Jump to content

liberallik nedir?

Recommended Posts

Liberaller bu ülkede kendi ideallerine göre bir düzeni kurmaya ne zaman fırsat buldu?

Tekrar yazıyorum liberaller yaşadığımız sorunları aşmaya yönelik düşünce geliştirmekten başka bir şey yapamıyor.

Onların hayalindeki Türkiye'de yaşamıyoruz.

Onları suçlamak yersiz.

o yüzden bu sitede liberal düşünceyi savunan arkadaşlara karşı tahkir edici yazılmasını doğru bulmuyorum.

Bu forumda liberal düşünceyi savunanlar, zaten senin sözünü ettiğin tahkir edici yazıları yazanların kendileridir. Türban sapıklığına, medyada baskı ve sansüre, düşünceleri için katledilen yazarların kurban gittiği faşistçe komplolara, imam hatip ilkelliğine ve yobazlığına karşı çıkanlardır liberal olanlar. Çalışanların örgütlü mücadele verebilmesi için emekçilere omuz verenlerdir gerçek liberaller.

Liberal olabilmek için öncelikle, her türlü yalana dolana batmış, kirli ilişkilerin mahsulü, ar damarı çatlamış liboşlara karşı savaşmak gerekir. Liboşların gerçek yüzlerini teşhir etmeksizin liberal olmaktan bahsedilemez bile.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 205
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

aslında yobazlardan çok bu liberal görünümlülerden korkmalıyız.çağdaşlık adı altında getirecekler liboş sömürü sistemini.tam liboş da değil tam yobaz da değil onların sistemi tamamen çıkara dayalı soytarı bir sistem..

Türk liberallerin fikirleri tornadan çıkmış gibi aynıdır.Kilişeleşmiş laflar vardır.Mesela ben arada Ahmet Altan okurum.Ama ne zaman okusam sürekli aynı şeyler,aynı fikirler.Nedir bunlar, kürtlere ana dilde eğitim, cem evleri ibadethane olsun, türbanlılar üniversitelere alınsın.Mesela referandumdan evet çıktıktan sonra bir hafta Türkiye özgürleşiyor dediler.Neredeyse birbirinin kopyası yazılarla.Forumda ki liberallere bakıncada bunu görüyoruz.

2.Şer Cephesi: Liberaller, İkinci Cumhuriyetçiler

Hedeflerinde öncelikli olarak Atatürkçüler ve Atatürkçülük vardır. Bir numaralı devrim düşmanı oldukları inkar edilemez bir gerçektir.

Birçoğu ateist olduğu halde Fetullahçıların kemiğini yalamaktan asla çekinmez, onlarla işbirliği içerisinde olmaktan hiç utanmazlar.

Ülkesi ve devletiyle bölünmez üniter devlet yapısının baş düşmanıdırlar.

Ulus devlete şiddetle karşı çıkarlar.

Zamanımızın Ali Kemalcisi bu Soros takımı Türklere yurtseverliğin, bağımsızlığın oldukça gereksiz ve lüzumsuz olduğu fikrini aşılarken konu Kürt veya ne bileyim Kıbrıs, Ermeni meselesi olunca bir anda ulusçu kesiliverirler. Fikri ikiyüzlülükleri ibretliktir.

Güya özgürlükçülerdir, gel gör ki Ergenekon suçlamasıyla çoğunlukla da belgesiz delilsiz içeri atılan insanlara zerre sahip çıkmazlar. Onların özgürlükten anladıkları Kürtçülerin özgürlüğü, dincilerin özgürlüğüdür.

Güya özgürlükçülerdir, gel gör ki kendileri gibi düşünmeyen kaç aydın varsa içeri tıkılsın isterler. Özgürlükçülük aslında ağızlarında arsızca çiğnedikleri sakızdan başka bir şey değildir. Bazen de kendi bireysel sapkınlıklarının kılıfı…

Daha dün gibi kısa bir süre öncesinde gözümüzün önünde gerçekleşen Irak hadisesine rağmen adeta insanlarla dalga geçercesine emperyalizmi inkar gelirler. Bağımsızlık düşüncesi onlara göre çok saçmadır. Türkiye’nin resmen AB veya ABD tarafından yönetilmesini isteyecek kadar ulusal şuurdan yoksundurlar.

