Jump to content

Dinlerle savaşmalı mıyız ?

Recommended Posts

zavallı yaratık, kendi küçük beyninde yazdığı senaryolara bak. Sayıca çoğuz diye söylüyor bunları ama insanı insan yapan beynidir

Yaratık olduğum doğruda, zavallı değilim. Sende zavallı değilsin. O küçüçük beyninle, koskoca bir doğaya, bir çok canlıya hükmediyorsun, onları kafesler içine kapatıyorsun. Onlardan güçsüz olduğun halde. Gücün, o ufacık beyninde saklı. Bu yüzden, yeryüzüne halifesin.

Bu arada, evet yazdıklarım senaryo olabilir. Peki, bunların olmayacağının garantisini verebilirmisin?

Veremezsin. (Stalininde bir ateist olduğunu hatırlatırım..)

O halde, tedbir bizden, takdir Allah`dan.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 185
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Senin İslamcı başbakanın ve başkanın O'nun önünde saygı duruşunda bulunuyorlar.

Ölüyü selamlıyorlar..

Buna ne diyorsun?

Onlardan biri olabilirsin bile..

Hatta öyle olduğuna eminim..

Okulda 10 Kasım'larda ne yapıyordun..

Bir ölühe selam duruyordun..

Yalancılar, sahtekarlar, hipoktirikler sizi..

Ahlakı Müslüman ahlakı olanlar sizi..

Biz dogma sahibiyiz, bize göre ölü değil. Biz selamlarızda, konuşuruzda. Ya siz?

yok olmuş bir şeye selam vermeniz, sizin, çelişkiler içinde olduğunuzu gösteriyor.

Sitelerde Paylaş

Biz dogma sahibiyiz, bize göre ölü değil. Biz selamlarızda, konuşuruzda. Ya siz?

yok olmuş bir şeye selam vermeniz, sizin, çelişkiler içinde olduğunuzu gösteriyor.

Siz ölür cehennemde uyanırsınız. İslam'a göre ölen Müslümanların ilk uğrağı cehennemdir.

Biz ölür gerçek ruhsal ölümsüzlüğe kavuşabiliriz.

GERÇEK RUHSAL ÖLÜMSÜZLÜK !

Yaşam, doğa ile ilgili bazı kurallara büyük bir sadakatla uyan süreçler dizisidir. Doğulur, büyünür, yaşlanılır ve sonunda ölünür. Bu süreçler tek yönlü olarak birbirlerini izlerler. Bu dönemlerin tümünü yaşamak zorunluğu yoktur, haliyle… Canlılar gelişmeden ve büyümeden de ölebilirler, yaşlanmadan da ama, ölmeleri için önce doğmuş olmaları gerekmektedir. Ölümün tek gereksinimi doğumdur. Yaşam, ölümle sonlanacak, kronik bir hastalıktır. Çaresi olmayan bir hastalıktır. Sonu kesin olarak ölümle bitecektir. Bu durum insan ruhuna aykırıdır. Aslında canlı ruhuna aykırıdır. En ilkel virusundan, en gelişmiş balinasına kadar hiç bir canlı ölmek istemez ve ölmemek için elinden gelen mücadeleyi yapar. Bu açıdan bakınca yaşam, kaçınılmaz sona mümkün olduğu kadar geç ulaşmak için yapılan bir mücadele olarak kabul edilebilir. Bir içgüdüdür, yaşamak isteği. İlk ve en önemli güdülerden biridir. Canlıların yaşamı bu içgüdü üstüne kurulmuştur.

Dolayısıyla bu içgüdüyü sömürmek ve ondan çıkar sağlamak hem mümkündür, hem de kolay... İşte dinlerin temel görevlerinden biri de budur. Kişiye ölümsüzlük vadetmek... Bunu fiziksel olarak başaramazlar. Çünkü herkes bilir ki, yaşamın bir sınırı vardır ve sonunda ölümün pençesine düşülecektir. Çünkü peygamberler bile ölmüşlerdir. Dünyada ölmeyecek canlı yoktur... Ancak dinler öte dünyayı keşfederek, sonsuza kadar yaşama imkansızlığına ilginç bir çare bulmuslardır. Bütün dinler... Kimi cennet ve cehennem şeklinde, kimi biraz daha değisik, benzer kavramlar şeklinde, ölümsüzlük vadederler...

