Jump to content

Dinlerle savaşmalı mıyız ?

Recommended Posts

Çok anlamlı bir yazı olmuş. Kendi payıma almam gerekeni aldığımı umuyorum. Sana çektirdiğim eziyet için de özür dilerim.

Rica ederim eyvahcubbeli, yaziyi kisisel algilamiyacaksin.Dürüstce yasadigin ülkede müslümanlarin diger insanlara cektirdikleri eziyetleri dayatmalari tehditleri sindirmeleri görmüyor musun?

Bu konuda yüzlerce örnek veririm.

Benim bir sorunum yok.Fakat Türkiye'ye gittigim zaman hic olmamasi gereken seylere katlanmak zorunda kaliyorum.Örnegin bangir bangir ezan, dügün, araba kornalarinin seslerinden insana gina geliyor...Gürültü kirliligi Türkiye'de tavan yapmis durumdadir. Asiri gürültü insanlarin genelinin agresif ve gergin olmalarina sebep olur.

tarihinde cigi tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 185
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Rica ederim eyvahcubbeli, yaziyi kisisel algilamiyacaksin.Dürüstce yasadigin ülkede müslümanlarin diger insanlara cektirdikleri eziyetleri dayatmalari tehditleri sindirmeleri görmüyor musun?

Benim bir sorunum yok.Fakat Türkiye'ye gittigim zaman hic olmamasi gereken seylere katlanmak zorunda kaliyorum.Örnegin bangir bangir ezan, dügün, araba kornalarinin seslerinden insana gina geliyor...Gürültü kirliligi Türkiye'de tavan yapmis durumdadir. Asiri gürültü insanlarin genelinin agresif ve gergin olmalarina sebep olur.

Kendimizi sana sevdiremedik. Bunu değiştirmek için çaba göstereceğim. İzmir'e gelirsen birgün, seni misafir etmekten şeref duyarım. Günün neşeli huzurlu geçsin.

tarihinde eyvahcubbeli tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Kendimizi sana sevdiremedik. Bunu değiştirmek için çaba göstereceğim. İzmir'e gelirsen birgün, seni misafir etmekten şeref duyarım. Günün neşeli huzurlu geçsin.

Eyvahcubbeli kardesim konuyu devamli kisisel algiliyorsun...Bu huyundan vaz gec.

:)

Türkiye'nin her tarafini hemen hemen biliyorum.Yazdiklarim atmasyon degil ki.Gözlerimle görüp, kulaklarimla duyduklarimi yaziyorum.

Baskentte dahi yüksek sesli kolonlari evlerin bahcelerine koyup millete bangirti dinletiyorlar.Ayni anda üc dört tane dügün olabiliyor.Ezan vakti geldimi diger bangirtilarin arasina ezan sesleri karisiyor.Minareler hopörler takip gürültü kirliligi icin degillerdir.Aslinda islamda minare yoktur fakat sonradan camileri gösterisli hale getirmek icin yapildilar.Yani namazini kilacak kisi zaten vaktini takip eder cok yüksek sesli cayirtiya ne gerek var?

Ya araba kornalari? Hele dügün arabalari...

Iki kisi evlenirken diger insanlara rahatsizlik veriyorlar.Eski köy dügünlerini cok severim.Evlenme konusunda gercek kültürümüzü yansitirlar.Insanlarin birbirleri ile görüsmeleri kaynasmalari icinde bir vesiledir.Sehirlerde olan görgüsüzce yapilan dügünlerden degillerdir.

Konusu acilmisken gördügüm bir yeri aktarayim.Ankara Keciören'de Ankara belediye baskaninin oglunun acik hava dügün salonu bulunmakta ve her gün saat 23.00 e kadar etrafinda olan evlerde oturmanin imkani yok...Insanlara "bunu her gün nasil cekiyorsunuz" diye soruyorum, cogu anlamiyor...Bazilari ise bir sey yapamayiz belediye baskaninin oglu diyorlar.

Garip bir ülke...

:)

Sitelerde Paylaş

şu rahatsız olduğun şeylere bak :)

onlar türkiye tadı tuzu ne yani avrupa gibi ruhsuz boşmu olmalı türkiye sendede hiç anlayış yokmuş

Sitelerde Paylaş

şu rahatsız olduğun şeylere bak :)

onlar türkiye tadı tuzu ne yani avrupa gibi ruhsuz boşmu olmalı türkiye sendede hiç anlayış yokmuş

Sadece o yazdiklarimdan ibaret degil.

Oturun tarihinizi ve gercek kültürünüzü okuyup ögrenin.

Cöl bedevisinin bütün pisliklerini kendi kültürünüz saniyorsunuz.

Saksakci, gürültücü, yalama, sahtekar, koyun gibi toplum yapimiz var.Göremiyorsunuz degil mi?

Her yerde, her an beklenmedik problemlerle karsilasmak yasantinin tadi tuzu olmaz.

Yasamin güzel bir harmoni seklinde olmasi gerekir.

Toplumun geneli kurallara uymayi, kimsenin hakkina tecavüz etmemeyi henüz ögrenemediler. Tadi tuzuymus...

Iki cizginin ortasindan araba ile nasil gidilecegini ögrenemediler.Farlarin, sinyallerin, fren pedalinin ne ise yaradigini bilmiyorlar...Polisinin trafik kurallarini bilmedigi bir ülke...

Kimsenin kimseyi rahatsiz etme hakki yoktur.Türkiye'de demokrasi, hukuk yok diyoruz, neden?

Zincirini koparip sokaga inmis bir sekilde yasanmaz...

Hangi irktan olursa olsun Anadolu insaninin kültürü yukarida yazdiklarim degildir.Kurani acin icindekilerini gercek kültürümüz ile karsilastirin...

Nasil aldatilmis oldugunuzu göreceksiniz.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...