Jump to content

Fethullah Gülen'e 19 Soru

Recommended Posts

Fetosa sorular sormusta buraya asmis...Kicina kazik sokulmasi gereken adama sordugu sorulara bakin.Bir cumhuriyet cocugu utanir bu sorulari sorarken.Fetosa ve cemaatine soru sorulmaz desifre edilir, iplikleri pazara cikartilir..Ateistcafede gülen cemaati basliginda oldugu gibi.

Deşifre etmek de neymiş!

Ayıp bişi!

Resmen ad hominem yapmaktır bu!

Mesela oturacaksın klavye başına, doksan sekiz saat boyunca Deli Sait’in zırvalarına satır satır reddiye yazacaksın!

Yine oturacaksın dincilerin peçeteciliğini yapan basındaki liberal soytarıların hep bir makalesine teker teker fikir serdedecek, reddiyeler yazacaksın!

Olmadı, kestirmeden gidip Yaşar Nuri Öztürk'ün tam da İslam'a uygun(!) bir tarzda karısını aldatmasından bahsederek ''bu ne bu'' diye sormak yerine oturacaksın seksen beş adet makale boyutunda upuzun yazılar yazarak onun ''Allah İle Aldatanlar'' kitabını eleştireceksin!

Zaten atalarımız da ‘’ainesi iştir kişinin, lafa bakılmaz’’ sözünü öylesine laf olsun torba dolsun diye söylemişler!

tarihinde Yakup tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 131
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Daha çok uzun süreler,hiç değilse önümüzdeki bir yy daha İslamın kökünün kazınamayacağı ve dinlerden kurtuluş ufukta görünmüyor..İnsanlar henüz o olgunluğa zekaya ve cesarete kısa zaman içerisinde erişemeyecekler.. Tanrı-ölüm - cehennem- ceza korkusu olduğu müddetçe de varoluş sorunlarına bir çözüm ,hiç değilse kısa zaman içerisinde bulamayacaklar...Tüm ateistler de bunun farkındalar...O zaman her laik kalmaya veya olmaya çalışan müslüman ülke insanına muhakkak bir din yumuşatıcısı gereklidir diye düşünüyorum..

İslamiyetin kökünü kazıyamayacağımıza emin olduğumuza göre,tüm Türkiye'nin Fatih Çarşamba olmasını da istemeyiz heralde..İslamiyet lightlaştıkça içerisinde yaşayan ateist,deist, ya da din ve ibadetle sıkboğaz edilerek yaşamak istemeyen ülke vatandaşları daha rahat nefes alacaklardır...Edip Yüksel'in de misyonu budur bana göre..Dengeleyici...

Ütopik olmamak lazım..

Konuya biraz gerçekçi yaklaşmak lazım..

Fetoşa hiç girmeyeyim..Nefret ederim..

tarihinde Electra tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Sen adam mısın ki seni karalayayım? İddialarım, senin kendi sözlerin ve bu sitedeki eylemlerinden ibarettir. Hem senin iletilerinin neresi dolu dolu? Bir yığın ukalalıklar, çıkıntılıklar, züppe tavırlar ve Atatürkçü düşmanlığı.

Hepsi bu.

Valla adamlığın ölçüsü senin benim hakkındaki kanaatin değil, senin övdüğün insan alınmalı bence. İletilerimi de boş bulabilirsin, en doğal hakkın, ama kimin neyle uğraştığı herkesçe görülüyor olsa gerek.

Ben senin gibi günümün onüç saatini forum başında geçirenlerden değilim. Onun bunun profillerinde senin gibi yetmiş sayfa doldurmaya ne vaktim var ne de zamanım.

Kimin profilinde kaç sayfa yorum var falan bunları ezbere bildiğine göre bu "stalking"(Türkçede karşılığı yok, olsa seni kırmama adına kullanırdım) olayıyle epeyce zaman kaybediyorsun. O zamanı düşünmeye, efendi gibi bir şeyler yazmaya ayırsan herhâlde hem kendine, hem de başkalarına daha fazla faydan dokunur.

Forumda on üç saatim de geçmiyordur, bilgisayar başında olduğumda açık duruyor işte. Yeri geliyor aylarca zaman ayıramıyorum, bazı zaman da bir şeyler yazarken, çeviri yaparken falan canım sıkıldıkça buraya yazıyorum.