Oysaki Türkiye bu zamana kadar zaten yarı bağımlıydı. Son sekiz yılda adı konulmamış sömürge ülke konumuna düştü. Dolayısıyla liberaller artık küstahlıkta sınır tanımaz hale geldiler.

http://forum.ateizm2.org/index.php?showtopic=41831

Liberallik tam anlamıyla yavşaklıktır. Liboş adı verilen Türkiyeli liberallerde ise yavşaklık pik yapar. Bunları kim mamalar, kim beslerse onun borusunu öttürürler. Diğer değişle erk'e tapan bir avuç insan güruhudur (curuf -kömür artığı-, ya da kanalizasyon akıntısı diyebilirsiniz). Hiç bir ilkeleri yoktur. İktidarı arkalarına alarak iktidar karşıtlarına sövmek, bu kesime fikir faşizmi uygulamak en önemli yöntemleridir. Bu yavşak güruh işte bu nedenle Menteres, Özal, Mesut Yılmaz, Tansu çiller döneminde de onların iktidarlarına yalamalık yapmıştır. Paraya taparlar, bu nedenle hepsi köşeyi dönmüştür. Kısaca söylemek gerekirse Liberallik, ahlaksız, mide bulandıran, kişiliksiz, ilkesiz insanların yalamalık yaparak kısa yoldan köşe dönme amacıyla oluşturdukları bir pislik yumağıdır...

Liberaller bence inandıkları liberal ekonomi neyi gerektiriyorsa ilkesiz biçimde onu savunan, Amerikanın iplerinden bir türlü kurtulamayan insanlar. Biz Atatürkçüler de çağdaş dünyanın ekonomik gerekliliklerini yadsımayız, ütopyalar peşinde koşmayız ama ilkelerimiz de vardır. O ilkelerden taviz vermeyiz. Cumhuriyet, laiklik, medeniyet, çağdaşlık, bunlar bizi biz yapan şeylerdir. Liberaller ise çok ilkesizler bence.

Türkiye'de liberal bir hareket yoktur.

Bolca yavşak ve omurgasız çanak yalayıcı pislik vardır.

Bu rezilrer, zorla çarşafın altına hapsedilen genç kızların feryadını hiçbir zaman duymamış; dinleri eleştirdikleri için kalbura çevrilen gazeteci-yazarları asla anmamışladır. Yasakçı, beyin yıkayıcı zihniyetlere tek kelime söylemedikleri halde, bu ülkeye bağımsızlık ve özgürlük getiren Atatürk'e kara çalmakta birbirleriyle yarışırlar.

Bunların yüzüne doyasıya tükürmedikçe ülkemizde liberalizm adına bir arpa boyu bile yol alınamaz.

Yüzlerce kez yazilsa bir türlü anlamak islerine gelmiyor...

Türkiye'de Liberallik ayaklar altinda yerlerde sürünüyor.Ortalikta dolanan boy gösterip kendilerini liberal olarak tanimlayanlar liberal degildir.

Liberal olmadiklari icin "Libos" deniliyor.Aslinda daha agir hakaretvari bir kelime bulmak gerekir diye düsünüyorum.

Söylecek bir seyleri kalamadiginda ona buna "fasist" yaftasini yapistirma modasi geceli uzun yillar oluyor.

Altin madalya sahibi libos her gün NTV de "yorum farki" programinda cikip kic yalayiciligi yapmakla mesgul.Gerci digeride ondan asagi kalmiyor.

Olumsuzluklari, sorunlari konusamadiktan sonra entellektüel olsa ne olur, olmasa ne olur?

Kic yalamak icin bilgi sahibi olunmaz...

...islam cumhuriyetinde yasadigini itiraf edemiyenden liberal olamaz.

Allaam site Ergenekonculardan geçilmiyor.

