Jump to content

ATATÜRK DEVRİMLERİNİN KALICI ETKİLERİ NELERDİR?

Recommended Posts

Bak kimin haklı olduğu önemli değil esasen. Ben 1 yıl uğraştım, yıprandım, umudumu kaybettim. Chpde gidiyorum, laf anlayan yok. Gençlik kollarına üye oldum, toplantı yap dağıl, toplantı yap dağıl. İşler bu şekilde yürüyor.

Kendin gibi düşünenleri bul; gerekiyorsa bir süre ricat et, güç topla ve kaldığın yerden bu sefer daha büyük bir ısrarla devam et.

Hedefine odaklanmış, amaçları olan bir insan çok güçlüdür.

Böyle iki insan çok daha güçlüdür.

Davasını inanmış on kişi ise, inan bana dünyayı bile yerinden oynatır!

Yılgınlığa düşmeyelim.

Birbirimizle de didişmeyelim.

Kaybedecek bir saniye, boşa atılacak tek kurşunumuz kalmadı.

Direnenler er ya da geç kazanırlar!

Sitelerde Paylaş
  • İleti 232
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Bak kimin haklı olduğu önemli değil esasen. Ben 1 yıl uğraştım, yıprandım, umudumu kaybettim. Chpde gidiyorum, laf anlayan yok. Gençlik kollarına üye oldum, toplantı yap dağıl, toplantı yap dağıl. İşler bu şekilde yürüyor.

Herşeyden önce CHP veya bir parti içinde ateist kimlik sahibi olmak doğru değil.

Etkili olamazsın. Ben gençliğimde zaten ateist değildim ve biraz başarılı idim. Yine de CHP ilkeleri, bürokrasisi, temelleri eski bir parti.

Onu yönlendiremezsin. Kimse yönlendiremez. Ya da çok zor.. Ataleti çok fazla.. Günahları ve vebali de çok fazla. Hataları da çok fazla..

CHP içinde önem verilecek tek husus laiklik.. Onun mücadelesini yapması lazım CHP. Ama o konuda da şaibeli CHP. O da dini politikaya sokuyor.

Yani CHP kendi ilkelerine bile ihanet ediyor son yıllarda. Buna mecbur olduğunu düşünüyor. Çünkü karşı taraf dinle oynuyor ve din kozunu onlardan almak istiyor CHP...

Ve CHP'ye hiç yakışmıyor......

Parti içinde ateizm den uzak duracaksın.. Hiç işe yaramaz ve partiyi böler.

Çünkü tonla CHP'li Müslüman var.

Sitelerde Paylaş

Kendin gibi düşünenleri bul; gerekiyorsa bir süre ricat et, güç topla ve kaldığın yerden bu sefer daha büyük bir ısrarla devam et.

Hedefine odaklanmış, amaçları olan bir insan çok güçlüdür.

Böyle iki insan çok daha güçlüdür.

Davasını inanmış on kişi ise, inan bana dünyayı bile yerinden oynatır!

Yılgınlığa düşmeyelim.

Birbirimizle de didişmeyelim.

Kaybedecek bir saniye, boşa atılacak tek kurşunumuz kalmadı.

Direnenler er ya da geç kazanırlar!

İşte bu !!!!!!! Harikasın. Çevremde benim gibi düşünen bir adam bile olsa kolundan tutup götürüyorum. Bir elin nesi var iki elin sesi var. Erdal İnönünün dediği gibi ; '' bir oy , bir oydur'' Bir diye diye çığ gibi büyüyecek El-İlahın izniyle...

Sitelerde Paylaş

Sürekli bir ricat halindeyim artık. Umutsuz vaka oldum. Chp'ye bir yılımı verdim ve o 1 yıl boyunca kendimi sürekli aptal gibi hissettim. Kendim gibi düşünen, kimseyi bulamadım, bu imkansız herhalde. Benim gibi düşünmeleri bir kenara, cumhuriyet elden gidiyor, kılını kıpırdatacak kimseyi bulamadım. Mitinglere gitmekle, broşür dağıtmakla her şeyin bittiğini sanıyorlar. Akp'nin yarısı kadar, insan psikolojisinden vs. anlayan, çalışan, didinen elemanları yok.

Direnen kazanır diyorsun, en iyi direnci şeriatçılar gösteriyor, toplu bir halde.