Duvarın şenlensin istiyorsan biraz daha sosyal olmaya çalış, belki biraz arkadaş edinirsin.

Gayet sağlıklıyım. Sağlıklı olmasam uyuşturucuya meylederdim. Tıpkı senin gibi.

Valla ya, herhalde Danimarka, Fransa gibi Avrupa ülkelerinin yüzde 30'undan fazlası da sağlıksız olduğundan bu işlere meyletmiş. :)

Verdiğim rakamlara güvenmiyorum dersen buradan aldım.

Tarihteki Yakup Cemil’le benim ne alakam var? Bu sadece bir rumuz. Maçan sıkışınca insanları artık rumuzuyla mı değerlendirmeye başladın. Böyle yapılmasına ne deniliyordu Latincede?!

Ben seni seçtiğin rumuzdan dolayı yargılamıyorum ya da değerlendirmiyorum, sadece davranışların, hâlin ve tavrın ile tarihi şahsiyet arasında bazı paralellikler gördüğümü belirtiyorum. Rumuzun Azaz da olsa, Yakup da olsa, Yakup Cemil de olsa baktığım şey düşüncelerin, forumda yazdıkların. Gerisi beni ilgilendirmez.

İlk yorumumda ben kendisine hakaret falan etmedim. Kurduğum sadece bir cümle vardı, o da ‘’Fetullah'ı eleştirmenin prim yaptığı yönünde bir iddia’’ idi. Evet evet, sadece bu idi. Adam hop oturdu hop kalktı.

Ama sen bizlerden kuyruk acın olduğu için derhal çarpıtma yoluna gittin ve bana sataştın. Tabii cevabını da aldın.

Bu tarz şeyler hakarettir. Asgari haysiyete sahip biri için, sözünün ardında gizli gündem yahut kişisel çıkar aramak hakaretlerin en ağırıdır. Namussuzlukla itham etmektir. Popüler olmayan birtakım fikirleri cesaretle ortaya koyan birine özel çıkar atfetmek terbiyesizliğin uç noktasıdır.

Sen ne mal olduğunu, burada neler yaptığını, onun bunun profiline girerek nasıl trollük yaptığını gayet iyi biliyoruz. Şimdi oturup da bizlere gazel okuma.

Ben insanlara ağız dolusu küfür, hakaret eden bir insan değilim. Geçmişte bana hakaret edenlere aynı tonda karşılık verdiğim birkaç durum oldu, ama artık bu tarz davranışlardan kaçınmaya özen gösteriyorum, seviyesizlerin seviyesine inmemeye gayret ediyorum. Sadece yöneticilerin görebildiği bir çöp kutusu var bu forumda, orayı açsak senin küfür ve hakaret dolu silinmiş sayısız iletine rastlarız. Ben ise ne yapmışım? Küfür, hakaret vs. etmeden inceden dalga geçen 3-5 yorum yapmışım. Bildiğim kadarıyla forum kurallarına aykırı değil, çok ağır suç da değil.

Sana iftira atıyorum mu dedin?

Benden önce Edip Yüksel'e attın, ama evet bana da atıyorsun.

Utanmıyorsun şunları yazarken değil mi ahlaksız sefil yaratık?

Uyuşturucu propagandistliği yapmandan tut da ensest savunurluğu yapmana kadar şuradan birkaç şahit bulursam ne yapacaksın?

Belki de gerçekten anlayamıyorsun, kapasiten elvermiyor ama bazı maddelerin yasal durumunun sorgulanması (ki dünyada pek çok gelişmiş ülkede sayısız insan, akademisyen ve siyasetçi bu konularda benzer tartışmalar yapıyor, benzer görüşleri savunuyor; inanmazsan kaynak da verebilirim) uyuşturucu propagandistliği değildir. Ben şimdi ifade özgürlüğünü savunsam, düşüncelerinden dolayı kovuşturmaya uğrayan bir komünisti, veyahut milliyetçiyi müdafaa etsem bu benim komünizm ya da milliyetçilik propagandisti olduğuma mı işaret eder? Görüşleri işinize geldiğiniz biçimde anlıyorsunuz.

Ensest konusunda yazılandan da bir şey anlayamamışsın, ya da anlamana rağmen özellikle çarpıtıyorsun. Rıza sahibi yetişkin insanların akrabaları ile beraber olmalarının hapis cezası ile falan sonuçlanmasını doğru bulmuyorum falan diyorum. Bu ensest savunurluğu, haydi herkes ensest yapsın demek değildir.

