Jump to content

Dinlerle savaşmalı mıyız ?

Recommended Posts

Sadece diskoya takılma, anıtkabir, opera, Cumhuriyet mitingleri, konser, bale, Fazıl Say....

Yani inançsız insanların kafa dağıtmak için yaptıkları herşey...

anıtkabirde kafa dağıtılmaz tersine insanın aklı başına gelir cüppeli.allaha şükredilir türkiyede yaşadığın için.... :D

kapasite meselesi işte..

sizlerin kutsal toprakları mekke..

sen mutlu olucaksan ankaralı turgut dinleyelim hem ^_^ .

gören de diskoya giden herkes ateist sanacak

zaten sizler yaşar alptekini de ateist sanıyordunuz

:D :D :D

magazin foreverlara çıkanlar da ateist zaten

ondan her yıl umrelere gidip arınıp geliyorlar!!!

Sitelerde Paylaş
  • İleti 185
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

İslamda zaten herşey borçtur.

Bir müslüman namaz kılmak zorundadır.

Abdest almak zorundadır.

Müslümanların genel itibariyle zorunda olmadıkları ve sırf kalplerindeki iyilik yüzünden yaptıkları hiç bir şey yoktur.

Zekat, Kurban, Hac bunlaırn hepsi belirtilen şartlar bir kişide biriktiğinde zorunluluk durumuna geçiyor.

Yani malın varsa zekat vermek zorundasın, imkanın varsa kurban kesmek zorundasın, paran varsa hacca gitmek zorundasın.

Müslümanlar herşeyi yapmak zorunda oldukları için yapıyorlar.

Yani herşey külfettir onlarda :)

hayır ben külfet olarak görmüyorum..öyle görsem dinden çıkarım..

Sitelerde Paylaş

hayır ben külfet olarak görmüyorum..öyle görsem dinden çıkarım..

Külfet genelde seni zorlamasalar onun yerine daha iyi bir alternatif bulabileceğin kavramlar için kullanılır.

Namaz zorunlu değil de hiçbir eksi getirisi olmayan öylesine bir eylem olsaydı onun yerine başka bir şeyle geçirirdin zamanını.

O zaman bu bir külfettir.

:)

tarihinde ateist.bakis tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Külfet genelde seni zorlamasalar onun yerine daha iyi bir alternatif bulabileceğin kavramlar için kullanılır.

Namaz zorunlu değil de hiçbir eksi getirisi olmayan öylesine bir eylem olsaydı onun yerine başka bir şeyle geçirirdin zamanını.

O zaman bu bir külfettir.

Müslüman için ateşe girmek en büyük acıdır. Namaz seni bu acıdan kurtaran bir ibadettir. Böyle olunca namaz külfet değil ateşten kurtuluştur.

Sitelerde Paylaş

Müslüman için ateşe girmek en büyük acıdır. Namaz seni bu acıdan kurtaran bir ibadettir. Böyle olunca namaz külfet değil ateşten kurtuluştur.

Türk Dil Kurumu

külfet

isim Arapça kulfet

1 . Sıkıntı, zorluk:

"İşte böyle bir eser onları bu külfetten kurtarmış olur."- A. H. Çelebi.

2 . Büyük masraf:

"Beni külfete sokma, şimdi ben yokluktayım."- A. Kabaklı.

tarihinde ateist.bakis tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Türk Dil Kurumu

külfet

isim Arapça kulfet

1 . Sıkıntı, zorluk:

"İşte böyle bir eser onları bu külfetten kurtarmış olur."- A. H. Çelebi.

2 . Büyük masraf:

"Beni külfete sokma, şimdi ben yokluktayım."- A. Kabaklı.

Beni bitirdin. Ezdin geçtin. Bir daha foruma gelecek yüz bırakmadın.

Sitelerde Paylaş

Beni bitirdin. Ezdin geçtin. Bir daha foruma gelecek yüz bırakmadın.

Yazdıkların tezat sanatıdır.

Modern yazımda tırnak içine almalı ya da [Tırnak içinde] diye uyarı koymalısın ki, o yazıdaki anlamı terse yorsunlar.

