Jump to content

Dinlerle savaşmalı mıyız ?

Recommended Posts

Din insan erdemine bir hakarettir.Din olmadan iyi seyler yapan insanlar vardir ve kötü seyler yapan kötü insanlar..Fakat iyi insanlarin kötü seyler yapmasi icin din gereklidir.

Steven Weinberg

Cikarlari icin köse dönmeye calisan yavsak düsünceli reformistlerin hepsi yalanci ve sahtekarlardir... Bunlar emperyalistlerin emellerinin gerceklesmesinde rol oynayan mayin esekleridir.

Gelecekte dinin olmadigi huzurlu bir dünyanin nasil olmasi gerektigi hakkinda bilim adamlari calismalar yapmaktadirlar.Piramitin en tepesinde ki kan emenlerden kurtulabilmek icin elbette dinlerle savasacagiz.

Kan emen vampirler, dinlerin sayesinde yaptiklari her türlü kötülügün üzerlerine kat kat perdeler örtmektedirler.Dolayisi ile dinlerin insanlari kontrol altinda tutup istenildigi gibi yönlendirebilecek bir arac oldugunu unutmayalim.

Bu baglamda dini kitaplarin insanlar tarafindan yazildigini kesin bildikleri halde, hala insanlari kandirmaya calisarak, iahi gücler tarafindan gönderildigini söyleyenler/yazanlar en büyük serefsiz, ahlaksiz, karaktersiz yaratiklardir.

Insanligin huzurlu gelecegi icin önce bunlarin kafalarini kopartip yok edeceksiniz ki, bilerek/bilmyerek birinci sinif usaklik yaptiklari vampirlerin beslendikleri kilcal damarlar ortadan kalksin.

Sömürülen, isgal ve tehdit altinda olan ülkelerin tarihlerini okuyup arastirmakta fayda var diye düsünüyorum. Emperyalistlerin sömürecekleri ülkelerde neden islami görüste olan insanlari ve siyasetcileri desteklediklerini saniyorsunuz?

Bu siyasetcilerin hepsi ülkelerinin geleceklerini kendi cikarlari ugurlarina satmis serefsiz basiretsiz pisliklerdir. Ülkesinin gelecegini düsünen kafa patlatan idealist bir siyasetcinin ufuklari genis olur ve ileriye dönük tasarimlar üretir.

Dinle ve dinsel konularla asla ugrasmaz, agzina almaz.

Insanlarin uyusuturularak kanlarinin emilmesine neden olan dini hem sevmiyeceksiniz, hemde savasmayacaksiniz öyle mi?

Sevsinler...

Önce yilanin basi Vatikani sonra Mekke'yi, Jarusalemi daha sonra diger Putlari havaya ucurup yok etmedikten sonra, havanda su dövüp durmaktan baska hic bir sey yapilmamis olmaktadir.

7 milyar insanin yönetilmesi ve doyurulmasi masallari ile kandirilarak, insanlara dinsel konularda gercekleri anlatmayan bilim insanlarida Vampirlerin emellerine alet olmakta, onlara usaklik etmektedirler.

Silah üretiliyorsa savaslarin, ilaclar üretiliyorsa hastaliklarin olmasi gerekmektedir...Bunlarin olmasi icinde dinler vardir.

Sadece Almanya'da, Isvicre'de ilac ham madelerinin, ilaclarin üretildikleri fabrikalari görme ve inceleme firsatlarini bulan insanlarin ne demek istedigimi kolay anlayabileceklerini düsünüyorum.

Yanlis anlasilma olmamasi icin altini cizmekte fayda görüyorum...

Insanlar ile savasmiyorum fakat dinlerinin yok edilmesi icin elimden geleni de ardina koymam...

...ve insanlari cikarlari ugruna bilerek manipüle eden yavsak düsünceli pisliklere karsi.

Cünkü dinlerin ve inananlarin diger insanlara huzur vermedikleri ortamlar olmayacagi icin "ateist" olmama ve mücadele etmeme gerek kalmayacak.

Dinlerle savaşı kazanabileceğimiz yanılgısına düşenlerden birisi de sensin Cigi .