Sesin kesinizi de liberal Serdar ( Turgut ) ağabeyimin aşağıdaki yazısını okuyun:

Sitelerde Paylaş

Ergenekoncu Serdar Turgut'tan mükemmel bir ''Mükemmel Liberaller'' yazısı:

--------------

Serdar Turgut

Mükemmel liberaller

06 Eylül 2010 Pazartesi, 11:57:09

TÜRKİYE’den kısa bir süre bile uzakta kalmak bana hiç yaramıyor artık. Yanlış anlamayın, memlekette olan biteni anında izlemekte artık gayet tabii ki bir sorun yok. Ama işin kötü yanı ben Türkiye yanı sıra bulunduğum ülkenin düşünce hayatındaki gelişmeleri tartışmaları da izlemeye başlıyorum.

Ve bir süre sonra kendi ülkemdeki düşünme süreçlerinin neden böyle çarpılmış olduğunu evrensel standartları olması gereken bazı fikirlerin misak-ı milli sınırlarından içeriye girer girmez nasıl olup da böyle çarpılabildiğini, aslıyla hiç ilgisi olmayan hale getirilebildiğini sorguluyorum.

Tarihimizde bu, muhafazakârlık ve sosyal demokrasi fikrinin başına geldi. Bu kavramlarla dünyada farklı şeyler anlaşılıyor. Türkiye ve bu kavramlara sahip çıkan insanlar kendilerini sorgulamaya hiç ihtiyaç duymadan gönül rahatlığıyla, kafaya hiçbir şeyi takmadan entelektüel roller yapmayı sürdürüyorlar.

Tuhaf ve anlaşılması güç bir deformasyon bu.

Şimdi aynı yıkım süreci liberal düşüncenin de başına geliyor.

Kendilerine liberalim diyen insanların çoğu dünyadaki gerçek liberallerin gördüklerinde utanacağı ve hayretle izleyeceği söylemler içindeler. Bunu sorgulamayanlara kendilerini yutturuyorlar da...

Türk malı bunlar ve bu açıdan da mükemmeller

İLKELERİ BOŞ VERDİLER

Türk malı liberallerin en ayırt edici özelliği, liberal düşünceyi evrensel düzeyde muhteşem bir düşünce sistemine dönüştüren bazı temel prensipleri tamamen ayaklar altına almaları ve konjonktürden doğan bazı geçici güç imkânlarına tapınmaları. Klasik liberalizm kuvvetler ayrılığına düşüncesinde merkezi önem verir. Çoğulcu demokrasinin düzgün işlemesi ve bu tür demokrasilerdeki dengeleri sağlayan fren mekanizmaları kutsaldır Türk malı olmayan liberaller için.

Çoğu da “copy paste” (kopyala ve yapıştır) karaktere sahip bizimkilerin. Evrensel geçerli taviz veremeyecekleri prensipleri olmadığından, güce ulaşma ve onu kullanma fırsatını bulduklarında bu imkânı kendilerine sağlayan iktidardaki güce de taparlar. Uzlaşmacı ve müzakereci olmadıklarından kendileri gibi düşünmeyen her insan onlar açısından bertaraf edilmesi gereken bir unsurdur.

Klasik liberal fikirlerinden ve prensiplerinden taviz vermez; bizimkiler ise “copy paste” karakterlerine uygun biçimde çok da esnekler ama bu esnekliği özgürlüklerin sınırlarını genişletmek için değil kendi ilkesizliklerini sağlamlaştırmak için kullanıyorlar.

AKP’ye yakın ve bazı dini duyarlılıkları yüksek insanların kendilerini liberal olarak adlandırmaları Türkiye’nin dünyaya hediyesi mükemmel bir absürdlüktür. Bu insanlar kişisel özgürlükler, inanç ve kadının toplumdaki etkin yeri, ilişkiler ve tercihler ve hayat tarzı seçimleri üzerine anlamlı tek bir laf etmeden sadece asker düşmanlığının liberal olarak tanımlanmaya yetebileceğini zannetmektedirler.

