Jump to content

İslam benim anladığım gibidir.

Recommended Posts

Cübbeli, ayetleri tam bilmeden, ilgisiz bir konuyu açıkladığını sanarak asıyor,

Sonra kendine yanlışları en akılsızın bile anlayacağı şekilde gösterilince pısıyor,

Fare bile öleceğini anlayınca kediye saldırır,

Öyle bir cahil inadı varki cübbelide, müslüman insanı çileden çıkarır.

HAC suresi 72- Kendilerine âyetlerimiz açık açık okunduğu zaman, o kâfirlerin yüz ifadelerinden inkârlarını anlarsın. Neredeyse, kendilerine âyetlerimizi okuyanlara hışımla saldıracaklar. De ki: “Şimdi size bu durumdan daha beterini haber vereyim mi: Ateş.. Allah, onu kâfirlere vaad etti. Ne kötü varış yeridir orası!”

Sitelerde Paylaş
  • İleti 378
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Fiziki olarak temizlenmek için alınmaz.

Keza Kuran'daki abdestte önce yüz yıkanıyor.

Siz ise önce eli yıkıyorsunuz.Sizin aldığınız abdest kurandaki gibi de değil ve uyduruk.

Tamam önce yüzünüzü yıkayın deniyor, bunu yanlış yapıyoruz diyelim, peki hala anlamadım, neden abdest alınıyor? Neyin hazırlığını yapıyoruz abdest alırken? Namaz yoksa?

Sitelerde Paylaş

yalnış hatırlamıyoram

namaz kaç vakit?

oruç kaç gün Kuran'da diye sorulmuştu müslümanlara

hepsi bunu görmemezlikten geldi.

Doğrucu, ilgilen lütfen...

Yetiştirmem gereken bir yazı var? Meydan okuduğum için yazmam lazım. Ama senin sözlerine de ayrıca değineceğim bunu da bil...

Sitelerde Paylaş

Tamam önce yüzünüzü yıkayın deniyor, bunu yanlış yapıyoruz diyelim, peki hala anlamadım, neden abdest alınıyor? Neyin hazırlığını yapıyoruz abdest alırken? Namaz yoksa?

O ayet uykudan uyanmış bir bireyin mesaiye başlamadan önce zihinsel açıdan temizlenmesini istiyor.Bu su ise onun için uyku sarhoşluğunu üzerinden atması için.Sarhoş ve işine odaklanamamış bir beyinin salatı işe yaramaz.Salata yaklaşmasın sarhoş beyinler.O yüzden önce yüzü yıka diyor.

Siz abdesti el ayak temizliği sanmışsınız.

Beyni/zihni Arınmayan Kuran'a temas edemez ayeti de buradan anlamlı olmaya başlıyor.

Bu konuda tartışılmış forumlara gidebilirsin.

Ben tepeden inme bir şekilde salat namaz değildir demiyorum.Yıllardır edindiğim araştırma ve kanının sonucu bu.

Kılan kılabilir ama salat ediyorum diye geçinmesin.Hele bilmediği Arapça kelimeleri tekrarlayıp ritüel tekrarı yapılan salatın hiçbir kazanımı yoktur nefsani ego tatmini dışında.Egonuzu tatmin ediyorsunuz.Gelenek dinini takip ederek.

tarihinde herakles79 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ayeti asan sensin, cevaplayamayan sensin.

Şimdi söyleyelim herkes öğrensin.

(aaa, cübbeli sayende şiirsel laflar bile edebildim, şu cümlelerdeki uyağı görüyormusun)

Şiirsel anlatıma devam edelim...

Cübbeli, ayetleri tam bilmeden, ilgisiz bir konuyu açıkladığını sanarak asıyor,

Sonra kendine yanlışları en akılsızın bile anlayacağı şekilde gösterilince pısıyor,

Fare bile öleceğini anlayınca kediye saldırır,

Öyle bir cahil inadı varki cübbelide, müslüman insanı çileden çıkarır.

Cübbeli, tevazu ile yürüyen ateistler, hristiyanlar, yahudiler,

sana göre belki düzgün insanlar, ama düşün neden seni destekler,

Aslı bunların belli, onlar hiç acımadan gerçek müslümanı köstekler,

gör yanlışını artık; tevazu ile yürüyenler haskul olanlar değildir,

Allah'ın doğrusu tekdir, has olan kullar tevazu ile yürürler, bu bir emirdir.

Bunu ayırt edemeyen ya zübbedir, yada aslında cahildir.

Selam...