İnsanların iliğini kurutan din sadece kisve altında insanları sömürü aracı olarak kullanılıyor . İnsanlar kendi ahlaksızlıklarını nasıl farklı ideolojiler altına saklayıp irticaya yelteniyorlar ve insanları kandırıyorlarsa , aynı şekilde de din kisvesi altında da bunu yapıyorlar . Dini yok etsen bile yine başka bir kisveyle pisliklerini kapatacak malzeme bulmaktanda geri kalmayacaklardır . İnsanların uydurduğu bu din insanların ahlakını yansıtıyorsa , insanlar halen ilkelliyetini koruyor ve sadece yaptıklarını dine temellendirerek kendilerini rahatlatıyor yahut gizliyorlar demektir . Dinle değil cehaletle savaşırsan bunca sömürünün önü de kesilecek ve insanlar farklı amaçlar doğrultusunda inek yerine konulup sağılmayacaktır . Dine ayrılan bütçenin , din kisvesi altında yapılan ; sahtekarlıkların , cinayetlerin , töre cinayetlerinin , üfürükçülerin de varlığını biliyorum ve biliyoruz . İnsanlar ahlaksızlıklarını alet ettiği şey mi kötüdür yoksa insanların ahlaksızlığı mı bu kötülüğün sebebidir ?

Reformist dediğimiz kişiler en azından daha esnek şeyleri savunduğu için bizlerin onlara işte asıl din bu , işte bu kadar aşağılık din , sizler müslüman değilsiniz diye linç edersek en azından esnek birkaç kişiyide kaybedip bize karşı cephe alışlarını seyrederiz . Bunlar yanlış tutumlardır Cigi . Bağnazlıktan kurtulsak bile bağnazlığın kurtuluşu da bağnazlığa esir olacaktır çünkü insan yapısı buna çok müsaittir. Telakkilerimizi bu doğrultuda yaparsak daha doğru olacağını düşünüyorum.

Dinlerle savaşta mağlubuz ve galipte olamayız . Aydınlanma sürecinin tekamül etmesini istiyorsak eğer ; yavaş yavaş , teker teker uyandıraraktan kazanma girişimlerinde bulunmalıyız.

SAYGILAR

Sitelerde Paylaş
  • İleti 185
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Reformist dediğimiz kişiler en azından daha esnek şeyleri savunduğu için bizlerin onlara işte asıl din bu , işte bu kadar aşağılık din , sizler müslüman değilsiniz diye linç edersek en azından esnek birkaç kişiyide kaybedip bize karşı cephe alışlarını seyrederiz . Bunlar yanlış tutumlardır Cigi . Bağnazlıktan kurtulsak bile bağnazlığın kurtuluşu da bağnazlığa esir olacaktır çünkü insan yapısı buna çok müsaittir. Telakkilerimizi bu doğrultuda yaparsak daha doğru olacağını düşünüyorum.

Dinlerle savaşta mağlubuz ve galipte olamayız . Aydınlanma sürecinin tekamül etmesini istiyorsak eğer ; yavaş yavaş , teker teker uyandıraraktan kazanma girişimlerinde bulunmalıyız.

SAYGILAR

Reformistler denilen tipler, piyasada satilan uyusturucuya katki maddesi katarak uyusturucu miktarini cogaltip satan jonkilerdir...Katkili uyusturucuyu satin alan insanlar tatmin olmadiklari icin daha cok, daha cok isteyecekler ve bu istekleri aliskanliklari hic durmadan artacaktir.

Dinlerle olan mücadeleye henüz baslamamis olan birisinin "maglubuz ve galipte olamayiz" diye serzeniste bulunmasini cok komik buluyorum. Simdiye kadar ne yaptin ki, baslamadan havlu attin?Madem havlu atacaktin neden, havluyu eline aldin?

Üstelik mücadele etmeden kendini mücadele edenlerin saflarinda görmemen gerekir diye düsünüyorum.Ateistforumda din karsiti üc bes tane yazi yazmakla dinlerle mücadele ettigini mi saniyorsun?

Ayni senin gibi düsünenler varsa, hepinize güler gecerim...

Mücadele dahi etmeden bir de "savasta maglubuz" ifadesini kullanman gereksiz havalara girdiginin kanitidir diye düsünüyorum.

