasinin kurallarına göre oynayacaksan şunu bilmelisinki demokrasilerde en büyük güç halktır.. Mecburen halka oynayacaksın, halkın beyenisine çalışacaksın...

Liberalliğe gelincede..Şu an dünyadaki ekonomik faaliyetler küresel , Dolayısı ile dünyadaki siyasi güçlerde ona göre şekilleniyor..

Kültürlerde ona göre şekilleniyor...

Hatta sıradan halkın bile çoğu çıkarları ona göre şekilleniyor..

Bakma insanlara, herkes aman ülkemizde araba üretilsin der ama hiç kimsede mersedes parasına tofaşın tenekesinede binmek istemez.(Bu örnekten yola çıkarak biraz daha düşünürsen şu anki tüm kullanılan ürünlerin aslında bu şekilde bir değerin içinde olduğunu görürsün)

Ayrıca bakalım hükümete..Kim ne derse desin Türkiye Cumhuriyetinin en azından benim bildiğim en başarılı hükümeti.

Birkere ekonomik kriz olmadı HAALA.. Bu ülkede ekonomik kriz olmazmıymış.. Olmayada biliyormuş meğer.

Hepsini geç 28 Şubat'ta madem dinci bir hükümeti devirdin.. Bari başarılı bir hükümet kur..Ecevit başbakanmı yapılırmış.

Vede hemen ülkenin en büyük soygunları gerçekleştirildi..

Sonrasında aşağılık bir ekonomik kriz..

Varmı böyle birşey ya....

Neyse daha devam ederiz ..Fazlada uzatmayalım..

Sitelerde Paylaş

demokrasi tramvayına binen düdükler kaleyi beraber yönetelim mi diyecek sana??türbanın somut nedeni de ahlaksız şeriatçılara kılıf olmasından başka bir şey değildir..sizler nasıl inanıyorsunuz bu insanların samimiyetine liberalliğine..bunlar ,aklı ortaçağlı ,ekonomisi emperyalist kuklalar ayol...

Kim neye inanıyor..

Herkes yönetimden gücü, kabiliyeti, çalışkanlığı kadar pay alır ve uzlaşmak zorunda, bölüşmek zorunda oldukları için yönetim bölüşülür.

Sitelerde Paylaş

İyi taktik sergilemek ne? Yalan söylemek olabilir mi?

Örneğin şöyle olabilir mi?

Kaynak:http://www.odatv.com/n.php?n=yalanci-olduklari-ispatlandi--1011101200

trt.jpg

Bu neyi gösterir..

Para insanları satın alır.

Ekonomik güç elde etmenin yollarına bakacaksın..

Para çok önemli birşey.

Sitelerde Paylaş

Kim neye inanıyor..

Herkes yönetimden gücü, kabiliyeti, çalışkanlığı kadar pay alır ve uzlaşmak zorunda, bölüşmek zorunda oldukları için yönetim bölüşülür.

tecavüzcünle evlen diyorsun sen ercü :)) bense öldürelim diyorum..... :D :D

anlamıyorum kim sana gelip bölüşelim birlikte yönetelim diyor yahu

üstelik dünya piyasasını elinde tutanlar yönlendiriyor senin ülkendeki krizi

sen teğet geçti masallarına inanadur

insanlar parasızlıktan bunalıma girip intihar ediyor bee

tarihinde queenofhearts tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Liberalliğe gelincede..Şu an dünyadaki ekonomik faaliyetler küresel , Dolayısı ile dünyadaki siyasi güçlerde ona göre şekilleniyor..

Kültürlerde ona göre şekilleniyor...

Hatta sıradan halkın bile çoğu çıkarları ona göre şekilleniyor..

Bakma insanlara, herkes aman ülkemizde araba üretilsin der ama hiç kimsede mersedes parasına tofaşın tenekesinede binmek istemez.(Bu örnekten yola çıkarak biraz daha düşünürsen şu anki tüm kullanılan ürünlerin aslında bu şekilde bir değerin içinde olduğunu görürsün)

En üstteki cümlelerini kestim, cevap vermeye gerek duymuyorum.

