Jump to content

Teizmmi negatiftir ateizm mi?

Recommended Posts

İnançsızlık, insan fıtratına uygun değildir. Buna binaen, gerçek anlamda ateist yoktur. Bunun olduğuna, kimse beni inandıramaz.

Olay, inanmamak değil, kabüllenmemektir. Reddetmektir.

Evlen daha sonra bir çocuk yap.Sonra o çocuğa din adına 15 16 yaşlarına kadar hiç birşey söyleme.Ne Allah'tan ne peygamberden ne de kutsal kitaplardan bahsetme.Sonra inançsızlığın insan fıtratına uygun olup olmadığını anlayabilirsin.

Sitelerde Paylaş

İnançsızlık, insan fıtratına uygun değildir. Buna binaen, gerçek anlamda ateist yoktur. Bunun olduğuna, kimse beni inandıramaz.

Bence "Kimse beni inandıramaz" diye iddialı bir şey söylememelisin.

Şimdi açarsam uğruna ölecek kadar inandığın kitabı burada gülmekten ölürüz.

Sitelerde Paylaş

Bu da bambaşka bir zırvadır. İnsan fıtratı diye bir şey yoktur, ateist diye bir şey de vardır.

Sitelerde Paylaş

En basit sekliyle inancmi pozitiftir inancsizlik mi?

Duruma göre değişir.

Sitelerde Paylaş

Bir kere, ateizm saçmalıktır. Hiç bir sosyal faaliyet yok, aktiviye yok, o yok, bu yok.

ateistleri bir araya getiren hiç bir olgu yok. Siz, islamın güzelliklerine karşı, hiç bir alternatif sunamazsınız.

herkesin ateist olduğunu düşünelim. Napacaksınız?

oturun akşama kadar, dawkinks- darwin videoları izleyin. Hayat bumudur yani?

ateizm, etkisiz eleman. Bunu kabül edin..

tarihinde Bilgi tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bir kere, ateizm saçmalıktır. Hiç bir sosyal faaliyet yok, aktiviye yok, o yok, bu yok.

ateistleri bir araya getiren hiç bir olgu yok. Siz, islamın güzelliklerine karşı, hiç bir alternatif sunamazsınız.

Ateizmde ümmet anlayışı yoktur, ibadet de yoktur.

İslam'da bol bol pagan ayini, saçma sapan ibadet şekilleri vardır. Toplaşıp birbirini gaza getirip huşuya erme, ot çekmeden kafa bulma yöntemleri vardır.

Bunlar güzeldir, ama o kaptan Ateizme bakınca Ateizmi etkisiz eleman olarak görmen gayet normal.

İnsan film izlemek için de toplanır, doğal yaşamı korumak için de toplanır, bilgi paylaşmak için de. Sadece ibadet yapmak için bir araya gelmez.

İslamda sadece ibadet yaparken bir araya geliyorsunuz, peki o ibadetler kime ne yarar sağlıyor?

Bu da Ateistin islama bakışı, hadi buyur bakalım.

Sitelerde Paylaş
  • 2 weeks later...

Kendi aranızda, sosyallik varmı yokmu?

Bunu anlat, arkadaşım.

Niye sadece kendi aramızda sosyalleşelim arkadaşım? Ümmet miyiz biz? Yok aga beni kızlı ortama sokmayan inaçla işim olmaz diyorsan sen bilirsin. Oportünizmine saygı duyarım.

Sitelerde Paylaş

Sen Ateistleri dana gibi oturup video izliyor sanıyorsun anlaşılan :)

Ben kahveye gider çay içerim, sinemaya gider film izlerim, kız arkadaşımla buluşur gezerim, pikniğe gider mangal yaparım, denize gider akadaşlarımla yada ailemle yüzerim, kitap okur müzik dinlerim. Hobilerim vardır mesela, dağ gezintisine çıkmak veya motorsikletle ormanlık alanlarda gezmek gibi.

Tabi bunlar siz imanlılara göre sosyal yaşam olmadığı için boş muhabbet gelir.