Türkiye bu dalgayı da atlatacak tabii ki ama bu arada olan, liberal düşüncenin ülkede nasıl algılandığına oluyor. Bu dalga geçtikten sonra insanlar gerçek klasik liberalizmin ne olduğunu anladıklarında bir dönem nasıl da kandırıldıklarını ve bazı insanlar tarafından nasıl da manipüle edildiklerini anlayacaklar ve kaybedilen zamana üzülecekler. Ama zararın neresinden dönülürse kârdır diyeceğiz ve her fikre hak ettiği kadar önem verip o fikir hakkında gerçek bilgiyi öğrenip yolumuza devam edeceğiz tabii ki.

Kendilerine liberal diyen insanların “evet” oyu çıkması için verdikleri çabayı bazen utanarak bazen de üzülerek izliyorum. Evet denilmesi için her gün yeni bir neden bulmak zorunda olan bu insanlar, gerekçeler oluştururken liberal düşüncenin bazı temel prensiplerini silip atmakta sakınca görmüyorlar. Bu çelişkilerini kimse söylemiyor onlara.

Klasik liberal düşüncenin özgür bireye yaşam ortamı sağlanması için gerekli gördüğü güçler ayrılığı, çoğulcu demokrasilerde dengelerin sağlanması için gereken karşılıklı fren mekanizmalarını, demokrasiye ancak müzakerelerle ulaşılacağını bu arkadaşlar unutuyorlar ve acaba evet denilmesi için her gün bir ayrı kılıf uydurdukları bu anayasanın bu koşulları sağlayacağını gerçekten de düşünüyorlar mı? Bunu gerçekten de merak ediyorum.

Buna cevap evetse o zaman da gerçekten mükemmel ve pes doğrusu.

Bunların dediği olursa ulaşacağımız yer olsa olsa Türk malı bir demokrasidir o kadar.

http://www.haberturk.com/yazarlar/549359-mukemmel-liberaller

-----------------------

Yok yok, ben zaten bu Serdar Turgut'tan şüphelenip duruyordum.

Meğerse liberal kisveli bir Ergenekoncuymuş!

tarihinde Yakup tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bir toplumda faşizmin ne kadar güçlü olduğunu, orada liberalizm ve demokrasi gibi kavramların aşağılanma derecelerinden anlayabilirsiniz. Malesef toplumumuzun bazı kesimleri bu konuda yerlerde sürünüyor.

Söylecek bir seyleri kalamadiginda ona buna "fasist" yaftasini yapistirma modasi geceli uzun yillar oluyor.

Sitelerde Paylaş

Yakup Cemil, Serdar Turgut'un yazisini asinca yavsak düsünceli yagcinin HaberTurkte yaptigi programlara misafir ettigi konusmacilari ve konustuklarini hatirladim.

:)

Isi gücü din tacirligi yapmak yavsak düsünceli Serdar Turgut'un...

...iste Türkiye'de bunlara "libos" diyorlar.

Din tacirligi yapmayan, cemaatlere tarikatlara, dinci AKP'ye yaglanip usaklik etmeyen bir tane Liberal ismini bilen yazabilecek var mi?

Ben gercekten bilmiyorum...

Sitelerde Paylaş

Cigi abi senle Yakup ,dün akşam izlediğim Yalçın Küçük ile Halil Nebiler gibisiniz.

kimseyi beğendiğiniz yok. :)

Yillardir su forumlarda yazarsin ve düsüncelerimi bilirsin BAAL fakat liboslari elstirince sanki sana bir seyler dokunuyor gibi oluyor.

Ben insanlari aldatanlardan zerre kadar hoslanmiyorum anladin mi?Kim ve hangi konuda olursa olsun...Kimseye kul köle gibi de tapmam.

Neden "yavsak düsünceli" yaziyorum saniyorsun?

Insanlari birilerinin ve kendi cikarlari ugruna manipüle ediyorlar da ondan...Gözlerinizde perde mi var...

...kulaklariniz mi duymuyor?

Haa unuttum alingaclariniz bozuktu, simdi hatirladim...

...özür dilerim.

Sitelerde Paylaş

Yok yok, ben zaten bu Serdar Turgut'tan şüphelenip duruyordum.

Meğerse liberal kisveli bir Ergenekoncuymuş!

