Jump to content

ATATÜRK DEVRİMLERİNİN KALICI ETKİLERİ NELERDİR?

Recommended Posts

Bunun ardından kaç cevap yazdım sana. Bir tane cevap vermedin.

İslam oldun? Bu ne demek şimdi? Ben islam değilim. Atatürke değilde, sana laf söyleyen herkes, ya müslümandır, ya şeriatçı, ya liboş olmadı aptaldır. Bu nasıl bir önyargıdır?

Atatürk konusunda kimseye ödün verecek değilim.

Senin ne olduğun beni ilgilendirmiyor.

Ben yalnız Atatürk hakkında yazdıklarınla ilgileniyorum.

Bu gerici Türk hükümeti ile mücadelede yegane başarılı olan eğilim Atatürk'ün izlediği politikadır.

Onu yaşatmak için gerekli ne varsa onu destekliyorum.

Sen Atatürk düşmanı isen, ben de senin düşmanınım.. Hepsi o kadar...

Demokrasi oyunu ile kimseyi kandıramazsınız.

Ateist olduğunuzu iddia edip, bağnaz ve ilkel, antidemokratik yöntemlerle ülkeyi yöneten bir rejimi savunan İslamcı bir hükümeti destekliyorsunuz.

Utanmıyorsunuz da.

Böyle bir ortamda tek kurtuluşumuz Atatürkçülük olacaktır.

Çünkü bu hükümet hala Atatürk'ün adının anılmasından korkuyor.

Hala Atatürk'ün heykelleri önünde ve Anıt Kabir'de saygı duruşunda bulunuluyor.

Hala yurt içi ve dışı ilişkilerimizde Atatürk'ün yerleştirdiği ilkeler işliyor.

Hala latin alfabesi ile yazıyoruz.

Hala laik olduğumuzu iddia ediyoruz.

Hala demokratik ve çağaş bir anayasamız var....

Hala adaleti şeriat yasalarında aramıyoruz.

Sorunlarını ulemaya danışmmaya hazır bir hükümetimiz var ama, o bile Atatürk'ün kurduğu bu sistemi değiştirecek gücü henüz kendinde bulamıyor.

Belki de asla bulamayacak.

Bütün bunlar Atatürk devrimlerinin kalıcı etkileri olarak yeni nesillerde devam edecektir mutlaka..

Ama sizin gibi korkaklarla değil, gerçekten aydın ve cesur insanların mücadelesi ile ülkemizin İslam'a teslim olmamasını sağlayacağız...

Ben her ateisti bu hükümete direnmeye davet ediyorum.

Sloganımız Atatürk'ün devrimlerindan başka bir şey olamaz.

Madem onları ilerletemedik, hiç olmazsa onlara geri dönelim... Ve bıraktığımız yerden devam edelim.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 232
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Hacı farkında mısın bilmiyorum ama Atatürkü islam düşmanı ilan ederek bütünleştirici değil kutuplaştırıcı bir rol üstleniyorsun. Senin yazılarını okuyan müslüman Cumhuriyete düşman olur o kadarını söyleyeyim. İslama teslim olmamak adına Atatürkçülüğü savunursan , İslam adına Atatürk'e düşman olurlar. Bunu da bilmeni isterim. Atatürkçülüğe zarar veriyorsun.

Sitelerde Paylaş

Atatürk konusunda kimseye ödün verecek değilim.

Senin ne olduğun beni ilgilendirmiyor.

Ben yalnız Atatürk hakkında yazdıklarınla ilgileniyorum.

Bu gerici Türk hükümeti ile mücadelede yegane başarılı olan eğilim Atatürk'ün izlediği politikadır.

Onu yaşatmak için gerekli ne varsa onu destekliyorum.

Benim ne olduğum seni ilgilendirmiyorsa, beni itham edip durma. Aklı başında birisi buna kalkışmaz.

Sen Atatürk düşmanı isen, ben de senin düşmanınım.. Hepsi o kadar...

Atatürke zerre düşmanlığım yok. Senin gibi putperestlere, şekilperest dindarlara düşmanım.

Demokrasi oyunu ile kimseyi kandıramazsınız.

Ateist olduğunuzu iddia edip, bağnaz ve ilkel, antidemokratik yöntemlerle ülkeyi yöneten bir rejimi savunan İslamcı bir hükümeti destekliyorsunuz.

