Jump to content

Evrim Teorisi konusunda surpriz

Recommended Posts

böyle bilimin ancak içine edilir .yani amymun akraban amacanın oğlu şehmuz selam söyle

Sana bir soru sorucam.

Ama dürüstçe cevap vermeni rica ediyorum.

Güneşin büyüklüğünün bir apartman kadar olduğunu söyleyen ve bu iddiasından ne yaparsan yap vazgeçmeyen birisi için bir niteleme kullansaydın bu niteleme ne olurdu? (Argo, hakaret vs falan düşünmedne aklına geleni söyle)

Sitelerde Paylaş
  • İleti 137
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Sana bir soru sorucam.

Ama dürüstçe cevap vermeni rica ediyorum.

Güneşin büyüklüğünün bir apartman kadar olduğunu söyleyen ve bu iddiasından ne yaparsan yap vazgeçmeyen birisi için bir niteleme kullansaydın bu niteleme ne olurdu? (Argo, hakaret vs falan düşünmedne aklına geleni söyle)

aklın sıra beni tuzağa düşürecen misal deli desem haa işte sende böyle idaa ettiğin için delisin diyeceksin yemezler

Sitelerde Paylaş

aklın sıra beni tuzağa düşürecen misal deli desem haa işte sende böyle idaa ettiğin için delisin diyeceksin yemezler

Her ne kadar sen farketmesen de bilinç altın senin kendini ne duruma düşürdüğünün farkında.

O yüzden tuzak algılıyor ve o yüzden öyle bir kişiliği tanımlamaktan kaçınıyorsun.

Sitelerde Paylaş

Bu arada bu çizim nereden?

Şimdi farkediyorum goriller, şempanzeler,bonobolar 5-6 milyon yıldır varmış yahu.

Bunların nesil değişimi veya nesil tükenmesi gibi durumlar yaşamalarını engelleyen ne idi acaba?

Sonuçta ilk ortak ata bile 2-3 milyon yıl ömür sürmüşken bunlar nasıl 6 milyon yıldır koruyabilmişler kendilerini?

Biraz daha araştırsınlar şunları gerçekten. İnsan ırkı 1-2 milyon yılda bir tükenirken bu basit hayvanlar 6 milyon yıl yaşamayı başarmışlar.

İlginç geldi .

Sağol resim için...

doğal çevrenin ve yaşam alanlarının bahsini ettiğin süre dahilinde değişmemesi.

böyle bilimin ancak içine edilir .yani amymun akraban amacanın oğlu şehmuz selam söyle

onlar tür anlamında ortak atada birleştiğimiz akrabalarımız, kişisel anlamda değil. bu süreçte yapısal değişiklik sözkonusu, mutasyonlar ve varyasyonlar milyonlarca yılda yavaş yavaş çevre tarafından seçilime uğratılarak ilerler ve türler farklılaşmaya, artık eski ataları ve akrabaları ile verimli döl veremeyecek kadar ayrılmaya uğrarlar. insan'da böyle ayrılmıştır.

Sitelerde Paylaş

doğal çevrenin ve yaşam alanlarının bahsini ettiğin süre dahilinde değişmemesi.

onlar tür anlamında ortak atada birleştiğimiz akrabalarımız, kişisel anlamda değil. bu süreçte yapısal değişiklik sözkonusu, mutasyonlar ve varyasyonlar milyonlarca yılda yavaş yavaş çevre tarafından seçilime uğratılarak ilerler ve türler farklılaşmaya, artık eski ataları ve akrabaları ile verimli döl veremeyecek kadar ayrılmaya uğrarlar. insan'da böyle ayrılmıştır.

bu sonucu değiştirmez.

Sitelerde Paylaş
... Bana bir tek iletimi göstereceksin bu saçmalıyorsun dediğin şey için.Ben nerde havva ve kaburgadan bahsetmişim.

Onu niyet okuyucu kılığındaki hakaret amaçlı, ahlak satan bay-bayan ateist arkadaşlarına söyle sen önce!!!

Ve bir daha da haddini bilerek yaz. Senin karşında babanın kızı yok!!!

