Jump to content

Köle tüccarı allah

Recommended Posts

aslında diyorsunki hacıı sıkıştık yetiş bi şye de ama hacıda bişey yapamaz sana

siz kimsinizkki olmayan seyin argumanı nasıl olabilir ben ne soylediğimin gayet farkındayım

Daha önce de benzer bir şey olmuş, müslüman bir arkadaş köşeye sıkışmış, karşısındaki panteist üye de Hacı'ya böyle seslenmişti. Çok gülmüştüm.

Yine aynı şey oldu ama seninki hepten tuhaf.

"ayrıyeten hafsa kim ömer kim kim bu şahsiyetler nerden biliyorsun böyle insanların varlığını ispatın ne hafsanın ömerin kızı olduğuna dair dayanagın nedir ispatın nedir böyle şahsiyetlerin varlığına ispat ve dellillerini sunabilirmisin madem islamı kabul etmiyorsanız islam kaynakları dışında ıspatla yoksa müfterisin"

Yazdığın şeyden haberin yok daha. Biz Allah'ın varlığına da inanmıyoruz ama ondan sıklıkla bahsediyor, hakkında sizi çok sinirlendirecek kelamlar ediyoruz, değil mi?

Yoksa senin peygamber deyip taptığın o ucube tiplemenin yaşadığına bile inanmıyorum ben. Ama o var. Sizin aklınızda.

Yaşadığını henüz kimse kanıtlayamadı.

Batılı bilimciler İslam'a bir ufak el attı, anında darmadağın oldu.

Ama bu konu seni hiç ilgilendirmez. Sen güzel güzel abdestini alıp namazını kılmaya devam edebilirsin. Hem biz "Allah yok" desek de siz inanıyorsunuz ona. Muhammed yaşamamış kaç yazar...

Sizler de onların kölelerisiniz işte.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 189
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Kur'andaki favori ayetim Ahzap 50'dir Electra ama, ikinci sıradaki de onun kadr eğlenceli değil. Hatta çok acı..

Onu da ekleyelim ve hakkında konuşalım.

Nur 33 (Diyanet İşleri):

Evlenmeye güçleri yetmeyenler de, Allah kendilerini lütfuyla zengin edinceye kadar iffetlerini korusunlar. Sahip olduğunuz kölelerden “mükâtebe” yapmak isteyenlere gelince, eğer onlarda bir hayır görürseniz onlarla mükâtebe yapın. Allah’ın size verdiği maldan onlara verin. Dünya hayatının geçici menfaatlerini elde etmek için iffetli olmak isteyen cariyelerinizi fuhşa zorlamayın. Kim onları buna zorlarsa bilinmelidir ki hiç şüphesiz onların zorlanmasından sonra Allah (onları) çok bağışlayıcıdır, çok merhametlidir.

Cariye, kadın köleye verilen addır. (Erkek köleye abd, memluk, kul vs. denir.)

Cariyeler seks köleleridir aynı zamanda, sahipleri tarafından seks işçiliği yapmaları için de para kazanma aracı olarak kullanılmışlardır. Ayette de bu açıkça belirtilmiştir zaten.

Bu rezil rüsva Arap tanrısı Allah, onları fuhuşa zorlamamaları için yumuşacık bir öneride bulunmuştur sadece. Ceza yok.. Dinsizlere yaptığı tehditlerin binde biri yok.. "Zorlamayın" deyip geçmiş, bu da yetmiyor gibi cariyeyi bağışlamaktan sözederek onu resmen günahkar ilan etmiştir. Suç işlemeyeni affetmek ne demektir?

Zina suçtur, bu sapık dine göre de cariyenin fuhuş yapması zinadır.. Bak bak bak.. (Efendisiyle yatarken zina olmuyor çünkü onlar sağ elin altındakiler olarak mübah.) Adam kadını zorla satıyor, kadın da zina yapmış olacağı için bağışlanması gerekiyor..

Yani kadına "korkma, efendin seni zorlasa bile ben seni affederim" diyerek efendiye üstü örtülü izin veriyor.

Bu mütabeke meselesine bir önceki iletimde değinmiştim.

Allah yüzümüze bakmış da ateist filan olmuşuz Electra. Yoksa bu pisliğe ortaktık çünkü bin tane kıvırmayla savunacaktık biz de..

Allah şöyledir böyledir...

Sevgili IFeelGood.

İyi niyetli olduğunu biliyorum. Verdiğin ayet ile ilgili yorumun ise iyi niyetin çok aşırı bir durumu.

Verdiğin ayette Kuranın yazarı kadın köleyi zina yaptığı için bağışlayacak şeklinde anlamak istemişsin. Ama durum gerçekten öyle mi?

Bence değil.

Ayette bağışlanması gereken kişi belirtilmiyor.

