Jump to content

TÜRKİYE GARİP BİR ÜLKE

Recommended Posts

Sana çok benziyor Arthur..

Yarı cahil insan yani...

Cahil olsaydın belki bu kadar dengesiz olmazdın.

İzleyenler versin o kararı..

tarihinde Arthur S. tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 82
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Haci artik kisiselde algilayabilirsin ama cok agresifsin. Konuyla ilgili olarakta, "deveye boynun niye egri demisler, nerem dogru ki demis" diyorum.

diyerek insan sinifina ait olmadigini gösteren bir ileti yazmissin ki bundan senin, arsiz, namussuz, ahlaksiz, terbiyesiz, vicdansiz, karektersiz, pis, adi, serefsiz bir mahluk oldugun sonucunu cikardim.

Şecaat arz ederken merd-i kıpti sirkatin söyler.....

Senin için Türkçeye çevireyim...

Çingenenin merdi, kendini överken hırsızlığını söyler.

Keeeeeeeeeeeeeeh keh keeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeehhhhhhhhhhhhhhhhhh

Sitelerde Paylaş

diyerek insan sinifina ait olmadigini gösteren bir ileti yazmissin ki bundan senin, arsiz, namussuz, ahlaksiz, terbiyesiz, vicdansiz, karektersiz, pis, adi, serefsiz bir mahluk oldugun sonucunu cikardim.

Keeeeeeeeeeeeeeh keh keeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeehhhhhhhhhhhhhhhhhh

Simdi senin seviyene dusmemi bekliyorsun benim bir baska konuda yazdigim iletimi bana karsi kullanarak haci efendi ama ben sana yine senin yazdigin bir iletinle cevap vereyim Arthur S. gibi kimmis arsiz, namussuz, ahlaksiz, terbiyesiz, vicdansiz, karektersiz, pis, adi, serefsiz bir mahluk

Sen kendini ne saniyorsun ya haci? Alti ustu bir domainin var sen kendini islamin allahimi saniyorsun? Sövmek sana serbest, hakaret sana serbest, tehdit sana serbest.

Sende azcik onur var mi haci? Durustluk var mi? Utanma var mi?

Sana ne desem bos ama sen kendini cok dolu bir insan göruyorsun senin gibi ateistten utaniyorum ama maalesef burda deger verdigim insanlar var yazmaya devam edecegim sana ragmen.

Yazdiklarin, dusuncelerin, önermelerin ne kadar dogru olursa olsun, sen yanlis bir insansin haci, kibirli, kustah, vicdansiz, utanmaz, zavalli bir insansin.

Banlayacak misin? Banlamazsan senden adisi olmasin, beni susturabilirmisin keh keh kehhhh.

Bu domainde guc sende olabilir, despotsan, diktatörsen, sana köle gibi bagli moderatorlerin varsa elbet hicbir vicdani degerlendirmeye tabi tutmadan beni uzaklastiracaklardir sirf allahlarina onlar gibi tapmadigim icin ama eger onlar senin gibi degilde onur sahibi vicdanli insanlarsa sana ragmen yazmaya devam edecegim.

Gariptir eyvahcubbeli dahil hicbir musluman senin kadar nefret uyandirmadi bende. Uzuntum o ki bunca insan bunca degerli dusunceyi senin gibi degersiz bir insanin domaininde dile getirmis yaziklar olsun sana.

Sitelerde Paylaş

Bu konuda son olarak " Konuyla ilgili olarakta, "deveye boynun niye egri demisler, nerem dogru ki demis" diyorum." dedigim kismi Türkiye'nin durumu ile ilgili yazmistim ama senin idrak yollarindaki sorundan dolayi seninle ilgili yazdigimi dusunup bana karsi bu denli arsiz, namussuz, ahlaksiz, terbiyesiz, vicdansiz, karektersiz, pis, adi, serefsiz bir cevap yazdigini dusunuyorum. Idrak yollarinla ilgili bir doktora görunmende fayda oldugunu dusunuyorum.

Sitelerde Paylaş

Sevgili Hacı, niyetimi kötüye yormamanızı umut ederek. Bu konuya, katkıda bulunma gereği duyuyorum.

Baştada, konuya yazarken belirtmişim,

ama senin idrak yollarindaki sorundan dolayi

Anlaşamıyoruz.

Bence sitenin sahibi, kendi davranışlarına daha fazla dikkat etmeli, herkese eşit mesafede ve hoşgörülü olmalı. Siteden gereksiz yere atılan o kadar insan var ki. Bu keyfiyete bir dur denmeli.

Bu davranışların sana ve siteye fayda getirmez.

Ashylesi atacak olan varsa benide tutmasın. Atsın.

