Jump to content

Köle tüccarı allah

Recommended Posts

Berguzar:

Biraz daha destekli atsaydınız keşke. En azından dişi ve erkek köleye ne isim verildiğini öğrenebildiğinize göre mükatebe kavramını ve ne için yapıldığınıda öğrenebilir ve buralarda böyle komik duruma düşmemiş olurdunuz.

Ve zina her şartta ve koşulda yasak olduğuna ve bu kuranla sabit olduğuna göre siz neye dayanarak seks işçiliği vs diyorsunuz.

Zaten size göre fahişelik hak değil mi? O zaman bu durumu onaylamanız gerekmiyor mu? Yani isteyen fahişelik yapabilmiştir ve islam bunu izin vermiştir demeniz gerekmiyor muydu?

Çelişkileriniz ve yazdıklarınız sadece kusmuk hanımefendi!

Bergüzar.

Bir forumdaşınıza bu tür inflamatuar, tahrik edici, aşağılayıcı cümlelerle hitabetmeniz onların değil, sizin gerçek yüzünüzü ortaya koyduğunu hiç düşündünüz mü?

Suçladığınız cümleler sonunda sizi suçluyor. Size dönüyor.

Kendinizi bu şekilde savunmanız, aynı üsluba maruz kalmanıza neden olacak ve forum kirlenecektir.

Zaten yeterince kirli bir forumda yazıyoruz.

Başkalarını kusmuk saçmakla suçlarken ortalığı pislik içinde bıraktığınızın farkında bile değilsiniz.

Bu şekilde forumda tartışma ve sorun oluşturacak iletilerinizi gördüğüm anda sileceğim.

Sakin olmasını öğreneceğini sanmıyorum.

Ama sizi sakinleştirecek yöntemleri çok iyi biliyorum.

Onlara baş vuracağım.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 189
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Şu yukarda ki cümleyi yıllardır müslümanlara sorarım bi türlü cevap vermezler. 4 kadına adaletli davranmak ne demektir ? Ne yaparsam adil olurum ne yaparsam adaletsiz.

Mesela hepsine aynı fizik şartları sağlasam, aynı yemeği yedirsem aynı elbiseyi alsam adaleti sağlamış olurmuyum ? Peki duygular ne olacak ? Biri 20 biri 30 biri 40 biri 50 yaşında 4 karım olsa ne yapacağım. 20 yaşındaki kadına duyacağım arzu ile 50 yaşındakine duyacağım aynı olabilrmi ? Hangi erkek böyle bir adalet sağlayabilir ki ?

sende yaşından büyük kadın alma elinde değilmi arkadaşım zorlamı nikahlıyorlar sana 4 nüde yaşıan uygun al o zaman adil davranırsın sizin amacınız üzümyemek değilki illaki bağcıyı döveceksiniz

Sitelerde Paylaş

Berguzar:

Bergüzar.

Bir forumdaşınıza bu tür inflamatuar, tahrik edici, aşağılayıcı cümlelerle hitabetmeniz onların değil, sizin gerçek yüzünüzü ortaya koyduğunu hiç düşündünüz mü?

Kendinizi bu şekilde savunmanız, aynı üsluba maruz kalmanıza neden olacak ve forum kirlenecektir.

Başkalarını kusmuk saçmakla suçlarken ortalığı pislik içinde bıraktığınızın farkında bile değilsiniz.

Bu şekilde forumda tartışma ve sorun oluşturacak iletilerinizi gördüğüm anda sileceğim.

Onlara baş vuracağım.

Seni seviyorum hacı.

Lakin bir iki laf etmeden geçemeyeceğim.

1. Bunları yazarak forumdaşınızı pasifize ettiğinizin farkında mısın bilmem?

2. Yine aynı forumdaşınız özel hayatımın bir kısmını bildiğinde çok daha ağır hakaretleri kendisi ve saz ekibi ile ederken sen nerdeydin?

3. Ben o kişiye hakaret etmiyorum, fikirlerine istinaden yazıyorum. Üslubum sert olabilir ama hakaret vs barındırmıyor, dikkatini çekerim.

tarihinde BERGÜZAR06 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Berguzar:

Bergüzar.

Onlara baş vuracağım.

Haci forumda başta hayranlık duyduğum sonradan bu hayranlığımı ters çeviren, nefrete döndüren bir üyesin. Şuan burada bunları söyleyen sen zamanında bizi kışkırtan arkadaşların söylediği şeyleri, kuranı anlar gibi anlamıştın. Evire çevire, aslında öyle demiyor böyle diyor diye diye. Hatırladın mı?

Sitelerde Paylaş

Seni seviyorum hacı.

Lakin bir iki laf etmeden geçemeyeceğim.