Sadece Kuranın tanrısının "çok bağışlayıcı, çok merhametli" olduğu belirtiliyor.

Ama suç işleyen bir nebze belli oluyor ayette: kadın kölesini zina yapmaya zorlayan köle sahibi.

Kadın köle ise suç işlemiş olmadığından, bir bağışlanmaya muhatap da değildir.

Ama suçu ve günahı işleyen köle sahibi olduğundan, bağışlanması gereken de köle sahibidir, kadın kölesini zina yapmaya zorlayan köle sahibi.

Yani sonuç olarak, Kuranın tanrısı zinaya zoralanan köle kadını muhatap almıyor, ona merhametini göstermiyor.

Kuranın tanrısının bağışlayıcılığı ve merhameti, kölesi olan kadını zorlayan, kadın kölesine zina işleten köle sahibinedir. Köle kadına değildir.

Kuranın tanrısı köle sahibini bağışlıyor, köle sahibine merhamet gösteriyor. Köle sahibi kadın kölesini zorlayarak zina yaptırmış olsa dahi, Kuranın tanrısı köle sahibini bağişlayacağını, ona merhamet edeceğini bildiriyor ayette.

Kadın kölenin eli yine boş kalıyor, zorla zina yaptırılmış olsa dahi. Ne tanrının merhameti uğruyor yanına, ne de bağışlayıcılığı.

Sevgiler

Sitelerde Paylaş

Sevgili IFeelGood.

İyi niyetli olduğunu biliyorum. Verdiğin ayet ile ilgili yorumun ise iyi niyetin çok aşırı bir durumu.

Verdiğin ayette Kuranın yazarı kadın köleyi zina yaptığı için bağışlayacak şeklinde anlamak istemişsin. Ama durum gerçekten öyle mi?

Bence değil.

Ayette bağışlanması gereken kişi belirtilmiyor.

Sadece Kuranın tanrısının "çok bağışlayıcı, çok merhametli" olduğu belirtiliyor.

Ama suç işleyen bir nebze belli oluyor ayette: kadın kölesini zina yapmaya zorlayan köle sahibi.

Kadın köle ise suç işlemiş olmadığından, bir bağışlanmaya muhatap da değildir.

Ama suçu ve günahı işleyen köle sahibi olduğundan, bağışlanması gereken de köle sahibidir, kadın kölesini zina yapmaya zorlayan köle sahibi.

Yani sonuç olarak, Kuranın tanrısı zinaya zoralanan köle kadını muhatap almıyor, ona merhametini göstermiyor.

Kuranın tanrısının bağışlayıcılığı ve merhameti, kölesi olan kadını zorlayan, kadın kölesine zina işleten köle sahibinedir. Köle kadına değildir.

Kuranın tanrısı köle sahibini bağışlıyor, köle sahibine merhamet gösteriyor. Köle sahibi kadın kölesini zorlayarak zina yaptırmış olsa dahi, Kuranın tanrısı köle sahibini bağişlayacağını, ona merhamet edeceğini bildiriyor ayette.

Kadın kölenin eli yine boş kalıyor, zorla zina yaptırılmış olsa dahi. Ne tanrının merhameti uğruyor yanına, ne de bağışlayıcılığı.

Sevgiler

Zina günahtır diye bas bas bağıran bir metine istinaden bunları yazabilmen çok garip.

Köle zinaya zorlanıyor ve yaparsa günah işlemiş oluyor. Bu eylemi zorla yapması zina kapsamından ve günah işlemiş olmaktan köleyi çıkarmıyor.

Ama zorlandığından dolayı bağışlanacak olan köledir ve ayette bu vurgulanıyor.

Yani nasıl bir zorlama yorumdur bu anlamadım gitti.

Bu tıpkı şuna benziyor.

Hırsızın kapı açıktı, kapının açıklığı beni tahrik etti deyip hukukun ona ceza vermemesi gibi.

Böyle sakat bir mantık, hayret cidden.

Sitelerde Paylaş

ben de o ayeti cariyenin bağışlanması olarak algılıyorum..gerçi suç yoksa bağışlanma olması garip ama sonuçta kitap arapça ve hiçbir çeviriye yüzde yüz güvenmem..parantez koyup çevirenler çok..

Ayette direk cariyenin/kölenin bağışlanmasına atıf var.

Çünkü bazı haramlar/günahlar affedilebiliyor, bu kuranda sabit.

Ama onların ne olduğunu bilmek gerek.

İlke şu, hayat hakkı en kutsal haktır.

Bu yüzden hayati bir durum söz konusu olduğunda insan günah ve harama bulaşabilir.

Yani zaruret halinde günahlardan bağışlanma vardır. Daha doğrusu şöyle diyeyim, zaruret halinde yani hayati tehlike söz konusu ise ve işleyeceğin günah senin hayatta kalmanı sağlıyorsa bu affediledecek günahlardandır. Ve bu hakkı insana Tanrı vermiştir.