Hacı, chp hakkında oldukça iyi çıkarımlarda bulunmuş. Çok atıl bir parti, bir kişi çalışsın, hepsi yatsın, insan kendisini amele gibi hissediyor. Boşa kürek çektiğinin farkına varıyor. Gidiyorsun, gençlik kolları başkanı toplantı yapıyor, gelen yok doğru düzgün, diğer gelenlerde sohbet amaçlı hep, konuşuyorsun, bir şeyler anlatmaya çalışıyorsun, dinleyen yok. Örgütlenme hakkında bir fikir bile ortaya atamazlar, bu fikir yanlış bile olsa, ortaya atsalar sadece yeterli olur. Halka koyun derler, kendileri daha koyun olmuş, farksızlar, entellektüellik vs. hiç birini arama.

Yani kısacası, bir şeyleri amaç edindikçe ve onlara ulaşmaya çalıştıkça, yıpranmaya başladığımı fark ettim ve vazgeçtim artık. Umudumu kaybettim ve çok rahat hissediyorum kendimi artık, nedense. En azından suçluluk duymuyorum, denedim olmuyor diyorum. Şeriatta gelirse artık kellemiz gider falan filan ama bu kadar gerizekalının içine girip uğraşmakta çok büyük sorun, kellemin gitmesini kabullenir duruma geldim yani.

Sitelerde Paylaş

inançlı kimliği ile ortaya çıkmayan kendini bu şekilde pazarlamayan herkesin atatürkçü olmaya hakkı vardır. bunun tersini iddia etmek akıl dışıdır.ülkenin gerçekleri ortada,sayısız müslüman atatürkçümüz vardır..bu ülkenin insanlarının çoğu kuranı okumasa bile müslümandır ,kendini öyle görür.onlar öyle görüyorsa başkasına halt etmek düşer..insanları bu şekilde ayrıştırmak şeriata hizmet eder.onların da istediği bu zaten.ne diyor tayyip??

hem laik hem müslüman olunmaz diyor!!

oysa bu düzen yıllardır hem laik hem müslüman olanlarla gitti.tam laik olmasak da özgürlüğümüz vardı..

tarihinde queenofhearts tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Sürekli bir ricat halindeyim artık. Umutsuz vaka oldum. Chp'ye bir yılımı verdim ve o 1 yıl boyunca kendimi sürekli aptal gibi hissettim. Kendim gibi düşünen, kimseyi bulamadım, bu imkansız herhalde. Benim gibi düşünmeleri bir kenara, cumhuriyet elden gidiyor, kılını kıpırdatacak kimseyi bulamadım. Mitinglere gitmekle, broşür dağıtmakla her şeyin bittiğini sanıyorlar. Akp'nin yarısı kadar, insan psikolojisinden vs. anlayan, çalışan, didinen elemanları yok.

Direnen kazanır diyorsun, en iyi direnci şeriatçılar gösteriyor, toplu bir halde.

Hacı, chp hakkında oldukça iyi çıkarımlarda bulunmuş. Çok atıl bir parti, bir kişi çalışsın, hepsi yatsın, insan kendisini amele gibi hissediyor. Boşa kürek çektiğinin farkına varıyor. Gidiyorsun, gençlik kolları başkanı toplantı yapıyor, gelen yok doğru düzgün, diğer gelenlerde sohbet amaçlı hep, konuşuyorsun, bir şeyler anlatmaya çalışıyorsun, dinleyen yok. Örgütlenme hakkında bir fikir bile ortaya atamazlar, bu fikir yanlış bile olsa, ortaya atsalar sadece yeterli olur. Halka koyun derler, kendileri daha koyun olmuş, farksızlar, entellektüellik vs. hiç birini arama.

Yani kısacası, bir şeyleri amaç edindikçe ve onlara ulaşmaya çalıştıkça, yıpranmaya başladığımı fark ettim ve vazgeçtim artık. Umudumu kaybettim ve çok rahat hissediyorum kendimi artık, nedense. En azından suçluluk duymuyorum, denedim olmuyor diyorum. Şeriatta gelirse artık kellemiz gider falan filan ama bu kadar gerizekalının içine girip uğraşmakta çok büyük sorun, kellemin gitmesini kabullenir duruma geldim yani.