Ama şöyle de ama böyleden başka bir şey yok çünkü.

Liberalizme prensipte karşı çıkan yok aslında.

Bu ülkede liberalizm kurallarına göre oynanmıyor. Liberalizm ve özgürlükçülük sadece bazı pisliklerin pisliklerini örtmede bir kılıf.

Ve bu ülkede olan bitene liberalizm denmez.

Bizim karşı çıktığımız en çok da bu.

Ayrıca bakalım hükümete..Kim ne derse desin Türkiye Cumhuriyetinin en azından benim bildiğim en başarılı hükümeti.

Birkere ekonomik kriz olmadı HAALA.. Bu ülkede ekonomik kriz olmazmıymış.. Olmayada biliyormuş meğer.

Tabii arkana küresel güçleri ve ABD'yi alırsan, Irak Operasyonu'na destek verirsen, kara paracılar ve uluslararası spekülatörleri zengin etmeye devam edersen tabii ki ekonomik kriz çıkmaz.

Üçlü koalisyon niye devrildi peki?

Ahmet Necdet Sezer anayasa kitapçığı attı diye mi?

Hadi sıkıysa AKP dirensin ABD'ye de görelim gününü.

Senin o sunni ekonomini bir haftada yerle bir ederler.

Sitelerde Paylaş

Dinci çanakçısı ateist liberal mi söylüyor bunu?

Nasıl oluyor da oluyor; hem ateist hem de dinci destekçisi.

Ben kınayı ellerime yakarım, Türk liboşları gibi namünasip yerlerime değil.

Her AKP muhalifinin içeri atılışında veya susturuluşunda özgürlükçülük kisvesindeki sahtekarlara yakışır çünkü bu.

Yukarıda şekil a'da görüldüğü üzere...

Türk liberallerinden gideceği kadar gitmiş, sadece orası değil her yer gitmiş.

Ne onur kalmış ne yüz ne ilke ne de izan.

Delik deşik her taraf…

Diğeri yerleri hiç sormayın.

Adeta yolgeçen hanı.

Herşeyi dinci olanlar ve dinci olmayanlar diye katogorize edersen..Fazla basite indirgemiş olursun..

Eski Türk filmlerinde olurdu..

Kötü adam tam kötüdür ve herşeyi ile kötüdür..İyi adamda tam iyidir ve herşeyi ile iyidir..Ve iyilik ve kötülük sadece ve sadece o insanların içindedir. Yani ruhlarındadır..

Herşey siyah beyaz dı ozaman..

Sitelerde Paylaş

SABAHATTİN ÖNKİBAR YAZIYOR:

İSTİSMAR...

İktidarı methiyeye kaç para, TMSF demokratı!

Bu sütunu izleyenler bilir, haftalardır Mehmet Altan’ın devlete ve millete ait TMSF’ye bağlı Cine-5 Televizyonundan kaç para aldığını sormuş ve son olarak da aldığımız bir duyuma dayanarak ayda 50 milyar maaş aldığını duyurmuştuk.

Milliyet’ten Melih Aşık, Sözcü’den Emin Çölaşan, Vatan’dan Mustafa Mutlu, bunu sütunlarına taşımıştı. Mehmet Altan dün konuyu çarpıtarak kendisinin devlete ve millete ait bir televizyondan kaç lira maaş aldığını sormayı klasik istismarına alet ederek andıçlama olarak sundu.Tam ona yakışan bir tavır!

İktidarla olan özel ilişkilerin ile methiye karşılığı onlarca milyar para alacaksın, sonra kaç lira aldığını soranlara da andıçlıyor diyeceksin!.. Ondan sonra da demokratlık pozları... Hadi oradan TMSF demokratı!..

Kıvırma da açıkla, kaç para alıyorsun?

NOT: Akşam saatlerinde Cine-5 yönetimi, tepkiler üzerine Mehmet Altan’ın işine son verdi.