Ölümle dalga gecebiliyor musun?Onu önüne katarak kovaliyabiliyor musun?Bunlari yaparken müthis keyif alabiliyor musun?

Dinlerle gercekten mücadele eden birisinin, cok özverili ve fedakar olmasi gerekir.

"Dinlerle savasmali miyiz?" konulu basligini acan birisinin önce yukarida yazdiklarimi iyi ögrenmesi gerekir diye düsünüyorum...

...bilmiyorsa mücadele edenlere karsi "bunlar yanlis tutumlardir" gibi ifadelerde bulunmamasi gerekir.

Herkes kendi isine baksin ve baskalarinin düsüncelerine yasam felsefelerine müdahalede bulunacak sekilde tavir takinmasin.Her ateistin farkli farkli yasam felsefesi vardir...

Sitelerde Paylaş

Bizi bilinçlendirsene ifeel.

Forumu sabırla izle... Eğitileceksin ve evrileceksin zamanla... Dinler kısaca insanın ölüm korkusundan güç alan ve yayılan ruh ve toplum asalaklarıdır... Yayılmaları çok kolaydır; çünkü geniş kitlelerce anlaşılmaları özel bir zeka ve akıl gerektirmez.... Din karşısındaki diğer tüm akımlar içinse bir donanım ve eğitim düzeyi gerekir maalesef...

Sitelerde Paylaş

Dinle savaşmak azıcık garip geliyor kulağa...

...bunca dinci varken dinle neden uğraşasın ki?

:)

Aslinda cok iyi yöntemlerden biri...

Her aksam tv de on tanesini bir araya getirebilsek ne iyi olurdu.

Sitelerde Paylaş

Reformistler denilen tipler, piyasada satilan uyusturucuya katki maddesi katarak uyusturucu miktarini cogaltip satan jonkilerdir...Katkili uyusturucuyu satin alan insanlar tatmin olmadiklari icin daha cok, daha cok isteyecekler ve bu istekleri aliskanliklari hic durmadan artacaktir.

Dinlerle olan mücadeleye henüz baslamamis olan birisinin "maglubuz ve galipte olamayiz" diye serzeniste bulunmasini cok komik buluyorum. Simdiye kadar ne yaptin ki, baslamadan havlu attin?Madem havlu atacaktin neden, havluyu eline aldin?

Üstelik mücadele etmeden kendini mücadele edenlerin saflarinda görmemen gerekir diye düsünüyorum.Ateistforumda din karsiti üc bes tane yazi yazmakla dinlerle mücadele ettigini mi saniyorsun?

Ayni senin gibi düsünenler varsa, hepinize güler gecerim...

Mücadele dahi etmeden bir de "savasta maglubuz" ifadesini kullanman gereksiz havalara girdiginin kanitidir diye düsünüyorum.

Ölümle dalga gecebiliyor musun?Onu önüne katarak kovaliyabiliyor musun?Bunlari yaparken müthis keyif alabiliyor musun?

Dinlerle gercekten mücadele eden birisinin, cok özverili ve fedakar olmasi gerekir.

"Dinlerle savasmali miyiz?" konulu basligini acan birisinin önce yukarida yazdiklarimi iyi ögrenmesi gerekir diye düsünüyorum...

...bilmiyorsa mücadele edenlere karsi "bunlar yanlis tutumlardir" gibi ifadelerde bulunmamasi gerekir.

Herkes kendi isine baksin ve baskalarinin düsüncelerine yasam felsefelerine müdahalede bulunacak sekilde tavir takinmasin.Her ateistin farkli farkli yasam felsefesi vardir...

Ben hayat dersi alacak yaşı çıktan geçtim Cigi . Burası da ’’ hayat bilgisi ‘’ isimli forum değil . O yüzden bana ders vermeden önce fikirlerime karşı neler diyeceğini veya dediğini önplana çıkarman gerekir . Derse ihtiyacım olursa bunu da bu forumda ki kişilerden de almaya niyetim yok çünkü hayatla pek bağları yok buradaki arkadaşların çoğunun . O yüzden nasıl davranacağımı , neyi öğreneceğimi , nasıl bir başlık açacağımı da telkin etme hakkıyla da mükellef değilsin . Ben haddimi biliyorsam , senin de bilmen gerekir.