Şarlatanlık yapmayacaksın. Bu forumda MÜSLÜMAN olduğunu söyleyen ben değilim, SENSİN! İslamı senden çok iyi biliyorum ve kitabınızın da hangi konuda ne dediğini çok çok iyi anlıyorum. Sen müslüman falan değil düpedüz şarlatansın Bergüzar. "Kuran böyle diyor ama o sizin anladığınız gibi değil, benim anladığım gibi söylüyor" demelerin, artık kabak tadı vermeye başladı. Müslümansan, ilk insanın Adem olduğunu, ondan da karısının yaratıldığını, onlara imtihan yeri olarak yeryüzünün yaratıldığını ve yine onlara gıda olsun diye yeryüzündeki diğer varlıkların yaratıldığını kabul edeceksin. "Ben müslümanım ama bunlara inanmıyorum" diyorsan ki bunu her fırsatta diyorsun zaten, senin dansözlüklerine, kıvırmalarına göz yummam. Ya adam gibi, yani Cüebbeli gibi müslüman ol ve söylemlerin de bu yönde olsun, ya da Kuran'ı ve öğretilerini reddettiğini açık açık söyle.

Sen önce kendi haddini bil, belirle ki, ben de haddini ve dolayısıyla haddimi bileyim. Top musun, tüfek misin, ne ayak olduğunu anlayamadığım için, had belirlemede zorlanmam gayet normal. Babamın kızları da cahiller ama aptal değiller, dansöz hiç değiller. Ben burada seninle konuşuyorum, babamın kızlarıyla değil!.. Senin de karşında baban mı var ki, böyle işkembeden sallayıp kıvır kıvır kıvırıyorsun?

Sitelerde Paylaş

Bu arada bu çizim nereden?

Şimdi farkediyorum goriller, şempanzeler,bonobolar 5-6 milyon yıldır varmış yahu.

Bunların nesil değişimi veya nesil tükenmesi gibi durumlar yaşamalarını engelleyen ne idi acaba?

Sonuçta ilk ortak ata bile 2-3 milyon yıl ömür sürmüşken bunlar nasıl 6 milyon yıldır koruyabilmişler kendilerini?

Biraz daha araştırsınlar şunları gerçekten. İnsan ırkı 1-2 milyon yılda bir tükenirken bu basit hayvanlar 6 milyon yıl yaşamayı başarmışlar.

İlginç geldi .

Sağol resim için...

Sanırım resim insan soyunu ilgilendirdiği için daha fazla dallanmasın diye öyle gösterilmiş. Homo ergaster vardı bir de, onu göremedim ben tabloda. Sanırım homo sapiensin öncülü onlardı.

Sitelerde Paylaş

Şarlatanlık yapmayacaksın. Bu forumda MÜSLÜMAN olduğunu söyleyen ben değilim, SENSİN! İslamı senden çok iyi biliyorum ve kitabınızın da hangi konuda ne dediğini çok çok iyi anlıyorum. Sen müslüman falan değil düpedüz şarlatansın Bergüzar. "Kuran böyle diyor ama o sizin anladığınız gibi değil, benim anladığım gibi söylüyor" demelerin, artık kabak tadı vermeye başladı. Müslümansan, ilk insanın Adem olduğunu, ondan da karısının yaratıldığını, onlara imtihan yeri olarak yeryüzünün yaratıldığını ve yine onlara gıda olsun diye yeryüzündeki diğer varlıkların yaratıldığını kabul edeceksin. "Ben müslümanım ama bunlara inanmıyorum" diyorsan ki bunu her fırsatta diyorsun zaten, senin dansözlüklerine, kıvırmalarına göz yummam. Ya adam gibi, yani Cüebbeli gibi müslüman ol ve söylemlerin de bu yönde olsun, ya da Kuran'ı ve öğretilerini reddettiğini açık açık söyle.

Sen önce kendi haddini bil, belirle ki, ben de haddini ve dolayısıyla haddimi bileyim. Top musun, tüfek misin, ne ayak olduğunu anlayamadığım için, had belirlemede zorlanmam gayet normal. Babamın kızları da cahiller ama aptal değiller, dansöz hiç değiller. Ben burada seninle konuşuyorum, babamın kızlarıyla değil!.. Senin de karşında baban mı var ki, böyle işkembeden sallayıp kıvır kıvır kıvırıyorsun?

Hadi be!!

Şuna bak, bana imanı çizmiş gir buraya diyor. Oldu canım, başka.

Sen kabul etmiyorsun diye fikirlerimi değiştirecek değilim. Dansöz hiç değilim, şarlatan hiç değilim.

Ama her zaman diyorum, sünni yobazlarla aynı çanaktan beslenen sünni ateistlerle benim işim yok.