Sitelerde Paylaş

Haci artik kisiselde algilayabilirsin ama cok agresifsin. Konuyla ilgili olarakta, "deveye boynun niye egri demisler, nerem dogru ki demis" diyorum.

Simdi senin seviyene dusmemi bekliyorsun benim bir baska konuda yazdigim iletimi bana karsi kullanarak haci efendi ama ben sana yine senin yazdigin bir iletinle cevap vereyim Arthur S. gibi kimmis arsiz, namussuz, ahlaksiz, terbiyesiz, vicdansiz, karektersiz, pis, adi, serefsiz bir mahluk

Sen kendini ne saniyorsun ya haci? Alti ustu bir domainin var sen kendini islamin allahimi saniyorsun? Sövmek sana serbest, hakaret sana serbest, tehdit sana serbest.

Sende azcik onur var mi haci? Durustluk var mi? Utanma var mi?

Sana ne desem bos ama sen kendini cok dolu bir insan göruyorsun senin gibi ateistten utaniyorum ama maalesef burda deger verdigim insanlar var yazmaya devam edecegim sana ragmen.

Yazdiklarin, dusuncelerin, önermelerin ne kadar dogru olursa olsun, sen yanlis bir insansin haci, kibirli, kustah, vicdansiz, utanmaz, zavalli bir insansin.

Banlayacak misin? Banlamazsan senden adisi olmasin, beni susturabilirmisin keh keh kehhhh.

Bu domainde guc sende olabilir, despotsan, diktatörsen, sana köle gibi bagli moderatorlerin varsa elbet hicbir vicdani degerlendirmeye tabi tutmadan beni uzaklastiracaklardir sirf allahlarina onlar gibi tapmadigim icin ama eger onlar senin gibi degilde onur sahibi vicdanli insanlarsa sana ragmen yazmaya devam edecegim.

Gariptir eyvahcubbeli dahil hicbir musluman senin kadar nefret uyandirmadi bende. Uzuntum o ki bunca insan bunca degerli dusunceyi senin gibi degersiz bir insanin domaininde dile getirmis yaziklar olsun sana.

Yıllar önce bir film izlemiştim. Zülfü Livaneli'nin filmi idi ve adı SİS idi.

Orada 60 ihtilalinden kalma bir subay dede, o dedenin oğlu bir avukat baba ve bu avukat babanın iki oğlu var. Biri sağcı, biri solcu.

Sağcı olan öldürülüyor ve baba yüreği solcu kardeşinin katili gibi gösterilirken oğlunu saklıyor. Çünkü kan bağı ve kan sevgisi bunu gerektiriyor.

Neyse, esas demek istediğim o filmle ilgili şu sahne.

Solcu oğul ile avukat baba arasında şöyle bir diyalog geçiyor.

Solcu oğul diyor ku:

* Bu ülkede baskı var, zulüm var.

- Yok.

* Bu ülkede sindirme var, korkutma var.

- Yok ulan yok.

* Bu ülkede işkence var, dayak var.

- Şırrrakkkkkkkk!!! (Burada baba oğluna tokat atıyor)

Üzgünüm ama yukarıdaki diyaloglar bunu çağrıştırdı bende.

Sevgili Ashyles tokatı yiyen evlat olmuş ne yazikki. :)

Selam ederim.

Sitelerde Paylaş

Müslümanlar laikliğin ne olduğunu bilmiyorlar ve onu savunmaya öncelik vermiyorlar.

Ateistler laikliğin ne olduğunu bildikleri halde onu savunmuyorlar ve savunulmasına öncelik vermiyorlar.

Evet gercekten Türkiye garip bir ülke...

Herkesin ortak paydasi olan sadece laikligin ne oldugunu bilsinler yeter.Bunu ögrenip savunduklari takdirde Haci'nin diger tespitlerini ister istemez ögreneceklerini saniyorum.

26/10/2010 aksami bir tv programinda CHP üyesi piril piril bir genc izledim.Diyanetin devlet ile ilisiginin kesilmesinden bahsederek bizlerin savundugu bireylerin esit hak ve özgürlüklerini dile getirdi...

Cumhuriyet yazari kadin bir konusmaci ise eger diyanet kalidirilsa "Taksimde sakir sakir göbek atacagim" dedi...

Tartismayi yöneten ve diger konusmacilar hemen hemen ayni görüsleri dile getirdiler. Ülkenin sorunsuz gelecegi icin bunun sart oldugunu ve her sorunun önünde diyanetin engel oldugunu söylediler.

Acaba rüyami görüyorum diye kendimi cimdikledim...Yok yok rüya degildi.

