Jump to content

Neden hep birbirimize laf sokmanın derdindeyiz!

Recommended Posts

Söylediklerin çok doğru. Saçma sapan bir şeyin ardına takılıp birbirini anlamaktan uzak çiş yarışı yapmak hem çok yorucu, hem de çok küçültücü.

Ama burası forum. Herkesi kontrol etme şansımız yok ama tartışacağımız kişileri seçme şansımız var. Herkese yanıt vermek zorunda değilsin, görmezden gelme hakkını kullanabilirsin. Ben öyle yapıyorum, çok da rahat ediyorum.

Doğrusunu bana gösterdin. Ben de böyle yapacağım.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 77
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Hayırdır eyvahcubbeli! Ne zamandan beri, Kur'an hükümleri dışında, içinden geldiği gibi hareket eder oldun? Kafirleri dostmu edineceksin? Millete sürekli ayetlerle cevap verirdin. Al şimdide ben sana vereyim.

Ey iman edenler, sizden önce kendilerine kitap verilenlerden dininizi, alay ve oyun (konusu) edinenleri ve kafirleri dostlar (veliler) edinmeyin. Ve eğer inanıyorsanız, ALLAH'tan korkup-sakının.Onlar, siz birbirinizi namaza çağırdığınızda onu alay ve oyun (konusu) edinirler. Bu, gerçekten onların akıl erdirmeyen bir topluluk olmalarındandır.

Ey iman edenler! Mü’minleri bırakıp da kâfirleri dostlar edinmeyin. (Bunu yaparak) Allah’a, kendi aleyhinizde apaçık bir delil mi vermek istiyorsunuz?

Mü’minleri bırakıp da kâfirleri dost edinenler, onların yanında izzet (güç ve şeref) mi arıyorlar. Bilsinler ki gerçekten bütün izzet ve şeref yalnızca Allah’a aittir.

Sitelerde Paylaş

Hayırdır eyvahcubbeli! Ne zamandan beri, Kur'an hükümleri dışında, içinden geldiği gibi hareket eder oldun? Kafirleri dostmu edineceksin? Millete sürekli ayetlerle cevap verirdin. Al şimdide ben sana vereyim.

Ey iman edenler, sizden önce kendilerine kitap verilenlerden dininizi, alay ve oyun (konusu) edinenleri ve kafirleri dostlar (veliler) edinmeyin. Ve eğer inanıyorsanız, ALLAH'tan korkup-sakının.Onlar, siz birbirinizi namaza çağırdığınızda onu alay ve oyun (konusu) edinirler. Bu, gerçekten onların akıl erdirmeyen bir topluluk olmalarındandır.

Ey iman edenler! Mü’minleri bırakıp da kâfirleri dostlar edinmeyin. (Bunu yaparak) Allah’a, kendi aleyhinizde apaçık bir delil mi vermek istiyorsunuz?

Mü’minleri bırakıp da kâfirleri dost edinenler, onların yanında izzet (güç ve şeref) mi arıyorlar. Bilsinler ki gerçekten bütün izzet ve şeref yalnızca Allah’a aittir.

Dostluk nedir? Sırrını verdiğin, sırtını dayadığındır dost. Kusursuz dost arayan dostsuz kalır.

Yaratılanı severim yaratandan ötürü.

Kalp kırmak kolay ama tamiri zor. Kıran olmayalım tamir eden olalım. Burdaki ateistlerin ateist mi müslüman mı ölecekleri belli değil. Yaşadıkları müddetçe heran herşey olabilir. Biz neydik ne olduk ve ne olacağız, bu belli mi?

Sitelerde Paylaş

Dostluk nedir? Sırrını verdiğin, sırtını dayadığındır dost. Kusursuz dost arayan dostsuz kalır.

Yaratılanı severim yaratandan ötürü.

Kalp kırmak kolay ama tamiri zor. Kıran olmayalım tamir eden olalım. Burdaki ateistlerin ateist mi müslüman mı ölecekleri belli değil. Yaşadıkları müddetçe heran herşey olabilir. Biz neydik ne olduk ve ne olacağız, bu belli mi?

Müslümanları burdaki ateistlerin ne olarak ölecekleri değil, ne oldukları ilgilendirir. Sen madem bu insanların kalbini kırmamak derdindesin. Ya buraya hiç gelmeyecektin, yada bu vakitten sonra kalbini kırdığını düşündüklerinin gönlünü alır, helalleşir gidersin. Bunun aksi bir davranış, yaşamını Kur'an hükümlerine göre temellendiren bir insan için aykırıdır.

Sitelerde Paylaş

Bu durumdan şikayet eden teist arkadaş konunun tamamen dinlerden kaynaklandığını unutuyor.

Ben daha vay geldi yer çekimi terosini kabul etmeyenin haline veya vay geldi benim matematik teoremimi doğru kabul etmeyenin haline diyen bir bilim adamı görmedim.

Matematiği fiziği geçtik, en tartışmalı bilim dalı tarihte bile böyle insanlar yok.