Dinlerle henüz mücadeleye başlamamış olduğumu ve sadece bu forumla kısıtlı bir iki yazı yazdığımı nerden biliyorsun ? ya da sen dinlerle mücadele edip dinleri zayıflattığını mı düşünüyorsun , yoksa dinleri ifşa ederek cımbızmala yöntemiyle bilgisiz bir iki kişinin imanını alabileceğini mi düşünüyorsun? Bu foruma kaç kişi geldi de dinini terk etti ; kaç kişi geldi de müslüman oldu ; kaç kişide inancını terkettikten sonra mutlu oldu ? Objektif misin yoksa pragmatik mi ? Yoksa alternatif üretip duygulara hitap eden şeyler mi öneriyorsun yoksa insanların elinde avunduğu şeyi mi alıyorsun? Sen dinlerle savaştığını mı sanıyorsun Cigi ? İnsanlara ne kazandırıyorsun onu da merak ediyorum ?

Bir Müslüman ölümü önüne alıp dalga geçerken bizler burada tıkılı kalırız bunu da idrak edemedin mi? Ateistin canının tatlı olduğunu yoksa tekzip mi edeceksin ? Bu mertebeyi iktisap ediş uğruna nelerini feda ettin de gülüyorsun ? Müslümanken dinsiz mi oldun yoksa ateist doğup empati peşinde misin ? Bu soruları bir de kendine sormanı tavsiye ediyorum .

Yıllardır takip ettiği tartışmalar , reel hayattaki ve tanıştıklarımla olan müşahedelerim ve bundan öte de kendi müşahedemi sık sık tetkik edişim bana bunu gösterdi .

Yolun açık olursun . Kazandığın vakit yaz bana .

Sitelerde Paylaş

Dinlerle mücadele etme konusunda herkes hem fikir.

Bu mücadeleyi üst boyutlara nasıl çıkartabiliriz!

İnternet dinlerle mücadelede kullanabilecegimiz en risksiz en az masraflı bir araçtır.

interneti bu mücadelede yeterince kullandıgımızı iddia edebilirmiyiz?

İnternet ortamında bulunan ateistler dagınık ve cılızdır.

Ateist sitelerin ,blogların ciddi bir dayanışması ve güç birlikleri oluşturması hayal gibi .Böyle oluncada dinlerle savaşmak sözü kusura bakılmasın insanı ancak gülümsetir.

Dinlerle savaşmanın yolu internet ortamlarında kurulacak birliklerden ateistlerin kuracagı üst kurullardan geçer

Sitelerde Paylaş

Dinlerle mücadele etme konusunda herkes hem fikir.

Bu mücadeleyi üst boyutlara nasıl çıkartabiliriz!

İnternet dinlerle mücadelede kullanabilecegimiz en risksiz en az masraflı bir araçtır.

interneti bu mücadelede yeterince kullandıgımızı iddia edebilirmiyiz?

İnternet ortamında bulunan ateistler dagınık ve cılızdır.

Ateist sitelerin ,blogların ciddi bir dayanışması ve güç birlikleri oluşturması hayal gibi .Böyle oluncada dinlerle savaşmak sözü kusura bakılmasın insanı ancak gülümsetir.

Dinlerle savaşmanın yolu internet ortamlarında kurulacak birliklerden ateistlerin kuracagı üst kurullardan geçer

Blog adresi açacağım . Videolar hazırlıyorum . En azından düşünmeye sevk etsem bile yeterlidir .

SAYGILAR

Sitelerde Paylaş

Ben hayat dersi alacak yaşı çıktan geçtim Cigi . Burası da ’’ hayat bilgisi ‘’ isimli forum değil . O yüzden bana ders vermeden önce fikirlerime karşı neler diyeceğini veya dediğini önplana çıkarman gerekir . Derse ihtiyacım olursa bunu da bu forumda ki kişilerden de almaya niyetim yok çünkü hayatla pek bağları yok buradaki arkadaşların çoğunun . O yüzden nasıl davranacağımı , neyi öğreneceğimi , nasıl bir başlık açacağımı da telkin etme hakkıyla da mükellef değilsin . Ben haddimi biliyorsam , senin de bilmen gerekir.