Seni çok iyi anladığıma emin olabilirsin. Anlattığın şeyler CHP'nin tüm teşkilatlarında yaygın olarak görülen, deneyimlediğimiz, bildiğimiz ve lanetlediğimiz gerçekler. Bunda en ufak bir kuşku yok. Ayrıca Hacı'nın CHP hakkında

söyledikleri de oldukça doğru tespitler. Hatta dahası var; çünkü CHP de uzunca bir süredir çıkar çevrelerinin nemalandıkları bir platformdan başka birşey değil. Parti ruhunu yitireli çok zaman oldu esasen. Bunları yeniden tekrar etmeyi gereksiz buluyorum.

Ne var ki, Kılıçdaroğlu'yla başlayan yeni atılım neredeyse tüm irtica karşıtı muhalefeti CHP bünyesinden birleştirmeyi başardı. Artık herkes bölünme lüksüne sahip olmadıklarının bilincinde. Kılıçdaroğlu türban meselesinde resmen saçmaladı gerçi. Ama artık olanlar oldu bir kere. Ağır aksak, kör topal da olsa kitleselleşebilmenin tek yolu şu an için CHP içinde yandaş bulmaya bakmak ya da en azından bu cepheyi tümüyle kendi yazgısına terk etmeksizin bu oluşum içinde varlık göstermek. Bunaltıcı, çileli bir yol bu kuşkusuz. Ve kimseyi sebat etmediği için kınamak da elbette doğru değil.

Sitelerde Paylaş

Hiç rahatsız olma bundan. Çünkü Atatürk'ü sahiplenen ateistler en doğrusunu yapıyorlar. Ama bunu, ateist oldukları için değil, Atatürkçü oldukları için yapıyorlar. Bak burası çok önemli işte.

Atatürk'ü sahiplenen ateistlerden rahatsız olmuyorum. Onu anlamayı ve sevmeyi sadece kendilerine hak gören ateistlerden rahatsız oluyorum. Buna en büyük neden Atatürk'ün dinsiz olması tabii.

Sanırım Atatürkçü olmaktan ya da O'nu sahiplenmekten çok farklı anlamlar çıkarıyoruz. Bu ülkede Atatürk'ü sahiplenen milyonlar asla olmadı. Mülyonları bırak, medyada, yazın alanında, kültür ve sanatta bile bir avuç aydını geçmedi sayıları. Milyon değil bin yürekli insan Atatürk'e geçrekten sahip çıkmış olsaydı, bugün ne okullarda zorunlu din dersi olurdu ne de D(H)ıyanet Kurumuna trilyonlar akıtılarak memleketin kaynakları zayi olur giderdi...

Atatürk'ü seven, sahiplenen milyonlar var. Ben bundan kesin olarak eminim. Bu ülkenin yarısı Atatürk'ün de düşmanı olduğu dincilere karşı çıktı ve onlar desteklemedi. Atatürk'e yeniden sarıldı, onu diğerlerine de hatırlattı. Neden onları görmeyi reddediyorsun? İnançlı olmaları neyi değiştirir? Türk müslümanlarının hepsi dindar ya da yobaz değil ki. Dinsiz olmasalar bile, türbanı kafasına geçirmeyecek, türbancıyı desteklemeyecek milyonlarca kadın var bu ülkede.

Fakat bu ülkede Atatürk'ü gerçekten anlamış ve yolunu çizerken onun sahip olduğu doğrulardan beslenmiş kararlı insan sayısı, sözünü ettiğin alanlarda gerçekten de az. Ya da sustular ki bu bile dert..

Fakat Diyanet'i kaldırmak halkın akıl edebileceği, talepte bulunacağı bir iş değil. Diyanet'in ne rezil bir kurum olduğundan kaç kişi haberdar bu ülkede? Halkı "Atatürk kurmuş" diye kandırmadılar mı onlarca yıldır..

Sonuç olarak senin bu milyonların hiçbir etkisi olmadı ve olmuyor da. Aksine zararları oluyor; gerçeği kamufle ediyorlar çünkü. Çözümü elbette kolay değil bunun da farkındayım. Ama, susmak ya da Atatürk'ün çarpıtılmasına izin vermek asla bir çözüm değil bunu vurgulamak istiyorum.

Ataütürk'ün sarı saçına mavi gözüne hayranlık değildir Atatürk'ü sevmek.

Atatürk'ü sevmek O'nu anlamak demektir.