Git sen onları senin ayarındaki yobazlarla tartış ve onlara dilediğin gibi hakaret et, onlarda sana etsin.

Benimle tartışacaksan argüman bazında, benim argümanlarımı çürüteceksin önce.

Yoksa bende hepinizi kategorize eder ve burda en şarlatan ateisti seçer ahanda hepiniz busunuz derim. Yani bu çok kolay.

Acık adam olun lan!!!

Sitelerde Paylaş
... Acık adam olun lan!!!

Bir lafa bakarım laf mı diye, bir de söyleyene bakarım adam mı diye...Adamlığı sen den mi öğrenecem bergüzar? Senin bir omurgan bile yok, hangi adamlıktan bahsediyorsun? Önceki mesajımda da söylemiştim, tekrar ediyorum: Haddini bil ve belirle ki, ben de buna göre hitap edeyim. Ornitorenk gibi ortada dolaşıp "E-e, ben aslında ördeğim ama özde su samuruyum..." gibi abidik gubidik zırvalarsan, hiç kimse haddini bilemez tabii.

Hangi dansöz bana zincir vuracakmış, şaşarım!

Sitelerde Paylaş

Sanırım resim insan soyunu ilgilendirdiği için daha fazla dallanmasın diye öyle gösterilmiş. Homo ergaster vardı bir de, onu göremedim ben tabloda. Sanırım homo sapiensin öncülü onlardı.

Evet bu mantıklı.

Öyle olmalı.

Sonuçta aynı genetik sistemlere sahip canlılardan birinin 6 milyon yıl değişmemesi diğerininse 4-5 değişim sonucu ortaya çıkması tuhaf. Eğer gerçekten değişmemişlerse, kutlarım goril ve şempanzeleri.

Sitelerde Paylaş

Bir lafa bakarım laf mı diye, bir de söyleyene bakarım adam mı diye...Adamlığı sen den mi öğrenecem bergüzar? Senin bir omurgan bile yok, hangi adamlıktan bahsediyorsun? Önceki mesajımda da söylemiştim, tekrar ediyorum: Haddini bil ve belirle ki, ben de buna göre hitap edeyim. Ornitorenk gibi ortada dolaşıp "E-e, ben aslında ördeğim ama özde su samuruyum..." gibi abidik gubidik zırvalarsan, hiç kimse haddini bilemez tabii.

Hangi dansöz bana zincir vuracakmış, şaşarım!

Bana etiket takma cakırcalı.

Ben islamı nasıl anlıyorsam öyle anlatıyorum. Buna da dansözlük demeyeceksin.

Argümanlarıma argümanların ile itiraz edeceksin.

Sünni ateistle tartışmıyorum ben bunu kaç kere söyledim.

Ona göre.

Hakaret etmezsen hakaret yemezsin. Edersen karşılığını misli ile alırsın. (misli misli değil, misli ile)

Benim ne mal olduğum belli, ben biliyorum kendimin ne mal olduğunu, başkasına da ispatlamak zorunluluğum yoktur.

Ama senin adamlığın devreye giriyor ve isterim adamlığı.

Bana etiket takmazsan, bende sana takmam.

Olduğun gibi kabul ederim. Tıpkı olduğu gibi kendini ortaya koyanları ettiğim gibi.

Sitelerde Paylaş

Evet bu mantıklı.

Öyle olmalı.

Sonuçta aynı genetik sistemlere sahip canlılardan birinin 6 milyon yıl değişmemesi diğerininse 4-5 değişim sonucu ortaya çıkması tuhaf. Eğer gerçekten değişmemişlerse, kutlarım goril ve şempanzeleri.

kutladığından haberleri olacakmı istersen birde tören hazırla fahri doktoralık nişan felan verirsin

Sitelerde Paylaş

Bana etiket takma cakırcalı.

Ben islamı nasıl anlıyorsam öyle anlatıyorum. Buna da dansözlük demeyeceksin.

Argümanlarıma argümanların ile itiraz edeceksin.

Sünni ateistle tartışmıyorum ben bunu kaç kere söyledim.

Ona göre.

Hakaret etmezsen hakaret yemezsin. Edersen karşılığını misli ile alırsın. (misli misli değil, misli ile)

Benim ne mal olduğum belli, ben biliyorum kendimin ne mal olduğunu, başkasına da ispatlamak zorunluluğum yoktur.

Ama senin adamlığın devreye giriyor ve isterim adamlığı.