Yahu basligi aciyorsun actigin konuda aglanip sizlanarak, diger okuyucularin da seninle ayni görüsü düsünceleri paylasmalarini bekliyorsun.Baslik acanlarin actigi konuya ve düsüncelerine karsi yapilacak elestirilere hazirlikli olmalari gerekir.Eger bir yazar yazisini ortaya yaziyorsa, basligima yazma, cek git...yolun acik olsun, bunlar bos düsünceler gibi yazilar yazma hakki yok diye düsünüyorum. Forumlarin bazi kurallari ve adabi vardir.

Forumlara baska amacla girdigim icin önceleri tam bir sanal sazani idim fakat yilmadan düzgün yazarlarin yazilarini düsüncelerini okuyarak onlardan cok seyler ögrendim ve hala ögrenmeye devam ediyorum. Her hangi bir konuyu ögrenmek icin de, cekinmeden sorarim.

Dikkat edilirse konu hakkinda neler yapilmasi gerektigini yazmaktayim. Hic bir mücadele yan gelip yatarak,cay kahve icip börek kurabiye yiyerek yapilmaz!

Eger Söz konusu dinler ile mücadele ise, mücadeleye baslamadan önce cok iyi düsünülmesi gerekir.Bunun altini cizmeye calisiyorum.Fakat önce bilincli bir sekilde dinlerden dogmalardan iyice arinilmasi gerekir.Ne yazmam gerekiyordu seni hosnut edebilmem icin?

"Yaaa Crafterman cok haklisin, bos yerine dinlerle mücadele ediyoruz, bizler de reformist jonkilere yardim edelim, dindar gibi gözükelim, nasilsa inanmiyoruz kaybedecek bir seyimiz yok"...

...cümlesini yazsam, galiba zevkten dört köse olacaktin diye düsünüyorum.

Actigin basliklarda ve yazilarinda sende bunu algilayamiyorum.Önce bunu basarman gerekir diye düsünüyorum.Tabi bunlar benim düsüncelerim.

Dinlerle henüz mücadeleye başlamamış olduğumu ve sadece bu forumla kısıtlı bir iki yazı yazdığımı nerden biliyorsun ? ya da sen dinlerle mücadele edip dinleri zayıflattığını mı düşünüyorsun , yoksa dinleri ifşa ederek cımbızmala yöntemiyle bilgisiz bir iki kişinin imanını alabileceğini mi düşünüyorsun? Bu foruma kaç kişi geldi de dinini terk etti ; kaç kişi geldi de müslüman oldu ; kaç kişide inancını terkettikten sonra mutlu oldu ? Objektif misin yoksa pragmatik mi ? Yoksa alternatif üretip duygulara hitap eden şeyler mi öneriyorsun yoksa insanların elinde avunduğu şeyi mi alıyorsun? Sen dinlerle savaştığını mı sanıyorsun Cigi ? İnsanlara ne kazandırıyorsun onu da merak ediyorum ?

Crafterman yazdiklarindan, inancini yeni terk ettigin icin korkular icinde ve mutsuz oldugunu düsünüyorum.Herkesi kendin gibi sanarak yanilgiya düsüyorsun.Sen önce bu konuda profesyonel birisinden canli olarak yardim almalisin.Forumlarla olacak is degil gibi gözüküyor.

Benimle ilgili sordugun sorularin yaniti profilimde "About Me" ye tiklandiginda asagida yazili olanlardir.

Cigi:

Meslek: Deve Çobanı

İlgi alanları: Develer,Ayılar,Armutlar,Çayırlar,Sulu Otlaklar

Bir Müslüman ölümü önüne alıp dalga geçerken bizler burada tıkılı kalırız bunu da idrak edemedin mi? Ateistin canının tatlı olduğunu yoksa tekzip mi edeceksin ? Bu mertebeyi iktisap ediş uğruna nelerini feda ettin de gülüyorsun ? Müslümanken dinsiz mi oldun yoksa ateist doğup empati peşinde misin ? Bu soruları bir de kendine sormanı tavsiye ediyorum .