Çok ilginç ama, Atatürk'ü dinsiz olmakla suçlayan ve sırf bu nedenle laik olan bu sistemden nefret edenler, yandaşlarını da buna inandırdılar.

Yani Atatürk'ün müslüman olduğuna inananlardan değil, dinsiz olduğunu düşünenlerden geldi ne geldiyse. Diğerleri bununla ilgilenmedi bile... İnançlı da olsa inançsız da olsa sevdiler ve sahiplendiler.

Kimse kimseyi kaşı gözü için sevmez Diriliş...

Bu halk bu adamı gerçekten çok sevdi, çok saygı duydu ve hep minnet besledi. En çok da kadınlar.

O yüzdendir türbanlıya duyulan bu tepki. Adam kadına özgürlük vermiş, bu türbanlı "ben ille de 'mal' olacağım" diyor... İnançlı Atatürkçü kadın işte bunu anlayamıyor, yakıştıramıyor.

Sitelerde Paylaş

Atatürk'ü sahiplenen ateistlerden rahatsız olmuyorum. Onu anlamayı ve sevmeyi sadece kendilerine hak gören ateistlerden rahatsız oluyorum. Buna en büyük neden Atatürk'ün dinsiz olması tabii.

Ben inanırların Atatürk'ü sevmelerinden rahatsız değilim. Tersine bu durum beni elbette mutlu eder. Ben inanırların Atatürk'ü inançlarının bir parçası olarak anlamlarından ve bu uğurda sahiplenmelerinden rahatsızım. Atatürk'ün bir müslüman serhatı olarak tanıtılmasından, yani çarpıtılmasından esef duyuyorum ve bunu son derece tehlikeli buluyorum. Bu yolla O'nun bir İslam figürü haline getirilmesi benim ve tüm Atatürkçülerin reflekslerini harekete geçiren sinsi bir aldatmacadır.

Atatürk'ü seven, sahiplenen milyonlar var. Ben bundan kesin olarak eminim.

Atatürk'ün fikirlerini ve karakterini bilmeden ve anlamadan onu sahiplenmek hiçbir anlam ifade etmez. O'nun ateist kimliğinden önce bir dava adamı olduğunu anımsamak gerekir. Senin bahsettiğin milyonlarsa ne Atatürk'ün din hakkındaki görüşlerini bilirler ne de ahde vefadan zerre nasip almışlardır. Onlar için Atatürk, okul ya da aile çevresinde telkinle oluşturulmuş bir üst benlik ögesidir. Bu insanlar daha 1920'li yıllarda Atatürk'ün Kur'anı "Arapoğullarının yavelerini anlayıp aldanmaya devam etmesinler" diye Türkçeye çevirtiğini bilmezler. Meclis kürsüsünden "ilhamlarını gökten ve gayipten almadığını" haykıdığını da bilmezler.

Atatürk'ü sevmek ya da sahiplenmek demek O'nun fikirlerini bilmek ve anlamakla mümkündür. Ve işte senin bu bahsettiğin milyonların O'nu ne kadar sevdiği ve benimsedikleri ortadadır. Buyur işte. Şeriatın eşiğindeyiz.

Bu ülkenin yarısı Atatürk'ün de düşmanı olduğu dincilere karşı çıktı ve onlar desteklemedi. Atatürk'e yeniden sarıldı, onu diğerlerine de hatırlattı.

Ne zaman oldu bu dediklerin? Bu ülkenin %75'i gerici ve tutucudur. Sen nerede yaşıyorsun?

Neden onları görmeyi reddediyorsun?

Ben onları hergün görüyorum. Sen de nüfusun ezici çoğunluğunun yaşadıüı kentin varoşlarında ikamet ediyor olsaydın muhtemelen benim gördüklerimi sen de görecek ve benim gibi düşünecektin. Gözleme dayalıdır bu söylediklerim, emin olabilirsin.

İnançlı olmaları neyi değiştirir? Türk müslümanlarının hepsi dindar ya da yobaz değil ki. Dinsiz olmasalar bile, türbanı kafasına geçirmeyecek, türbancıyı desteklemeyecek milyonlarca kadın var bu ülkede.

