Jump to content

Neden hep birbirimize laf sokmanın derdindeyiz!

Recommended Posts

Cübbeli eğer gerçekten ciddiysen seni tebrik ederim . Ben de böyle düşünüyordum . Umarım daha sağlıklı bilgi paylaşımlarına damgamızı vururuz . Ateisti , müslümanı barış içinde yaşamayı öğreniriz.

>>>>>>SAYGILAR <<<<<<

bi ateist müslümanla yaşayabilrmi bilmiyorum ama bi müslüman bi ateistle afedersiniz nah barış içinde yaşar

Sitelerde Paylaş
  • İleti 77
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

bi ateist müslümanla yaşayabilrmi bilmiyorum ama bi müslüman bi ateistle afedersiniz nah barış içinde yaşar

Ben müslümanken ateistlere dua eder onlara din teblig ederdim ama asla da dayatmalara maruz bırakmazdım . Kafir olarak sadece gerçeği , yani tanrının varlığını örtse dahi mümin sıfatlarına nail olan kimseler oldukları için de onları severdim . Bu düşüncemden ötürü de hiçbir rahatsızlık duymadım ve saygı çerçevesi içerisinde birbirimizi severek , aynı ortamda rahatlıkla bulunabilirdik. Demek ki yaşanabiliyormuş. Amaç üzüm yemek mi yoksa bağcıyı mı dövmek ? Benim amacım üzüm yemek sevgili dostum .

Sitelerde Paylaş

Cübbeli kardeş,

İyi kötü buradaki insanların karakterlerini öğrenmişsindir. Herkesin yazdıkları kendi karakterlerini yansıtır. Ateistler arasında da seviyesi düşük insanlar var. Önemli olan onlara prim vermeyip, eğer amacın bilgi paylaşımı ise doğru insanlarla bunu yapmaya çalışmandır.

Umarım gerçeği arıyorsun, ve aradığın gerçeği de bulursun...

Sitelerde Paylaş

malesef bu durum sizin gibi pek nadir insanlar için geçerli,müslümanların ezici çoğunluğunun durumu belli,ortadoğu ve kuzey afrika ülkelerine bak,sonra bu ülkeyi koşar adım oralara benzetmeye çalışanlara oy veren ezici çoğunluğa bak ;)

Dini iyi araştırmanı öneriyorum . Amacımız bu olmamalıdır . Dinin ötekileştirdiğinden şikayet ederken , bizler dincileri ötekileştirmemeliyiz . O zaman onlardan farkımız kalmaz ve onları eleştirme hakkına da sahip olmayız.

SAYGILAR

Sitelerde Paylaş

Cübbeli kardeş,

İyi kötü buradaki insanların karakterlerini öğrenmişsindir. Herkesin yazdıkları kendi karakterlerini yansıtır. Ateistler arasında da seviyesi düşük insanlar var. Önemli olan onlara prim vermeyip, eğer amacın bilgi paylaşımı ise doğru insanlarla bunu yapmaya çalışmandır.

Umarım gerçeği arıyorsun, ve aradığın gerçeği de bulursun...

Ifeelgood da buna benzer bir yazı yazmıştı. Çok doğru bir tespit. Bunu uygulayacağım.

Sitelerde Paylaş

Liberelali-komunisti,ateisti,budisti,kemalisti bu ülkede mutlu birşekilde yaşayabiliriz. Bu vatan bizim yok etmeyelim. Bu vatan bizim terketmeyelim.

CccLiberal -KomünistCcc

bu ülkeyi terketmekten başka parlak geleceğe sahip olma yolu yok ;) ah şu üniversite gelsin ölümüne ya kaçıp kurtulacam ne pahasına olursa olsun

Sitelerde Paylaş

bu ülkeyi terketmekten başka parlak geleceğe sahip olma yolu yok ;) ah şu üniversite gelsin ölümüne ya kaçıp kurtulacam ne pahasına olursa olsun

Anladığım kadarıyla ergenlik çağına yeni giriyorsun. O yüzden bu kadar agresifsin. Biraz büyük, mamanı ye, ileride anlarsın.

CCCLiberalKomünistReyizCCC

Sitelerde Paylaş

Dini iyi araştırmanı öneriyorum . Amacımız bu olmamalıdır . Dinin ötekileştirdiğinden şikayet ederken , bizler dincileri ötekileştirmemeliyiz . O zaman onlardan farkımız kalmaz ve onları eleştirme hakkına da sahip olmayız.

SAYGILAR

dinciler zaten insanları batı dünyası ve varşova paktı gibi müslüman-diğeri gibi 2 kutuba ayırıp insanlara ona göre değer biçince zaten otomatikman kendilerinide bizim gözümüze göre ötekileştirmiş olmuyorlarmı?