Senden iyi bir şair olur. Şiir yazmaya devam et. Sakın Kuran'dan hükümler vermeye kalkma

Sitelerde Paylaş

Bu arada şunu burada hemen belirteyim.

İSLAMDA KÜÇÜK KIZLARLA, YANİ SÜBYANLARLA EVLİLİK OLMADIĞINA İLİŞKİN YAZININ BİRİNCİ KISMI ASILDI.

Ateistler, buyrun konuyu öğrenin, kuran gerçeği nasılmış bakın bakalım.

Müslüman olduğunu söyeleyenlerden de başta cübbeli ve merak eden olmak üzere aşağıdaki linke göz atsınlar.

http://www.ateistforum.org/index.php?showtopic=49976&st=100&gopid=840629entry840629

Sitelerde Paylaş

HAC suresi 72- Kendilerine âyetlerimiz açık açık okunduğu zaman, o kâfirlerin yüz ifadelerinden inkârlarını anlarsın. Neredeyse, kendilerine âyetlerimizi okuyanlara hışımla saldıracaklar. De ki: “Şimdi size bu durumdan daha beterini haber vereyim mi: Ateş.. Allah, onu kâfirlere vaad etti. Ne kötü varış yeridir orası!”

Beni kafir sanan zavallı,

Sana bırak hadis iddilarını, kanma münafık yalanlarına, kurana gel, Allah'ın ipine sarıl diyen birine bu ayetimi yazıyorsun?

Bu ayet, müslümanım diyorsan kısmen seni anlatıyor bunu bil. Aynı şekilde ısrar edersen, kafir olacağını gör.

İslam = kuran

bunu anla, kabul et...

Sitelerde Paylaş

Kuran'da namaz var deyince Nisa 102'yi öne sürenler o ayetten en azından 2 rekat namaz kılınış çıkarıyorsa aorskaya da çıkarabilir.

Namazla ilgili anlatımlarımı yaptığım başlık konularında bunu anlattım zaten. Kuranda namazın rekatlarını ve vakitli farz olduğu için kazasının olmadığını anlattım.

İçeriğini ise biraz daha sonra yazacağım.

Sitelerde Paylaş

İslami yönetim dışında, kurandan hükümler verilmez, anlatılır. Sözünü bilde konuş...

Sen hala namazını yazamadınmı?

Asıl sen sözünü bil de konuş. Daha ne yaptığını bile bilmiyorsun. Sen Kurandan itikad ile ilgili hükümler çıkarıyor ve kendince çıkardığın hükümlere göre bizleri tevbe etmeye çağırıyorsun. Senin anlattığın şekilde inanmamızı istiyorsun.

Doğrucuyu da kendine yardımcı fetvacı seçmişsin. Namaz gibi konularda bari fetvayı direk kendin ver. Sakın haa kovulduğun İslami forumda yaptığın gibi bizlere namaz edebiyatı yapmaya kalkma. 3 satırla nasıl kılınacağını yaz da namaz nasıl kılınırmış senden öğrenelim.

Sitelerde Paylaş

Bu arada şunu burada hemen belirteyim.

İSLAMDA KÜÇÜK KIZLARLA, YANİ SÜBYANLARLA EVLİLİK OLMADIĞINA İLİŞKİN YAZININ BİRİNCİ KISMI ASILDI.

Ateistler, buyrun konuyu öğrenin, kuran gerçeği nasılmış bakın bakalım.

Müslüman olduğunu söyeleyenlerden de başta cübbeli ve merak eden olmak üzere aşağıdaki linke göz atsınlar.

http://www.ateistforum.org/index.php?showtopic=49976&st=100&gopid=840629entry840629

Yazını sübyanla evliler ve bu konuyla ilgili fantezi kuranlar okuyabilir. Bu konu beni zerre kadar ilgilendirmiyor. Hadi öğlen namazımı kılacağım. Bana nasıl kılacağımı anlatmanı bekliyorum.

Sitelerde Paylaş

Namazla ilgili anlatımlarımı yaptığım başlık konularında bunu anlattım zaten. Kuranda namazın rekatlarını ve vakitli farz olduğu için kazasının olmadığını anlattım.

İçeriğini ise biraz daha sonra yazacağım.

İyi yapmışsın hadissiz din olmaz deyip namaz vakti rekatına üşüşenlere sen gibisi de lazım.

Tornadan çıkmış kopy paste bireyler ve sürüler yetiştirmek isteyenlerin din tüccarlığına izin vermemek en güzeli.