Hayret ben tanimiyorum...

Ergenekon terör örgütünün Rotterdam temsilcisi oldugum halde.

Sitelerde Paylaş

Cigi abi sen bu forumun Halil Nebileri, Yakupta Yalçın küçük'ü gibisiniz...

o liboş ,obürü satılık,diğeri dinci yalaması, ötekisi ipne..

Her sabah dinliyorum Nebileri yıllardır aynı nakaratı tekrar ediyor.

Yahu deniz bitti. Karaya çıktık. Artık ilerlemek için gemiden inmeliyiz.

Liberallere haksızlık yapıldığını söylemem bile maksatlı anlaşılıyorsa daha ne diyebilirim.

Heee.. abi çok iyi yapıyorsunuz diye kafamı sallamalıyım.

O zaman aptal müridlerden ne farkım olacak??

Sitelerde Paylaş

aslında hiç bir şeyin tadı kalmadı astur. bende beynimin eski arşivlerinden bir şeyler alıp buraya yazıyorum, o anki aklımda cereyan eden fikirleri değil. fikir diye bir şey kalmadı çünkü, fikirleri geliştiriyorsunuz sonra pratik geliyor kapınıza dayanıyor. siz eyleme geçemeyince bu fikirlerde beyninizdeki canlılığını yitiriyorlar. eskiden büyük hararetle okuduğum marksist ve leninist klasikler şimdi bana sıradan birer piyasa kitabı gibi görünüyor nedense.

Demek ki okuduğun kaynakları biraz yenilemen, çeşitlendirmen lazım Suicide. Pratik ile uyuşmayan fikir de yanlıştır, gerçekliğin sınavından geçememiştir; bırakacaksın. Bazıları fikir değiştirmeye içkin olumsuz bir şey olduğunu düşünüyorlar, fikir değiştirenleri de akıllarınca aşağılıyorlar ama bence asıl sorunlu olan yanlış olduğu görülen düşüncelerde ısrar etmektir. Ben savunduğum düşünceleri sınama adına gerek burada, gerek de günlük yaşantımda insanlarla pek çok konuyu tartışıyorum, ve olabildiğince fazla kaynağı takip etmeye çalışıyorum. Zaman zaman da bir dönem savunduğum düşünceleri revize veya terk etmem gerekebiliyor.

Sitelerde Paylaş

Din tacirligi yapmayan, cemaatlere tarikatlara, dinci AKP'ye yaglanip usaklik etmeyen bir tane Liberal ismini bilen yazabilecek var mi?

Örtmenim, şuncacık miniminnacık el kadar çocuğa bu kadar da kazık soru sorulmaz ki ya.

En iyisi ben Memedali Bey'den bir yardım isteyeyim:

- Aleoo, n'olur bi yardım edin Memedali bey!

http://webarsiv.hurriyet.com.tr/1999/02/14/96551.asp

Sitelerde Paylaş

Cigi abi sen bu forumun Halil Nebileri, Yakupta Yalçın küçük'ü gibisiniz...

o liboş ,obürü satılık,diğeri dinci yalaması, ötekisi ipne..

Her sabah dinliyorum Nebileri yıllardır aynı nakaratı tekrar ediyor.

Yahu deniz bitti. Karaya çıktık. Artık ilerlemek için gemiden inmeliyiz.

Liberallere haksızlık yapıldığını söylemem bile maksatlı anlaşılıyorsa daha ne diyebilirim.

Heee.. abi çok iyi yapıyorsunuz diye kafamı sallamalıyım.

O zaman aptal müridlerden ne farkım olacak??

Heee dogru düsünüyorsun...

Bütün farkliliklarin esit oldugu sistemin olmazsa olmazlarini savunan birisinin, insanlari manipüle eden yavsak düsüncelileri desifre etmesi demek hosuna gitmiyor.

Hukuk profesörleriniz cikip yalan yanlis seyleri anlatarak sabahlara kadar horozlarin dögüstükleri gibi tartisiyorlar...Senin gibi alingaclari bozuk olanlarda dogru konustuklarini saniyorsunuz.

