Jump to content

Köle tüccarı allah

Recommended Posts

Çin'de işçi haklarının ayaklar altına alınması, İslam'daki köleliği daha mı şirin gösteriyor yani? Diyorsun ki İslamiyet'ten daha zalim öğretilerde var. Ölümü gösterip sıtmaya razı etmek gibi..

Kölelik sadece İslamda değil her yerde var. Adı farklı o ayrı.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 189
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Kölelik sadece İslamda değil her yerde var. Adı farklı o ayrı.

Demek İslam'daki köleliği böyle savunuyorsun. Heryerde var, o yüzden İslam'da da var. Oku bakalım İnsan hakları beyannamesini, köleliği yasaklamış mı, yasaklamamış mı? Mesele orada burada var, yok meselesi değil. Bir yaratıcı tarafından gönderildiği iddia edilen dinde olması. İnsanoğlu var oldukça kölelik herzaman olacaktır, önemli olan prensipte yasaklanmasıdır.Cinayette heryerde var, hırsızlıkta. Var diye normal mi karşılamayız, yoksa buna karşı önlemler mi almalıyız? Kuran içki gibi ıvır zıvır şeylere yasak getirirken, köleliğe niye yasak getirmemiş? Gerçi neden getirmediği gün gibi ortada. İslam'ın en önemli gelir kaynaklarından birisidir kölelik. Kurucusunun bile köle alıp sattığı bir dinden köleliği yasaklamasını beklemek saflık olur zaten. Giderayak köleliği resmilestirmiş bir de veda hutbesinde.

Babasindan baskasina ait soy iddia eden soysuz yahut efendisinden baskasina intisaba kalkan köle, Allah'in, meleklerinin ve bütün insanlarin lanetine ugrasin. Cenab-i Hakk, bu gibi insanlarin ne tevbelerini, ne de adalet ve sehadetlerini kabul eder.

Ayrıca ikiyüzlülüğe gerek yok. Ya köleliğe karşısınızdır, ya da yanındasınızdır. Bunun ortası yok.

tarihinde searcher1 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Demek İslam'daki köleliği böyle savunuyorsun. Heryerde var, o yüzden İslam'da da var. Oku bakalım İnsan hakları beyannamesini, köleliği yasaklamış mı, yasaklamamış mı? Mesele orada burada var, yok meselesi değil. Bir yaratıcı tarafından gönderildiği iddia edilen dinde olması. İnsanoğlu var oldukça kölelik herzaman olacaktır, önemli olan prensipte yasaklanmasıdır.Cinayette heryerde var, hırsızlıkta. Var diye normal mi karşılamayız, yoksa buna karşı önlemler mi almalıyız? Kuran içki gibi ıvır zıvır şeylere yasak getirirken, köleliğe niye yasak getirmemiş? Gerçi neden getirmediği gün gibi ortada. İslam'ın en önemli gelir kaynaklarından birisidir kölelik. Kurucusunun bile köle alıp sattığı bir dinden köleliği yasaklamasını beklemek saflık olur zaten. Giderayak köleliği resmilestirmiş bir de veda hutbesinde.

Babasindan baskasina ait soy iddia eden soysuz yahut efendisinden baskasina intisaba kalkan köle, Allah'in, meleklerinin ve bütün insanlarin lanetine ugrasin. Cenab-i Hakk, bu gibi insanlarin ne tevbelerini, ne de adalet ve sehadetlerini kabul eder.

Ayrıca ikiyüzlülüğe gerek yok. Ya köleliğe karşısınızdır, ya da yanındasınızdır. Bunun ortası yok.

var ortası kardeşim ya da önlenemeyeceğini anlamış hakkında hüküm vermişsindir.