Sitelerde Paylaş

Her ateist Muhammed'in yaşamadığına inanmıyor.

Bazıları sizin gibi onun yaşadığına inanıyor.

Sizlerle onlar birbirinizi tamamlıyorsunuz.

Onların her dediğini kabul etmek zorundasınız.

Ben artık yaşamamış bir Muhammed'i eleştirmiyorum.

Bu benim için aptallık olur.

Ama İslam'ı eleştirmemek mümkün değil.

Kökeni, ortaya çıkış nedeni ne olursa olsun İslam, zararlı ve tehlikeli bir dindir.

Onunla mücadele etmek şarttır.

İslam bir gerçektir. Aslının efsane olması İslam'ın bir gerçek olmadığını göstermez.

Onun adına hareket eden sizler, Müslüman olmayanları İslam'a inanmadıkları için öldürdüğünüz için İslam gerçeğini kabul etmek zorundayız.

İslam şaka olsaydı ve siz Müslümanlar palyanço olsaydınız, sizi ciddiye almazdık... Değil mi?

islamla mücadele edecekmiş gel gıdıklada güleyim çapın neki kaç kişiyle mücadele edeciksin sen ve sein gibi milyonlarcası bile olsa islamın i sine zarar veremessiniz aç tavuklar mislali yatta rüyanda belki darı ambarını görürsün

Sitelerde Paylaş

islamla mücadele edecekmiş gel gıdıklada güleyim çapın neki kaç kişiyle mücadele edeciksin sen ve sein gibi milyonlarcası bile olsa islamın i sine zarar veremessiniz aç tavuklar mislali yatta rüyanda belki darı ambarını görürsün

nurcu forumlarda bu tarzda karşıt fikir beyanında bulunamazsın bile..anında atarlar.her özgürlüğünüzü laik cumhuriyete borçlusunuz..bak hacı da dedi başka bir başlıkta;islamcılar atanın önünde eğilmeye mahkum....

Sitelerde Paylaş

İslam'da köleliğin olmadığını savunan arkadaşlar neden bir ayet ortaya koyup, "İşte bu ayete göre kölelik kaldırılmıştır." demiyorlar? Halbuki olduğunu savunan arkadaşların hepsi de ayetlerle iddialarını destekliyorlar.

Mesela cariyelerle olan ilişkinin niteliği hakkında Muminun suresinin ilk 6 ayetine bakalım:

1. Mü’minler gerçekten kurtuluşa ermişlerdir.

2. Onlar ki, namazlarında derin saygı içindedirler.

3. Onlar ki, faydasız işlerden ve boş sözlerden yüz çevirirler.

4. Onlar ki, zekatı öderler.

5. Onlar ki, ırzlarını korurlar.

6. Ancak eşleri ve ellerinin altında bulunan cariyeleri bunun dışındadır. Onlarla ilişkilerinden dolayı kınanmazlar.

Ne diyor ayetler:

Onlar ki ırzlarını korurlar. Kimdir koruyanlar: Müminler.

Kimlerden korurlar: Eşleri ve cariyelerinin dışındakilerden.

Peki cariyelerle cinsel ilişki için nikah şart mıdır? Ayetten olmadığını görüyoruz, çünkü eşleri ve cariyeleri diyor. Eğer cariyelerle nikah şart olsa ayrıca cariyeleri diye belirtmeye gerek yoktu, sadece eşleri demesi yeterliydi.

Eğer Muhammed'in köleliği kaldırmaya niyeti olsaydı, şöyle bir ayetle gayet rahatlıkla bunu başarabilirdi, başaramasa bile enazından farkını ortaya koymuş olurdu:

"Bundan sonra hiçbir müslüman köle edinmeyecek, köleleri olanlarda onları azat edecek, şimdiye kadar yaptıkları hizmetlerin karşılığını onlara verecek ve onlara yeni hayatlarına uyum sağlamasında ellerinden gelen yardımı yapacaklardır. Allah adildir, Allah bağışlayandır."

Kuran'da putatapanlara hitap ederken bu ayetlerin bir benzerini getirsinler diye meydan okunur ya. Al işte ben daha iyisini, daha mükemmelini getirdim. Var mı Kuran'da buna benzer bir ayet veya daha iyisi?