Ne olduğum hani seni ilgilendirmiyordu? Bir yazı içinde bile, 99 çelişki. Ateist olduğumu ister iddia ederim, ister ateist olurum, ister dindar. Akp'yi desteklediğimi, monitörden niyet okuyarak mı anladın? Başörtüsü başlığına bak, orada, kaç ileti boyunca asturla tartıştım. Bende en az senin kadar laiklik yanlısıyım.

Utanmıyorsunuz da.

İnkilap tarihi dersi vermeden önce düşünecektin bunları.

Ben her ateisti bu hükümete direnmeye davet ediyorum.

Sloganımız Atatürk'ün devrimlerindan başka bir şey olamaz.

Madem onları ilerletemedik, hiç olmazsa onlara geri dönelim... Ve bıraktığımız yerden devam edelim.

Sen bu kafayla, ancak boşa kürek çekersin. Herkesi azarla dur vs. vs.

Sitelerde Paylaş

Atatürk bugünkü demokratik bir formla seçilmemiştir..Ama en alttan başlayarak ülkesi için yaptığı çalışmalar ve mücadelerle hayatın içinden seçilip gelmiştir. Yani onu sistemli bir yapı başa getirmemiştir.

Bir yapı denetime kapalı ise kesinlikle yozlaşır. Belkide demokrasinin eksikliklerine rağmen en iyi yönetim şekli olmasının sebebi budur.

Yöneticiler halk gibi bir denetci tarafından etkin olarak kontrol edilmez ve seçilmezde kurulu bir sistemdeki küçük yapılar tarafından yetkilendirilirse yozlaşır, başarısızlaşır.

Atatürkleri sistemler içindeki küçük yapılar çıkartamaz.

Büyük devrimciler en alttan mücadelesi ile seçilerek gelmişlerdir ama kurdukları sistemler yöneticilerini tabandan başlayarak başarıları nedeniyle seçmedikleri ve halk gibi bir çoğunluk tarafından denetlemedikleri zaman yozlaşmalar olmuştur.

Atatürk gibi başarılı liderler aranıyorsa bu sistemin içindeki yapılarda değil halkın içerisinde mücadele edip ordan seçilerek gelenlerde aranmalı..

O yüzden laiklerde halka dönmeli mücadelesini halkın içerisinde, halk ile yapmalı...

Sistem içerisinde oluşturulmuş grupların yarattığı bakışı, düşünceleri, refleksleri bırakmanın zamanı çoktan gelmişti ama artık geçiyorda.

Sitelerde Paylaş

Devletci politikalarla yada dışa kapalı ekonomik modellerle şu günkü dünyada diğer ülkelere ve halklara göre en azından ekonomik olarak geri ve fakir kalınır.

Bu durumda kendi ülkeyin insanları gözünde istenmeyen başarısız biri durumuna düşülür.

Çağdaşlık, laiklikte arada gümbürtüye gider. Hatta ekonomik başarısızlık çağdaşlarla özdeşleşmeye başlar. Başarılı ekonomi izleyen dincilerin güçlenmesine sebep olmuş olunur.

Liberal ekonomi kendine göre yeni değerler, yapılar yaratacaktır. Bunlara açık olup tölare edecek fikirler ve anlayışlar geliştirilmeli.

Yoksa merkezi ve devletci bir ekonominin yarattığı değerlerle liberal ekonominin yarattığı değerlere ve yapılara bakılırsa herşey yanlış ve hayince gözükür. Ozmanada gerçek hayinliklerle liberal ekonominin gerekleri , yararlı yapıları, değerleri aynı kefeye konmuş olunur. Bu seferde gerici, zararlı ve ülke insanının menfaatlerine ters bir duruşun olur.

Sitelerde Paylaş

Hacı farkında mısın bilmiyorum ama Atatürkü islam düşmanı ilan ederek bütünleştirici değil kutuplaştırıcı bir rol üstleniyorsun. Senin yazılarını okuyan müslüman Cumhuriyete düşman olur o kadarını söyleyeyim. İslama teslim olmamak adına Atatürkçülüğü savunursan , İslam adına Atatürk'e düşman olurlar. Bunu da bilmeni isterim. Atatürkçülüğe zarar veriyorsun.

Atatürk'e verilen bütün zararlardan da sorumlu tut beni.. Olsun bitsin.

Yaw bu adamlar Atatürk'ü ellerine geçirseler parçalayacaklar.