SELCAN TAŞÇI YAZIYOR:

Yeniçağ’dan Sabahattin Önkibar, Sözcü’den Emin Çölaşan ve Milliyet’ten de Melih Aşık ısrarla sordu: “CINE 5’teki programın için TMSF’den ne alıyorsun? Ne kadar alıyorsun? Bu ‘hizmet’in bedeli ne?”

Diyeceği altı üstü “..... TL alıyorum” yahut “CINE 5 için, her Allahın günü iki programı birden, babamın hayrına yapıyorum.” Ama bugüne kadar ikisini de diyemedi Mehmet Altan.

Para kolay kazanılmıyor. Vatandaş da haliyle zarla zorla, tabiri caizse taşı sıkarak, cebine damla damla aktarabildiği paranın, ana vanadan kimlerin eliyle, kimlerin cebine boca edildiğini merak ediyor. Bu cevabı aramak gazetecinin hakkı.

En son Sabahattin Önkibar, CINE 5’in Altan’a kıyağının 50 milyarlık olduğunu yazdı.

Melih Aşık da aynı iddiayı kendi köşesinden aktardı.

Cemil Çiçek’in Erzincan Cumhuriyet Başsavcısını “aramadım” diyememesi gibi, Mehmet Altan da “Öyle bir para almadım, almayacağım” diyemedi. Cevap vermek yerine, “yalan” ise doğrusunu yazmak yerine, Melih Aşık’a küfretmeyi tercih etti.

Sözde cevaba bakın: “İspatlayamazsan, “kullanışlı” bir gazeteci olduğun iyice ortaya çıkacak.”

Kovalamaç oynarken, aradaki mesafeyi açıp, yakalanmayacağını garantiye aldıktan sonra, peşinden gelenlere dönerek “yakalayamazsın kiiii” diye nanik yapan çocukları hatırlatıyor Altan’ın tavrı. Tabii aradaki “masumiyet farkı”yla.

Yalanlamadan, ispata davet ettiğine göre; “Karda yürürüm izimi belli etmem” demeye mi getiriyor Mehmet Altan?

Odatv.com

http://www.odatv.com/n.php?n=220589b6-2002101200

--------------

BÖYLEDİR İŞTE YURDUM LİBERALİ.

Sitelerde Paylaş

Herşeyi dinci olanlar ve dinci olmayanlar diye katogorize edersen..Fazla basite indirgemiş olursun..

Eski Türk filmlerinde olurdu..

Kötü adam tam kötüdür ve herşeyi ile kötüdür..İyi adamda tam iyidir ve herşeyi ile iyidir..Ve iyilik ve kötülük sadece ve sadece o insanların içindedir. Yani ruhlarındadır..

Herşey siyah beyaz dı ozaman..

Ben sana sen dincisin demedim ki.

Ateistsin ama dinciye de destek veren bir liberalsin dedim.

Neresi yalan bunun?

Daha doğrusu sen medyadaki sahtekar liberal ve sahtekar özgürlükçülerin yazılarını okuya okuya hayli etki altında kalmış birisisin.

Sitelerde Paylaş

Bu neyi gösterir..

Para insanları satın alır.

Ekonomik güç elde etmenin yollarına bakacaksın..

Para çok önemli birşey.

Bu neyi gösterir aslında biliyor musun, liberalizmin gerçeklerden ve doğrulardan ziyade parasal güçlere hizmet ettiğini gösterir. Bunun benim için doğrusu çok savunulacak bir yanı yok; çünkü çok zengin biri değilim. Sen ne yazmışsın:

Ekonomik güç elde etmenin yollarına bakacaksın

Ekonomik güç derken neyi kastediyorsun. Sanırım zengin olmayı kastediyorsun. Ama insanların büyük çoğunluğu zengin değil, ve çoğu insanın bankada yüzlerce milyarı yok, çoğunun aylığı yüzlerce milyar değil. Bu durumda hayal aleminde yaşadığını söylemek durumundayım.