Anlayamadığından veya başka bir sebepten ötürü kendince basitleştirip, değiştirdiğin görüşleri insanlara yamaman dürüstçe bir davranış değil.

Omurgasız bir liboş olduğuna girmiyorum bile.

Çünkü bunu artık Mısır'daki sağır sultan bile biliyor.

Omurgasız ne demek? Düşüncelerini çıkarları doğrultusunda değiştirebilen, ilkesiz demek. Bu düpedüz iftiradır. Hangi görüşümü, hangi çıkarım doğrultusunda değiştirmişim Yakup efendi? Yaz bakalım buraya. Bu lâfının arkasında duramazsan müfteriliğin bir kez daha tescillenecektir.

Sitelerde Paylaş

Valla adamlığın ölçüsü senin benim hakkındaki kanaatin değil, senin övdüğün insan alınmalı bence. İletilerimi de boş bulabilirsin, en doğal hakkın, ama kimin neyle uğraştığı herkesçe görülüyor olsa gerek.

Kimin profilinde kaç sayfa yorum var falan bunları ezbere bildiğine göre bu "stalking"(Türkçede karşılığı yok, olsa seni kırmama adına kullanırdım) olayıyle epeyce zaman kaybediyorsun. O zamanı düşünmeye, efendi gibi bir şeyler yazmaya ayırsan herhâlde hem kendine, hem de başkalarına daha fazla faydan dokunur.

Forumda on üç saatim de geçmiyordur, bilgisayar başında olduğumda açık duruyor işte. Yeri geliyor aylarca zaman ayıramıyorum, bazı zaman da bir şeyler yazarken, çeviri yaparken falan canım sıkıldıkça buraya yazıyorum.

Duvarın şenlensin istiyorsan biraz daha sosyal olmaya çalış, belki biraz arkadaş edinirsin.

Valla ya, herhalde Danimarka, Fransa gibi Avrupa ülkelerinin yüzde 30'undan fazlası da sağlıksız olduğundan bu işlere meyletmiş. :)

Verdiğim rakamlara güvenmiyorum dersen buradan aldım.

Ben seni seçtiğin rumuzdan dolayı yargılamıyorum ya da değerlendirmiyorum, sadece davranışların, hâlin ve tavrın ile tarihi şahsiyet arasında bazı paralellikler gördüğümü belirtiyorum. Rumuzun Azaz da olsa, Yakup da olsa, Yakup Cemil de olsa baktığım şey düşüncelerin, forumda yazdıkların. Gerisi beni ilgilendirmez.

Bu tarz şeyler hakarettir. Asgari haysiyete sahip biri için, sözünün ardında gizli gündem yahut kişisel çıkar aramak hakaretlerin en ağırıdır. Namussuzlukla itham etmektir. Popüler olmayan birtakım fikirleri cesaretle ortaya koyan birine özel çıkar atfetmek terbiyesizliğin uç noktasıdır.

Ben insanlara ağız dolusu küfür, hakaret eden bir insan değilim. Geçmişte bana hakaret edenlere aynı tonda karşılık verdiğim birkaç durum oldu, ama artık bu tarz davranışlardan kaçınmaya özen gösteriyorum, seviyesizlerin seviyesine inmemeye gayret ediyorum. Sadece yöneticilerin görebildiği bir çöp kutusu var bu forumda, orayı açsak senin küfür ve hakaret dolu silinmiş sayısız iletine rastlarız. Ben ise ne yapmışım? Küfür, hakaret vs. etmeden inceden dalga geçen 3-5 yorum yapmışım. Bildiğim kadarıyla forum kurallarına aykırı değil, çok ağır suç da değil.

Benden önce Edip Yüksel'e attın, ama evet bana da atıyorsun.

Belki de gerçekten anlayamıyorsun, kapasiten elvermiyor ama bazı maddelerin yasal durumunun sorgulanması (ki dünyada pek çok gelişmiş ülkede sayısız insan, akademisyen ve siyasetçi bu konularda benzer tartışmalar yapıyor, benzer görüşleri savunuyor; inanmazsan kaynak da verebilirim) uyuşturucu propagandistliği değildir. Ben şimdi ifade özgürlüğünü savunsam, düşüncelerinden dolayı kovuşturmaya uğrayan bir komünisti, veyahut milliyetçiyi müdafaa etsem bu benim komünizm ya da milliyetçilik propagandisti olduğuma mı işaret eder? Görüşleri işinize geldiğiniz biçimde anlıyorsunuz.