Dünya görüşü bireyin davranışlarında çok önemli bir yer tutar. Her insan belirli bir süşünce sistemi içinde yaşar ve hayata karşı tavrını bu çerçevede belirler. Dini inancın simgelediği dogmalar bir ulusun felaketine yol açabilecek kadar önemli olgulardır. Tecrübeyle de sabittir. Kurtuluş savaşında neler çektiğimi şöyle bir anımsamak bile yeterli olacaktır.

Fakat bu ülkede Atatürk'ü gerçekten anlamış ve yolunu çizerken onun sahip olduğu doğrulardan beslenmiş kararlı insan sayısı, sözünü ettiğin alanlarda gerçekten de az. Ya da sustular ki bu bile dert..

Aydınlar arasında bile yok denecek kadar azdır. Azin Nesin'i mi yok Yalçın Küçük'ü mü sayayım? Yoksa O'nu hiç anlamayan, maceracı, sekter ve dar ufuklu 68 solunu mu? Tam bir felaket!

Çok ilginç ama, Atatürk'ü dinsiz olmakla suçlayan ve sırf bu nedenle laik olan bu sistemden nefret edenler, yandaşlarını da buna inandırdılar.

Bunda garipseyecek hiçbir şey yok. Atatürk'ü bilmeden ve tanımadan O'nu sevmekle Atatürkçü olunmaz derken ne kadar haklıymışım gör işte.

İnanç virüsünün girdiği bir beyni her yöne çekmek mümkündür. Aka kara der taparlar.

Şaşmamalı.

Kimse kimseyi kaşı gözü için sevmez Diriliş...

Bu halk bu adamı gerçekten çok sevdi, çok saygı duydu ve hep minnet besledi. En çok da kadınlar.

Bizim kadınlarımız Atatürk'ü en çok sarı saçı mavi gözü, kısacası karizmatik görünüşünden dolayı severler. Bu forumda bile bu tür tipler azımsanamayacak sayıdadır. Bu durum, genel bir yasa olarak dünyanın her yerinde de böyledir aslında. İnsanların eğilimleri içgüdüsel ve bilinçsizdir. Bu tutumu sakın abartmaya kalkma. Atatürk'ün cumhuriyetin ilanından sonra İstanbul'u ilk ziyaretinde halkın kendisi için sergilediği sevgi gösterilerine ne yanıt verdiğini anımsa ya da araştır. Sürü psikolojisinin ne kadar kararsız ve değişken olduğunu kendi ağzından dinle.

İnsanların genelinin Atatürk gibi bir dehayı anlayabilmeleri olanaksızdır. Tıpkı Einstein'in görelilik kuramının herkesçe anlaşılmasının olanaksız olduğu gibi...

tarihinde DİRİLİŞ tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

diyanetin kuruluşu halifeliğin kaldırılmasına yönelik tepkileri biraz yumuşatmak amaçlıydı bence. sonrada kaldırılmadı, öyle devam etti. halifelik 1922 de kaldırıldı. muhammed'in kurduğu halifeliği atatürk'ün hükümeti kaldırdı. haliyle yerine başbakanlığa bağlı bir dini kuruluş gerekiyordu. hüküm yetkisi olmayan bu dini kuruluş diyanetti.

Sitelerde Paylaş

Seni çok iyi anladığıma emin olabilirsin. Anlattığın şeyler CHP'nin tüm teşkilatlarında yaygın olarak görülen, deneyimlediğimiz, bildiğimiz ve lanetlediğimiz gerçekler. Bunda en ufak bir kuşku yok. Ayrıca Hacı'nın CHP hakkında

söyledikleri de oldukça doğru tespitler. Hatta dahası var; çünkü CHP de uzunca bir süredir çıkar çevrelerinin nemalandıkları bir platformdan başka birşey değil. Parti ruhunu yitireli çok zaman oldu esasen. Bunları yeniden tekrar etmeyi gereksiz buluyorum.

Ne var ki, Kılıçdaroğlu'yla başlayan yeni atılım neredeyse tüm irtica karşıtı muhalefeti CHP bünyesinden birleştirmeyi başardı. Artık herkes bölünme lüksüne sahip olmadıklarının bilincinde. Kılıçdaroğlu türban meselesinde resmen saçmaladı gerçi. Ama artık olanlar oldu bir kere. Ağır aksak, kör topal da olsa kitleselleşebilmenin tek yolu şu an için CHP içinde yandaş bulmaya bakmak ya da en azından bu cepheyi tümüyle kendi yazgısına terk etmeksizin bu oluşum içinde varlık göstermek. Bunaltıcı, çileli bir yol bu kuşkusuz. Ve kimseyi sebat etmediği için kınamak da elbette doğru değil.