Dinler ruhun ölümsüzlüğünü vurgulayarak, müritlerini avuturlar. Ama insanlar yalnız Tanrı’ya inandıklari için ölümden korkmazlar! Sonunda onlara cennet de vadedilse, oraya gitmek istemezler. Korkularının en önemli nedeni içgüdüleridir. İnançları bile bu temel içgüdüyü ortadan kaldırmaya yetmez. En çok inananın bile içinde bir kuşku vardır. Bütün içgüdülerini bastıramaz, insanlar. Temel içgüdülerin bilinçle çatıştığı bir yer vardır, beyinde... İd, ego, süperego mücadelesi süreklidir...

Dindarların ateistleri sevmemesinin nedeni, ateistlerin yalnız materyelist olmaları değildir. Ateistler, dindarların inançlarını reddetmekle kalmazlar, aynı zamanda onların içindeki temel içgüdüleri uyararak, büyük bir gayretle bastırmaya calıştıkları şüphe ve endişelerinin baş kaldırmasına da neden olurlar... Son umutları da tükenir inanırların. Ölüm kesin bir son, kaçınılmaz bir gerçek olarak karşılarına dikilir. Nefret ederler ateistlerden dindarlar... Haksız olarak tabii.. Aslında ateistler de ölmekten, yok olmaktan korkarlar. Yaşama isteği bir iç güdüdür ve önlenemez...

Ölüm kesin bir son mudur? Ruh var mıdır? Yoksa fiziksel varlığımızla birlikte ruhumuz da mı yok olup gidecektir? Bence bu sorunun yanıtı ruhu nasıl tanımladığımıza bağlıdır. Ruh nedir? Bir insanın benliği ve özü müdür? Yoksa bu ölümlü dünyadan göçmeden önce yarattığı eserleri mi? Insanın özü, tam olarak değil belki ama, bir dereceye kadar, onu bilen, seven veya ondan nefret edenlerin belleğinde bir süre daha yaşayacaktır. Çocukları, arkadaşları, ailesi, dost ve düşmanları onu, kendi anılarında yaşatacaklardır. Bir gün gelecek artık onu tanıyan kalmayacaktır. İşte o gün o kişi gerçekten ölmüş olacaktır. Ruhu yok olacaktır. Bazı insanlar o kadar ünlüdürler ve arkalarında o kadar değerli veya iyi kötü önemli eserler bırakmışlardır ki, bir ruh olarak varlıklarını sonsuza kadar sürdürebileceklerdir. Musa, İsa, Muhammed, Atatürk, Atilla, Sezar, Hitler, Edgar Allan Poe, Fuzuli, Hayyam, Sartre, Dostoyevski, Çaykovski, Mozart, Bethoven ve sayısız diğerleri ki bazıları gerçekten yaşamamışlardır bile, ölümsüzleşmis, yarı Tanrı insanlardır ve sonsuza dek yaşayacaklardır.

Ben ölümsüzlüğe bu şekilde kavuşmayı, cennette hurilerle sonsuza dek oynaşarak yaşamaya yeğlerim... Dinlerin tanımladığı ölümsüzlük, içinde hem acı çekerek sonsuza kadar yaşamak olasalığını barındırdığı, hem de bir şey yaratmadan geçecek gereksiz bir süre olacağı için, istenmemelidir. Aklı başında ve mantıklı insanlar için seçenek açıktır. Bu dünyada iyilik, dürüstlük, ahlak, yararlılık ve yaratıcılık, öte dünya yerine ise kesin bir fiziksel ölüm ve sonsuz bir istirahat…. Bunları ne kadar ustalıkla başarırsak, bu ölümlü dünyada ruhumuz o kadar uzun yaşayacaktır. Fiziksel bedenimiz, sonunda içinden çıktığı doğaya yeniden döndükten çok sonraları bile, ruhumuz yaşayacaktır.. Hatta bazılarımız gerçek ölümsüzlüğe kavuşacağızdır.

Bence amaç bu olmalıdır. Gerçek ruhsal ölümsüzlüğe kavuşmak... Bu tür ölümsüzlüğe dindarlar da kavuşabilirler haliyle ama, ateistlerin onlardan daha az şansı olduğuna inanmıyorum……..

Sitelerde Paylaş

Bunu hakedip haketmediğinizi sorgulayın birde. Ateistlere söz hakkı tanınırsa, olacakları düşünmek bile istemiyorum.

Ben yolda yürürken, adam yolumu keser, başlar dine kitaba hakarete. Camileri yıkarlar, kuranları yakarlar. Evlerimizi bile, kontrol ederler, kuranları toplar, namaz kılanları döver yada öldürürler.