Bana etiket takmazsan, bende sana takmam.

Olduğun gibi kabul ederim. Tıpkı olduğu gibi kendini ortaya koyanları ettiğim gibi.

Sen zaten etiket olmuşsun bergüzar, ben daha ne etiketi takayım sana? Senin deyiminle evet, senin ne mal olduğun belli. Sen, memleketteki tipik islam zihniyetinin foruma yansımış şeklisin. Banlanman, cezalandırılman bir anlam ifade etmiyor, parti adı değiştirerek tekrar tekrar gelebilirsin. İktidarın güçlendikçe küstahlık sınırın da genişliyor. Ama unutma ki senin iktidarın da, en fazla Aziz Nesin'in yüzdesi ölçüsünde güçlenebilir ve bu forumda o yüzde çok düşük maalesef. Bana adamlığı öğretmeye kalkma! Ben ki yolda üren köpeğe bile "Hoşt!" demeyen biri olarak seninle burada tartışma lütfunda bulunuyorum, daha ne istiyorsun? Dansözsün, tavşan oğlanısın ve belki de bergüzar adını kullanan bir köçeksin ama bu kıvırmaların bana ve bu forumdaki yüzdeye sökmez. Sen ki IFeelGood gibi birini bile çileden çıkarabilecek kadar gözüdönmüş bir müttakisin. Yani adamlık konusunda bir şeyler öğreneceğim zurnanın zırt deliğisin. Ben olduğum gibiyim zaten, yani senin kabul edemeyeceğin gibi...

Sitelerde Paylaş

bilgisayarı yapan zamana ve mekana göre hareket edebiliyordur diyede bir çıkarım yapabiliriz. mükemmellik anlayışınızı sorgulayınız. mesela bundan 1000 yıl öncesinde lazer yazıcı icat etmek bir işe yaramazdı.

inananların hayatlarından zevk almadığınıda nereden çıkardınız ? yanılıyorsunuz çünkü inananlar kendilerini güvende,huzurlu ve emin hissederler. bu güven duygusunun verdiği zevki hiçbir şey veremez.

Şu yazdıklarınızla inandığınız Tanrı kavramınının acizliğini tekrar dile getiriyorsunuz.

Mesela Irak ya da Afganistan'daki müminler aşırı huzur ve güvendeler bu duyguyu hiçbirşeye değişmezler...

Sitelerde Paylaş

>>> O zaman daha iyi anlarsın belki Edip'i.

Anlayacak bir şey yok bergüzar.

Kuranda aşağı, az gelişmiş vs. babında bir sıfat kullanılmaz "adi rezil zelil hor" anlamında olan ve tamamen hakareti, hakir görmeyi ifade eden "hâsiîn" sıfatı kullanılır.

Senin gibi ağzı bozuk ve kendisine saygısı olmayan birisine vereceğim son cevaptır, Anibal.

Maymunların alçak bir karaktere sahip olmadığını savunabilmen için, maymunların avukatlığını yapabilmen için en azından birkaç günlüğüne bir hayvanat bahçesinde veya bir ormanda onlarla aynı kafesi veya ağacı paylaşabilmen lazım. Onlarla karşılıklı bitlenip bitleri kıtır kıtır yemen lazım. Hatta sözünün eri bir avukat olacaksan onların kokladıkları yerleri onlar gibi koklaman lazım...

Maymumunun insana göre aşağılık olduğu ifadesine karşı kanı kaynarak, göğüslerini yumruklayarak karşı çıkan bir Homo Sapien eğer dürüstse yukarıdakileri yapabilmeli. Aksi taktirde maymunların üstünlüğünü ve onurunu savunan sahtekar bir maymun avukatı olursun. :lol:

Not: Insanların arasından hayvanların düzeyinin altına bile düşen birçok insan olmuştur, olacaktır. Ancak, aklını ve gönlünü çelişkiye düşmeden kullanan onur sahibi,erdemli Homo Sapiensler de var. Onlar, maymun dahil tüm hayvanlardan kategorik olarak üstündürler.

Selam,

Edip

Sitelerde Paylaş

Senin gibi ağzı bozuk ve kendisine saygısı olmayan birisine vereceğim son cevaptır, Anibal.