Sitelerde Paylaş

Çin'de işçi haklarının ayaklar altına alınması, İslam'daki köleliği daha mı şirin gösteriyor yani? Diyorsun ki İslamiyet'ten daha zalim öğretilerde var. Ölümü gösterip sıtmaya razı etmek gibi..

islamda kölelik yoktur . bunu size daha nasıl anlatalım defalarca anlatıldı butun zırhlarınız delindi kölelik zırhı arkasında gizleniyorsunuz iyide böyle bir zırh zaten kalmadıki yok oldu gitti eğerki kölelik direk rededilseydi o zaman islama inanacakmıydınız hayır kesinlikle inanmayacaktınız sizler istiyorsunuzki sizede gökten kitap insin elinizle dokunmak istersiniz ama siz onada kılıf uydururdunuz size ateist düşüncenin meydana getirdiği zülüm altında inleyen insanları köleleri örnek gösteriyoruz gıkınız çıkmıyor daha size ne yapalım

Sitelerde Paylaş

Ellerine sağlık searcher.

Yorumunu arkadaşlara belki de büyülterek okutturursak bir şeyler olabilir. :)

Umudum yok ama, yine de bir deneyeyim dedim.

Sitelerde Paylaş
var ortası kardeşim ya da önlenemeyeceğini anlamış hakkında hüküm vermişsindir.

Ortası nasıl oluyor ki? Duruma göre karşı, duruma göre yanında mı olursun yani?

Yeryüzünde cinayetlerde tamamen önlenemez, o zaman cinayetlere de ses çıkarmayalım. Nasıl olsa önlenemiyor.

ABD'de de bir zamanlar kölelik vardı ama daha sonra kanunlarla yasakladılar. İyi ki onlarda senin gibi düşünmemişler, yoksa ABD'de kölelik hala yasal bir kurum olurdu.

Ne biçim bir mantık bu?

Sitelerde Paylaş

Ellerine sağlık searcher.

Yorumunu arkadaşlara belki de büyülterek okutturursak bir şeyler olabilir. :)

Umudum yok ama, yine de bir deneyeyim dedim.

bu insan hakları beyannamesinın iyimser olduğundan başka birşeyi göstermez kuran gerçekçidir. iyimser değil

Sitelerde Paylaş

Ortası nasıl oluyor ki? Duruma göre karşı, duruma göre yanında mı olursun yani?

Yeryüzünde cinayetlerde tamamen önlenemez, o zaman cinayetlere de ses çıkarmayalım. Nasıl olsa önlenemiyor.

ABD'de de bir zamanlar kölelik vardı ama daha sonra kanunlarla yasakladılar. İyi ki onlarda senin gibi düşünmemişler, yoksa ABD'de kölelik hala yasal bir kurum olurdu.

Ne biçim bir mantık bu?

fabrikada çalışan insanlarda belli para karşılığı kölelik yaparlar.

Sitelerde Paylaş

gözlüklü yakup senin okuyayaman normal gözlğkler kaç numara

:D:D

Oradaki ben değilim.

Bkz.: http://www.google.com.tr/images?hl=de&q=Dr%20Necip%20Hablemito%C4%9Flu&um=1&ie=UTF-8&source=og&sa=N&tab=wi&biw=899&bih=572

Durun sizlere bir tane oynak parça göndereyim de müzik eşliğinde dans etmeniz daha anlamlı olur. :)

Sitelerde Paylaş

:D:D

Oradaki ben değilim.

Bkz.: http://www.google.com.tr/images?hl=de&q=Dr%20Necip%20Hablemito%C4%9Flu&um=1&ie=UTF-8&source=og&sa=N&tab=wi&biw=899&bih=572

Durun sizlere bir tane oynak parça göndereyim de müzik eşliğinde dans etmeniz daha anlamlı olur. :)

yani kılık değiştirmişsin ne fark ederki hepiniz olaylara daha büyük numara gözlükle baktığınız için durumu değiştirmiyor

Sitelerde Paylaş

Zariyat 56- Cinleri ve insanları yalnız bana kulluk etmeleri için yarattım. Yani insanın yaratılış amacı sadece Allaha ibadet etmesi içindir. Belki bilenler vardır ama ben yine de detaylı olarak açıklamak istiyorum. İbadet ; kulluk , kölelik yapmak anlamını taşır. Yani kur’ana göre her insan Allahın kölesidir.