Ensest konusunda yazılandan da bir şey anlayamamışsın, ya da anlamana rağmen özellikle çarpıtıyorsun. Rıza sahibi yetişkin insanların akrabaları ile beraber olmalarının hapis cezası ile falan sonuçlanmasını doğru bulmuyorum falan diyorum. Bu ensest savunurluğu, haydi herkes ensest yapsın demek değildir.

Anlayamadığından veya başka bir sebepten ötürü kendince basitleştirip, değiştirdiğin görüşleri insanlara yamaman dürüstçe bir davranış değil.

Omurgasız ne demek? Düşüncelerini çıkarları doğrultusunda değiştirebilen, ilkesiz demek. Bu düpedüz iftiradır. Hangi görüşümü, hangi çıkarım doğrultusunda değiştirmişim Yakup efendi? Yaz bakalım buraya. Bu lâfının arkasında duramazsan müfteriliğin bir kez daha tescillenecektir.

!

Not: Yeter mi?!

Sitelerde Paylaş

Edip bey...

Şu 19 zırvan olmasa sen çoktaaaaan ateist olduğunu açıklamıştın.

Yeme bizi burada.

19 ayağına müslüman görünümlü atesitsin.

Elbette bu benim gözlemim.

Zülf-i yare dokundum ise dokunmuşumdur.

Af maf olmaya yani.

Sorular on numara bu arada.

Hubbez bir sana birde Cigi'ye tam olarak katiliyorum bu konuda Edip soru moru sormamis resmen yag cekmis adama, hani eski dost sayiliriz sorularin cevabina göre bir yakinlasma olur mu acaba diye yokluyor gibi geldi bana ne din ne siyaset resmen cikar icin hazirlanmis suslenmis bir yazi.

Bu nedenlede bizimle bir alakasi oldugunuda dusunmuyorum.

Sitelerde Paylaş

Yakup Cemil!!!

Küçük bir çocuğun kendini bulma ve gençlik komplekslerini yenme adına, kendisini kendisine ve başkalarına kanıtlamaya çalıştığı kişilik bulma çalışmalarına ket vurma...

O daha genç ve bin kere daha fikri değişecek,kişiliğ oturacak...

Şimdi kişiliğini yabancı sempatizanlığı,'ayy ben ne de güzel ingilizce bilirim, dost düşman görsün,alem bilsin' edalarıyla şarj etme sürecini yaşıyor... Bir tek kendisi biliyor zanneder o şimdi ve övünür..

Dokunma!!!!...

tarihinde Electra tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

yazılanlardan @stur'unkilerde bir şeye dikkat ettimde, içerik sıfır ama imla mükemmel :), edip çok magazin bir kişi olduğundan olsa gerek, göze girmek için noktasına virgülüne kadar dikkat etmiş bu başlığa yazarken.

Sitelerde Paylaş

Ben Edip Yüksel i tanımam.

Ama bilirim.

Uzun zamandır da net ortamında kendisine rastlamadım.

Bir dönem Alternatiforumda okumuştum.

Ne zaman yayınlandı bilmiyorum ama buraya astığı bu sorular nedenli bir kaç tıklama yaptım. Sitesine baktım. Oradan da Ceviz Kabuğu programına katıldığı bilgisine ulaştım ve o programı izledim.

Şu Kuran da bazı şifreler olduğunu iddia eden soytarıdan sonra katıldığı bir program idi.

Baştan sona izledim.

Şunu kabul etmeliyim...kendisini orada konuşturmadılar.

Haaa tam teşekküllü konuşsa idi bir şey değişir miydi?

Sanmıyorum.

Süleyman Ateş denen adamın kaprisleri ve saçmalıklarını izledik daha çok.

Neyse...

Oradaki izlenimlerim itibarı ile yazdım bir önceki iletimi.

Şu on dokuz mucizesi zırvası olmasaydı...

...Edip Yüksel daha fazla ses getirebilirdi.

:)

Sitelerde Paylaş

Reformistler bir nedenden bizim onları var gücümüzle desteklememizi bekliyorlar, yani neticede kurana inananıyorlar benim açımdan neden destek olayım, yaygınlaşmalarını isteyeyim

Merhaba Jadı,

Başkaları adına konuşamam, ama ben sizden, ateistlerden hiçbir destek beklemiyorum. Hatta vereceğiniz destek aslında köstek olabilir.