Bu tip korkularımız var. Muhakkak, ateistler içinden, ahlaklısıda olur, ahlaksızıda. Ama, psikopatlarda çok çıkacaktır. En iyi gözükeni bile, güç eline geçer ise, psikopatlaşacaktır.

Bu yüzden, ateizme hayır. Toplum olarak, ateistlerin yaşam alanlarını, daraltmalıyız.

Doğru söylüyorsun.

Valla yaparlar mı yaparlar ağabey. Bu ateistlerden her şeyH beklenir.

Bak aramızda kalsın, iki düğün bir bayram haricinde kimseye söyleme lütfen; Hacı’nın sekiz Müslüman leşi var, Diriliş’in tam on iki.

( Bak, çekine çekine yazıyorum, bunları lütfen benden duymuş olma tamam mı. )

Electra Nazi toplama kamplarındaki SS subayları gibidir; dayar Müslümanların kafasına tabancayı, leşini de köpeklere yedirir anadın mı.

Mesela BALABAN… Ohoo, ateizm uğruna on dakika içerisinde hem anasını doğradı hem de babasını. En son haberini aldığımda teyzesini ve halasını da kıtır kıtır kestiğini söylediler bana. Ne kadar doğru bilmiyorum fakat amcası ve dayısı can korkusuyla Kanada’ya iltica etmiş diyollar.

Ateist IFeel… Marifetlerini hiç duymadın değil mi? Tabii, nerden duyacaksın. Anasının gözleri önünde Kuran’ı yırttı da acayip bir mahluka dönüştü. İnternette her yerde haberi var, duymamış olamazsın.

Merdud’u ne sen sor ne de ben söyleyeyim: Geçenlerde elinde bidonla onsekiz adet cami yaktı, içeride ne kadar namaz kılan varsa hepsine sille tokat girişti. Geçenlerde işte bu canavar ruhlu ateist Merdud tarafından yıkılmış yakılmış camilerin, salkım saçak yırtılmış Kuranların resimleri gazetelerde çarşaf çarşaf yayınlandı da valla ne kadar ürktüm ne kadar. Başımıza taş yağacak taş, doğrusunu sen bilirsin ya Rabbül alemin.

Tabii, sen ateist Pusi’yi nerden bileceksin ki. Onu bana sor bana. Baştan söliiim, psikopatın tekidir. Geçirmiş gücü eline, ‘’güç bende artıkıınnnn’’ diye baas baas bağırıyordu en son gördüğümde.

Say say bitmez.

Korkmakta yerden göğe kadar haklısın Bilgi ağabey.

Bence de toplum olarak ateistlerin yaşam alanını daraltmaktan başka çare yok.

Selam ve dua ile…

Ya Allah bismillah, Allahu ekber

Kanımız aksa da zafer İslam’ın

Ya tam susturacağız ya kan kusturacağız

Sitelerde Paylaş

Jadıyı unutmuşsun. Onun, kaç leşi var.:)

Ben bu forumda yeniyim, kimliğimi gizlemeye çalışıyorum. Bu yüzden, ismimi-memleketimi filan yazmadım. Çünkü, bu ateistlerin sağı solu belli olmaz.

Özellikle bu jadı, çok tehlikeli birine benziyor.

tarihinde Bilgi tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Eğer dine kendisi gibi inanç oluşturursanız, o ne kadar özgün ve iyi gibi görünse de, bir din olacağından ya kötüdür, ya da yozlaşacaktır.

Bütün ideolojilerin yozlaşması gibi. İdeolojilerin ritüellerle bağlanması gibi. Rusyada 2. dünya savaşı zaferinin, amerikada 4 temmuzun vs. vs. rutine bağlanıp, ritüelleşmesi gibi. Belirli kabirlerin, anıtların, tavaf edilmesi gibi. 'Evrim Teorisinin' ateizmin biricik dayanağı ve mutlak gerçek olarak dayatılması, bu şekilde doğmalaştırılması ve inanca dönüşmesi gibi. Bilim üzerinde mutlaklık algısının oluşturulması gibi. Bilimin stabil görülmesi gibi. Dünyanın yuvarlak olduğuna, inanılması gibi. Daha yazmaya gerek var mı?

Sitelerde Paylaş

Ablaşılır bir şey ama ben yinede sana tamamen katılmıyorum.

