Jump to content

Ümmü Gülsüm'ün Kısa Yaşamı

Recommended Posts

Özel hayata karışmak gibi olmasın ama 39 yaş farkı çift olmaya uygun değil. Hayta İsmail, Hz.Ömer kadar olmasada çirkin bir izdivaç yapmıştır. Zaten fazla yürümez böyle evlilikler, en fazla 2 yıl. Ashabın evlilik çılgınlıkları bile yürümemiş. Parası veya mirası için evlendiği bariz belli olan evlilik nasıl yürüsün? Tanrı, insanların kaderlerini yazma konusunda daha düzgün işler yapmalı bence. Alişan 41 yaşını devirdi hâlâ bakire duruyor.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 41
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Günümüzden 30-40 yıl öncesine kadar, bütçesi orta direkten hallice erkeklerin tâlip oldukları kadınların - kızların evlilik rızaları, ebeveynleri tarafından göstermelik soruluyordu ve onların hazır cevapları alınıyordu ama öyle değil artık. Bu sebeple 30 yaş farkla evliliklerden sadece erkekler suçlanamaz. Ama 50-60 yıl ve öncesinde böyle değildi. Bu nedenle muhammed'in evlilik sünneti çirkindir (ayşe, safiye, cüveyriye ile yaptığı) ama hayta ismail'in evliliği çirkin değildir. Çünkü evlendiği Kader adlı kadın 1 çocuk doğurmuş yetişkin bir dul ve bireysel rızası, kendi akılına dayalı olarak var. Ebeveynlerinden bağımsız olarak evet veya hayır diyebilecek özgürlüğü de var. Ama işte, 45 yaşını devirdikten sonra muhammed'in ayşe, safiye, cüveyriye evlilikleri ve Hz.Ömer ile Hz.Ali'nin kızı Ümmü Gülsüm'ün evliliğinde kız çocuklarının bireysel rızası, kendi akıllarına dayalı olarak var değildi. Hatta Hz.Ali, kızı Ümmü Gülsüm'ün Hz.Ömer ile evlenmesini erteledikçe ertelemeye çalışıyordu ama engel olamıyordu.

Hayta ismail - Kader 39 yaş farkı, Halis Toprak - Nazlıcan 54 yaş farkı... Buradaki kadınların asıl amacı birkaç yıl dişlerini sıkıp sonrasında feraha kavuşmak olduğu şüphe götürmeyen bir gerçek olduğu için çirkin olarak algılamıyorum ben Hayta ismail ve Halis Toprak'ın evlilik eylemerini. Hatta razı olmaları sebebiyle sözkonusu o 2 kadını ayıplıyorum ben.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...