Sitelerde Paylaş

Önce senden başlayalım kardeşim. Bilip bilmeden seni kırdıysam özür dilerim. Allah seni ve senin sevdiklerini sevsin. Amin.

Yok benim kalbimi kırdığın bir durum olmadı. Özüne dön, çocuklaşma bu yeter. Kardeşlik, dostluk bunlar masal. Kardeşlik ve dostluk aynı konuda uzlaşan, iki yada daha fazla insanla mümkündür. Her kafadan farklı bir sesin çıktığı ortamda bunlara yer olmaz. Bilmiyorum belki milletle kafa buluyorsun. Yok eğer bulmayıpta kireçten ciddi anlamda etkilendiysen, dediğim gibi; bunlar masaldır.

Sitelerde Paylaş

Anladığım kadarıyla ergenlik çağına yeni giriyorsun. O yüzden bu kadar agresifsin. Biraz büyük, mamanı ye, ileride anlarsın.

CCCLiberalKomünistReyizCCC

bir zamanlar sosyalisttim ve bu konuda çok ilgili idim ama anladımki bu ülkede düşünmeye sorgulamaya yetecek kadar IQ'su bulunmayan kendinin ve çocuğunun geleceğini 2 torba kömüre satan insanlar varken bi halt olmaz buradan o yüzden sanada aynısını tavsiye ediyorum

Sitelerde Paylaş

dinciler zaten insanları batı dünyası ve varşova paktı gibi müslüman-diğeri gibi 2 kutuba ayırıp insanlara ona göre değer biçince zaten otomatikman kendilerinide bizim gözümüze göre ötekileştirmiş olmuyorlarmı?

Annen baban müslüman değil mi diye sorsam ne cevap verirsin ? Müslümandır büyük ihtimal . Ya çevrendekiler ? Eğer onlarla geçinemeyecek olsan zaten yalnız kalırsın . Benim inançlı , inançsız birçok arkadaşım mevcut ve hiçbir problem yaşamıyoruz . Bunlar içi boş sözcükler sevgili kardeşim . Lütfen daha sağduyulu ol... Masum inanırların hakkına girmemek gerek çünkü din şarlatanı kadar da doğduğundan itibaren kafasına islam empoze edilmiş masum insanlar da mevcuttur.

SAYGILAR

Sitelerde Paylaş

bir zamanlar sosyalisttim ve bu konuda çok ilgili idim ama anladımki bu ülkede düşünmeye sorgulamaya yetecek kadar IQ'su bulunmayan kendinin ve çocuğunun geleceğini 2 torba kömüre satan insanlar varken bi halt olmaz buradan o yüzden sanada aynısını tavsiye ediyorum

Oğlum ne zaman sosyalist oldun da bıraktın.

CCCLiberalkomünistreyizCCC

Sitelerde Paylaş

Annen baban müslüman değil mi diye sorsam ne cevap verirsin ? Müslümandır büyük ihtimal . Ya çevrendekiler ? Eğer onlarla geçinemeyecek olsan zaten yalnız kalırsın . Benim inançlı , inançsız birçok arkadaşım mevcut ve hiçbir problem yaşamıyoruz . Bunlar içi boş sözcükler sevgili kardeşim . Lütfen daha sağduyulu ol... Masum inanırların hakkına girmemek gerek çünkü din şarlatanı kadar da doğduğundan itibaren kafasına islam empoze edilmiş masum insanlar da mevcuttur.

SAYGILAR

doğru söylüyorsun çevremdekiler sorupta ateist olduğumu öğrenene kadar genelde sorun çıkmaz,öğrenince ne hikmetse 180 derece zıttına dönüyor insanların karakterleri sende bir zamanlar onu insan yerine koyduğun için kendinden utanıyorsun

Sitelerde Paylaş

Yok benim kalbimi kırdığın bir durum olmadı. Özüne dön, çocuklaşma bu yeter. Kardeşlik, dostluk bunlar masal. Kardeşlik ve dostluk aynı konuda uzlaşan, iki yada daha fazla insanla mümkündür. Her kafadan farklı bir sesin çıktığı ortamda bunlara yer olmaz. Bilmiyorum belki milletle kafa buluyorsun. Yok eğer bulmayıpta kireçten ciddi anlamda etkilendiysen, dediğim gibi; bunlar masaldır.

Resulullah (sav) Efendimi şöyle buyurdu:

"Ademoğlundan her biri ile beraber bir cin vardır (yani şeytan...)"

Dediler ki:

-Ya Resulallah, seninle de var mıdır?

Şöyle buyurdu:

"Evet... vardır. Amma, Şeytanım Müslüman oldu..."

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...