Gönderdigim maillerde olan sorulari yanitlabilmeleri icin macalari yemiyor...Ama haktan boktan bir dünya sorulari yanitlamaya gelince bülbül gibi sakiyorlar.

BAAL Türkiye'de düzgün sistemi olan ve calisan bir tane kurumun ismini yazar misin?

tarihinde cigi tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Örtmenim, şuncacık miniminnacık el kadar çocuğa bu kadar da kazık soru sorulmaz ki ya.

Türkiye'de yasayan insanlarin geneli linkte olanlar gibi...

Biz elestirince kimseyi begenmedik oluyoruz.

"Ulan kicinizda bok var temizleyin sunu" diyoruz...

..."yok öyle bir sey yalan söylüyorsun" diyorlar...

..."Eee kokuyor hissetmiyor musun?" diyoruz...

..."Yooo"diyorlar.

Sitelerde Paylaş

Demek ki okuduğun kaynakları biraz yenilemen, çeşitlendirmen lazım Suicide. Pratik ile uyuşmayan fikir de yanlıştır, gerçekliğin sınavından geçememiştir; bırakacaksın. Bazıları fikir değiştirmeye içkin olumsuz bir şey olduğunu düşünüyorlar, fikir değiştirenleri de akıllarınca aşağılıyorlar ama bence asıl sorunlu olan yanlış olduğu görülen düşüncelerde ısrar etmektir. Ben savunduğum düşünceleri sınama adına gerek burada, gerek de günlük yaşantımda insanlarla pek çok konuyu tartışıyorum, ve olabildiğince fazla kaynağı takip etmeye çalışıyorum. Zaman zaman da bir dönem savunduğum düşünceleri revize veya terk etmem gerekebiliyor.

benim orada kastettiğim şeyler sadece kalıplaşmış marksist tezler değil. aynı şekilde liberalizm içinde geçerli. zaten bana göre insanlık tarihinde belli başlı üç ideoloji meydana gelmiştir. en ilki ataerkil ahlaksal ve törel feodalizmin gerici ideolojileri olan dinler. diğer ikiside burjuvazinin ideolojisi olan liberalizm ile proletarya'nın ideolojisi olan marksizmdir.

liberalizm'den adam smith, david ricardo, sismondi, stuart mill ve david hume gibi kişileri okudum, keynes'i de epey bir inceledim. bunun yanı sıra liberal olmayan fizyokratları felanda okumuşluğum var. şimdi diyeceksin onlar eski liberalizmin temsilcileri, günümüzde artık başka türlü liberalizm var. ama senin savunduğun kesmi de inceliyorum, açıkçası yeni liberalizm'de pek doyurucu değil. eskisinin temellerini sürdürdüğü halde, biçimsel olarak değişikliğe uğramış vaziyette. özde üretim aynı, işçi sınıfı yerinde duruyor, grev var lokavt var. toplu sözleşmelerde hükümetin sıkıntı yaşaması, ekonomik krizler vb. olduğu gibi sürmekte. 2008 krizi, 1929 krizinden beri bir büyük dünya savaşı ve bir sürü krizle küçük savaş geçmesine rağmen hiç bir şeyin değişmediğini gözümüze gözümüze sokuyor. 19.yüzyılda hatırlarsan pek çok mali kriz olmuş, amerikan ve avrupa borsaları bir gün içinde binlerce hisse senetli şirket iflas etmişti. günümüzdeki krizle bunun arasında hemen hemen hiç bir fark yok, e peki bir şeyler değiştiyse, liberalizm insanlığa yeni bir üst-kapitalist model getirebilecekse neden bu mali krizler olduğu gibi devam etmekte?

bence marx'in emek-değer ve artı-değer teorisi ekonomi değilse bile ekonomi-politik açısından doğruluğunu sürdürüyor. marksizmin temel savı olan "komünizm er ya da geç gerçekleşecektir, insanlar bunu eylemleriyle ya geciktirebilir, ya da çabuklaştırabilirler" şeklindeki savı da doğru gibi görünüyor. eğer kapitalizm, proletarya'nın devrimci gücünü yok edebilecek bir metodu bilimi kullanarak keşfedebilseydi şu an fabrikalarda işçi sınıfı halen üretim yapıyor olmazdı. üretim araçları çok gelişti, teknik ilerledi ve üretime uygulandı. ama işçi sınıfında sadece uzmanlık arttı, işçiler eskisi gibi basit emekle değil, eğitim gerektiren daha kalifiye emekle burjuvazi için değer ve sermaye yaratmayı sürdürüyorlar.