Aslında insanların çoğu zengin filan olamaz. Ama sistem bunu insanlara inandırır. İşte liberalizm bu ütopyaya dayanır. "Bir gün sen de zengin olabilirsin, zengin olmak harika bir şey." Bu masalla kitleler yönetilir.

Gerçeklerden söz eden ama milletin kafasına bir yığın ütopya, hayal ve yalanlarla dolduran liberalizmin bu masallar ve yalanlarla uzun soluklu olacağını hiç sanmıyorum. Zaten bu derece ayakları yere basmayan, hayal aleminde yaşayan bir sistemden başka bir şey beklemek de doğru olmaz.

Sitelerde Paylaş

Bu da geçmişin eli tefli liberali Nazlı Ilıcak.

elitefliliberal.jpg

------

EMRE KONGAR’DAN NAZLI ILICAK’A YAYLIM ATEŞİ

Cumhuriyet yazarı Emre Kongar, kendi web sitesinde “Röntgenci Sözde Liberal Yazarların Sefaleti!” başlıklı bir yazı kaleme aldı. Kongar, geçtiğimiz günkü köşesinde “Kaset ve ‘Safsata’lar” başlıklı bir yazı kaleme alan Nazlı Ilıcak’ı da isim vermeden eleştirdi.

İşte Kongar’ın o yazısı…

---------

Röntgenci Sözde Liberal Yazarların Sefaleti!

“Başlıktaki "Sözde" kelimesini bilhassa kullandım ki, gerçek liberaller alınmasın.

AKP iktidarına destek vereceğim diye mesleki ve genel ahlak ilkeleri başta olmak kaydıyla bütün demokratik ve özgürlükçü ilkeleri ihlal ederek "yatak odası kasedine" destek veren yazarları utançla ve hüzünle seyrediyorum.

Daha önce de belirtmiştim; bu sahte liberallerin bir bölümü aslında dinci, İslamcı kişiler. Kendilerini gizlemek için liberal kimliğine sığınıyorlar.

Bunların yazdıkları, çizdikleri, söyledikleri, savundukları "Gerçek liberalizm" adına tam bir yüz karası.

Ne bireysel hak ve özgürlükler, ne demokrasi umurlarında...

Sadece din ilkelerinin ve dinsel kuralların kamu alanında kullanılması için çaba sarfediyor ve buna "liberallik" diyorlar.

Eski solculuktan ve eski darbecilikten gelen öteki sahte liberallerin ise bu dinci kökenli sahte liberallerden daha çağdaş ve medeni oldukları sanılır.

Oysa iktidara destek vermek uğruna insanların yatak odalarına kadar giren bir röntgenciliğin savunusuna soyundular.

Başta da sahte liberal bir hanım yazarımız.

Neymiş efendim?

"Eşini aldatana mağdur denmesi safsataymış".

"Aldatma mağduriyet nedeni olur muymuş".

Oysa asıl safsata, "mağduriyetin" cinsellikle ilişkilendirilip etek altında aranması.

Kaset olayının yarattığı mağduriyet, "Yatak odası mahremiyeti ihlal edilen bir politikacının özel hayatının röntgenlenmesine ve bunun kamuoyuna açıklanmasına" ilişkin bir mağduriyettir.

Ama bunların kafası, dogmatik din eğitim almış bir politikacıya destek vermek adına, her türlü temel özgürlüğü derhal unutmaya hazır:

Ne diyor o politikacı:

"Zaten o ev yatak odası değilmiş!"

İşte bizdeki sahte liberallerin, dogmatik dincilerle ittifakının ortaya koyduğu sözde liberal, düşünce sefaleti!

Kaynak: Odatv.com

Sitelerde Paylaş

memoş ılıcak da eskiden akşam gazetesini alıp patronculuk oynamış ve yüzbinlerce okuru dolandırmıştır tv vericem diye.paraları nerde yediği belli :D :D

Liberalizm zaten tek Tanrılı dinler grubuna girer. Liberalizmin Tanrısı paradır. Gerisi de özgürlük vb. de fakirler ve yoksullar için teselli, hikaye ve masal kısmıdır.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...