Jump to content

Yaratmayı bilmeyen allah

Recommended Posts

• İleti 140
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Allah nasıl kendiliğinden var olduysa ben ve diğer bütün materyaller de öyle var oldu.

Sen bana Allahın nasıl var olduğunu açıkladığın gün ben de sana nasıl varolduğumu açıklarım.

Şimdi otur düşün, benim allahım naısl var oldu yahu? de kendi kendine.

Cevabı söylersin aklın basarsa.

Bir tren düşün.

vagonu vagon çeker, onuda vagon çeker, onuda... onuda lokomotif çeker. Peki lokomotifi kim çeker?

Bu örnek üzerine biraz düşün bakalım.

Sitelerde Paylaş

Bir tren düşün.

vagonu vagon çeker, onuda vagon çeker, onuda... onuda lokomotif çeker. Peki lokomotifi kim çeker?

Bu örnek üzerine biraz düşün bakalım.

Arkadaş, ateist adam bunların hepsini sorgulama aşamasının ta başlarında düşünmüştür.

Bir ateistin dogmaları kabul etmesinin imkanı yoktur. ( Bununla ilgili açtığım başlıkta da görebilirsin bunu http://forum.ateizm2.org/index.php?showtopic=42004 )

İmkansız işle uğraşma.

Ayrıca, bu verdiğin örneklerle 15 yıldır uğraşıyorum. Sen tek akıllı dindar mı sanıyorsun kendini?

"Kimse lokomotiften bahsetmemişti, İslama Davet bahsetti, vay canına be"

Hepiniz aynı dinin ürünlerisiniz, ve %90'ının aynı şeyleri söyleyip duruyor.

Ve ben bıktım artık bunlara bilimsel cevap vermekten.

Sitelerde Paylaş

Arkadaş, ateist adam bunların hepsini sorgulama aşamasının ta başlarında düşünmüştür.

Bir ateistin dogmaları kabul etmesinin imkanı yoktur. ( Bununla ilgili açtığım başlıkta da görebilirsin bunu http://forum.ateizm2.org/index.php?showtopic=42004 )

İmkansız işle uğraşma.

Ayrıca, bu verdiğin örneklerle 15 yıldır uğraşıyorum. Sen tek akıllı dindar mı sanıyorsun kendini?

"Kimse lokomotiften bahsetmemişti, İslama Davet bahsetti, vay canına be"

Hepiniz aynı dinin ürünlerisiniz, ve %90'ının aynı şeyleri söyleyip duruyor.

Ve ben bıktım artık bunlara bilimsel cevap vermekten.

evet bilimsel cevap bilimsel cevaplar ne zamandan beri küfür hakaret oluverdi

Sitelerde Paylaş

Şimdi anamla babam beni yaratmış mı olmakta?

Türkçeniz yok mudur sizin?

Önceden olmayan bir şeyi var etmektir. Yani yoktan var etmektir.

Anam var babam var...koklaşıp çiftleşiyorlar ben oluyorum oradan tanrı kafasını uzatıyor diyor ki seni ben yarattım.

Hadiyin oradan.

Türkçe öğreniniz...

islam inancına göre bu böyle değildir, inançları kendi çerçevesinden eleştirin lütfen bu şekilde islam dini mensuplarının söylediklerini eleştirmiş olursunuz. Şuan sadece kendi inancınızı anlatıyorsunuz

Sitelerde Paylaş

YASİN:

77 - İnsan, kendisini bir damla sudan yarattığımızı görmedi mi de, şimdi apaçık bir hasım kesildi?

HİCR:

26 - Andolsun ki biz insanı kuru bir çamurdan, şekillenmiş bir balçıktan yarattık.

NUH:

17 - Allah sizi yerden bir bitki bitirir gibi bitirdi.

TARIK:

6 - Atılan bir sudan yaratıldı.

7 - Bu su, bel ile kaburga kemikleri arasından çıkar.

ARAF:

11 - Sizi yarattık, sonra size biçim verdik, sonra da meleklere: "Âdem'e secde edin" dedik; hepsi secde ettiler, yalnız İblis, secde edenlerden olmadı.

Acaba hangisi dogru?

Bir türlü nasil yaratacagina karar veremiyor.

Sitelerde Paylaş

Biz tekneyi tahtadan yaptık.

Biz tekneye vernik attık.

O tekne bir ağacın dalıdır.