İlkel beyinleriniz sosyal yaşamı camilerde, tekkelerde yatıp kalkmak, afyonlanmak olarak algıladığı için yukarıdaki saydıklarımın sana hiçbirşey ifade etmemesi gayet normaldir.

Bakalım İslamın güzellikleri nelermiş;

- Dokuz, on yaşındaki kız çocukları ile evlenirler.

- Yengeleri ile evlenirler.

- Gelinleri ile evlenirler.

- Kadınları taşlayarak öldürürler.

- Kadınları ikinci sınıf insan görürler.

- Kadınları şeytan sanarlar geri zekalılar.

- Hırsızın elini keserler.

- Kan davası ile birbirlerini öldürürler (Kısas ayeti)

- Diğer dinlerdeki ve dinsiz insanları öldürürler.

- Farklı mezheplerde oldukları için birbirlerini öldürürler.

- İki kızınıda aynı adamın koynuna sokarlar.

- Kızlarını istemediği birisi ile zorla evlendirirler.

- Ağızlarından küfür düşmez.

- En büyük sahtekarlıklar ve dolandırıcılıkta üstünüze yoktur.

- En çok yalanı söyleyenlerdirler.

- Kendi kitaplarını okumazlar dinlerini Ateistlerden öğrenirler.

Çok sosyalsiniz canım maşallah hızınıza ulaşılmıyor.

Sitelerde Paylaş

Bakalım İslamın güzellikleri nelermiş;

- Dokuz, on yaşındaki kız çocukları ile evlenirler.

- Yengeleri ile evlenirler.

- Gelinleri ile evlenirler.

- Kadınları taşlayarak öldürürler.

- Kadınları ikinci sınıf insan görürler.

- Kadınları şeytan sanarlar geri zekalılar.

- Hırsızın elini keserler.

- Kan davası ile birbirlerini öldürürler (Kısas ayeti)

- Diğer dinlerdeki ve dinsiz insanları öldürürler.

- Farklı mezheplerde oldukları için birbirlerini öldürürler.

- İki kızınıda aynı adamın koynuna sokarlar.

- Kızlarını istemediği birisi ile zorla evlendirirler.

- Ağızlarından küfür düşmez.

- En büyük sahtekarlıklar ve dolandırıcılıkta üstünüze yoktur.

- En çok yalanı söyleyenlerdirler.

- Kendi kitaplarını okumazlar dinlerini Ateistlerden öğrenirler.

Çok sosyalsiniz canım maşallah hızınıza ulaşılmıyor.

İslam'ın güzelliklerinden bahsetmişsiniz fakat bir şey eksik. Kaynağınızı yazmayı unutmuşsunuz..Bana öyle geldi ki; çoğu,bir anlık öfke ile yazılmış,gerçek İslam güzellikleriyle bağdaşmayan, sahte bilgi(?)ler..

Sitelerde Paylaş

İslam'ın güzelliklerinden bahsetmişsiniz fakat bir şey eksik. Kaynağınızı yazmayı unutmuşsunuz..Bana öyle geldi ki; çoğu,bir anlık öfke ile yazılmış,gerçek İslam güzellikleriyle bağdaşmayan, sahte bilgi(?)ler..

Reformcumusunuz siz.. islam konusunda atesitlerin bilmedigi neleri biliyorsunuz..?

Anlatirsaniz memnun oluruz..

Sitelerde Paylaş

Reformcumusunuz siz.. islam konusunda atesitlerin bilmedigi neleri biliyorsunuz..?

Anlatirsaniz memnun oluruz..

Bir arkadaş,İslam konusunda daha önce hiç duymadığım bilgiler vermiş.Ben sadece kaynağını istedim.Benim bildiğim İslam ile bağdaşmadığını söyledim o kadar..Sorununuz ve arzunuz; benim bildiğim İslam'ı öğrenmek ise memnun etmeye çalışırız inşaallah..

Madde halinde başlandıysa öyle bitirmeyi umud ediyoruz..

Madde 1- Ahlak

-"İslam;güzel ahlaktır." hadisi ile,tam anlamıyla,bağdaşan bir dindir İslam.Bir diğer hadis-i şeriflerinde; "Ben güzel ahlakı tamamlamak için gönderildim" diyen Resulullah'ın anlattığını anladığım yoldur İslam.