Yıllardır takip ettiği tartışmalar , reel hayattaki ve tanıştıklarımla olan müşahedelerim ve bundan öte de kendi müşahedemi sık sık tetkik edişim bana bunu gösterdi .

Yolun açık olursun . Kazandığın vakit yaz bana .

Ateist bir devenin cani tatli olmaz, dayaniklidir, susuz yiyeceksiz, hic bir seye aldirmadan yoluna devam eder...Bak bu konuda da yanildin.

Yolum tabi ki acik...

Löppüdü, löppüdü adimlar atarak, muuuuu muuuuu diye bagira bagira yürüdügüm icin, kimse bana engel olamiyor.

Sitelerde Paylaş
Yahu basligi aciyorsun actigin konuda aglanip sizlanarak, diger okuyucularin da seninle ayni görüsü düsünceleri paylasmalarini bekliyorsun.Baslik acanlarin actigi konuya ve düsüncelerine karsi yapilacak elestirilere hazirlikli olmalari gerekir.Eger bir yazar yazisini ortaya yaziyorsa, basligima yazma, cek git...yolun acik olsun, bunlar bos düsünceler gibi yazilar yazma hakki yok diye düsünüyorum. Forumlarin bazi kurallari ve adabi vardir.

Forumlara baska amacla girdigim icin önceleri tam bir sanal sazani idim fakat yilmadan düzgün yazarlarin yazilarini düsüncelerini okuyarak onlardan cok seyler ögrendim ve hala ögrenmeye devam ediyorum. Her hangi bir konuyu ögrenmek icin de, cekinmeden sorarim.

Dikkat edilirse konu hakkinda neler yapilmasi gerektigini yazmaktayim. Hic bir mücadele yan gelip yatarak,cay kahve icip börek kurabiye yiyerek yapilmaz!

Eger Söz konusu dinler ile mücadele ise, mücadeleye baslamadan önce cok iyi düsünülmesi gerekir.Bunun altini cizmeye calisiyorum.Fakat önce bilincli bir sekilde dinlerden dogmalardan iyice arinilmasi gerekir.Ne yazmam gerekiyordu seni hosnut edebilmem icin?

"Yaaa Crafterman cok haklisin, bos yerine dinlerle mücadele ediyoruz, bizler de reformist jonkilere yardim edelim, dindar gibi gözükelim, nasilsa inanmiyoruz kaybedecek bir seyimiz yok"...

...cümlesini yazsam, galiba zevkten dört köse olacaktin diye düsünüyorum.

Actigin basliklarda ve yazilarinda sende bunu algilayamiyorum.Önce bunu basarman gerekir diye düsünüyorum.Tabi bunlar benim düsüncelerim.

Sevgili kardeşim

Katiyen fikirlerine karşı mevcut bir serzenişte bulunmadım . Sadece düşüncelerinin daha önplanda olması gerektiğini söyledim , fikir getirmemişsin demedim . Burada sen beni yanlış anlamışsın bunda benim de payım elbetteki olabilir . Eleştirilere karşı hazırlıksız olduğumu düşünsem elbetteki bu başlığı açmaz fikirlerimin stabilize olmasını ya da oturmasını beklerdim . Canımı sıkan nokta karşıt görüş getirmeniz değil bana sert tepki verip üzerine de sazan muamelesi yapıp dersler vermeye çalışmanız . Ben de sazan bir okuyucuyken sorarakten bilgilenerek bu kıvama geldim ve de nefretimi kusaraktan mücadeleme devam ettim ama bu yolun ‘’ kuru ateizmin ‘’ ne kadar sağlıklı toplum yapısı oluşturacağını , ne kadar faydalı olabildiğimizi de düşündüğüm vakit bu konuyu açma gereksinimi hissedip düşüncelerimi paylaştım . Savaşmaktan kastın da neler olduğunu uzunnnn uzunnn anlattım. ‘’Kös kös oturalım . Zaten bu iş olmayacak . Ne yapsak fayda gelmiyor diyerekten sorumluluk sahibiyetimizi yitirmemiz gerektiğini de kesinlikle söylemedim’’ öyle bir şey söylemekte sizlerin ve kendimin emeğine zarar verir . Buna yeltenen kişiye karşı ben de bir dik duruş sergiler emeklerime ve mücadeleme zarar verdiği için de tepki gösteririm. Öncelikle burada anlaşalım .