Sitelerde Paylaş

searcher1 Kuran'ın Allah'ı kendini gerçeği açıklamaktan çekinmez diye tanımlar,sen gerçeği korkmadan açıklamışsın ve Kuran'ın ve güya bütün insanların yaratıcısı Rahman'ın köleliği ve cariyeliği kesin bir dille yasaklamamasının hiç bir bahanesi olamaz. Kuran'ın diliyle bunu kıvırtmaya çalışanlarda kendi nefislerine uymaktan başkasını yapmıyorlar. Gerçekten özellikle bunu yumuşatmaya çalışan reformist kadın mülümanlara üzülüyorum. Benim kendime sürekli tekrarladığım bir söz vardır"kadınların en büyük düşmanı kadınlardır"diye,ne kadar doğru bir sözmüş bu forum sayfalarını okudukça daha iyi anladım.

Sitelerde Paylaş

"Bundan sonra hiçbir müslüman köle edinmeyecek, köleleri olanlarda onları azat edecek, şimdiye kadar yaptıkları hizmetlerin karşılığını onlara verecek ve onlara yeni hayatlarına uyum sağlamasında ellerinden gelen yardımı yapacaklardır. Allah adildir, Allah bağışlayandır."

Kuran'da putatapanlara hitap ederken bu ayetlerin bir benzerini getirsinler diye meydan okunur ya. Al işte ben daha iyisini, daha mükemmelini getirdim. Var mı Kuran'da buna benzer bir ayet veya daha iyisi?

Yok kardesim.

Bizde böyle bir ayet olmadigi icin "köle tüccari allah" diyoruz...

Isi gücü yapilan yanlislar icin "bir tane köle azad edin" diye insanlara santaj yapmak. Her hangi bir ayette "on tane köle azad edin" ifadesini okudunuz mu?

Okuyamazsiniz cünkü yok...Üc tane bile yok!

Sitelerde Paylaş

nurcu forumlarda bu tarzda karşıt fikir beyanında bulunamazsın bile..anında atarlar.her özgürlüğünüzü laik cumhuriyete borçlusunuz..bak hacı da dedi başka bir başlıkta;islamcılar atanın önünde eğilmeye mahkum....

nurcu forumlarda en çok atılan benim herhalde onları takan kim özgürlüğü biz sadece Allaha borçluyuz ayrıca ata dediğiniz zatın önünde eğilende bizden beridir .sizleri sadece bu yonunuzle taktid ediyorum direk biz kafiriz diyebiliyorsunuz nurcu ve mutasavvıf kisvesi altında gizlenen binlerce muşrik gibi değilsiniz islamı sadece islamdan öğrenin islam kisvesi altında yapılan yanlışlıkları da islam zannetmeyin

Sitelerde Paylaş

Yok kardesim.

Bizde böyle bir ayet olmadigi icin "köle tüccari allah" diyoruz...

Isi gücü yapilan yanlislar icin "bir tane köle azad edin" diye insanlara santaj yapmak. Her hangi bir ayette "on tane köle azad edin" ifadesini okudunuz mu?

Okuyamazsiniz cünkü yok...Üc tane bile yok!

burdada ne kadar çok bozuk plak çalınıyor biraz teknolojiye ayak uydurun cd mp3 tarzında bir şeyler söyleyin köleydide köleydi bitti bunlar bitti ne istiyorsunuz anlamadım birazda islamın erdemini görün

Sitelerde Paylaş

burdada ne kadar çok bozuk plak çalınıyor biraz teknolojiye ayak uydurun cd mp3 tarzında bir şeyler söyleyin köleydide köleydi bitti bunlar bitti ne istiyorsunuz anlamadım birazda islamın erdemini görün

Köleydi de köleymiş!!!!...Kuran'ı okuya okuya duyarsızlaşmışsınız ..

Empati yoksunu elkaria..Kendini köle yerine koyupta düşünsene...

Erdemli birşeyden bahsediliyor sanki de,tutmuş erdemi gör diyorsun..İslamda erdemmiş...Ara ki bulasın

Sitelerde Paylaş

Köleydi de köleymiş!!!!...Kuran'ı okuya okuya duyarsızlaşmışsınız ..

Empati yoksunu elkaria..Kendini köle yerine koyupta düşünsene...

Erdemli birşeyden bahsediliyor sanki de,tutmuş erdemi gör diyorsun..İslamda erdemmiş...Ara ki bulasın

en büyük kölelik ateist çin gibi devletlerin yaptığıdır bütün vatandaşları köle buda sizin dünyaya dayatmak istediğiniz düzen aslında sizin yaşam felsefenizin bir bölümüde köleliği tüm insanalara dayatmaktır

Sitelerde Paylaş

en büyük kölelik ateist çin gibi devletlerin yaptığıdır bütün vatandaşları köle buda sizin dünyaya dayatmak istediğiniz düzen aslında sizin yaşam felsefenizin bir bölümüde köleliği tüm insanalara dayatmaktır

Mantıklı cevaplar vermeyi dene...İyicene saçmalamışsın..

Sitelerde Paylaş

Islami mp3 calardan göbek atarak mi, yoksa kurandan okuyarak mi ögreniyorsun?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...