Allahtan başkasına kulluk (kölelik) edilmez. Allahtan başkasına secde edilmez.

Peki niçin melekler Ademe secde ediyor? Niçin ana ve babası yusufa secde ediyor? (yusuf 100)

İnsana secde (Kulluk) edilir mi?

Sad 71-72-Rabbin meleklere şöyle demişti : Ben çamurdan bir insan yaratacağım onu tesviye ederek şekil verip de ruhumdan onun içine üflediğim zaman ona secdeye kapanın.

Bu ruh nedir veya nasıl bir şeydir ki Ademe secde edilmesini gerektiriyor?

İsra..85! Sana ruhtan soruyorlar. De ki: "Ruh Rabbimin emrindendir ve size ilimden ancak az bir şey verilmiştir."

Yani ruh Allahın emrinin bir parçasıdır . Ve Allah yarattıklarına yalnızca ona ibadet (kölelik) etmelerini emretmektedir.

Bakara 30-Rabbin meleklere ben yeryüzünde bir halife var edeceğim demişti.

Halife; birisi bulunamadığı zaman o bulunamayan kişinin yerine geçen vekildir. Evet biz Allahı göremiyoruz . Göremediğimiz bir şeyi de bulmamız sözkonusu olamaz. Yani varlığına inanabiliriz ama elle tutulur gözle görülür bir şekilde bu dünyada yaşarken göremeyiz. Kur’ana göre kıyamet günü insanlar Allahı görecektir. (Kamer 6- Kalem 42)

Ya-sin 11-......görmediği halde rahmandan korkan kimseyi uyarabilirsin.( Bu Ayette bilgaybı yalnız kaldığında olarak anlamak bana Yusuf suresi 52. Ayetteki bilgayb yüzünden mantıksız geliyor.)

Öyleyse bulamadığımız bir şeye nasıl ibadet (kölelik) edebiliriz? Onu bulamıyoruz ama onun vekilleri var (En’am 165). Kimseye emir veremez bir duruma düşmüş olan insanı ruh terk etmiştir. (mesela savaş esirleri) Dolayısı ile O kimseler artık saygın varlıklar olmadıkları için emir verebilecek durumda olan kişilere kul köle olmaları gerekmektedir. Parayla alınıp satılmalarında da bir sakınca yoktur. (mu acaba?)

Aslında zina konusunda yazacaktım ama kimsenin gerilmesini istemiyorum. Evet kur’ana göre zina haramdır. Yani yasaktır. Fakat Kur’an bas bas bağırmaz. (lokman 19).

Sitelerde Paylaş

Yoda bu durumda fabrikanın patronu işlediği günahları affettirmek için işçileri kovsa bu işçi açısından iyi mi olur kötü mü olur?

demin kölelik var diyen siz şimdi günah olduğundan mı tarafsınız?? çelişkinin içinde gezerken çelişki mi arıyorsunuz kuranda ??

Sitelerde Paylaş
fabrikada çalışan insanlarda belli para karşılığı kölelik yaparlar.

Senin mantığına göre, çalışmakla kölelik aynı şey. Aradaki farkı ya anlayacak zekaya sahip değilsin, yada cehennemde yanarım korkusuyla düşünmeye bile cesaret edemiyorsun.

bu insan hakları beyannamesinın iyimser olduğundan başka birşeyi göstermez kuran gerçekçidir. iyimser değil