O teknenin üzerine cila attığımızı görmediniz mi?

Andolsun o tekne çam ağacıdır..

Iyi de kardesim, tahta bir teknenin yapilisi ile insanin yaratilisini bir tutamazsin.

Sen var olan tahtayi kesip isleyerek güzel bir seyler ortaya cikartmaktasin fakat insani yarattigini iddia eden allah carsiyi karistirmis...

... ot gibi yerden bitirdiginden, camurdan, meniden, atik sudan, balciktan, disi ve erkekten, kaburga kemiginin arkasindan gelen sudan vs. diye sallayip duruyor.

Tutarsizlik oldugunu algilamiyor musun?

Hepsi birbirlerinden farkli farkli yaratilis ifadeleri degil mi?

Sitelerde Paylaş

Iyi de kardesim, tahta bir teknenin yapilisi ile insanin yaratilisini bir tutamazsin.

Sen var olan tahtayi kesip isleyerek güzel bir seyler ortaya cikartmaktasin fakat insani yarattigini iddia eden allah carsiyi karistirmis...

... ot gibi yerden bitirdiginden, camurdan, meniden, atik sudan, balciktan, disi ve erkekten, kaburga kemiginin arkasindan gelen sudan vs. diye sallayip duruyor.

Tutarsizlik oldugunu algilamiyor musun?

Hepsi birbirlerinden farkli farkli yaratilis ifadeleri degil mi?

cigi yoruyorsun beni, yapma lütfen. 50 sayfa da sana yazsam sen bana 100 sayfa yazarsın. Seni seviyorum cigi, hep mutlu ol.

Sitelerde Paylaş

Seni seviyorum cigi, hep mutlu ol.

Kardesim sunun surasinda tartisiyoruz.Yazilar ortaya yazildikca kisiler ile zaten bir sorunum olmamistir.

Eyvahcübbeli kardesim herkese sevgi ve mutluluk mesajlari yazarak bir yere varamiyacagini düsünüyorum.

Düsüncelerinin esiri olmaktan siyrilabilir ve onlari objektif olarak tartismaya acabilirsen ufkun daha cok genisleyecek diye düsünüyorum.

Düsüncelerini tartisman, insanlari diger canlilari, dogayi sevmene engel olmamasi gerekir.

Yazdiklarimla sana karsi ukalalik etmedigimi umuyorum cünkü son mesajlarinin hemen hemen hepsinin ayni olduklarini gördügüm icin yukaridaki cümleleri yazdim.

Sevgi mesajlari yazarak allahi, kurani elestirmeme mani olamazsin.

:)

Sitelerde Paylaş
  • 2 weeks later...

SAFFAT:

11 - (Ey Muhammed!) Şimdi sen onlara sor: “Kendilerini yaratmak mı daha zor, yoksa yarattığımız diğer şeyleri yaratmak mı?3 Şüphesiz biz onları yapışkan bir çamurdan yarattık.

Nasil yaratacagina karar veremiyor garibim gecti yapiskan bir camur ile ugrasmaya...

...yag, baharat, tuz katar mi?

Sitelerde Paylaş
  • 2 weeks later...

ZARİYET:

56 -Ben cinleri ve insanları, ancak bana kulluk etsinler diye yarattım

Yaratmasini bilmeyen allah basliginin son ayeti...

Masal kitabinda cahilligin zirve yaptigi ayetlerden biridir.

Cinlerle ayni kaderi paylasan insan kullar, cinler nerdeler?

Cöl bedevisinin uydurdugu olmayan allaha kulluk edenlere selamlar.

:)

Sitelerde Paylaş

'Sarmal yollar ve yörüngeler' sahibi Göğe andolsun! ZARİYAT 7

Hayır, yıldızların çöktüğü yere(karadeliğe) yemin ederim.

Şayet bilirseniz, bu azim(büyük) bir yemindir. VAKİA 56

İnkar edenler Evren(Gökler) ve yer birbirleriyle bitişik iken onları ayırdığımızı, her canlıyı sudan yarattığımızı görmüyorlar mı? Yine de onlar inanmayacaklar mı? ENBİYA 30

Ve Evren'i (Göğü) kuvvetimizle kurduk, muhakkak ki onu genişletmekteyiz. ZARİYAT 47

Birbirleriyle uyumlu bir şekilde (tabakalar halinde) yedi göğü yaratmış olan odur. Merhametli olanın yaratmasında hiçbir uygunsuzluk göremezsin. Gözünü çevirip gezdir. Herhangi bir çarpıklık(çatlaklık) görüyor musun? MÜLK 3

Sonra onu dayanıklı bir karar yerinde bir damlacık haline getirdik.