Onlara yağ çakerek hoş görünme nedeninizi anlamıyorum.

Atatürk'ten hiç bahsetmemekle onlara Atatürk'ü sevdirecek miyiz?

Yürek varsa sizde direnirsiniz.

Ülkeniz elinizden gidiyor.

Hiç olmazsa mücadele edin ve direnin biraz..

Koyun gibi kurban edilmeyin.

Sitelerde Paylaş

Evet ülkemiz elimizden gidiyor gerçekten . Ve ortada susan bir azınlık var . Çoğunluk ise bundan gayet memnun . Azınlık sustuğuna göre birşeyleri kabullenmişler artık . Biz bazı şeyleri kabullenmişiz . Bunu bize düşündüren , tekrar eden onlarca olay oldu . Bu tablo her seferinde gözümüzün önüne serildi . Ve kimse birşey yapamıyor . Teker teker kurban ediliyoruz . Sessizce ve içten içe . Çoğumuz kurban olmaktan hoşnut olmayacaktır tabi ki . Bu yüzden elinden birşey gelmeyen azınlık tek çare olarak başka ülkere göç etmeye başlayacak . Tıpkı Biz burda kalanlardan öncekilerin yaptıkları gibi . Ve bende hala anlayamıyorum . Bu toplumun nasıl oluyorda koyun olmaya göz yumduğunu anlayamıyorum . Bu çoğunluk nasıl bu kadar kör olabilir acaba ?? Ve bu azınlık nasıl bu kadar çaresiz olabilir ??

Sitelerde Paylaş

Atatürk'e verilen bütün zararlardan da sorumlu tut beni.. Olsun bitsin.

Yaw bu adamlar Atatürk'ü ellerine geçirseler parçalayacaklar.

Onlara yağ çakerek hoş görünme nedeninizi anlamıyorum.

Atatürk'ten hiç bahsetmemekle onlara Atatürk'ü sevdirecek miyiz?

Sen kendi ateist kimliğinle , Atatürkün kimliğini özdeşleştirirsen sorun olur . Sen Atatürk'ün icraatlarını , yanlışlarını ve doğrularını objektif bir biçimde tartışmaya sunmakla mükellefsin.Atatürk adına dine saldırmak kimsenin haddi değil. Atatürkün ateist kimligini de sömürmek kimsenin haddine değil. Bu sentezi yapmak sana düşmez. Atatürkten elbette bahsedeceğiz ama Atatürk'ün islam karşıtlığından dem vurarak değil . Atatürk'ü seven birsürü dindar insana da haksızlık etmiş oluyor , Atatürk üzerinden onlara da saldırmış oluyorsun.Hoş görünmek zorunda da değiliz ama Atatürk adına bunu yapma hakkına da sahip değiliz. Atatürkün demeçleri de ortada , icraatları da ortada. Ne diye bu sürekli gündeme gelir ki . Sanki Atatürkün maneviyatı bu kadar önemli. Mücadelemizi veriyoruz . Ama sen söyle bakalım bu şekilde mücadele etmekle Atatürk ile ateizmi özdeşleştirmekle bu kadar müslümanla nasıl baş edip onları nasıl ikna edeceksin ? Bu şekilde tavırlar sergileyerek baştan kaybediyorsun. Adam sana bakaraktan Atatürk hakkında önyargılara sahip olabiliyor. Atatürk hakkında hiçbirşey bilmese dahi..... Atatürk bu şekilde de sevdirilmez. Atatürkçü müslümanlara da haksızlık ettiğinin farkına varmanı isterim. Müslüman dahi olsa Cumhuriyetine sahip çıkan binlerce gencimiz varken sen çıkıp Atatürk üzerinden onların inançlarına sövemezsin. Söversen kendi kimliginle söversin.

Atatürk ilkeleri geliştirilmeli ve sürdürülmelidir. Hükümet ne kadar çabalarsa çabalasın düşüncelerini somutlaştırdıkça yandaşlarını kaybedecektir. Hükümeti Atatürkçü sanan binlerce gerzek insan var. İzledikleri aydınlatıcı bir video ile gözleri açılan insanlarımız var. O yüzde bu ülkenin temel değerlerini kökünden kazımak biraz tıpa ister ve çok uzun vadede bunlar gerçekleşebilir. Atatürk bize dogma bırakmamıştır . Atatürk ilkeleri bütün olduğu için herbiri diğerinin tamamlayıcısıdır. Ben Atatürk ilkelerinin hazmedilecegini düşünüyorum. Çünkü arkadan gelen nesil de Atatürkçü olarak yetişiyor ve mutlaka aralarından cesur olanlar çıkacaktır.