Ayrıca seni bitirmedim.

Aksine külfetin anlamını sunarak sana yardımcı bile oldum sayılır.

Seni bitiren şeyi şimdi sunuyorum, buyur:

İslamda emredilmeyen ve emredilmediği halde insanların coşarak, canla başla yaptıkları faaliyetlerden bir tanesinin adını söyler misin? Daha da özetle bir müslümanın dininde yapmak zorunda olmayıp da canı gönülden yaptığı bir faaliyet söyler misin?

Sitelerde Paylaş

İslamda emredilmeyen ve emredilmediği halde insanların coşarak, canla başla yaptıkları faaliyetlerden bir tanesinin adını söyler misin? Daha da özetle bir müslümanın dininde yapmak zorunda olmayıp da canı gönülden yaptığı bir faaliyet söyler misin?

Tarikata girmek ve şeyhe rabıta yapmak emir değildir. Ben hergün 15 dakka şeyhime rabıta yaparım. Perşembe günleri de Huuuu çekeriz. Bunlar emir değil ama zevkle coşkuyla yaptığımız işlerdir.

Sitelerde Paylaş

Tarikata girmek ve şeyhe rabıta yapmak emir değildir. Ben hergün 15 dakka şeyhime rabıta yaparım. Perşembe günleri de Huuuu çekeriz. Bunlar emir değil ama zevkle coşkuyla yaptığımız işlerdir.

Bakara 43

Namazı kılın, zekatı verin. Rükû edenlerle beraber siz de rükû edin.

Ali İmran 103.

Hep birlikte Allah’ın ipine (Kur’an’a) sımsıkı sarılın. Parçalanıp bölünmeyin.

Pek öyle bireysel eylemler önerilmiyor.

Bunun gibi daha yüzlercesi ve daha kesin yönergeler içerenler de bulunabilir eminim.

O yüzden bu da bir emirdir.

Genel olarak emir olmadığına dair görüş olsa bile bu tarikat içerisindekiler bunu bir emir olarak kabul edebilirler.

Çünkü tarikatsiz yolunu bulamayacağından emindirler. Bu da bir zorunluluk ve işin özü itiraiyle emirden gelen eylemdir.

Sitelerde Paylaş

Herkesi senin şartlarında ki gibi şartlara sahip değil . Ateist olduğunu söylese , evlatlıktan reddedecek aileler var . O yüzden bunlar da senin tabirinle özel duruma giriyor sanırım . Eğer ki sen bu kadar rahat olduğunu söylüyorsan ateistlere baskı var da dememelisin . Bakışlarla baskı kuruyorlar diyorsan bunu kendin için de belirtmelisin çünkü çoğunlukta olan biz olsaydık bu kez tam tersi olurdu bunu da biliyorsun :) Umarım barış içinde yaşamayı öğrenebiliriz .

Hayır, çoğunlukta olan biz olsaydık kimseyi dindar olduğu için aşağılamaz, bakışlarımızla "pislik, fahişe, hırsız, aşağılık zararlı" demeye çalışmazdık. En reformistler bile burada ne korkunç, ne aşağılık ithamlarda bulunuyor akşama kadar. Ama ben biliyorum ki bunları yapanlar gerçek iki yüzlüler, gerçek aşağılıklar. Ucuz, pespaye, dejenere iç dünyalarını gelip ateistler üzerinden kusarlar.

Ve mümkünse kendi adına konuş. "Biz şöyle yaparız, biz böyle yaparız, sen de böylesin" diyerek kişisel tavır olarak nitelenebilecek şeyleri genelleyip duruyorsun.

İnsan en zayıf anında içindeki tanrısından yardım diler . Bir müslüman bile dini ritüellerini yerine getirmese bile bir felaket ardından ibadete koyulabilir . İbadete koyulmasa bile arada bir dua edebilir . Bu insan aczinden doğan gereksinimlerdir . Korkuyu ne zaman yok edersen , dinleri de o vakit yok edersin.

İnsanların dinlere yönelmelerinin, sorunlara çareyi, ruhsal doyumu onda aramalarının tek nedeni korku değil.