Fethullah gibi Türkiye'de belli bir güce erişen ve ateistleri de ilgilendiren politikalara imza atan birisini hadislere ve sünnetlere inanmıyan bir müslüman olarak sorguladım ve sizi bundan haberdar etmek istedim. Burada aldığım hakaretli ve alabildiğine saldırgan tepkilere bakarak bir daha böyle bir haberi/makeleyi sizinle paylasıp paylasmama konusunda muhtemelen iki kez düşüneceğim.

Bu paylaşmam bazı arkadaşları alabildiğine rahatsız etti. On yıldır çalışan www.19.org sitemde Türkçe ve İnglizce tartışma forumları var. (Maalesef, bu site Adnan Oktar'ın mükerrer ihbarları sonucu birkaç mahkeme kararıyla Türkiye'de yaşayanlara birkaç yıldır kapalı. İki mahkemenin kapatma kararını kaldırdığımız halde muhbir ve despot muhbirler yoluyla oraya asılan mesajlar kullanılarak yeni davalar açılıyor habire). İşte o foruma on yıl içinde yüzlerce ateist uğradı ve diledikleri yazıları astılar, asıyorlar. Belden aşağı hakaret içermemesi veya şahsi iftiralarda bulunmamaları koşuluyla hiçbirisine "Yahu sen bu yazıları niye asıyorsun?" diye çıkışmadık. Hatta bana ve arkadaşlarıma yönelik hakaretlerine bile, çok aşırı olmadığı sürece dokunmadık.

Sen beni ilgilendiriyorsun, Jadı. Ateist te olsan, Ticani de olsan, Fethullahçı da olsan, Mormon da olsan, Hindu da olsan, eyyamcı da olsan. Zira seninle bu küçük dünyayı paylaşıyorum. Seninle aynı havayı soluyorum. Seninle aynı sınırlı maddeleri tüketiyorum.... Bu yüzden birbirimizin inanç ve/veya düşüncelerindeki farklılıklara toleranslı olmayı öğrenmeliyiz.

Eğer yazımı okuduysanız, benim Fethullah'ı ve cemaatını bir sürü saçma sapan hadislere inandıkları için eleştirmediğimi göreceksiniz. Örneğin tuvalete sol ayakla girmelerini veya başlarına takke takmalarını vesaire. Felsefi olarak, mantık bağlamında hurafeleri ve çelişkileri eleştiririm. Ama bu 19 soruya dikkat ederseniz onların size ve bana, tüm insanlığa yönelik tavırlarıyla ilgili sorgulamalardı.

Kısacası onlardan emin değilim. Gizli çalıştıkları için, takiyye yaptıkları için, inandıkları kitaplarda insanların fikir ve inanç özgürlüğünü, özel yaşamında seçim özgürlüğünü olumsuz yönde etkileyecek maddeler olduğu için... Bunları reddetmedikleri için...

Öte yandan, bazı ateistlerden de emin değilim. Burada aklı başında, rasyonel düşünen ateistleri istisna ediyorum. Ama ateizmi din haline getirmiş, ve kendisi gibi düşünmeyen veya kendisi gibi varsayımlara sahip olmayan herkese düşman, farklı düşünenlere hayat hakkı tanımayan doğmatik ve fanatik ateistleri dinci dogmatiklerden ve fanatiklerden pek farklı görmüyorum. Tarih boyunca her iki grubun da korkunç cinayetlere ve katliamlara imza attıklarına tanık olduk.

Baştaki konuyu tekrar vurgulamak isterim. Bu yazıyı sadece bu tartışma/sorgulama hakkında bilginiz olsun diye astım buraya. Yoksa sizden en ufak bir yardım veya destek alma beklentim yok. Hatta bana "hınk" bile demenizi beklemiyorum. Bu bakımdan gönlünüzü hoş tutunuz :)

Selam,

Edip

tarihinde EdipYuksel tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

"edip çok magazin bir kişi olduğundan olsa gerek, göze girmek için noktasına virgülüne kadar dikkat etmiş bu başlığa yazarken. "

İmla kurallarına her zaman dikkat etmeye çalışırım ama bazan çok hızlı yazmak zorundaysam imla hataları çoğalıyor ...