SAYGILAR

Sitelerde Paylaş

Geveleme dediğimi hakaret olarak algılama. Cidden gevelemişsin. Her neyse bak kişiselleştirmenin alemi yok. Ben sadece senin üzerinden yobaz kemalistlere bir kaç laf söylemek istedim o kadar.

Neyi gevelediğimi bir söyleyebilsen gevelememiş olacaksın ama hala geveliyor, ağzındaki baklayı çıkarmıyorsun dostum.

Nedir seni rahatsız eden?

Sitelerde Paylaş

Müneccim hacı beyden, kehanetler. Direnmediğimizi nerden biliyorsun? Amerikadan her şey hoş mu geliyor sana? Gel burada bir Chp il örgütlerini vs. ziyaret et, sonra konuşalım. Oturduğun yerden, beylik sözler söylemekle olmuyor bu işler. Laiklik elden gidiyor diye bağırıp çağırmaktan başkaca bi halt yedikleri yok. Ne bir çalışma var, ne bişi, batak, pişpirik, okey oynamakla meşgul beyfendiler.

Mücadele edelim, pekala, ama nasıl? Ben ciddi soruyorum. Bildiğin bir yol var mı? Ne yapmam gerekiyor? Söyle.

Sitelerde Paylaş

Sen kendi ateist kimliğinle , Atatürkün kimliğini özdeşleştirirsen sorun olur . Sen Atatürk'ün icraatlarını , yanlışlarını ve doğrularını objektif bir biçimde tartışmaya sunmakla mükellefsin.Atatürk adına dine saldırmak kimsenin haddi değil. Atatürkün ateist kimligini de sömürmek kimsenin haddine değil. Bu sentezi yapmak sana düşmez. Atatürkten elbette bahsedeceğiz ama Atatürk'ün islam karşıtlığından dem vurarak değil . Atatürk'ü seven birsürü dindar insana da haksızlık etmiş oluyor , Atatürk üzerinden onlara da saldırmış oluyorsun.Hoş görünmek zorunda da değiliz ama Atatürk adına bunu yapma hakkına da sahip değiliz. Atatürkün demeçleri de ortada , icraatları da ortada. Ne diye bu sürekli gündeme gelir ki . Sanki Atatürkün maneviyatı bu kadar önemli. Mücadelemizi veriyoruz . Ama sen söyle bakalım bu şekilde mücadele etmekle Atatürk ile ateizmi özdeşleştirmekle bu kadar müslümanla nasıl baş edip onları nasıl ikna edeceksin ? Bu şekilde tavırlar sergileyerek baştan kaybediyorsun. Adam sana bakaraktan Atatürk hakkında önyargılara sahip olabiliyor. Atatürk hakkında hiçbirşey bilmese dahi..... Atatürk bu şekilde de sevdirilmez. Atatürkçü müslümanlara da haksızlık ettiğinin farkına varmanı isterim. Müslüman dahi olsa Cumhuriyetine sahip çıkan binlerce gencimiz varken sen çıkıp Atatürk üzerinden onların inançlarına sövemezsin. Söversen kendi kimliginle söversin.

Atatürk ilkeleri geliştirilmeli ve sürdürülmelidir. Hükümet ne kadar çabalarsa çabalasın düşüncelerini somutlaştırdıkça yandaşlarını kaybedecektir. Hükümeti Atatürkçü sanan binlerce gerzek insan var. İzledikleri aydınlatıcı bir video ile gözleri açılan insanlarımız var. O yüzde bu ülkenin temel değerlerini kökünden kazımak biraz tıpa ister ve çok uzun vadede bunlar gerçekleşebilir. Atatürk bize dogma bırakmamıştır . Atatürk ilkeleri bütün olduğu için herbiri diğerinin tamamlayıcısıdır. Ben Atatürk ilkelerinin hazmedilecegini düşünüyorum. Çünkü arkadan gelen nesil de Atatürkçü olarak yetişiyor ve mutlaka aralarından cesur olanlar çıkacaktır.