Madde 2-Temizlik

-Temizlik müslümanın en önemli özelliklerinden birisidir Bu hem maddi, hem de manevi temizliktir.

Müslüman, kalbini kötü duygu ve düşüncelerden, bedenini ve çevresini de temiz olmayan şeylerden arındıran kişidir.

Yüce Allah (cc) buyuruyor ki:

"Şüphesiz ki Allah, çokca tevbe edenleri ve iyice temizlenenleri sever"

Hz Muhammed (SAS) temizliğin önemi hakkında şöyle buyuruyor:

"Temizlik İmandandır"

"Temizlik İmanın Yarısıdır"

"Çevrenizi Temiz Tutunuz" Temizliğe,çokça,önem veren yoldur İslam.

Madde 3-Doğruluk

Doğruluk önemli bir ahlak kuralıdır Allah ( cc) şöyle buyuruyor:

"Emrolunduğun gibi dosdoğru ol" (Hud Suresi, ayet: 112) Doğru olmasını öğrendiğim yoldur İslam.

Madde 4-Hoşgörü

Müslüman, hoşgörü sahibi ve bağışlayıcıdır Allah (cc) gerçek müminleri "Öfkelerini yenerler, insanların kusurlarını affederler" diye övmüştür.

(AI-i İmran Suresi ayet: 134)

Hoşgörü konusunda Hz Muhammed (SAS) en güzel örnektir.Müslümanlar, sadece kendi din kardeşlerine değil diğer dinlerden olanlara da hoşgörülü davranmak zorundadırlar. Yaratılanı, yaradandan ötürü sevmesini ve saymasını öğrendiğim yoldur İslam.

Madde 5-Sevgi ve Merhamet

Sevgi ve Merhamet Ahlâkî davranışların temelinde insan sevgisi önemli yer tutar.Bu sebeple olgun müslüman olabilmenin şartlarından biri de bu sevgidir.

Kalbi sevgi ile dolu olan Hz Muhammed (SAS)şöyle buyuruyor'

"Birbirinizi sevmedikçe olgun mü'min olamazsınız"

Kalblerdeki sevginin göstergesi insanlara iyilik yapmak, şefkat ve merhametle muamele etmektir

Hz Muhammed (SAS) buyuruyor ki:

"Merhamet edenlere, Allah da merhamet eder".

Benim yolumdur,dinimdir İslam.. Sevgi ve merhametin emredildiği dindir.. Savaşın ve şiddetin değil..

Selam ve dua ile...

Sitelerde Paylaş

Namaz sporsa evet yok hac seyahatse evet yok kurbana tanım dahi yok.

İslami guzellikler beşeri güzelliklerdir ilahi güzellik sunabiliyomu bize? İslami güzellik dedigin hersey insanlıgın ortak malıdır,ortak güzellikleridir.Gerci pek te bir güzellik yok ama neyse...

Bütün dünya inanmasa,herkes ateist olsa,uzanmasak sonsuza,ölüp gebercegini kabul etse herkes ne guzel olurdu bu dunya.

O iki adamla aynı fikri paylasmamız haricinde hic bir ortak noktam yok,kitaplarını acıp okumuşlugum varsa filmini izlemisligim yok.Onlar sadece bir sembol,kimsenin de onlarla yatıp kalktıgı yok.

İslamin,hristiyanlıgın,budistligin vs. neresi etkili? Etkiden kastınız din adına kan dökmekse almıyalım hoca.

Sitelerde Paylaş

İki durumda da artı ve eksiler söz konusu. Bakış açısı işte. Ateist gelecek inançsızlık diyecek. Müslüman gelecek inanç diyecek. Burada birbirlerini yiyecekler. Başlığı açanda eğlenecek :D

Yok bak müslümanlar daha farklı bir yaklaşımda bulunmuş.Ateizm yoktur demişler :D Tanrı var ateizm yok tarzı yaklaşımları hala devam ediyor :D

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...