Maymunların alçak bir karaktere sahip olmadığını savunabilmen için, maymunların avukatlığını yapabilmen için en azından birkaç günlüğüne bir hayvanat bahçesinde veya bir ormanda onlarla aynı kafesi veya ağacı paylaşabilmen lazım. Onlarla karşılıklı bitlenip bitleri kıtır kıtır yemen lazım. Hatta sözünün eri bir avukat olacaksan onların kokladıkları yerleri onlar gibi koklaman lazım...

Maymumunun insana göre aşağılık olduğu ifadesine karşı kanı kaynarak, göğüslerini yumruklayarak karşı çıkan bir Homo Sapien eğer dürüstse yukarıdakileri yapabilmeli. Aksi taktirde maymunların üstünlüğünü ve onurunu savunan sahtekar bir maymun avukatı olursun. :lol:

Not: Insanların arasından hayvanların düzeyinin altına bile düşen birçok insan olmuştur, olacaktır. Ancak, aklını ve gönlünü çelişkiye düşmeden kullanan onur sahibi,erdemli Homo Sapiensler de var. Onlar, maymun dahil tüm hayvanlardan kategorik olarak üstündürler.

Selam,

Edip

Edip efendi, klasik silahınız olan demogojiye başvuruyorsun gen işte. sonra sana kızınca birde kızdı diyorsun.

Şempanze veya gorillerle aynı ağacı paylaşamazsın: Seni öldürür ve yerler. Ama onlara çok yakın yaşayıp onları izleyebilirsin ki, biz bunu zaten yapıyoruz.

Velakin sorun bu değil. Sorun senin onların bir takım hareketlerine bakıp onları "aşağılık" diye yaftalaman ve aklın sıra ırkçılık yapıp kendini yüksek görmen.

Kendi nesline atom bombası atan, kendi yavrularının yiyeceği mamaya melamin katıp onları üç kuruş uğruna öldüren, kendi neslinin derisini yüzüp abajur yapan insanlar solucandan bile daha aşağılıktır. Bir bedevi masalındaki allah denen put istiyor diye insanları kıtır kıtır kesen, kadınlarını alıp önce tecavüz edip sonra köle olarak satan insan mı maymundan daha aşağılık değil?

İşte insanı taa bu kadar aşşağılık bir mahluk yapan din denen şeyi savunmaya çıkıyor olmak, aşşağılıktanda daha aşşağılık, daha kepazelik değil de nedir peki?

Keşke bir maymun olabilseydin edip efendi. Ama sen ve diğer tüm ırkçılar, heleki dini savunmaya çalışanlar, gözümde her zaman hayvan bile olamayacak kadar, olsa olsa tezekten bile daha aşşağılık olacaklardır.

Sitelerde Paylaş
  • 2 years later...

Bu anibal böyleyse forum daki diger agzi bozuk kullanicilara hic gücenmemek gerekiyor.

Asagilik insanlar grubunu sayarken agzi bozuk olan insanlarida eklemen gerekiyor o kategoriyeki insanlar bunu görüp ibret alsinlar.

Bilim insanlari bile tanrinin varligi ve yoklugu hakkinda bu kadar cekimser yanasirken sizin bu konuda etmis oldugunuz ithaflar gercekten cesaret ister ve sizi alkisliyorum.

Karsinizdaki kisi hangi tezi koyarsa koysun daha gercek olup olmadigini bile sorgulamadan ezberinizden hemen olumsuz tepki veriyorsunuz.

Aksama kadar islam alimleri hakkinda etmediginiz kötü laf kalmaz fakat sarlatanlik yapan ve yaptigi aciklamalariyla aslinda islama zarar veren birini omuzlariniza alip tasiyorsunuz.

Bilim insanlari acaba sizleri tanisaydi nasil utanc duyarlardi. O adamlarin eminim aklinin ucundan bile gecmiyordur sizin tanri hakkinda sarfetmis oldugunuz bu sözler.

Hic bir bilim adami tanriyi böyle amansizca karsisina almaz. Dawkins ve benzeri tiplerde bunu rant amacli kullanmaktan öteye gitmezler. Hawking ile girdigi bir röportajinda tanri ile alip veremedigin nedir sorusu karsisindada afallayip ilk kez mantikli bir aciklama yapmak zorunda kalmistir.

Peki ya siz? Siz ne yapacaksiniz? Anlayacagim sudur ki. Siz yeri geldigi zaman bugün öve öve savundugunuz bilim adamlarini zamani geldiginde yerden yere vurursunuz.

Yaziklar olsun. Baska diyecegim bir sey yok.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...