Bu senin şikayet ettiğin atmosferi aynen bir kalp gibi dünyaya pompalayan Dogmalardır.

Binlerce yıldır vay geldi şunun bunun haline, görmez misin, bilmez misin, saçma sapan şeylerle dünyada taraflar yaratıp fiştekliyorsunuz uçları.

Ondan sonra da "Niye laf sokma derdinde millet" diye soruyorsun bir de.

Yavuz hırsız gibi. Bastırıyorsun.

Bir de donumuzu alıcaksın kıçımızdan

Ayıp ayıp.

Sitelerde Paylaş

Müslümanları burdaki ateistlerin ne olarak ölecekleri değil, ne oldukları ilgilendirir. Sen madem bu insanların kalbini kırmamak derdindesin. Ya buraya hiç gelmeyecektin, yada bu vakitten sonra kalbini kırdığını düşündüklerinin gönlünü alır, helalleşir gidersin. Bunun aksi bir davranış, yaşamını Kur'an hükümlerine göre temellendiren bir insan için aykırıdır.

Önce senden başlayalım kardeşim. Bilip bilmeden seni kırdıysam özür dilerim. Allah seni ve senin sevdiklerini sevsin. Amin.

Sitelerde Paylaş

Bu durumdan şikayet eden teist arkadaş konunun tamamen dinlerden kaynaklandığını unutuyor.

Ben daha vay geldi yer çekimi terosini kabul etmeyenin haline veya vay geldi benim matematik teoremimi doğru kabul etmeyenin haline diyen bir bilim adamı görmedim.

Matematiği fiziği geçtik, en tartışmalı bilim dalı tarihte bile böyle insanlar yok.

Bu senin şikayet ettiğin atmosferi aynen bir kalp gibi dünyaya pompalayan Dogmalardır.

Binlerce yıldır vay geldi şunun bunun haline, görmez misin, bilmez misin, saçma sapan şeylerle dünyada taraflar yaratıp fiştekliyorsunuz uçları.

Ondan sonra da "Niye laf sokma derdinde millet" diye soruyorsun bir de.

Yavuz hırsız gibi. Bastırıyorsun.

Bir de donumuzu alıcaksın kıçımızdan

Ayıp ayıp.

Alınması gereken mesajı aldım. Vakit ayırdığın için tşkkr.

Sitelerde Paylaş

Çünkü basit insanlar kazayla ağzından yanlış bir kelime çıktığı zaman mal bulmuş magribi gibi ona saldırıyorlar ve akılları sıra karşıdaki insanı alt ettiğini sanıyorlar.

Çok doğru. Malesef bunu ben çok yaptım. Bundan böyle daha duyarlı olacağım.

Sitelerde Paylaş

Alınması gereken mesajı aldım. Vakit ayırdığın için tşkkr.

Bir de lütfen şahsi algılamayın.

Eli kolu bacağı olan biyolojik yaşam formu olan şahsınıza yöneltilen hakaret bile olsa aslında burada bir felsefeler, dinler savaşı vardır.

Yani size gelen sözleri transparan olarak bedeninizden geçirip bir zahmet islama ve müslümanlara aktarın.

Bu şekilde kimse kimseyle kanlı bıçaklı olmaz

benim demem odur yani.

Yoksa eminim onurlu bir yaşam süren onurlu bir adamsınızdır.

Bilgisayar tutuyorsunuz. Kelimelerle uğraşıyorsunuz. Bunlar güzel şeyler. Ama bu bir maç :) Ve siz karşı takımın oyuncususunuz.

Böyle bakın, sorun olmaz.

Şahsınızdan islama mesajdır.

Hatta sadece islama değil "Tüm dogmalara"

Umarım anlaşılmışımdır.

tarihinde ateist.bakis tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Çok doğru. Malesef bunu ben çok yaptım. Bundan böyle daha duyarlı olacağım.

Yoldaş leninin bir sözü var. Aklım geldi söylemeden geçmeyeyim. Skazat palaja ruku na sertse- Elini vicdanına koyarak söylemek manasına gelir. Bu içtenliğin için teşekkür ediyorum.

tarihinde liberalkomünist tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Yoldan leninin bir sözü var. Aklım geldi söylemeden geçmeyeyim. Skazat palaja ruku na sertse- Elini vicdanına koyarak söylemek manasına gelir. Bu içtenliğin için teşekkür ediyorum.

Sen bana teşekkür ettiğin için ben de sana teşekkür ederim. Sevgi dolu günler dilerim.

Sitelerde Paylaş

Cübbeli eğer gerçekten ciddiysen seni tebrik ederim . Ben de böyle düşünüyordum . Umarım daha sağlıklı bilgi paylaşımlarına damgamızı vururuz . Ateisti , müslümanı barış içinde yaşamayı öğreniriz.

>>>>>>SAYGILAR <<<<<<

Bana güvendiğin için teşekkür ederim. Bu güvenini boşa çıkarmayacağım.

(((((((((Sevgiler)))))))))))))

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...