SAYGILAR

Gençlik senin gibi.. Korkak.. Pısırık..

Bütün aydınlar da senin gibi.. Bütün üniversite profesörleri de.. Gazeteciler de.. Ordu da..

Sizle iş mi yapılır?

Adamların önünde bir domalmadığınız kaldı..

Onu da yaparsınız yakında, eminim...

Benim bunlara karnım tok...

Ciddi birşeyler yapmamız lazım.

Bu konuda önderlik yapmamız lazım.

Türkiye'de bir hareket başlatmamız ve onun başını çekmemiz lazım.

Bunu nasıl yapacağımıza karar vermemizin gerektiği biz zamanda biz Atatürk'ü nasıl takdim edeceğimizi tartışıyoruz.

Bu adamlar Atatürk'ü sevmiyorlar ve istemiyorlar kardeşim..

Sen onlara Atatürk'ü sevdirmeye çalışıyorsun..

Sitelerde Paylaş

Müneccim hacı beyden, kehanetler. Direnmediğimizi nerden biliyorsun? Amerikadan her şey hoş mu geliyor sana? Gel burada bir Chp il örgütlerini vs. ziyaret et, sonra konuşalım. Oturduğun yerden, beylik sözler söylemekle olmuyor bu işler. Laiklik elden gidiyor diye bağırıp çağırmaktan başkaca bi halt yedikleri yok. Ne bir çalışma var, ne bişi, batak, pişpirik, okey oynamakla meşgul beyfendiler.

Mücadele edelim, pekala, ama nasıl? Ben ciddi soruyorum. Bildiğin bir yol var mı? Ne yapmam gerekiyor? Söyle.

Aynısını ben de Hacıya sormuş olayım . Ne yapalım söylesin ? Ona göre de hareket edelim .

Sitelerde Paylaş

Son yıllarda Atatürk devrimlerinin mürür-ü zamana uğradıkları ve artık değerlerini yitirdikleri tartışılıyor.

Bu ne dereceye kadar doğru bir düşüncedir?

Ben bu iddialara katılmıyorum.

Atatürk devrimlerinin hem bugün için geçerli kalıcı değişikliklere imzasını attığını, hem de ilerisi için modifiye edici etkilere sahip olduklarını iddia ediyorum.

Atatürk devrimlerinin kalıcı etkileri nelerdir?

Atatürk devrimleri neden daha çok uzun yıllar kalıcı bir etkiye sahip olmaya devam edeceklerdir?

Atatürk devrimlerinin dayandığı temek ilke hem Türkiye Cumhuriyetinin siyasi yapısına olduğu gibi hem de türk toplumunun yapısını şekillendiren kültürel değerler bakımından da çağdaş bir devlet haline getirebilmek olduğundan devrimlerin kalıcı bir etkiye sahip olmadığını söylemek tam anlamıyla bir ahmaklıktır.

Pek çok sosyal bilimcinin de kabul ettiği gibi harf inkilabı,cumhuriyet döneminin en radikal devrimidir mesela.Harf inkilabını sadece bir yazı değişikliği olarak göremeyiz.Siyasal alanda,toplumsal ve kültürel alanda etkileri tartışma götürmez bir gerçektir.

Tanzimat döneminde arapça ve farsçanın etkisinde kalmış osmanlıcanın ıslah edilmesine yönelik pek çok girişim olmasına rağmen,gerçeklikle etkileşimde canlı ve zengin bir dil malesef yok.

Düşünebiliyor musunuz altı yüz yıllık tarih içerisinde doğu dünyasından bile yapılmış elli çevirimiz yok :)

Ümmeti simgeleyen arap harflerinin kaldırılarak latin esaslı türk harflerinin kabulu laikliğin inşasını da kolaylaştırıyor.Özellikle Mustafa Kemal'in laiklik ilkesini anayasaya koyma zamanlaması da çok ilginçtir,harf devrimi için uygun zemin adeta hazırlanmıştır.

Sitelerde Paylaş

Gençlik senin gibi.. Korkak.. Pısırık..

Bütün aydınlar da senin gibi.. Bütün üniversite profesörleri de.. Gazeteciler de.. Ordu da..

Sizle iş mi yapılır?

Adamların önünde bir domalmadığınız kaldı..

Onu da yaparsınız yakında, eminim...

Benim bunlara karnım tok...

Ciddi birşeyler yapmamız lazım.