Başka bir dolu nedeni var ama esas ve en önemli neden onlara böyle öğretilmiş olması. Dinsiz ve tanrı inancının olmadığı evlerde büyüyen insanların hiçbirinin aklına tanrı gelmiyor. Çünkü tanrı ve dinler, tıpkı diğer ideolojiler gibi sonradan öğretilmiş kavramlar. Tabii öğretilme yolları çok bel altı olduğu için hedefine kolaylıkla ulaşıyor. Küçücük bir çocuğun dinden korunması imkansızdır. O yüzden çocuklar önce Allah'tan korkmak gerektiğini öğrenir.

İnsan aciz filan değildir, ona öyle olduğu öğretildiği için öyle zanneder. Eğer insan sizin sandığınız gibi aciz olsaydı, dinlerden özgür büyütülen bütün çocuklar döner dolaşır namaz kılardı. Dünyada milyar sayının üstündeki ateist mutsuz olurdu.

İnsan aciz değildir. Bu dinci ağızlarını bırakın.

Senin sürekli ateizmden sözetmen ve onu garip bir biçimde yüklenerek savunmalar geliştirmen de kötü bir zorlamanın içinde olduğuna işaret ediyor.

Bence kendini ahat bırak ve dine dön. Ateist olmak için ateist olunmaz. Bu kendiliğinden olur olursa.

Sen ateist olmak için kendini ikna etmeye çalışıyorsun, kendi iç çelişki ve açmazlarını diğer insanlara yüklüyor, onları da ortak etmeye çalışıyorsun.

Biz bir ekip, bir tarikat filan değiliz. Her davranışımızı, her özel düşüncemezi genellemez, başkalarını ortak etmeye çalışmayız. Biz bir ümmet değiliz, önce bunu kabullen istersen.

Sitelerde Paylaş

buda zorunluluk değilmi zaten adamı zorla namaz kıldırıyosun kılmaz ise mangalda köfte olursun diyosun

Kimi insan ateşten korkar namaz kılar, kimi insan cennet için namaz kılar. Ama asıl kamil mümin Allah rızası için namaz kılar. Allahu Teala beni onlardan eylesin. Amin.

Sitelerde Paylaş
Hayır, çoğunlukta olan biz olsaydık kimseyi dindar olduğu için aşağılamaz, bakışlarımızla "pislik, fahişe, hırsız, aşağılık zararlı" demeye çalışmazdık. En reformistler bile burada ne korkunç, ne aşağılık ithamlarda bulunuyor akşama kadar. Ama ben biliyorum ki bunları yapanlar gerçek iki yüzlüler, gerçek aşağılıklar. Ucuz, pespaye, dejenere iç dünyalarını gelip ateistler üzerinden kusarlar.

Ve mümkünse kendi adına konuş. "Biz şöyle yaparız, biz böyle yaparız, sen de böylesin" diyerek kişisel tavır olarak nitelenebilecek şeyleri genelleyip duruyorsun.

Öyle mi ? Burada ki çoğunluğun tahakkümünü gördüğüm vakit bu müşahedeyi yapmış olmam niye kendi adıma konuşmak olsun ki ? Bu müşahedeyi yapmaktan sanırım sen yoksunsun , ben değil . Bu doğrultuda da kişiselleştirmek doğru olmaz çünkü ben genel konuşuyorum ve müşahedelerim olayların böyle ihdas ettiğini bana gösteriyor .

Herzaman güçlünün güçsüzü ezeceğini savunan ateist kardeşlerim , çoğunluğu oluşturduğu vakit tahakküm yapmayacakları garantisini hangi referans doğrultusunda veriyorlar acaba? Bunlar boş sözler canım boş (!) Konu da rotasından sapmasın bu şekilde kişiselleştirmelerle . Bu yüzden de genel konuşuyorum zaten .

Aşağılık nitelendirmelerde bulunan kişilerin neden aşağılık kelimeler kullandığını incelediğimiz vakit genelde aşağılık ithamlardan dolayı olduğunu da görüyorum . Onun dışında ki telakkilere karşı sert tepki verenlere karşıda zaten hoşgörü gösterilmesi kanaatini taşımıyorum .