Crafterman yazdiklarindan, inancini yeni terk ettigin icin korkular icinde ve mutsuz oldugunu düsünüyorum.Herkesi kendin gibi sanarak yanilgiya düsüyorsun.Sen önce bu konuda profesyonel birisinden canli olarak yardim almalisin.Forumlarla olacak is degil gibi gözüküyor.

Benimle ilgili sordugun sorularin yaniti profilimde "About Me" ye tiklandiginda asagida yazili olanlardir.

Cigi:

Meslek: Deve Çobanı

İlgi alanları: Develer,Ayılar,Armutlar,Çayırlar,Sulu Otlaklar

smile.gif

İnancımı yeni terk etmedim . İnancımı terkettigim zamanlar bile inancsızım demedim . Zamanla düşüncelerim oturunca kendimi deşifre ettim . Buda dört yıllık bir süreç olduğu için de bu teşhisi , bu sebeple koyman doğru olmaz . Elbetteki mutsuzum ama bunun sebebi din değildir . Tanrıyı kafamda bitirmiş ve bu doğrultuda mücadele rotası belirlemiş kişiyim . Duygusal değil pragmatik davranmaya çalışıyorum . Psikolojik sorunlarımdan dolayı da profosyonel destek alıyorum . Bu da zaten utanılacak bir şey de değil . Sadece savaşma biçimimizi algıladığımız biçimde değil daha farklı rota doğrultusunda yapalım dedim . Reformistlerle birlikte olmaktan kastım onları linç etmemek yoksa onları elbetteki gerektiği yerde eleştiriyoruz ama amacımız huzur dolu bir toplum ise de kendimizi de gözden geçirme zahmetine de katlanmalıyız .

Ben de seninle meslektaşım ama mesleğimi icra ediş biçimim farklı sadece .

Ateist bir devenin cani tatli olmaz, dayaniklidir, susuz yiyeceksiz, hic bir seye aldirmadan yoluna devam eder...Bak bu konuda da yanildin.

Yolum tabi ki acik..

Löppüdü, löppüdü adimlar atarak, muuuuu muuuuu diye bagira bagira yürüdügüm icin, kimse bana engel olamiyor.

smile.gif

Bir ateist müslümanın kellesini alamaz ama bir müslüman kafirin kellesini alabilir. Bir Müslüman için bu hayat geçicidir ama bir ateist için bu hayat biriciktir . Bir müslüman için hayatın kıymeti yoktur ve savruk biçimde yaşamaktan çekinmez ama bir ateist hayatı sindire sindire yaşamak ister.

SAYGILAR

tarihinde Crafterman tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Sevgili Arthur kardeşim

Bozuk plak gibi önümüze aynı kalıpların sunulmasından biz de rahatsısız tabi ki . Fakat müslümanlar nasıl yol ayrımında çatışıyorlarsa bizler de belli noktalarda çatışıyoruz . Tek farkımız bizlerin birey , onların ümmet oluşudur . Ümmet fikrinden vazgeçirip , bireyselleşmenin önünü açmak için din algısını baltalamamız gerekmektedir . Reformist müslümanları linç etme girişimlerimizden vazgeçip onlara karşı daha az eleştiri getirmeliyiz kanaatindeyim . Dinle savaşılmaz , din herzaman kazanılır . İhtiva ettiği anlamları daha genel/geçer biçimde sundum. Daha farklı anlamlar yüklenebilir dine fakat benim dine yükledğim anlamda budur . Ben bir dindarım çünkü benim şiariyetim var . Din algısının kırılması için mücadeleyi yapmak gerekiyor . Yoksa halen içi küflenmiş sözcüklerin arkasına sığınıp edebiyat yapmaktan öteye gidemeyiz .

Siz müslümanlardan iyi anlaşıyorsunuz beni en çok şaşırtan bu çatıştığınız nokta ya siyasi ya ahlaki hiç din konusunda çatışan farklı konuşanınız yok. Konuşmayanlar var sadece.. Onlarda konuşulanı bildiğinden veya aynı şeyleri söylemekten yorulduğundan konuşmuyor.