Genclerin her konuda önlerinin acilmasi gerektigini savunan birisi olarak yanilmadigimi gördüm ve mücadele azmim yenilendi.

Laikligi simdiye kadar "öcü" gibi algilayan inananlara, gercek laik bir ülkede daha fazla özgürlüklerinin olacagini anlatmak ögretmek gerekiyor diye düsünüyorum.

Sitelerde Paylaş

Arthur S ve Ashles..

İkiniz de benim sıklıkla bahsettiğim Müslüman kılıklı yarı aydın ateistlersiniz.

Benim gözümde Cübbeli sizden çok daha değerli.

Çünkü gerçek bir Müslüman o..

Sizler gerçek hiçbirşey değilsiniz..

Sahtesiniz..

Sizin gibi köçekler benden nefret hissi uyandırmıyor.

Utanma hissi uyandırıyor. Tiksinti uyandırıyor.

Sizlerden ve sizin gibilerden gerçekten iğreniyorum..

Yazık.. Sizin ilerde düzeleceğinizi sanmıyorum.

Sizin eğitilebileceğinize inanmıyorum.

O nedenden size hitabetmemeye çalışacağım ama bu mümkün olmayabilir.

Arada bir hak ettiğiniz yanıtları alacaksınız benden.

En azından uzunca bir süre bu forumda ve yaşamda değişmeden varlığınızı sürdüreceksiniz..

Türk ateizmi adına utanç duyuyorum. Ve üzülüyorum..

Ama elimden fazla birşey de gelmiyor..

Sitelerde Paylaş

ülkede zorla askerlik kaldırılmadığı ve domuz eti satışı yaygınlaşmadığı sürece türkiye'de liberal demokrasi diye bir şey yoktur. gerçi ben liberal demokrasiyi burjuva sınıfa ait olarak gördüğümden çokta umrumda değil. ama bunu savunanlar böyle olmak zorunda. yıl olmuş 2000 küsürler hala adamı kolundan tutup zorla askeri götürüyor, katil olmaya zorluyorlar. yok yaw :) herkes TC nin ideolojisi doğrultusunda karşılıksızca cinayet mi işlemek zorunda. böyle barbarlık, faşistlik ve ilkellik mi olur? geri kalanı yalan. vidani red ve total red hakkı tanınmadığı sürece, bir ülkede liberal demokrasi yoktur. faşist diktatörlük rejimi hakimdir.

Sitelerde Paylaş

İşte böyleee,

Pekiiiii,suıcıde sen eskere gitme ,ben gitmiyim,kim koyuyacak bu ülkeyi.

Yolsa birileri gidibde senidemi koyuyacak.

700,000 kişilik ordu oldugu halde bu ülkenin vatandaşları yeterli korunamıyor,ya senin gibi kimse gitmezse eskere Amarıkalılar Iraklıları DÜDÜKLEDİKLERİ gibi,seni ,beni düdüklemeyheceklerinimi san ıyorsun?

Bu ülkede yaşayan,bu ülkede eskere gitmek zorundadır.

Eskere gitme

Vergi verme

Candarma polis görme

Elektrik parası verme

Ahırını elektrikle ısıt

Un elden ,suda gölden dimi.

Oh ne güzel dünya.

Milletin sırtından geçin ASALAK olarak.

LÜKÜS HAYAT , YAN GELDE YAT.

OH NE RAHAT , LÜKÜS HAYAT.

Sen gider köyleri köylüleri bebeleri anaları babaları kurşunlarsan,seninde kurşunlanacagın bir gerçektir.

Ne demiş ,VURMA KAPIMAKİ , BENDE VURMAYIM KAPINA.

Her azgınlığın bir ceremesi vardır.

Osmanlı azgınlığının ceremesini 620 yıl sonra ödedi.

Yanı ,er geç ödetirler adama.

Bu nedenle,ya herkes gibi eskere gedecen,yada bu diyardan gedecen.

Bunun başka yolu yohdur.

Bu dunyanın hemen hemen her yerinde böyledir.

Tolonbeg

Sitelerde Paylaş

Daha öncede bir kez sanirim bir muslumandan özur dilemistim bu forumda onun yazdigini eksik okumustum Haci'nin mesajinda ise tamamen yanlis anlamisim bir arkadasin uyarisi ile ne derece haksizlik ettigimi farkettim.

Ben, benim baska bir konuda ve hakli olduguma inanarak son derece agresif yazilmis mesajimin bana gösterilmek amaciyle yapistirildigini farketmedim direkt benim sözlerimle bana hakaret ediliyor olarak algiladim ondan sonra zaten frenler bosaldi. Aslinda bir iki mesaj daha eklemek istedim dun gece ama forum hata verdi hatadan dolayi gönderemedim iyi ki gönderememisim su ana kadar ki yaptigim salakliktan dolayi bile yeterince utanc duyuyorum.