Kılıçdaroğlu birşeyler yapıp partiyi sadece belli kesimden değil.Halkın her kesiminden oy alır hale getirmeyi istiyor. Bunda saçma bir yön yok.

Son referandumda alınan %42 ye güvenmeyin. Chp' nin bu oy içinde taş çatlasa payı %30 dur.

Yüzde %30 ile chp tek başına iktidar olamaz. 1970-80'li yıllar bunu en güzel örneği ...

Sitelerde Paylaş

Üretemiyen, yeni tasarimlara yelken acamiyan ve mücadele etmeyen himbillar ordusu, bir CHP dir tuturmuslar. Sanki bulunmaz Hint kumasi.

CHP su anda yasanilan kaos ortaminin en büyük sorumlusudur.

Cagdas yasam hak ve özgürlüklerini savunan ilkeli siyaset yapabilecek yeni bir olusuma gereksinim vardir. Bu olusumun cekirdeginin en az yedi sene önce sekillenmesi gerekiyordu.

Korkmamak gerekiyor yeterki baslanilsin.Ülkemizde bu olusumu basarabilecek gercek aydin potansiyelimiz yeteri kadar vardir.

Kendi yasamini ülke geleceginden önde tutmayacak idealist aydinlar...

Olmaz diye bir sey olamaz...

Yeter ki istenilsin.

Sitelerde Paylaş

Üretemiyen, yeni tasarimlara yelken acamiyan ve mücadele etmeyen himbillar ordusu, bir CHP dir tuturmuslar. Sanki bulunmaz Hint kumasi.

CHP su anda yasanilan kaos ortaminin en büyük sorumlusudur.

Cagdas yasam hak ve özgürlüklerini savunan ilkeli siyaset yapabilecek yeni bir olusuma gereksinim vardir. Bu olusumun cekirdeginin en az yedi sene önce sekillenmesi gerekiyordu.

Korkmamak gerekiyor yeterki baslanilsin.Ülkemizde bu olusumu basarabilecek gercek aydin potansiyelimiz yeteri kadar vardir.

Kendi yasamini ülke geleceginden önde tutmayacak idealist aydinlar...

Olmaz diye bir sey olamaz...

Yeter ki istenilsin.

Bütün beceriksizliğine, başarısızlıklarına, snablığına rağmen CHP içinde yaşadığımız koşullarda yegane kurtuluşumuzdur.

Atatürk devrimlerine yeni bir heyecan katacak tek partidir. İlkleri Atatürk devrimleridir.

Bence aydınların bütün yapacağı bu partiyle bütünleşmek ve onu canlandırmaktır.

Önemli olan bu partinin iktidara gelmesi değildir.

Demokratik sistemin, hukuk devleti ilkelerinin ve laikliğin devamı için mücadele etmek, iktidar olmaktan çok daha önemlidir.

Sıkı bir muhalefet yapılmalı, AKP'ye göz açma fırsatı verilmemelidir.

Bunu yapacak tek parti CHP'dir.

Atatürk'ün çizdiği çizgiden ayrılmadan bunu başarabilir.

Sitelerde Paylaş

Chp nin iktidara gelmesi artık mecbur gibi bir hal aldı.

On yıl boyunca iktidarın dincilerde olduğunu düşünelim. Her kademeye kendi adamlarını yerleştireceklerdir. Nakış işler gibi kendi ortamlarını hazırlayacaklardır.

Ondan sonra chp muhalefet etse bile kimsenin takmayacağı bir ses olacaktır.

Ve chp'nin muhalefetine rağmen laik düzenlemeler ,dinciler tarafından bertaraf edilecek hale gelecektir.

Sitelerde Paylaş

Demokratik sistemin, hukuk devleti ilkelerinin ve laikliğin devamı için mücadele etmek, iktidar olmaktan çok daha önemlidir.

Sıkı bir muhalefet yapılmalı, AKP'ye göz açma fırsatı verilmemelidir.

Bunu yapacak tek parti CHP'dir.

Atatürk'ün çizdiği çizgiden ayrılmadan bunu başarabilir.

Iyide bunu yapmiyor ki sevgili Haci.

