Jump to content

Yaratmayı bilmeyen allah

Recommended Posts

Bu baslikta yaratilis konusunda kuranda olan celiskili ayetleri tartisacagiz. Binlerce cahil cühelanin Arabistan cölünde yazdigi bir masal kitabinin bilim ile yakindan uzaktan ilgisi olmadigini kanitlayacagiz.

Bakalim ne yaptigini bilmeyen her konuda celiskili sözler söyleyen allah evrimlesmeyi biliyor mu?

Ilkögretim seviyesi fen bilgilerinden yoksun zihniyetle karsi karsiyayiz diye düsünüyorum.

HUCURAT

13 - Ey insanlar! Doğrusu biz sizi bir erkekle bir dişiden yarattık. Ve birbirinizle tanışmanız için sizi milletlere ve kabilelere ayırdık. Muhakkak ki Allah yanında en değerli ve en üstününüz O'ndan en çok korkanınızdır. Şüphesiz Allah bilendir, herşeyden haberdar olandır.

İNSAN

2 - Doğrusu biz insanı, imtihan etmek için karışık bir nutfeden (erkek ve kadın sularından) yarattık da onu işitici, görücü yaptık.

HİCR

26 - Andolsun ki biz insanı kuru bir çamurdan, şekillenmiş bir balçıktan yarattık

Devam edecek...

Sitelerde Paylaş
  • İleti 140
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

bir erkekle bir dişiden yarattık.

karışık bir nutfeden (erkek ve kadın sularından)

kuru bir çamurdan, şekillenmiş bir balçıktan

bunların hepsi doğru.

topraktan yaratılma: elementlerden yaratılmayı örnekliyor kimyasal açıklama

nutfeden yaratılma: sperm ve yumurtayı örnekliyor biyolojik açıklama

erkek-dişi den yaratma: genetik çeşitliliği örnekliyor. genetik açıklama

senin bakış açın yanlış.

Sitelerde Paylaş

bunların hepsi doğru.

senin bakış açın yanlış.

Kur'an'ın tanrısı sadece "meni"yi bilir, yumurtayı bilmez. Bana "yumurta" kavramı geçen veya bunu ima eden bir ayet gösterebilir misiniz Kur'an'da? Kur'an'da kadın, "meni"nin (spermin bile değil) ekildiği tarladır sadece. "Meni" bilinir, çünkü ortada zaten.

Sitelerde Paylaş

Kur'an'ın tanrısı sadece "meni"yi bilir, yumurtayı bilmez. Bana "yumurta" kavramı geçen veya bunu ima eden bir ayet gösterebilir misiniz Kur'an'da? Kur'an'da kadın, "meni"nin (spermin bile değil) ekildiği tarladır sadece. "Meni" bilinir, çünkü ortada zaten.

15.O gün, yalanlayanların vay haline.

16.Biz, öncekileri helak etmedik mi?

17.Sonra arkadan gelenleri onların izinde yürüteceğiz.

18.İşte Biz, suçlu-günahkarlara böyle yapıyoruz.

19.O gün, yalanlayanların vay haline.

20.Sizi basbayağı bir sudan yaratmadık mı?

21.Sonra onu savunması sağlam bir karar yerine yerleştirdik. 22.Belli bir süreye kadar;

23.İşte (buna) güç yetirdik. Demek ki, Biz ne güzel güç yetirenleriz.

Sitelerde Paylaş

bunların hepsi doğru.

senin bakış açın yanlış.

Hee dogru...

Benim bakis acim yanlis.

Andremoda kisaca aciklamis konunun özünü.

Bunlardan haberi olmayan cahil cühela, evrimlesmeyi nerden bilsin? Dünyayi öküzün boynuzlarinin üzerinde oldugunu zanneden kara cahil zihniyetin "evrim teorisini" bildigini yazarak soytarilik yapanlari desifre ediyoruz.

Kuranda bilimsellik adina hic bir sey bulamazsiniz.

Kuran en kötü deger yargilarinin bir arada oldugu insanlik adina utanc verici bir kitaptir.

Sitelerde Paylaş

Hee dogru...

Benim bakis acim yanlis.

Asla güzel insan, senin bakış açın yanlış değil sen dosdoğru bilime bakıyorsun. Günün birinde bilimin de ötesine bakabilmeni ve maşaları bırakıp maşayı tutanı görmen dileğiyle. Sana ve sevdiklerine mutlu günler.