Kan beyine sicrayinca göz hicbirsey görmuyor, tabi benim bu denli hakaret dolu mesajima karsi ne desen hakliydin Haci, maalesef söz agizdan bir kere cikiyor ve actigi yara bicak yarasi gibi zamanla gecmiyor hele burada yazili durdukca bu aptalligimi kimse kolay kolay unutmayacaktir ama özür dilemeninde bir erdem olduguna inaniyorum ve samimiyetle herkesin önunde senden özür diliyorum Haci.

Sitelerde Paylaş

Bu ne duygasallıktır böyle. Çok etkilendim şimdi. Ağlamak isityorum. Hacı bana bu kadar değer verme ya. Üzülme, başımın çaresine bakacak yaştayım. Başımın çaresine bakamayacak olsamda bir şey değişmez. Sen başımın çaresine bakmazsın, sadece üzülen, iki yüzlü vicdan sahiplerindensin. Bir yandan üzülüyor, bir yandan tiksiniyorsun, anlama sınırlarımın ötesinde bir kişiliksin vesselam.

Kibirinde bir sınırı var ama.

Sitelerde Paylaş

ülkede zorla askerlik kaldırılmadığı ve domuz eti satışı yaygınlaşmadığı sürece türkiye'de liberal demokrasi diye bir şey yoktur. gerçi ben liberal demokrasiyi burjuva sınıfa ait olarak gördüğümden çokta umrumda değil. ama bunu savunanlar böyle olmak zorunda. yıl olmuş 2000 küsürler hala adamı kolundan tutup zorla askeri götürüyor, katil olmaya zorluyorlar. yok yaw :) herkes TC nin ideolojisi doğrultusunda karşılıksızca cinayet mi işlemek zorunda. böyle barbarlık, faşistlik ve ilkellik mi olur? geri kalanı yalan. vidani red ve total red hakkı tanınmadığı sürece, bir ülkede liberal demokrasi yoktur. faşist diktatörlük rejimi hakimdir.

faşist pkk için ne düşündüğünü sormayayım da

vicdani ret yasallaşırsa önüne gelen retçi olmaz mı??

sen bu ülke vatandaşısın türkçe konuşuyosun türkiyede yaşıyosun ama olayı etnik olarak görüp ben tük değilim diyosun

electra da etnik türk değilmiş, peki kafadan kontak mı da türk gibi yazıyor?

saçma polemikler olsun diye sormuyorum ciddi olarak soruyorum

ciddi cevap verirsen sevinirim

Sitelerde Paylaş
tolonbey

Paralı askerlik en doğrusu bence. Devlet kimseye zorla bir şey yaptırmamalı, zorunlu askerlik gerçekten faşişt bir uygulama. Kimse milliyetçi olmak zorunda değil, kimse ülkesi için ya da herhangi bir insan için canını tehlikeye atmak zorunda da değil.

Sitelerde Paylaş

universite mezunlarının kısa dönemlik süresini on aya çıkarmak için uğraşıyorlar..bu ülkede vicdani retin kötüye kullanılmayacağını düşünemeyiz..bu ülkede her şey kötüye kullanılıyor..kendi çocuklarına bedelli ve çürük raporu,başkasına on ay..işte bu ülkede önüne gelen vicdani retçi olur arkadaşlar,bu yüzden profesyonel askerlik sisteminin de uygulanırken dikkatli olunması gerek.

Sitelerde Paylaş

Türkiye Doğu ve Batı arasındaki köprü olma vazifesi coğrafi konumu gereği vardı ama her konuda bir kafa karmaşıklığı mevcut.

Tabu ve dogmaların karşıtında olduğunu sandığımız ateistler daha yobaz daha dogmatik ve daha tabuperest olabiliyorlar.

Bu nedenle Türkiye'nin garip olması doğal.Türkiye, doğu mu batı mı hangi diyerek yönde olacağına bocalayacağına kendine uyan model türetip, kendine ne doğu ne batı dayatması içermeyen bir VİZYON üretirse iyi olur.Yoksa bu kafa karmaşıklığı devam edip gider.

Sitelerde Paylaş

Avrupa'da aydın insanlar hristiyanlığa karşı çok sert bir mücadele verdiler ve neticede bu günlere geldiler.

Hacı, yanlış anlamadıysam eğer, islamın empoze ettiği ahlak zararlıdır demiş, adamın üstüne çullanmışlar. Gerçekten islam ülkelerinde dine karşı ciddi bir mücadele olabilmesi imkansız. İnsanları kafaları küflenmiş

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...