Jump to content

Dinlerle savaşmalı mıyız ?

Recommended Posts

Bu da bir çeşit savaş değil midir Hacı? Savaştan kasıt silahları,zırhları kuşanıp saldırmak değil elbette.Ben dinlerle savaş deyince, dindarları eğitmek ve kademe kademe onlara inandıklarının gerçek olmadığını göstermek olarak algılıyorum.Bundan daha iyi bir savaş yöntemi olamaz herhalde.

Aslında dinlerle yaptığımız bu savaşları da kazandığımızı söyleyemeyiz.

Büyük kuvvetler içten yıkılırlar. Dışardan saldırı ile yıkılmazlar.

Biz istediğimizi yapalım, dinler, içten yıkılacaklardır.

Dindarlar zamanla inançlarının ne kadar saçma olduğunu anlayacaklar ve dinden uzaklaşacaklardır.

Bu da zaman alacaktır.

Biz bu süreci kısaltabiliriz.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 185
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Siz bence bi soluklanın, bi elinizi yüzünü filan yıkayıp ondan sonra yazın.

Bu üslup çok güzel olmuş. Ellerine sağlık.

İnsanlık dinlerle savaşmayacak da neyle savaşacak acaba?

Zengin, fakir arasında ki uçurumla savaşabilir, mesela. Sonra, hırsızlıkla vs. vs. Sen sadece sonucu ele alıp, nedenlerden bağımsızlaştırıp, kendi kafanda bir İslam heyhulası yaratmışsın, ondan hıncını almaya çalışıyorsun.

Sizler masumca ibadet eden, inancını kendi içinde yaşayan ve daha ahlaklı insan olmak için araç olarak kullananlarla kimsenin bir derdi olmadığının farkında değilsiniz sanırım.

Sende, İslama gelip kusup duranların, farkında değilsin sanırım. Atatürk'e laf söylettirmezsin. O da onun kutsalı.

Dinler insanların düşünce biçimine yön veren en önemli unsurlardır. Çocuklukta, ailede öğretilir bu düşünce biçimi ve ondan sıyrılmak çok zordur.

Bunu duyan, atatürkçülüğü ifeel icat etmiş sanabilir.

"evrim yoktur"

Evrim teorisinin, kesinliği vs.'si yoktur. O da kendi içinde varsayımlara dayanır.

Milyarlarca insan sefalet içinde yaşamakta ise, bunun en büyük nedeni dinlerdir. Çünkü insanlara aydınlanma ve sorunlarla başetme şansı tanımaz.

Aydınlanmadan kastın nedir? Herkesin senin gibi düşünmesi mi?

Dinler, savaşmak zorunda olduğumuz, çok yönü olan ilkel inançlardır. İnsanlığın yüzkarasıdırlar.

İlkel davranışların olduğu yerlerde ilkel inançlarda, zorunlu olarak kendini var eder.

Bakalım bu sefer anlayacakmısın.

Sitelerde Paylaş

Dindarlar zamanla inançlarının ne kadar saçma olduğunu anlayacaklar ve dinden uzaklaşacaklardır.

Bu da zaman alacaktır.

Bu insanlar sanıyor ki Ateistforum tek başına dinlere savaş açmış, burada kısa vadede bir sonuç filan bekliyor.

Evet, böyle sanıyorlar. Yani bizim burada heyecan içinde dinin çöküşünü izlemeyi beklediğimizi, tüm inanırları da ateist yapmak için uğraştığımızı sanıyorlar.

Bu forum "ateist üretme merkezi" değil arkadaşlar. Ateist bir tarikat filan değiliz, inanırları nasıl yok edeceğimiz konusunda da plan proje yürütmüyoruz.

Sitelerde Paylaş

Onları bilgilendirmekten, bilinçlendirmekten, uyandırmaktan sözediyorum.

Bizi bilinçlendirsene ifeel.

Sitelerde Paylaş

Artur arkadaşım, sen bir müslümansın, Atatürk düşmanı olan cinsinden hemde. Neden kendini ateist olarak tanıtıyosun ki?

Varsayımlarını, kendine sakla. Senin dediğin gibi olsam bile, ne olmuş? Kendimi bırakta ben tanımlayayım, senin yaftalarına ihtiyacım olduğunda, jadı gel beni yaftala diye yazarım merak etme.

Sitelerde Paylaş

Offfff, yeter ya. Harbiden artık. Bu ne arkadaş ya. Dine söven, dindar olmasa bari.

Tarihsel materyalizm diye bir şey var. Gidin öğrenin gelin. Sıkıldım artık.