Camurun pisligin icine comak sokup medet ummaya calistiklari icin ellerine yüzlerine bulastiriyorlar. Hangi konuda bir tasarim ile halkin karsisina cikiyorlar?Ürettikleri hic bir sey yok.

Refarandum ile hic alakasi olmadigi halde "türban" konusunu eseliyerek prim yapmaya calisan bir zihniyet ile bir sey olacagini sanmiyorum.

Parti tüzügünün anlayisinin seffaf, düzgün ve net olmasi gerekir diye düsünüyorum.CHP'nin ici gündelik düsünüp yasayan siyasetciler ile dolu.Burunlarinin ucunu göremiyorlar.

Simdiye kadar kemiklestirdikleri bürokratlar ile sirtlarini arkaya dayayip yan gelip yatmadilar mi?Ülkede herkes icin sartlarin esit olacagi bir düzen, sistem icin ön ayak oldular mi?

Feodalizmi agizlarina almadilar.Bu nasil sosyal demokratliktir?Demokratik bir ülkede iki türlü feodal(devlet yanlisi ve devlet karsiti) yapi olur mu?

Ateist, dinsiz milletvekili olsun demiyoruz ama cemaat tarikat liderlerini taltifleyen, el üstünde tutan, onlardan medet uman bir partiden bir sey olacagini sanmiyorum.

Sitelerde Paylaş

Chp de teşkilat gerçekten zayıf....

Chp yi eleştirirken biraz insaflı olmak gerek. İşe yarar,etrafına insanları toplayabilecek adamlar ,iktidar olabilecek partilere meylediyorlar.

Benim yaşadığım yere yakın iki tane chp ilçe teşkilatı var al birini vur ötekine....

Kendi yaşadıkları yerde insanları toplayamayacak kişiler ilçe başkanı.

Akp' ninkiler ise cin gibi uçanı kaçanı yakalıyorlar.

Kılıçdaroğlunun birşeyler yapıp durumu kurtarması gerekiyordu.Türban yasağını kaldıran kişi olarak yelkenlerini rüzgarla doldurmak istedi.

Bence haklıydı.Halende bu olayı çözebilecek tek parti chp'dir.

Ancak chp bir atılım yapamaz ise ,gelecek seçimden sonra chp'ye gerek bile kalmadan istediklerini yapabilir konuma geleceklerdir.

Sitelerde Paylaş

Iyide bunu yapmiyor ki sevgili Haci.

Camurun pisligin icine comak sokup medet ummaya calistiklari icin ellerine yüzlerine bulastiriyorlar. Hangi konuda bir tasarim ile halkin karsisina cikiyorlar?Ürettikleri hic bir sey yok.

Refarandum ile hic alakasi olmadigi halde "türban" konusunu eseliyerek prim yapmaya calisan bir zihniyet ile bir sey olacagini sanmiyorum.

Parti tüzügünün anlayisinin seffaf, düzgün ve net olmasi gerekir diye düsünüyorum.CHP'nin ici gündelik düsünüp yasayan siyasetciler ile dolu.Burunlarinin ucunu göremiyorlar.

Simdiye kadar kemiklestirdikleri bürokratlar ile sirtlarini arkaya dayayip yan gelip yatmadilar mi?Ülkede herkes icin sartlarin esit olacagi bir düzen, sistem icin ön ayak oldular mi?

Feodalizmi agizlarina almadilar.Bu nasil sosyal demokratliktir?Demokratik bir ülkede iki türlü feodal(devlet yanlisi ve devlet karsiti) yapi olur mu?

Ateist, dinsiz milletvekili olsun demiyoruz ama cemaat tarikat liderlerini taltifleyen, el üstünde tutan, onlardan medet uman bir partiden bir sey olacagini sanmiyorum.

Bütün bunları yapmıyorlar tabii..

Zaten o yüzden bizler tarafından kınanıyorlar ya..

Tek umudumuz bize ihanet ediyor.

Ama bütün bunları neden yapmıyorlar?

Çünkü davalarına diğerleri kadar inanmıyorlar.

Ben başka neden düşünemiyorum. Çoğu idealsiz.. inançsız..

CHP'nin ilkelerine ve Atatürk devrimlerinen inanmıyorlar.

Sahte Atatürkçüler. Sahte CHP'liler.. Çoğu sahte..

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...