1. Bunları yazarak forumdaşınızı pasifize ettiğinizin farkında mısın bilmem?

2. Yine aynı forumdaşınız özel hayatımın bir kısmını bildiğinde çok daha ağır hakaretleri kendisi ve saz ekibi ile ederken sen nerdeydin?

3. Ben o kişiye hakaret etmiyorum, fikirlerine istinaden yazıyorum. Üslubum sert olabilir ama hakaret vs barındırmıyor, dikkatini çekerim.

Bu ileti ile neyin açıklamasını yapıyorsun Bergüzar...

Yaptığın saçmalığın, terbiyesizliğin açıklamaları mı bunlar..

Beğenmediklerine eski çingene kadınların üslubu ile saldırıyorsun.

Ve onun adı sert üslup oluyor.

Pespayelik ne zamandan beri sert üslup..

Düşüncelerini ve inançlarını beğenmediklerinle bu şekilde dalaşmaya devam ederek forumda yazamazsın.

Onların her iletisine burnunu sokman mı gerekiyor?

Onları her zaman tahrik etmen mi gerekiyor?

Onların da sana aynı üslubu kullanarak cevap verdiklerini düşün...

Gerçi onların senin seviyene ineceklerini sanmıyorum.

Bundan sonra bu şekilde bir üslupla birilerine hitabedersen, her ileti için seni bir gün forumdan uzaklaştıracağım.

Bu forumda yazmak hak değil Bergüzar..

Ayrıcalık...

Bu ayrıcalığını kötüye kullanmamanı tavsiye ediyorum.

Sitelerde Paylaş

Bu ileti ile neyin açıklamasını yapıyorsun Bergüzar...

Yaptığın saçmalığın, terbiyesizliğin açıklamaları mı bunlar..

Beğenmediklerine eski çingene kadınların üslubu ile saldırıyorsun.

Ve onun adı sert üslup oluyor.

Pespayelik ne zamandan beri sert üslup..

Düşüncelerini ve inançlarını beğenmediklerinle bu şekilde dalaşmaya devam ederek forumda yazamazsın.

Onların her iletisine burnunu sokman mı gerekiyor?

Onları her zaman tahrik etmen mi gerekiyor?

Onların da sana aynı üslubu kullanarak cevap verdiklerini düşün...

Gerçi onların senin seviyene ineceklerini sanmıyorum.

Bundan sonra bu şekilde bir üslupla birilerine hitabedersen, her ileti için seni bir gün forumdan uzaklaştıracağım.

Bu forumda yazmak hak değil Bergüzar..

Ayrıcalık...

Bu ayrıcalığını kötüye kullanmamanı tavsiye ediyorum.

Seni seviyorum hacı.

Sitelerde Paylaş

Bir insanın para sayıp satın aldığı kölesiyle birlikte olmak için birde nikah kıymak zorunda olması saçma.

Nikah tarafların iradesiyle kıyılır.

Kölenin iradesi yok ki nikaha hayır diyebilsin.

Dolayısıyla köleyle birlikte olmak için nikah lazım diyen kendince içtihat oluşturuyor(yani sallıyor) demektir.

Sitelerde Paylaş

Bir insanın para sayıp satın aldığı kölesiyle birlikte olmak için birde nikah kıymak zorunda olması saçma.

Nikah tarafların iradesiyle kıyılır.

Kölenin iradesi yok ki nikaha hayır diyebilsin.

Dolayısıyla köleyle birlikte olmak için nikah lazım diyen kendince içtihat oluşturuyor(yani sallıyor) demektir.

o zaman para karşılığı birlikte olanlar kendi iradeleriyle birlikte oluyor bu nikah sayılıyormu

Sitelerde Paylaş

o zaman para karşılığı birlikte olanlar kendi iradeleriyle birlikte oluyor bu nikah sayılıyormu

sayılıyor muta nikahı diye bir kavram var sünni ülkelerde uygulanmıyor ama sanırım iranda uygulanıyor

Sitelerde Paylaş

sayılıyor muta nikahı diye bir kavram var sünni ülkelerde uygulanmıyor ama sanırım iranda uygulanıyor

Doğru, bu nikah Sünnilerde yasak. Onlar peygamberin döneminde de uygulanmakla beraber Muhammed'in bunu son demlerinde kesinlikle yasaklandığına inanıyorlar. Şiilerse Sünnilerin yasağa kaynak saydıkları bu hadislere itibar etmedikleri için bugün bile bu rezilliğe devam ediyorlar. Bu tarz zina sayılmasın diye dini bir kılıfa sokulan şey sahiden rezillik, çünkü bunun bildiğin fahişelikten farkı yok. Klasik fahişelik hiç olmazsa olayı dini bir kılıfa sokmuyor.

tarihinde karakapak tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Kölelere cinsel istismar yapanlara karşıda verilen cezayı görmezden gelemeyiz . Kölelik her türlü hizmeti veren, kaba davranışlar gören bir kimseyi değil ; fuhuşa zorlanmaması gereken , rıza dışı ilişkiye girilmemesi gerektiği vurgulanan , iyi davranılması öğretlenilen bir kimseyi gösteriyor.Ayetlerden de anlaşılması gereken şey budur.