Ben bir özel lisede okuyorum ve gördüm ki tanrı inancı neredeyse yok belki kişisel inanma ihtiyacından biraz. Bazı yerlerde ise tam tersi. Bu yerler arasında üretim ve kazanç şekilleri farklı. Ve kazanç şekli değişimi ilahi inançı azaltıdcağına inanıyorum. Yavaş yavaş devşirme olmaya başlıyacak ve yok olacaktır.

Geriye belki inanma ihtiyacından doğan düşünceler yada bozulmuş dinleri bulacağımıza eminim.

Sitelerde Paylaş

Yaratık olduğum doğruda, zavallı değilim. Sende zavallı değilsin. O küçüçük beyninle, koskoca bir doğaya, bir çok canlıya hükmediyorsun, onları kafesler içine kapatıyorsun. Onlardan güçsüz olduğun halde. Gücün, o ufacık beyninde saklı. Bu yüzden, yeryüzüne halifesin.

Bu arada, evet yazdıklarım senaryo olabilir. Peki, bunların olmayacağının garantisini verebilirmisin?

Veremezsin. (Stalininde bir ateist olduğunu hatırlatırım..)

O halde, tedbir bizden, takdir Allah`dan.

bak bilgi, önceki yazdıklarında kısmen haklısın. mesela ben erkliği elime alsam, ülkede ne kadar din varsa hepsini yasaklarım. tıpkı arnavutlukta enver hoxha'nın yaptığı gibi. o da insanların nüfus kağıdında tevrat incil ve kuran'dan alıntı isimlere sahip olan kişilerin, adlarına varıncaya kadar değiştirtmiş ve ülkeden dini temizlemişti. keza stalin'de öyle, din aleyhtarı ateist propagandanın şeflerindendir. ama eksik bıraktığın taraf var, enverhoca, stalin ve benim gibi ateistler aynı zaman sosyalistizde. bütün ateistler sosyalist değil, biz baskı temelinde dünya'yı değiştirmeyi savunuyoruz. oysa özgürlükçü anarşist veya liberal ateistler buna taban tabana zıt fikirdeler. dolayısıyla tezin kısmen doğru bile olsa, çoğunlukla yanlış.

Sitelerde Paylaş

şu bir gerçek ki geleceğin insanları sizin gibi yobazlara dötüyle gülecek..

hani şu amazon'da taş devrini yaşayan, ateşe tapanlara nasıl gülüyoruz ya..işte öyle..

komiksiniz ama haberiniz yok ne diyeyim ben size..

gidin şeytan taşlayın, secdeye varın yerleri yalayın, afferin size..

hani kurbağanın kafasını kesince her şey onun için nasıl bitiyor..

insan içinde öyle..

çürüyüp gideceksiniz..

yok size huri, nuri..boşuna hayaller kurmayın..

gerçek dünyaya gelin..

mutlu, mesut, uygarca, kardeşçe yaşayalım ve ölelim..

yarınlara güzellikler bırakarak ölümsüzleşelim..

Sitelerde Paylaş

Çok saçma bir düşünce.. Hiç de mantığı yok.

Biraz da aptalca..

Ve cahilce...

Dünyada bir milyara yakın ateisit var..

Onlar dinsiz nasıl yaşıyor?

Biz nasıl yaşıyoruz?

Ben nasıl yaşıyorum?

Senden çok daha mutlu olduğuma eminim..

Belli ki senin dinle ve ateizmle ilgili sorunların var.

Onları henüz halledememişsin..

Büyü biraz.. Kararını ver ne olacağına..

Başkalarına aklı sonra verirsin.

Dinsiz doğan için saçma düşüncedir , kafasına din empoze edilen kişi için de gayet normal bir düşüncedir . Hafızaya kazınılan yüce güç simgesini zihinlerden atamayan insan alternatif aramaya koyulur . Bunu da yadsıyamazsın . Bu yüzden müslümanlara karşı dinle savaşırsan , dini güçlendirirsin . Dinle değil , dinin algısıyla mücadele etmek gerekir . En azından esnetmek bile yeterlidir . Kendisin boşlukta hissedip dinsiz kalan bir toplumda dejenere olur . Hiç de saçma bir düşünce değil . Kimseye de akıl vermiyorum sadece tartışıyorum .

Benim ateizmle sorunum yok . Tanrı inancını da kafamda bitirdiğimden dolayı tekrar inanmak çok ama çok zor . Fakat yine de belli bir dine maneviyat boşluğu açısından girebilirim ama bu peygamberli bir din olmayacaktır . Mantıklı ol biraz Sevgili Hacı abi . Bunları benden iyi biliyorsun .

