Jump to content

Tanrı inancına sahip olanlara bir soru

Recommended Posts

Hayal gücünü çalıştırabilen, bir müslüman yok mu? Bakın siz sadece yazın, hiç bir şey yazmayacağım ben.

Sitelerde Paylaş

bizim bunun için endişemiz yok kaybımızda olmazdı ya varsa siz ne yapacaksınız bunu hiç düşündünüz mü

İslam başından sonuna dek "küçük tüccar" zihniyetine sahip olan ve insanı da o minval üzere düşünmeye alıştıran bir dindir. Her yanınından yalan, dolan, kıvırma, hesap kitap ve çıkar akar..

Sitelerde Paylaş

İslam başından sonuna dek "küçük tüccar" zihniyetine sahip olan ve insanı da o minval üzere düşünmeye alıştıran bir dindir. Her yanınından yalan, dolan, kıvırma, hesap kitap ve çıkar akar..

küçük tüccarları küçümseme büyük tüccarlığın yolu küçük tüccarlıktan gecer arkadasım islam dosdoğrudur kıvırtanlar belli oluyor

Sitelerde Paylaş

bizim bunun için endişemiz yok kaybımızda olmazdı ya varsa siz ne yapacaksınız bunu hiç düşündünüz mü

Rica ediyorum. Bunu bir tartışmaya dönüştürmeyelim. Sadece gözlemde bulunmak adına, bir soru sordum. Kimseyi cevaplamayacağımıda belirttim. İstersen, bu sorunu başka bir başlık açıp sorarsın, orada gelir cevap veririm.

Sitelerde Paylaş

Bu başlık amacına ulaşamayacak anlaşılan. Konunun kilitlenip tavanarasına kaldırılmasını rica ediyorum. Saygılarımla...

Sitelerde Paylaş

Ben agnostiğim ama tanrı inancının kötülüğe eğilimli birçok insanı biraz da olsa frenleme işine yaradığını söyliyebilirim. Kötülüğe eğilimli bir insanın içinden bir de tanrı korkusunu alırsanız onu bir canavara dönüştürebilirsiniz. Ama iyi insan tanrıya inansa da inanmasa da iyidir.

Sitelerde Paylaş

Ben agnostiğim ama tanrı inancının kötülüğe eğilimli birçok insanı biraz da olsa frenleme işine yaradığını söyliyebilirim. Kötülüğe eğilimli bir insanın içinden bir de tanrı korkusunu alırsanız onu bir canavara dönüştürebilirsiniz. Ama iyi insan tanrıya inansa da inanmasa da iyidir.

Paylaşım için teşekkür ederim. Yapacağınız bu ya işte. Geleceksiniz. Görüşünüzü belirtip gideceksiniz.

Sitelerde Paylaş

Tanrının var olmadığını varsayın, hayatınızda ne değişirdi?

Bu soruya cevap vermek çok zor. Çünkü o varsayımı yapabilecek kapasitem yok. Resmen "varsayamıyorum".

Ancak bu soru sanki Tanrı inancını keyfi bir şeymiş gibi ele alıyor. O kişi için bir zorunluluk olduğunu tasavvur edemiyor.

Bu soru benim beynimi "Hiç doğmamış olduğunu varsay... neler hissederdin?" sorusu kadar kısa devreye uğratıyor.

Bu arada başlıkta yer alan "Tanrı inancına sahip olanlar" ibaresini beğendim. Çünkü müslüman ve ateistler arasında dönen kısır tartışmalarının ötesine geçme potansiyeli var.

tarihinde Yer Su tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ancak bu soru sanki Tanrı inancını keyfi bir şeymiş gibi ele alıyor. O kişi için bir zorunluluk olduğunu tasavvur edemiyor.

Haklısın aslında. Ben böyle düşünemedim. Ama bir çok tartışmada, varsayarak cevap yazmaktan kendimi alıkoymadığım içinde bir beis göremedim.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...