Haçlı seferleri vs. dine dayanan savaşlar, bu ne düz mantık arkadaş, savaş ganimeti vs. diye bişi yok. İnsanın, ilkel davranışları, bir kitapta kutsanıyorsa vs. ne kadar önemi var ki? İnsan dediğin mahlukat, aç gözlü, sapıksa, bu sapıklığı bir şekilde dinle kapatıyorsa, büyüyene kadar iki yüzlü bu yol ona belletiliyorsa, bu yol mu suçlu bu din mi?

Dini ne kadar abartıyorsunuz. Anlayamadım. Her şeyin sosyo-ekonomik temelleri vardır. Bu temellerden soyutla, her şeyi dine bağla bu ne kolaycılıktır, anlamadım gitti.

Evet haklısın!

IFeelgood ne bilsin böyle şeyleri, mesela insan doğasını felaaan!

Aldığım son istihbarata göre aslında psikologluk değil de müteahhitlik yapıyormuş!

Meğerse bizle maytap geçer dururmuş!

Helal ossun, iyi deşifre ettin kadını!

--------

Tarihsel materyalizm…

Ne bilsin İlkokul mezunu olup süper binalar yapan müteahhit IFeel bö’öle şeyleri değil mi mirim!

Mesela savaşların kökeninde aslında insanın doğasında bulunan çıkar duygusunun yattığını!...

Ne bilsin müteahhit IFeel dinlerin çıkarlara alet edilip bir basamak olarak kullanıldığını!...

Duymamıştır bile!

Yapar çürük binaları kakalar bize yap-satçı alçak!

Cahil insanlar bunnar mirim cahil!

İyi ki varsın!

Sitelerde Paylaş

Bu da zaman alacaktır.

Bu dediğin içten yıkılma durumu İslam için geçerli değil Hacı.

İslam, kendi yasaklarının dozunu artırdıkça daha da güçlenen ve kitleselleşen bir güç.

Öyle bir güç ki, insanın en karanlık, en kötü ve en sapkın duygularından besleniyor ve pençesine düşürdüğü toplum ne kadar sefilleşirse, ahlaksızlaşırsa, kısacası ne kadar yozlaşırsa İslam'a o kadar daha çok sarılıyor.

İslam bir karanlıklar imparatorluğudur. Karanlık ne kadar koyulaşırsa bu imparatorluğun gücü ve etkisi de o kadar artar.

Baskı, terör ve sefaletle İslam gücüne güç katmaya olanca hızla devam ediyor. Sosyo-ekonomik faktörler bile bu ilkelliğin tıpkı 1200 yıl önceki haliyle uygulanmasına engel olamıyor. Bir kısır döngü içinde ilerleyişinden zerre ivme kaybetmiyor bu din.

İslam'ın içten yıkılması bazı çok ender koşullar ortaya çıkmadığı sürece neredeyse olanaksızdır. İslam dıştan yıkılacaktır. Muhtemelen, bu tehdidin ne kadar ciddi olduğunu son yıllarda anlamaya başlayan ve artık İslam'a karşı alarma geçen Batı uygarlığı İslam'ın sonunu getirecek tek güçtür. Teknolojide bir arpa bile yol katedememiş olan İslam ülkeleri Batı'nın korkunç silahlarıyla yeryüzünden silinecektir. İşte din, dini böyle bitirecektir.

Sitelerde Paylaş

Varsayımlarını, kendine sakla. Senin dediğin gibi olsam bile, ne olmuş? Kendimi bırakta ben tanımlayayım, senin yaftalarına ihtiyacım olduğunda, jadı gel beni yaftala diye yazarım merak etme.

Yaftalamak değil görünen bir gerçek. Ayrıca senin gibiler çok geldi geçti buradan yenibir şeyde değil

Sitelerde Paylaş

Evet haklısın!

IFeelgood ne bilsin böyle şeyleri, mesela insan doğasını felaaan!

Aldığım son istihbarata göre aslında psikologluk değil de müteahhitlik yapıyormuş!

Sende avukatlık yapıyorsun sanırım.

Sitelerde Paylaş

Bu üslup çok güzel olmuş. Ellerine sağlık.

Zengin, fakir arasında ki uçurumla savaşabilir, mesela. Sonra, hırsızlıkla vs. vs. Sen sadece sonucu ele alıp, nedenlerden bağımsızlaştırıp, kendi kafanda bir İslam heyhulası yaratmışsın, ondan hıncını almaya çalışıyorsun.

Sende, İslama gelip kusup duranların, farkında değilsin sanırım. Atatürk'e laf söylettirmezsin. O da onun kutsalı.