Bunun iyimserlikle falan alakası yok. İnsan hakları beyannamesi bir kurallar topluluğudur, beyannameyi kabul eden ülkeler bu kurallara uymakla yükümlüdür. Aynı Kuran'ın da bir kurallar kitabı olduğu gibi. Aradaki fark insan hakları beyannamesinin tüm insanlığın çıkarına olması, Kuran'ın ise sadece Muhammed'in çıkarlarına uygun olması. Kuran'da Muhammed evlatlığının boşadığı karıyla mı evlenmek istiyor, hemen uygun bir ayet bulursun, insanlar evinde fazla mı kalıyor, raina diyerek dalga mı geçiyorlar, seslerini fazla mı yükseltiyorlar, karıları arıza mı çıkarıyor, ganimetlerin bölüşülmesinde sorun mu oluyor, ayetler hemen imdadına yetişir.

islamda kölelik yoktur . bunu size daha nasıl anlatalım defalarca anlatıldı butun zırhlarınız delindi kölelik zırhı arkasında gizleniyorsunuz iyide böyle bir zırh zaten kalmadıki yok oldu gitti eğerki kölelik direk rededilseydi o zaman islama inanacakmıydınız hayır kesinlikle inanmayacaktınız sizler istiyorsunuzki sizede gökten kitap insin elinizle dokunmak istersiniz ama siz onada kılıf uydururdunuz size ateist düşüncenin meydana getirdiği zülüm altında inleyen insanları köleleri örnek gösteriyoruz gıkınız çıkmıyor daha size ne yapalım

Boş lafa karnım tok. İslam'da kölelik yok derken, ortaya delil koyman lazım. Karşında Muhammed'in her dediğine kafa sallayan takipçileri yok. Ayet, hadis ne varsa elinde.

Sitelerde Paylaş

nurcu forumlarda en çok atılan benim herhalde onları takan kim özgürlüğü biz sadece Allaha borçluyuz ayrıca ata dediğiniz zatın önünde eğilende bizden beridir .sizleri sadece bu yonunuzle taktid ediyorum direk biz kafiriz diyebiliyorsunuz nurcu ve mutasavvıf kisvesi altında gizlenen binlerce muşrik gibi değilsiniz islamı sadece islamdan öğrenin islam kisvesi altında yapılan yanlışlıkları da islam zannetmeyin

ben kafir değilim seni hayal kırıklığına uğrattığım için üzgünüm :D ama ben de seni takdir ettim nurcu değilmişsin..

Sitelerde Paylaş

Senin mantığına göre, çalışmakla kölelik aynı şey. Aradaki farkı ya anlayacak zekaya sahip değilsin, yada cehennemde yanarım korkusuyla düşünmeye bile cesaret edemiyorsun.

biz burada köleliğin iki şekli olduğunu birinin sözleşmeli parayı kölenin aldığı diğerininse senin bildiğin düşündüğün hakkında çok bilmişlik yaptığın bas bas bağırdığın kölelik olduğunu anlattık. dinlemeliydin.

Bunun iyimserlikle falan alakası yok. İnsan hakları beyannamesi bir kurallar topluluğudur, beyannameyi kabul eden ülkeler bu kurallara uymakla yükümlüdür. Aynı Kuran'ın da bir kurallar kitabı olduğu gibi. Aradaki fark insan hakları beyannamesinin tüm insanlığın çıkarına olması, Kuran'ın ise sadece Muhammed'in çıkarlarına uygun olması. Kuran'da Muhammed evlatlığının boşadığı karıyla mı evlenmek istiyor, hemen uygun bir ayet bulursun, insanlar evinde fazla mı kalıyor, raina diyerek dalga mı geçiyorlar, seslerini fazla mı yükseltiyorlar, karıları arıza mı çıkarıyor, ganimetlerin bölüşülmesinde sorun mu oluyor, ayetler hemen imdadına yetişir.

bunların hakkında da; sizin dogmatik yapınızdan olduğunu, sunni ateist olduğunuzu, bu yüzden böyle düşündüğünüzü, her ayete kulp takmanın faydalı olduğunu sandığınızı söylemiştik. ama dinletemiyoruz..

Sitelerde Paylaş

kitap gökten inmemiştir.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...