Sitelerde Paylaş

Asıl sen sözünü bil de konuş. Daha ne yaptığını bile bilmiyorsun. Sen Kuran�an itikad ile ilgili hükümler çıkarıyor ve kendince çıkardığın hükümlere göre bizleri tevbe etmeye çağırıyorsun. Senin anlattığın şekilde inanmamızı istiyorsun.

Doğrucuyu da kendine yardımcı fetvacı seçmişsin. Namaz gibi konularda bari fetvayı direk kendin ver. Sakın haa kovulduğun İslami forumda yaptığın gibi bizlere namaz edebiyatı yapmaya kalkma. 3 satırla nasıl kılınacağını yaz da namaz nasıl kılınırmış senden öğrenelim.

Sorularla islamiyet gibi saçma kabullerin tavan yaptığı site ile, kendini müslüman sanan ve bir mezhebe ait olmaktan kurtaramayan zavallıların sitelerinden kovulsan ne olur, kovulmasan neolur?

Sen de bunları söylediğine göre tam olarak onlardan farkın kalmıyor. Sen delikanlı gibi namazını bile ortaya koyacak müslüman cesaretine bile sahip değilsin. Ama biraz daha bekle, sana anlatayım. Sana anlattığım yerden de herkes görsün islamda namazın ne olduğunu?

1- Sen neden sorulara cevap veremiyorsun, neden namazını yazamıyorsun? Aklınamı, akıl hocalarınamı güvenemiyorsun?

2- Sen hangi mezheptensin ve niçin yazabilirmisin?

3- Mezhebinin kabul ettiği kuralları, kaideleri sen tam olarak biliyormusun?

4- Senin mezhebinle çelişen diğer mezheplerin nasıl oluyorda ehli sünnet olarak aynı grupta yer alabildiğinin mantığını bize anlatabilirmisin?

5- namazlarını kazaya bırakabiliyormusun, niçin?

6- % 100 kesinlikte bir hadis bize gösterebilirmisin? (şu senet, ravinin güvenilirliği saçmalaığına dalma, daha o konuda yazdıklarının nasıl bir çelişki olduğunu sana göstereceğim.)

7- Sadece kuran sana yetmiyormu? Niçin?

8- Kuran Allah'ın sözümüdür? kuran eksik yada yanlış olabilirmi?

9- Allahın sözü varken başka söze gerek olurmu, niçin?

Hadi delikanlı isen, yürekli müslümansan bunları cevapla lütfen...

Problemin benimle ise benimle çöz... Doğrucuya da iftira etmeye kalkma, haddini bil, müslümansan akıllı ol... Değilsen zaten başka lafa gerek yok...

Sitelerde Paylaş

Yazını sübyanla evliler ve bu konuyla ilgili fantezi kuranlar okuyabilir. Bu konu beni zerre kadar ilgilendirmiyor. Hadi öğlen namazımı kılacağım. Bana nasıl kılacağımı anlatmanı bekliyorum.

Seni nasıl ilgilendirmediğini söyleyebilirsin?

Müslüman biri olarak sana aksi iddia edildiğinde bunları söyleyebilmen gerekmezmi? Yoksa, sen sorularla islamiyetteki hocalarınının sözünden çıkamazmısın? O sapıklıkları kabul eden, adetli kadınla sapıkça yatmayı kabul edebilen ve bunu savunanlara fazla güvenme. Adetli kadınlarla başka sapık ilişkilerin normal olduğunu da bana oradaki yazıyla göstermiştin hatırladınmı?

Hala, adetli kadınla, cinsel birliktelik olabileceğini düşünüyormusun, yoksa görüşün değiştimi?

Sitelerde Paylaş

İyi yapmışsın hadissiz din olmaz deyip namaz vakti rekatına üşüşenlere sen gibisi de lazım.

Tornadan çıkmış kopy paste bireyler ve sürüler yetiştirmek isteyenlerin din tüccarlığına izin vermemek en güzeli.

Bazıları akıllarını bir kenara bırakıp, falan filan efendi ne derse onu islam ve buna uymayıda müslümanlık sanıyorlar. Ama, hesap gününde gerçeği görecekler. Cennet beklerken, cehennemin ihtişamını görünce falan efendilerin de kendilerinden önde gittiklerini gördüklerinde her şey için çok geç olacak...

Ama, bir de bunların salak kabulleri var, Zerre inanan biri, cehennemde yandıktan sonra cennete gidecek diye... İşte bu cahiller bundan dolayıda rahatlar. Ama, ateş danslarını hiç bitmediğini, ebediyyen oraya mahkum olduklarını görecekler...

teşekkürler...