İnsanların dinlere yönelmelerinin, sorunlara çareyi, ruhsal doyumu onda aramalarının tek nedeni korku değil.

Başka bir dolu nedeni var ama esas ve en önemli neden onlara böyle öğretilmiş olması. Dinsiz ve tanrı inancının olmadığı evlerde büyüyen insanların hiçbirinin aklına tanrı gelmiyor. Çünkü tanrı ve dinler, tıpkı diğer ideolojiler gibi sonradan öğretilmiş kavramlar. Tabii öğretilme yolları çok bel altı olduğu için hedefine kolaylıkla ulaşıyor. Küçücük bir çocuğun dinden korunması imkansızdır. O yüzden çocuklar önce Allah'tan korkmak gerektiğini öğrenir.

İnsan aciz filan değildir, ona öyle olduğu öğretildiği için öyle zanneder. Eğer insan sizin sandığınız gibi aciz olsaydı, dinlerden özgür büyütülen bütün çocuklar döner dolaşır namaz kılardı. Dünyada milyar sayının üstündeki ateist mutsuz olurdu.

İnsan aciz değildir. Bu dinci ağızlarını bırakın.

Senin sürekli ateizmden sözetmen ve onu garip bir biçimde yüklenerek savunmalar geliştirmen de kötü bir zorlamanın içinde olduğuna işaret ediyor.

Bence kendini ahat bırak ve dine dön. Ateist olmak için ateist olunmaz. Bu kendiliğinden olur olursa.

Sen ateist olmak için kendini ikna etmeye çalışıyorsun, kendi iç çelişki ve açmazlarını diğer insanlara yüklüyor, onları da ortak etmeye çalışıyorsun.

Biz bir ekip, bir tarikat filan değiliz. Her davranışımızı, her özel düşüncemezi genellemez, başkalarını ortak etmeye çalışmayız. Biz bir ümmet değiliz, önce bunu kabullen istersen.

Tek nedeni korku değildir ama en büyük nedeni korkudur . Sorgulamaktan bile korkan insanın inancını reddetmesini nasıl bekleyebilirsin ki . Cehennem tasvirleriyle körpe beyinlere empoze edilen kişilerden daha fazla ne bekleyebilirsin ki … Hayatını boş bir amaç uğruna temellendiren kişinin o temeli yıkmasını bir anda nasıl bekleyebilirsin ki . Bunlar gerçekten kolay iş mi ? Çocuklukta zihne kazınan korkuların ileriye intikal edeceğini bile bile büyük bir boşluk ve buhranla kalıntılarla uğraşan insanlardan bihaber misin ? Dinlerin beslendiği kaynak korkuyken bunu zaten yadsıyamayız ve başrolü de korkuya veririz .

Milyonlarca insanın aciz olmadığını aksine mutlu mesut yaşadığını iddia etmişsin . Sen Türkiye’de yaşıyorsun . Burada ki her insan yukarıda belirttiğim şekilde yetiştiği için mutsuz olabiliyor ve iç huzuru terkeyleyebiliyor . Bu da sağlıksız bir toplum inşası için verilen boş bir çabadır .

İnsanoğlu acizdir . Korkar , ağlar , kaçar , ölür , üzülür , kızar vs vs. Biyolojik yasalarına bile müdahale edemezken aciziyetine değinmeyeceğim . Ölümden öte yol yoksa her yaşta ölüm trajedikken , ölüme çare bulunmadan bu korkular ve ölümün arkasındaki perde hakkındaki söylemler bitmediği sürece bu inançlar da yok olmayacaktır . Hal durum böyleyken ne insanoğlunun aczini tartışabiliriz ne de ülkemizde ki m mühaşedeyi diğer ateistlerle kıyaslayabiliriz…

Ümmet değil birey olduğumuz için zaten kişisel görüşlerimi burada vurguladım . Genel – geçer konuşsam da bu tutumlardan dolayı kendimizi deşifre edemediğimizi ve bu savaşın boş bir uğraş olduğunu da ekledim…

SAYGILAR

tarihinde Crafterman tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Din insan erdemine bir hakarettir.Din olmadan iyi seyler yapan insanlar vardir ve kötü seyler yapan kötü insanlar..Fakat iyi insanlarin kötü seyler yapmasi icin din gereklidir.