İki tarafta biraz üslubunu bozsa da burada kimse kimsenin iletisini silme hakkına da sahip değildir . Her kim yapmışsa gereği de yapılıp uyarı verilmelidir . Moderatör olmak ve bu görevi asli görev dışı kullanmak da forum kurallarına terstir . Moderatörler de kendi sınırları dışına çıkmamalıdır . Her kimse sebebini belirterek sildiği iletinin açıklamasını da yapmalıdır. Sebebi belirtilmeden silinen iletiler de forum ahlakına uygun davranışlar değildir . Her kim yapmışsa forumu kullanan bir kullanıcı olarak görevini kötüye kullanan moderatörü kınıyor , adminleri de daha sağlıklı bir yönetişe davet ediyorum. Umarım tekrarı olmaz. Forum kimsenin babasının çiftliği değil...:angry:

SAYGILAR

tarihinde Crafterman tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Tedavülden kalktı bildiğim kadarıyla. Kalkalıda çok uzun bir süre oldu , yeni değil . Zinayı yasallaştırmaktan öteye gitmeyen uydurmasyon bir nikahtan ibarettir muta nikahı...

SAYGILAR

Sitelerde Paylaş

Sünniler istedikleri an nikahi yapip bir saat sonra bosanabilirler.

Nikahi yapabilmek icin ikinci kisiye gerek yoktur.

Beğenmediğiniz diyanet!!! bunun hiçbir geçerliliği olmadığı yönünde sürekli açıklamalar yapıyor?

Daha geçen bir başlıkta cafede konuşulmuştu bu.

Bile bile lütfen bunları yapmayın.

Ve bu söylediğinizi kuranın hiçbir yerinde bulamazsınız.

Nikahı yapmak için rıza gösteren çift ile beraber iki şahit zorunluluğu varken ve bu ayetler ile ortada iken bunları söyleyemezsiniz.

Amaç lütfen bilgi vermek ise öyle yazalım.

Amaç başka türlü ise bunu bilgi verdik diye satmayalım.

tarihinde BERGÜZAR06 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Eğer kölenin ev hizmetinden başka bir fonksiyonu yoktu ise neden bazıları çok sayıda cariyeye sahiptiler?

O dönem arap evlerini düşünün.

O dönem savaşlar çoktu. Ortada dul kadınlar ve çocukları kalıyordu. Bunlar ne yiyip ne içecek? Bunlara sahip çıkmak lazım.

Sitelerde Paylaş

Devam ediyoruz...

NİSA:

92 - Hata dışında bir mümin, diğer bir mümini öldüremez. Ve kim bir mümini yanlışlıkla öldürürse, mümin bir köle azad etmesi ve ölenin ailesine (varislerine) teslim edilecek bir diyet vermesi gerekir.

Ancak ölünün ailesinin bağışlaması müstesnadır. Eğer öldürülen, mümin olmakla beraber size düşman bir kavimden ise, o zaman, öldürenin bir köle azad etmesi gerekir.

Eğer öldürülen sizinle aralarında antlaşma olan bir kavimden ise, öldürenin, ölenin ailesine diyet vermesi ve mümin bir köle azad etmesi gerekir. Bunlara gücü yetmeyenin de Allah tarafından tevbesinin kabulü için arka arkaya iki ay oruç tutması gerekir.

Allah, Alimdir (her şeyi bilendir), Hakimdir (hüküm ve hikmet sahibidir).

Vay köle tüccari vay...

Müslümanin her yaptigi pislikten ahlaksizliktan arinabilmesi icin önce bir köleyi azad etmesi gerekiyor.

Bu ne demek oluyor?

Köle tüccari köle satabilmek icin devamli bu sarti ön kosul olarak öne süruyor.

Müslümanin elinin altinda bolca kölelerinin olmasi zaruri bir gereksinim.Hem islerini gördürecekler, hem cinsel sapikliklarini istedikleri gibi köleleri ile yasayacaklar hemde yaptiklari pisliklerin karsiligi olarak bir köleyi azad edecekler...

Bir tane azad edecek, bes tane satin alacak...Savaslarda elde ettikleri cabasi.

Köle tüccari tezgahini acmis durmadan satis yapmakta...

...disisi, erkegi, siyahi, beyazi...

...sec sec al, sec sec al, her halti karistir.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...