Ateistlere baskı var tabii ki. Ben baskı görmediğimi ya da neşeyle sevinçle karşılandığımı söylemedim farkındaysan. Özellikle Milli Eğitim Bakanlığı'nda maruz kaldığım iğrenç bakışları en iyi ben bilirim. Ama karşılığında o bakışların daha fazlasını gördüler ve geri çekildiler. Dinciler korkaktır, onlar arkadan vurmayı sever.

Sadece umursamıyor ve bildiğimden şaşmıyorum. Bence çok özel bir durumu yoksa, ateistler kendilerini en azından ailelerine belirtebilmeli. Çevrelerine de. Özel durumları ayrı tutuyorum.

Herkesi senin şartlarında ki gibi şartlara sahip değil . Ateist olduğunu söylese , evlatlıktan reddedecek aileler var . O yüzden bunlar da senin tabirinle özel duruma giriyor sanırım . Eğer ki sen bu kadar rahat olduğunu söylüyorsan ateistlere baskı var da dememelisin . Bakışlarla baskı kuruyorlar diyorsan bunu kendin için de belirtmelisin çünkü çoğunlukta olan biz olsaydık bu kez tam tersi olurdu bunu da biliyorsun :) Umarım barış içinde yaşamayı öğrenebiliriz .

Ablaşılır bir şey ama ben yinede sana tamamen katılmıyorum.

Ben bir özel lisede okuyorum ve gördüm ki tanrı inancı neredeyse yok belki kişisel inanma ihtiyacından biraz. Bazı yerlerde ise tam tersi. Bu yerler arasında üretim ve kazanç şekilleri farklı. Ve kazanç şekli değişimi ilahi inançı azaltıdcağına inanıyorum. Yavaş yavaş devşirme olmaya başlıyacak ve yok olacaktır.

Geriye belki inanma ihtiyacından doğan düşünceler yada bozulmuş dinleri bulacağımıza eminim.

İnsan en zayıf anında içindeki tanrısından yardım diler . Bir müslüman bile dini ritüellerini yerine getirmese bile bir felaket ardından ibadete koyulabilir . İbadete koyulmasa bile arada bir dua edebilir . Bu insan aczinden doğan gereksinimlerdir . Korkuyu ne zaman yok edersen , dinleri de o vakit yok edersin.

SAYGILAR

tarihinde Crafterman tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

gerçek dünyaya gelin..

mutlu, mesut, uygarca, kardeşçe yaşayalım ve ölelim..

yarınlara güzellikler bırakarak ölümsüzleşelim..

Ben varım bu dediklerine.

Sen benim camideki hareketlerimi aşağılama, ben de sizin diskolarda yaptığınız garip hareketlerinizi aşağılamayayım.

Sen benim ezan sesime karışma ben sizin gürültülü müziklerinize karışmayayım. Sen çarşafa karışma ben mini eteğe, dekolteye karışmayayım. Ne dersin?

Sitelerde Paylaş

Ben varım bu dediklerine.

Sen benim camideki hareketlerimi aşağılama, ben de sizin diskolarda yaptığınız garip hareketlerinizi aşağılamayayım.

Sen benim ezan sesime karışma ben sizin gürültülü müziklerinize karışmayayım. Sen çarşafa karışma ben mini eteğe, dekolteye karışmayayım. Ne dersin?

Arkadaş ne diskosu yahu?

İbadet senin yanlış felsefenin temel ana unsuru iken, sen ateizmde senin felsefenin (yanlış da olsa) ana direğinin karşılığı olarak bula bula disko kelimesini mi buluyorsun?

Müslümanın namazı = Ateistin Disko dansı mı? :)

Senin ateist ve ateizm algında sorun var. Punk, Gothic gençlerinden bahsediyorsun sen galiba. Onları baz alarak bunu diyor olabilirsin.

Ben acayip şaşkınım bu duruma.

Sıradan biri olsa neyse de, sen belliki islam felsefesinin bilincine sahip biri olarak böyle kulaktan dolma, popülist şeyleri nasıl doğru kabul edersin ona şaşkınım.

Not: Ateist arkadaşlar, bugün ikindi vakti diskodaki ibadetimize herkesi bekleriz.

Isaac Asimov'un ölüm yıldönümü için diskoda mevlüt dansı yapılacaktır. Mevlütü de Marilin Manson okuyacaktır.

tarihinde ateist.bakis tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Namaz kelimesinden gidersek Namazın fonksiyonu sizde hiç de öyle değil.