Steven Weinberg

Cikarlari icin köse dönmeye calisan yavsak düsünceli reformistlerin hepsi yalanci ve sahtekarlardir... Bunlar emperyalistlerin emellerinin gerceklesmesinde rol oynayan mayin esekleridir.

Gelecekte dinin olmadigi huzurlu bir dünyanin nasil olmasi gerektigi hakkinda bilim adamlari calismalar yapmaktadirlar.Piramitin en tepesinde ki kan emenlerden kurtulabilmek icin elbette dinlerle savasacagiz.

Kan emen vampirler, dinlerin sayesinde yaptiklari her türlü kötülügün üzerlerine kat kat perdeler örtmektedirler.Dolayisi ile dinlerin insanlari kontrol altinda tutup istenildigi gibi yönlendirebilecek bir arac oldugunu unutmayalim.

Bu baglamda dini kitaplarin insanlar tarafindan yazildigini kesin bildikleri halde, hala insanlari kandirmaya calisarak, iahi gücler tarafindan gönderildigini söyleyenler/yazanlar en büyük serefsiz, ahlaksiz, karaktersiz yaratiklardir.

Insanligin huzurlu gelecegi icin önce bunlarin kafalarini kopartip yok edeceksiniz ki, bilerek/bilmyerek birinci sinif usaklik yaptiklari vampirlerin beslendikleri kilcal damarlar ortadan kalksin.

Sömürülen, isgal ve tehdit altinda olan ülkelerin tarihlerini okuyup arastirmakta fayda var diye düsünüyorum. Emperyalistlerin sömürecekleri ülkelerde neden islami görüste olan insanlari ve siyasetcileri desteklediklerini saniyorsunuz?

Bu siyasetcilerin hepsi ülkelerinin geleceklerini kendi cikarlari ugurlarina satmis serefsiz basiretsiz pisliklerdir. Ülkesinin gelecegini düsünen kafa patlatan idealist bir siyasetcinin ufuklari genis olur ve ileriye dönük tasarimlar üretir.

Dinle ve dinsel konularla asla ugrasmaz, agzina almaz.

Insanlarin uyusuturularak kanlarinin emilmesine neden olan dini hem sevmiyeceksiniz, hemde savasmayacaksiniz öyle mi?

Sevsinler...

Önce yilanin basi Vatikani sonra Mekke'yi, Jarusalemi daha sonra diger Putlari havaya ucurup yok etmedikten sonra, havanda su dövüp durmaktan baska hic bir sey yapilmamis olmaktadir.

7 milyar insanin yönetilmesi ve doyurulmasi masallari ile kandirilarak, insanlara dinsel konularda gercekleri anlatmayan bilim insanlarida Vampirlerin emellerine alet olmakta, onlara usaklik etmektedirler.

Silah üretiliyorsa savaslarin, ilaclar üretiliyorsa hastaliklarin olmasi gerekmektedir...Bunlarin olmasi icinde dinler vardir.

Sadece Almanya'da, Isvicre'de ilac ham madelerinin, ilaclarin üretildikleri fabrikalari görme ve inceleme firsatlarini bulan insanlarin ne demek istedigimi kolay anlayabileceklerini düsünüyorum.

Yanlis anlasilma olmamasi icin altini cizmekte fayda görüyorum...

Insanlar ile savasmiyorum fakat dinlerinin yok edilmesi icin elimden geleni de ardina koymam...

...ve insanlari cikarlari ugruna bilerek manipüle eden yavsak düsünceli pisliklere karsi.

Cünkü dinlerin ve inananlarin diger insanlara huzur vermedikleri ortamlar olmayacagi icin "ateist" olmama ve mücadele etmeme gerek kalmayacak.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...