Sitelerde Paylaş

sen dosdoğru bilime bakıyorsun. Günün birinde bilimin de ötesine bakabilmeni ve maşaları bırakıp maşayı tutanı görmen dileğiyle. Sana ve sevdiklerine mutlu günler.

Eyvahcubbeli kardesim,

Bilimin ötesinin ne oldugunu aciklar misin?

Sitelerde Paylaş

Eyvahcubbeli kardesim,

Bilimin ötesinin ne oldugunu aciklar misin?

cigicim seni kırmadan incetmeden bir misal ile açıklayayım, bundan 50 yıl önce bilimin bize bildirdiği doğrular bugünün bilim dünyasına göre yanlış olabiliyor. (Hepsi değil tabi ama yanlışlar olabiliyor.) Bundan 50 yıl sonrasında da bilimin bizim karşımıza nasıl doğrular çıkaracağını da şuanda kestiremiyoruz.

Bu durumda biz napıcaz neye inanıcaz?

Ben kendi adıma bir karar aldım. Kızmamak, herkesle iyi güzel seviyeli konuşmak ve insanları sevmek. Seni de seviyorum cigicim. Her türlü sıkıntında bir mesaj ötendeyim.

Sitelerde Paylaş

kuran alakten bahseder alak aşılanmış yumurtadır

Sitelerde Paylaş

Şimdi anamla babam beni yaratmış mı olmakta?

Türkçeniz yok mudur sizin?

Önceden olmayan bir şeyi var etmektir. Yani yoktan var etmektir.

Anam var babam var...koklaşıp çiftleşiyorlar ben oluyorum oradan tanrı kafasını uzatıyor diyor ki seni ben yarattım.

Hadiyin oradan.

Türkçe öğreniniz...

Sitelerde Paylaş

Anam var babam var...koklaşıp çiftleşiyorlar ben oluyorum oradan tanrı kafasını uzatıyor diyor ki seni ben yarattım.

Hadiyin oradan.

Türkçe öğreniniz...

onun adı yapmaktır yaratmak değidir un yağ şeker varsa helva yaparsın buda böyle birşeydir kadın erkek sperm yumurta varsa insan yaparsın ikisi arasında fark yok

Sitelerde Paylaş

Alak "kan pıhtısı" demektir. Ama son zamanlarda 100 tane anlam uyduruyorlar bu kelime için. Neticede uydur uydur dur, atış serbest...

bir kelime birden çok anlam ifade edebilir cümle işinde kullanıldığı zaman

sana yüz verdim iki yüzlü bana yüz lira verdi görüldüğü üzere aynı kelime farklı cümlelerde kullanıldığı zman farklı anlamlar taşıyabiliyor

Sitelerde Paylaş

Hadiyin oradan.

Türkçe öğreniniz...

bu kadar basit mi bakış açılarınız

Sitelerde Paylaş

MÜMİNUN

12 - And olsun biz insanı, çamurdan, bir sülâleden (süzülüp çıkarılmış çamurdan) yarattık.

13 - Sonra onu emin ve sağlam bir karargahta (rahimde) nutfe (sperma) haline getirdik.

14 - Sonra nutfeyi bir alaka (embrio) yarattık, derken o alakayı bir mudga (bir çiğnem et parçası halinde) yarattık, derken o mudgayı bir takım kemik yarattık, derken o kemiklere bir et giydirdik, sonra onu diğer bir yaratık olarak teşekkül ettirdik. Yapıp yaratanların en güzeli olan Allah, pek yücedir.

He he he heeee...

Evrimlesmeye bakin.

Sitelerde Paylaş

MÜMİNUN

12 - And olsun biz insanı, çamurdan, bir sülâleden (süzülüp çıkarılmış çamurdan) yarattık.

13 - Sonra onu emin ve sağlam bir karargahta (rahimde) nutfe (sperma) haline getirdik.

14 - Sonra nutfeyi bir alaka (embrio) yarattık, derken o alakayı bir mudga (bir çiğnem et parçası halinde) yarattık, derken o mudgayı bir takım kemik yarattık, derken o kemiklere bir et giydirdik, sonra onu diğer bir yaratık olarak teşekkül ettirdik. Yapıp yaratanların en güzeli olan Allah, pek yücedir.

He he he heeee...

Evrimlesmeye bakin.

bunda yanlış olan ne var

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...