Bunu duyan, atatürkçülüğü ifeel icat etmiş sanabilir.

Evrim teorisinin, kesinliği vs.'si yoktur. O da kendi içinde varsayımlara dayanır.

Aydınlanmadan kastın nedir? Herkesin senin gibi düşünmesi mi?

İlkel davranışların olduğu yerlerde ilkel inançlarda, zorunlu olarak kendini var eder.

Bakalım bu sefer anlayacakmısın.

Evrimin kesinliği yoktur diyen ateisti ilk defa görüyorum. Bu adam kalkmış bize ateizm öğretiyor, akıl veriyor.

Siz kafayı yemişsiniz kardeşim. Dinleri savunan ateisti de bu forumda gördüm.

Allah bize daha neler gösterecek bilmiyorum.

Bu kadar cehalet olur mu? Gidin biraz din nedir öğrenin. Ondan sonra ateist olursunuz, bize de öğretirsiniz belki.

Sitelerde Paylaş

Yaftalamak değil görünen bir gerçek. Ayrıca senin gibiler çok geldi geçti buradan yenibir şeyde değil

Gerçek nedir jadı? Hayal dünyanda fanteziler kurmak mı? Hayal dünyasından uyan.

Sitelerde Paylaş

Sizler masumca ibadet eden, inancını kendi içinde yaşayan ve daha ahlaklı insan olmak için araç olarak kullananlarla kimsenin bir derdi olmadığının farkında değilsiniz sanırım.

Bu, koskoca bir yalandır.

Sizler, bu dünyada bulunan en iyi, en ahlaklı, insanlığa en faydalı ya da faydalı olmaya çalışan bir müslümana dahi, hakaret, aşşağılama ve çeşitli saldırılar düzenlemekte beis görmeyen, insanlarsınız. Hatta gücünüz yetse, dahada ötesi şeyler yapabilirsiniz ama, gücünüz yetmiyor. Bu sanal aleme, sığıntı olmuşsunuz. Bir gün elbette, sonunuz gelecek. Hepimiz, onun huzurunda toplanacağız.

Sitelerde Paylaş

Gerçek nedir jadı? Hayal dünyanda fanteziler kurmak mı? Hayal dünyasından uyan.

Evrim teorisini bile reddenen bir beyin asla ateist falan olamaz. Sen bal gibi müslümansın hemde şeriatçısın üstelik. Dürüst ol çünkü bunları kimse yemez

Sitelerde Paylaş

Siz kafayı yemişsiniz kardeşim. Dinleri savunan ateisti de bu forumda gördüm.

ifeel, harbiden ya anlama ya da okuma özürlüsün. Hangisi olduğuna sen karar ver.

Reformist müslümanlar, sütten çıkmış ak kaşık falan değil, onlarda belli tehlikeleri barındırıyorlar. Örneğin, kuranı deneye, gözleme vs. dayandırarak.

Ayrıca ben diyorum ki; Müslüman, hristiyan, yahudi vs. gibisinden bunları ayırmayalım, hepsine eşit mesafede olmak adına kategorize edip, ilah kavramıyla mücadele edelim. Bu ayrımı yaptığımız zamanda yanlış algılara neden oluyoruz, örneğin; İslam düşmanlığıyla vs. suçlanıyoruz.

Saygılarımla...

Bunu ya okumadın, ya anlamadın.

Sitelerde Paylaş

İşte sizlere linç taktiği .

Konuyu gayet iyi güzel üsluplarınızla anlatmışsınız

Kimisi de kimisini damgalamış

Sorun da bu zaten arkadaşlar

Aynı konuda farklı düşünen kişilere karşı hiç tahammülünüz yok ama tahakkümünüz var

Sorun da burada işte .

Sevgili Hacı abiye de tamamen katılıyorum.

tarihinde Crafterman tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bu, koskoca bir yalandır.

Sizler, bu dünyada bulunan en iyi, en ahlaklı, insanlığa en faydalı ya da faydalı olmaya çalışan bir müslümana dahi, hakaret, aşşağılama ve çeşitli saldırılar düzenlemekte beis görmeyen, insanlarsınız. Hatta gücünüz yetse, dahada ötesi şeyler yapabilirsiniz ama, gücünüz yetmiyor. Bu sanal aleme, sığıntı olmuşsunuz. Bir gün elbette, sonunuz gelecek. Hepimiz, onun huzurunda toplanacağız.

Biz islamı, Muhammed'i eleştiriyoruz ama siz bunları üstünüze alınıyorsunuz, bu bizim değil sizin probleminiz kusura bakmayın

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...