Teşhisiniz yanlış sevgili İntihar. Oğluma yazdığım emaillerde de buna dikkat ederim. Kendim için not alırken de... Sanırım, oğlumun gözüne veya kendi gözüme girme :blink: gibi bir derdimin olduğunu ileri sürmeyeceksiniz. Ama belli olmaz. Burada serbest atış serbest :D

Selam,

Edip

Sitelerde Paylaş

Fethullah gibi Türkiye'de belli bir güce erişen ve ateistleri de ilgilendiren politikalara imza atan birisini hadislere ve sünnetlere inanmıyan bir müslüman olarak sorguladım ve sizi bundan haberdar etmek istedim. Burada aldığım hakaretli ve alabildiğine saldırgan tepkilere bakarak bir daha böyle bir haberi/makeleyi sizinle paylasıp paylasmama konusunda muhtemelen iki kez düşüneceğim.

Düşünmene gerek yok, yazma bir daha...

Sana bir soru:

Fethullahçılar mı daha kötü, ateistler mi?

Sitelerde Paylaş

"edip çok magazin bir kişi olduğundan olsa gerek, göze girmek için noktasına virgülüne kadar dikkat etmiş bu başlığa yazarken. "

İmla kurallarına her zaman dikkat etmeye çalışırım ama bazan çok hızlı yazmak zorundaysam imla hataları çoğalıyor ...

Teşhisiniz yanlış sevgili İntihar. Oğluma yazdığım emaillerde de buna dikkat ederim. Kendim için not alırken de... Sanırım, oğlumun gözüne veya kendi gözüme girme :blink: gibi bir derdimin olduğunu ileri sürmeyeceksiniz. Ama belli olmaz. Burada serbest atış serbest :D

Selam,

Edip

sizin okumanız yanlış sn idip bey, ben onu @stur diye birisine yazdım iyicene okursanız. kaç derece görmüyor dunuz? :)

Sitelerde Paylaş

Yakup Cemil!!!

Küçük bir çocuğun kendini bulma ve gençlik komplekslerini yenme adına, kendisini kendisine ve başkalarına kanıtlamaya çalıştığı kişilik bulma çalışmalarına ket vurma...

O daha genç ve bin kere daha fikri değişecek,kişiliğ oturacak...

Şimdi kişiliğini yabancı sempatizanlığı,'ayy ben ne de güzel ingilizce bilirim, dost düşman görsün,alem bilsin' edalarıyla şarj etme sürecini yaşıyor... Bir tek kendisi biliyor zanneder o şimdi ve övünür..

Dokunma!!!!...

Craft'cığımın yaşı asturumun yaşından da küçük.

Sen ona neden dokunursun?!!!

...........

Ayrıca sevgili Edip'in jadıya yazdığı iletiye bakarak şu başlık ne hale gelmiş? Yazıklar olsun ve helal olsun size.

Sanki başka yaşayacak dünyamız var gibi yazmışsınız.

Edip zaten Amerikada, bize ne dimi? Biz Türkiyede ne çile varsa çekeriz.

Jadıya da ne? O da İngilterede, onunda çok hanımefendi ve çok asil bir kraliçesi var.

Ha birde Almanya ve Hollanda da yaşayanlar var. E onlara da ne?

Ya o zaman yurdum insanı olup yurdumda yaşamayanlar, bırakın Edip yurdumu ilgilendiren şeyleri Abd' de yaşadığı halde üzerine vazife olmazken!!! yazsın. Size ne!!!

tarihinde BERGÜZAR06 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Düşünmene gerek yok, yazma bir daha...

Emredersiniz komtanım!

Sana bir soru:

Fethullahçılar mı daha kötü, ateistler mi?

Fethullah mı daha yakışıklı yoksa Mecidiyeköylüler mi?

Gibi bir soru.

Fethullahçılar aynı lidere, aynı fikirlere, aynı doğmalara sahip ve aynı hedefe doğru ilerlemeye çalışan bir grup, bir tarikat... Ateistler ise böyle bir tarikat üyeleri gibi tektip olmadıkları için kıyaslamam mümkün değil.

Senin yukarıda birkaç yerde gösterdiğin faşist ve yobaz tavrına bakarsam senin onlardan pek farkın olmadığına inanıyorum. Her ateist ayrı bir değerlendirmeye tabidir. İnsanlık temel paydasını yakalamış, farklı görüşlere özgürlük ve adalet prensibiyle saygı göstermesini öğrenmiş ateistlerle yaşamayı, kardeşim bile olsa fanatik ve despot bir dindar ile yaşamaya tercih ederim.