Bu konuda önderlik yapmamız lazım.

Türkiye'de bir hareket başlatmamız ve onun başını çekmemiz lazım.

Bunu nasıl yapacağımıza karar vermemizin gerektiği biz zamanda biz Atatürk'ü nasıl takdim edeceğimizi tartışıyoruz.

Bu adamlar Atatürk'ü sevmiyorlar ve istemiyorlar kardeşim..

Sen onlara Atatürk'ü sevdirmeye çalışıyorsun..

Hacı abim . Sanki tüm müslümanlar şeriatçıymış gibi konuşuyorsun. Seninki biraz paranoyaklığa giriyor abi.

Ellerinden öperim.

Sitelerde Paylaş

Atatürk devrimlerinin dayandığı temek ilke hem Türkiye Cumhuriyetinin siyasi yapısına olduğu gibi hem de türk toplumunun yapısını şekillendiren kültürel değerler bakımından da çağdaş bir devlet haline getirebilmek olduğundan devrimlerin kalıcı bir etkiye sahip olmadığını söylemek tam anlamıyla bir ahmaklıktır.

Pek çok sosyal bilimcinin de kabul ettiği gibi harf inkilabı,cumhuriyet döneminin en radikal devrimidir mesela.Harf inkilabını sadece bir yazı değişikliği olarak göremeyiz.Siyasal alanda,toplumsal ve kültürel alanda etkileri tartışma götürmez bir gerçektir.

Tanzimat döneminde arapça ve farsçanın etkisinde kalmış osmanlıcanın ıslah edilmesine yönelik pek çok girişim olmasına rağmen,gerçeklikle etkileşimde canlı ve zengin bir dil malesef yok.

Düşünebiliyor musunuz altı yüz yıllık tarih içerisinde doğu dünyasından bile yapılmış elli çevirimiz yok :)

Ümmeti simgeleyen arap harflerinin kaldırılarak latin esaslı türk harflerinin kabulu laikliğin inşasını da kolaylaştırıyor.Özellikle Mustafa Kemal'in laiklik ilkesini anayasaya koyma zamanlaması da çok ilginçtir,harf devrimi için uygun zemin adeta hazırlanmıştır.

Hacı elli iletidir. Şöyle bir açıklamada bulunamadın. Helal olsun sana.

Zensen, güzel çıkarımlarda bulunmuşsun. Çeviri konusunda her ne kadar, katılmasamda sana :D.

Sitelerde Paylaş

Hacı abim . Sanki tüm müslümanlar şeriatçıymış gibi konuşuyorsun. Seninki biraz paranoyaklığa giriyor abi.

Paranoya mı? Önce şeriat ne ona bakalım:

Şeriat: "İslam dinindeki terimsel anlamı ise "ilâhî emir ve yasaklar toplamı", "İslam'ın kutsal kitabı Kur'an'ın âyetleri, İslam dininin peygamberi olan Muhammed'in söz ve fiilleri (sünnet/hadis) ve İslâm bilginlerinin görüş birliği içinde bulundukları hususlara dayanan ilâhî kanun"dur."
Kaynak: viki
"Sharia (Arabic شريعة Šarīʿa; [ʃaˈriːʕa], "way" or "path") is the sacred law of Islam. Muslims believe Sharia is derived from two primary sources of Islamic law; namely, the divine revelations set forth in the Qur'an, and the sayings and example set by the Islamic Prophet Muhammad in the Sunnah."
Kaynak:wikipedia

O halde müslüman olan birinin şeriata inanmasını da beklemek gerekir.

tarihinde Asimov tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Paranoya mı? Önce şeriat ne ona bakalım:

aynak: viki

Kaynak:wikipedia

Hacı abi . Zensenin iletisini görmemiş olman müslümanların hepsine aynı yaftayı yapıştırmana neden olmuş . Bak zensen ne demiş yukarıda :) Hem soruma cevap vermedin ? Önce Atatürk ilkelerinin günümüzdeki kalıcı etkilerinden bahsedip buradaki konumumuzu belirleyip bizlere neler yapmamızı söyleyerek aydınlatsan daha iyi olmaz mı ?

Sitelerde Paylaş

Queen ablam hacıdan iyi atatürkçü valla. Hemde müslüman. Queen ablamın örnekliği bile, önyargılarınızı kırmaya yetmiyorsa, gözleriniz kördür.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...