Namaz kelimesi Salah'dan gelir.

Salah özü itibariyle bir döngünün adıdır.

3'lü döngü.

1- Kişi buluşma yerine anlaşılan zamanda ve anlaşılan şartlarda gelir (abdest, giyim, ortam şartları)

2- Kişi buluşma yerinde anlaşılan usülde üzerindeki borcun taksidini öder.

3- Bu iki şartı ve yükümlülüğü yerine getirmeye niyet eden kişi bu seramoni sırasında ya da seramoni sonuna doğru (ama kesinlikle seramoniden sonra değil) talep, dilek, rica, yakarış hakkına sahip olduğu için bunu kullanır.

Ritüel ne kadar saçma da olsa, bu ritüelin sizlerde temsil ettiği şeyler Erdem, onur, vicdan, doğruluk, şeref, temizlik, saflık vb ne kadar iyi şey varsa sıralanır.

Bunları sana hatırlatma amacıyla anlattım.

Çünkü şu anda büyük yanlıştasın arkadaşım.

Senin dünyanda namazın değeri çok yüksektir.

Tutup da aynı değeri ateistin dünyasından seçerken sorumsuzluk ve satmışım anasını dünyanın imajı çizen bir öğe seçemezsin.

1 Doları = 1 Japon Yeni diye eşleyemezsin.

1 Doları eşlemek için 85 tane Japon Yeni getirmelisin.

Getirmezsen zorbalık ve haksızlık yapmış olursun.

Bak ben senin gözünde namazın ne manaya geldiğini anlayabiliyorum.

Ateist olmama rağmen.

Sen de onurlu bir şekilde o tür salla kafadan örnekler yapmamayı ve karşıyı anlamayı öğrenmelisin.

tarihinde ateist.bakis tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ritüel ne kadar saçma da olsa, bu ritüelin sizlerde temsil ettiği şeyler Erdem, onur, vicdan, doğruluk, şeref, temizlik, saflık vb ne kadar iyi şey varsa sıralanır.

Bunları sana hatırlatma amacıyla anlattım.

Çünkü şu anda büyük yanlıştasın arkadaşım.

Senin dünyanda namazın değeri çok yüksektir.

Tutup da aynı değeri ateistin dünyasından seçerken sorumsuzluk ve satmışım anasını dünyanın imajı çizen bir öğe seçemezsin.

1 Doları = 1 Japon Yeni diye eşleyemezsin.

1 Doları eşlemek için 85 tane Japon Yeni getirmelisin.

Getirmezsen zorbalık ve haksızlık yapmış olursun.

Burası ateist forum olduğu için size anlamsız gibi görünen namazı sizin anlam yüklediğiniz ve bize anlamsız gelen şeylerle denkleştirdim.

Sitelerde Paylaş

ben pek çok dini bütünün namaz külfettir tarzı konuştuğunu gördüm duydum okudum..külfetse zorla yapıyosun demektir bu ve resmen hakarettir..

öte yandan rakçı metalciler gibi kafa sallayan zikirbazlar yok mu?onlara gelince yarabbi şükür mü??

namazın yeri ayrıdır,diskoda dansın yeri ayrıdır..siz gidin düğünlerde ruhsuzca eğlenin..müziksiz...

tarihinde queenofhearts tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

ben pek çok dini bütünün namaz külfettir tarzı konuştuğunu gördüm duydum okudum..külfetse zorla yapıyosun demektir bu ve resmen hakarettir..

öte yandan rakçı metalciler gibi kafa sallayan zikirbazlar yok mu?onlara gelince yarabbi şükür mü??

namazın yeri ayrıdır,diskoda dansın yeri ayrıdır..siz gidin düğünlerde ruhsuzca eğlenin..müziksiz...

İslamda zaten herşey borçtur.

Bir müslüman namaz kılmak zorundadır.

Abdest almak zorundadır.

Müslümanların genel itibariyle zorunda olmadıkları ve sırf kalplerindeki iyilik yüzünden yaptıkları hiç bir şey yoktur.

Zekat, Kurban, Hac bunlaırn hepsi belirtilen şartlar bir kişide biriktiğinde zorunluluk durumuna geçiyor.

Yani malın varsa zekat vermek zorundasın, imkanın varsa kurban kesmek zorundasın, paran varsa hacca gitmek zorundasın.

Müslümanlar herşeyi yapmak zorunda oldukları için yapıyorlar.

Yani herşey külfettir onlarda :)

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...