Sitelerde Paylaş

Siz müslümanlardan iyi anlaşıyorsunuz beni en çok şaşırtan bu çatıştığınız nokta ya siyasi ya ahlaki hiç din konusunda çatışan farklı konuşanınız yok. Konuşmayanlar var sadece.. Onlarda konuşulanı bildiğinden veya aynı şeyleri söylemekten yorulduğundan konuşmuyor.

Bu başlıkta bile çektiğim tepkilerden düşünce çatışmalarını anlayabilirsin. Müslümanlar çoğu konuda hemfikir olabilir ama ateizmin belli bir tarikatı , felsefesi olmadığı için herkes hür vicdanına ve iradesine göre konuşur . Bu yüzden de fikir çatışmaları sıkça yaşanır .

Sitelerde Paylaş

Bu başlıkta bile çektiğim tepkilerden düşünce çatışmalarını anlayabilirsin. Müslümanlar çoğu konuda hemfikir olabilir ama ateizmin belli bir tarikatı , felsefesi olmadığı için herkes hür vicdanına ve iradesine göre konuşur . Bu yüzden de fikir çatışmaları sıkça yaşanır .

fikir çatışması olur tabi ama ayet koy bir tane, hepsi aynı şekilde tersler farklı tepki göremezsin, farklı tepki veren dışlanır müslüman dindar falan ilan edilir, gördüm biliyorum...

tarihinde BilgeYoda tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

fikir çatışması olur tabi ama ayet koy bir tane, hepsi aynı şekilde tersler farklı tepki göremezsin, farklı tepki veren dışlanır müslüman dindar falan ilan edilir, gördüm biliyorum...

Başlıkta bu amaçla açıldı zaten Sevgili BilgeYoda ...

Sitelerde Paylaş

buda sizin aklınızı kendinize ilah edindiğiniz anlamına geliyor

Sitelerde Paylaş

buda sizin aklınızı kendinize ilah edindiğiniz anlamına geliyor

Kafanız ilahsız çalışmıyor.

İslam oraya yerleşmiş. Aklınızı dumura uğratmış.

Benim aklım benim herşeyimdir.

Sizin aklınız ise Allah'ın size verdiği kadardır. Zırnıktır.

Sitelerde Paylaş

Buraya olur olmaz adamlar geliyor yahu.

Şimdi birisi bana bu Elkaria'nın anlattıklarından sunduklarından yeni bir fikir alışverişi olduğunu veya seviyeli tartışma yaptığını söyleyebilir mi?

Adam sırf birşeyler yazayım da ne yazarsam yazayım diyor.

Böyle sığ adamlarla ne için vakit kaybediyoruz?

Sitelerde Paylaş

Buraya olur olmaz adamlar geliyor yahu.

Şimdi birisi bana bu Elkaria'nın anlattıklarından sunduklarından yeni bir fikir alışverişi olduğunu veya seviyeli tartışma yaptığını söyleyebilir mi?

Adam sırf birşeyler yazayım da ne yazarsam yazayım diyor.

Böyle sığ adamlarla ne için vakit kaybediyoruz?

sen kendine bak sen senin hoşlanacağın yazılar yazmamımı bekliyorsun tartışmaları seviyesizleştiren kim acaba hakaret eden kim yani sen hakaret edeceksin bende bunu kabullenecem iyide sen kim oluyorsunda senin hakaretlerine susup kalayım

siz benim yazdıklarımdan rahatsızlık duyuyorsunuz duymasaydınız bu kadar feryat etmezdiniz sizinle sizin gibi tartışıyorum hoşunuza gitmesede bu böyledir hoşunuza gitmemesinin göstergeside verdiğiniz tepkilerdir

sığ insanların kim olduğuda ortada bozuk plak gibi çalıp duran kim acaba siz aysbergin su uzerindeki kısmıyla ilgileniyorsunuz denizin altındaki kısmı sizi hiç ilgilendirmiyor ya aysbergi suyun üstündeki kısmı zannediyorsunuz ki böyledir yada haberiniz var suyun altında olduğu için örtme ihtiyacı duyuyorsunuz sizin islama yaklaşım şekliniz bundan ibarettir

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...