Sitelerde Paylaş

Sorularla islamiyet gibi saçma kabullerin tavan yaptığı site ile, kendini müslüman sanan ve bir mezhebe ait olmaktan kurtaramayan zavallıların sitelerinden kovulsan ne olur, kovulmasan neolur?

Sen de bunları söylediğine göre tam olarak onlardan farkın kalmıyor. Sen delikanlı gibi namazını bile ortaya koyacak müslüman cesaretine bile sahip değilsin. Ama biraz daha bekle, sana anlatayım. Sana anlattığım yerden de herkes görsün islamda namazın ne olduğunu?

1- Sen neden sorulara cevap veremiyorsun, neden namazını yazamıyorsun? Aklınamı, akıl hocalarınamı güvenemiyorsun?

2- Sen hangi mezheptensin ve niçin yazabilirmisin?

3- Mezhebinin kabul ettiği kuralları, kaideleri sen tam olarak biliyormusun?

4- Senin mezhebinle çelişen diğer mezheplerin nasıl oluyorda ehli sünnet olarak aynı grupta yer alabildiğinin mantığını bize anlatabilirmisin?

5- namazlarını kazaya bırakabiliyormusun, niçin?

6- % 100 kesinlikte bir hadis bize gösterebilirmisin? (şu senet, ravinin güvenilirliği saçmalaığına dalma, daha o konuda yazdıklarının nasıl bir çelişki olduğunu sana göstereceğim.)

7- Sadece kuran sana yetmiyormu? Niçin?

8- Kuran Allah'ın sözümüdür? kuran eksik yada yanlış olabilirmi?

9- Allahın sözü varken başka söze gerek olurmu, niçin?

Hadi delikanlı isen, yürekli müslümansan bunları cevapla lütfen...

Problemin benimle ise benimle çöz... Doğrucuya da iftira etmeye kalkma, haddini bil, müslümansan akıllı ol... Değilsen zaten başka lafa gerek yok...

Evet cümle alem görsün işte aorskaya'yı. Soruma 3 satırlık cevap yazacak yerde 20 satır yazıp bir sürü soru soruyor. Senden fetva bekleyenlere bu şekilde yaklaşırsan hiç müridin kalmaz. İnsanların sorusuna cevap vermeden soru sormaya kalkma. Üstelik bunların cevapları da sana çokça verilmişken. Eğer namazın nasıl kılındığını daha önce başka bir yerde yazmışsan, yeniden yazmaya üşeniyorsan linkini ver de oradan okuyalım.

Senin müridlerinin öğle namazları zayi olmak üzere. Bari cevabını ikindiye kadar yetiştir. Ben seni tabi ki beklemeyip namazımı kıldım. Çünkü cevap veremeyeceğini zaten biliyordum.

Sitelerde Paylaş

Sana çok zulmediyorlar Cübbeli kardeşim. Bu reformistler size bizden daha çok zarar veriyor, önce reformistleri temizleyin, tam destek. :D

İslamın reforma yada modernleştirilmeye ihtiyacı yoktur. Bu nedenle reformist ve modernist müslümanda olamaz. Böyle iddia eden varsa ya salaktır, yada şarlatandır. Müslüman sanıp dikkate almayın, benden uyarması...

Sitelerde Paylaş

Bazıları akıllarını bir kenara bırakıp, falan filan efendi ne derse onu islam ve buna uymayıda müslümanlık sanıyorlar. Ama, hesap gününde gerçeği görecekler. Cennet beklerken, cehennemin ihtişamını görünce falan efendilerin de kendilerinden önde gittiklerini gördüklerinde her şey için çok geç olacak...

Ama, bir de bunların salak kabulleri var, Zerre inanan biri, cehennemde yandıktan sonra cennete gidecek diye... İşte bu cahiller bundan dolayıda rahatlar. Ama, ateş danslarını hiç bitmediğini, ebediyyen oraya mahkum olduklarını görecekler...

teşekkürler...

Yani milyarlarca insanın tek suçu durumu sizin gördüğünüz gibi görmemesi. Öyleyse yansınlar cehennemde sonsuza kadar. Şefkat ve merhamet de bir yere kadar demek ki.

Sitelerde Paylaş

Yani milyarlarca insanın tek suçu durumu sizin gördüğünüz gibi görmemesi. Öyleyse yansınlar cehennemde sonsuza kadar. Şefkat ve merhamet de bir yere kadar demek ki.

6 yaşındaki kızların vebaline girip koynuna alan yavşaklar, cehennemin dibini sonsuza kadar boylasınlar. Zerre üzülürsem namerdim...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...