Selam,

Edip

Sitelerde Paylaş

İnsanlık temel paydasını yakalamış, farklı görüşlere özgürlük ve adalet prensibiyle saygı göstermesini öğrenmiş ateistleri koyu bir sünni olan kardeşime bile tercih edebilirim.

Allah ahirette seni tarif ettiğin ateistlerle beraber eylesin. Amin..

Sitelerde Paylaş

Kendinizi kandirmayin Edip Yüksel...Uyduruk dinler olmayasaydi ateizm olmazdi. Ayrica her ateisti Türkiye'de dine, diyanete, tarikatlara, cemaatlere, dinciye yaglanan yavsak düsünceli liboslar gibi saniyorsaniz aldaniyorsunuz.

Herkesin biat etme ve yaglanma kültürü ile yetismedigini aklinizin bir kösesine ilave etmenizi öneririm. Agzinizi acinca dinlerle ilgili sözler cikmazsa dayatmazsaniz gercek ateist birisi ile bir sorununuz olmaz!Dine inaniyor olmaniz yüzünden siz ve sizin gibi düsünenler diger insanlardan üstün degilsiniz.Kafalariniz bunu algilamiyor ama sen ve senin gibi düsünenler bunu ögreneceksiniz!Mecbursunuz ögrenmeye.

Diyanetin kicinin ortasina tekmenin vuruldugu, bagimsiz yarginin olusturuldugu ve sokakta esitligin oldugu ülkede birlikte yasarsak senin neye taptigin, ne düsüncede oldugun beni ilgilendirmez anladin mi?Seninde bu tip yazilar ve sorular sormana debelenmene hic gerek kalmaz.

Sartlarin herkes icin esit oldugu bir ülkede yasamak istemiyor musunuz?Yoksa isinize mi gelmiyor?Sordugum sorulara yanit vermek ve kurani tartismak isinize gelmiyor diye düsünüyorum...

ANADOLU insaninin yapisina kültürüne tamamen ters olan pazarladiklari dinin kitabi kurani tartisip savunamayan ossuruktan profesörler gibi kacmayin! Onlarin kacis sebebi, neyin ne oldugunu bildiklerindendir. Hubbez'in altini cizdigi gibi kurani okuyup cevirebilen kisinin ateist olmasi kacinilmazdir fakat para kazanmanin en kolay yolu, sermayesi olmayan uyusturucuyu "bla bla bla" satmaktir. Sizin nedeniniz nedir?

Ossuruktan profesörler de neyin nesi demeyin cünkü gercek laik demokratik hukuk ülkesinde bilinmezligin akademik ünvani olmaz!

Sizin kim oldugunuzu bilmiyorum ve ilgilenmiyorum.Burasi bir tartisma formu...Kurana inaniyorsaniz gecersiniz karsima kuran ayetlerini tartisiriz.Isterseniz tek tek olabilecek sekilde...

Yavsak düsüceli emperyalist usagi vaaz imamindan, bir Cumhuriyet cocugu yasamak icin sadaka istemez!

Demokratik Laik hukuk ülkesinin sartlarini olusturmak icin mücadele eder...

...öyle bir ülkede yasamak istiyorsa.

tarihinde cigi tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

yazılanlardan @stur'unkilerde bir şeye dikkat ettimde, içerik sıfır ama imla mükemmel :), edip çok magazin bir kişi olduğundan olsa gerek, göze girmek için noktasına virgülüne kadar dikkat etmiş bu başlığa yazarken.

Ben imlama her zaman özen gösteriyorum Suicide, bu başlığa özel bir durum yok. Gir profilime bak yazdığım iletilere, bak bakalım imlası bozuk bir tane ileti bulabilecek misin.

İnsanlık temel paydasını yakalamış, farklı görüşlere özgürlük ve adalet prensibiyle saygı göstermesini öğrenmiş ateistlerle yaşamayı, kardeşim bile olsa fanatik ve despot bir dindar ile yaşamaya tercih ederim.

Süper!

Ben de insanlık temel paydasını yakalamış, farklı görüşlere özgürlük ve adalet prensibiyle saygı göstermesini öğrenmiş dindarlarla yaşamayı, kardeşim bile olsa fanatik ve despot bir ateist ile yaşamaya tercih ederim.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...