çünkü iktisadi değer, emeğin üretim araçları ve hammaddeleri işlemesi ile ortaya çıkar, zenginlikte buradan elde edilen sömürü ile kazanılır. devletin, uzlaşmaz sınıf karşıtlıkları nedeniyle ortaya çıkmış baskı gücü olduğu fikri'de bu bağlamda varlığını sürdürmekte gibi görünüyor. siyasi özgürlükten bahsedebilmek için sınıfsal karşıtlık temelinde değerlendirmeye gidilmeli. proletarya diktatörlüğü aşaması olmadığı sürecede liberalizmin ya da yeni liberalizmin tüm savları sadece bir söylem olmayı aşmıyor gibi.

benim orada eyleme geçememe üzerine ve pratik için söylediğim biraz bireysel ya da örgütsel meseleler içindi. ama yine de neyin ne olduğunun açıklığa kavuşmasını tarih belirleyecektir.

Sitelerde Paylaş

BAAL'ın duyarlı çıkışına faşist cepheden hemen yanıt gelmiş.

BAAL arkadaşımız, her gün sokaklarda avlanan, Kemalistlerin korkunç işkencehanelerinde birbirinden vahşi yöntemlerle acı çektirilerek öldürülen kahraman liberal aydınların adını andı diye hemen üzerine üşüşüp adamı linç etmeye başlamışsınız.

Yetmedi bu liberallere çektirilen onca acı ve mihnet!

Daha kaç liberal sorgusuz sualsiz katledilecek?

Daha kaç liberal gazete kapatılacak?

Hukuk dışı göz altılarla yıllardır hapiste tutulan yüzlerce liberal aydınlarımızın hesabını nasıl vereceksiniz ey Kemalistler?

Sizler özgürlük savaşçısı asil liberallere böyle zulüm yaparken BAAL ve Astur gibi yurtsever, kahraman yürekli kardeşlerimiz sessiz mi kalacaktı?

İnsanlık bu cesur savaşçıların birgün heykelini dikecek siz de oturup bakacaksınız da haberiniz yok. 1920'lerde yaşayan faşist ruhlu diktacılar sizi!

Gece gündüz fırınladığınız liberaller birgün sizin diktatörlüğünüzü yıkmaz mı sanıyorsunuz yoksa? Sizi gidi gafiller sizi! Sizi puta tapıcılar sizi!

tarihinde DİRİLİŞ tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Türkiye'de yasayan insanlarin geneli linkte olanlar gibi...

Biz elestirince kimseyi begenmedik oluyoruz.

"Ulan kicinizda bok var temizleyin sunu" diyoruz...

..."yok öyle bir sey yalan söylüyorsun" diyorlar...

..."Eee kokuyor hissetmiyor musun?" diyoruz...

..."Yooo"diyorlar.

İşte bizde diyoruz ki o linkteki gibilerin liberallerle ne alakası var.

Onları tanımlamak için talancı deyin, yağmacı ,arsız , utanmaz ,lümpen..vs deyin.

Ama siz diyorsanız ki linkteki gibiler oy kullanmasın neyin olacağına biz karar verelim. Onada eyvallah. Banada uyar.

ama o linkteki gibi kişilerinde oy kullanacağı bir seçimde, ancak liberal politikaların ,medeniyet ,gelişme ve ilerleme adına işe yarayabileceğini de kabul edin.

Liberaller bu tip maganda insanlar değil. Bu tip insanlarla bir arada yaşamaya mahkum olduğumuza göre ''nasıl olurda daha kaliteli bir yaşam üretebiliriz.''in kaygısında olan insanlar.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...