Sonra o damlacığı asılıp tutunan birşeye dönüştürdük... MUMİNUN 13-14

O, insanı asılıp tutunandan yarattı. ALAK 2

Romalılar yenilgiye uğradılar.

Dünyanın en alçak yerinde. Ama onlar yenilgilerinin ardından yeneceklerdir.

Üç ile dokuz yıl içinde. Bundan önce de, sonra da emir Allah'ındır. O gün inananlar sevineceklerdir. RUM 2-3-4

Allah kimi doğru yola iletmek isterse onun kalbini İslâm'a açar; kimi de saptırmak isterse göğe çıkıyormuş gibi kalbini iyice daraltır. Allah inanmayanların üstüne işte böyle murdarlık verir. ENAM 125

Eğer inanırsanız bu peygamber henüz 6.yy da Kimya, Biyoloji, Genetik, Astronomi uzmanı ve hatta Rumların galip gelecegini ilan eden bir kahin. Ama bütün kehanetleri de bir bir gerçekleşmiş..

Yada gerçekten bu kitap sıradışı bir şey.

Ben ikincisine inanmayı kendi irademle seçmiş bulunuyorum.

Çünkü ateistler, bir adamın mağarada birkaç hafta kalıp uydurduguna inandıkları bu kitabı bir türlü çürütemiyorlar.

tarihinde furkan65 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

İnkar edenler Evren(Gökler) ve yer birbirleriyle bitişik iken onları ayırdığımızı, her canlıyı sudan yarattığımızı görmüyorlar mı? Yine de onlar inanmayacaklar mı? ENBİYA 30

Şimdi burada bir kehanet olduğunu ve bu kehanetin doğru çıktığını düşünenlere bir soru.

Bu Ayette ‘’big bang’’ın anlatılmak istendiğini iddia ediyorlar. ‘’Big bang’’ olduğu zaman yeryüzü veya dünya var mıydı yoksa yok muydu?

Big bang anında dünya yoktu ise............... gerisini siz doldurun.

Sitelerde Paylaş

İki deniz bir değildir. Şu, tatlı, susuzluğu keser ve içimi kolay; şu da, tuzlu ve acıdır. Ancak her birinden taze et yersiniz ve takınmakta olduğunuz süs eşyalarını çıkarırsınız. O'nun fazlından aramanız ve umulur ki şükretmeniz için gemilerin onda (denizde) suları yara yara akıp gittiğini görürsün. (35/12)

Birbirleriyle kavuşmak üzere iki denizi salıverdi. (55/19)

Aralarında bir engel vardır, birbirine geçip karışmazlar. (55/20)

İkisinden de inci ve mercan çıkar. (55/22)

Suyu tuzsuz ve tatlı olup da içinden inci ve mercan çıkan bir deniz yoktur. Öyleyse böyle bir denizin var olduğunu düşünmelerinin nedeni ne olabilir? Bence bu insanlar gökyüzünü bir tatlı su denizi olarak tasavvur etmişler. Gökyüzünün bir deniz olduğunu sanmalarının nedenleri ne olabilir?

1- Gökyüzü deniz gibi mavidir.

2- Yağmur suyu tuzlu ve acı değildir

3- Bir zamanlar gökten minik minik kurbağaların yağdığına şahit olmuştum. Bu insanlar da gökten kurbağa veya balık yağdığını görmüş olabilirler.

4- Ayrıca gökyüzünü bana bir deniz gibi düşündürten bazı ayetler de var. Mesela denizde yüzen gemilerin yüzmesini anlatan ‘’tecriye’’ kelimesi güneş için de kullanılıyor (İbrahim 32- Ve sehhara lekümü l fülke li TECRİYE fi l bahri)

Ya-sin38- ve şşemsü TECRİY li müstekarrin leha. Güneş de müstekarrına yani duracağı yani batacağı yere yüzer. Batacağı ve duracağı yerden doğacağı yere nasıl geliyor derseniz , ben de Allah için zor bir iş değil derim.= Neml suresi 38-39-40.

Zariyat 7-O düzgün hâreli Semaya kasem ederim. Şimdi gelelim şu yörüngeler ve helazonlar meselesine. Zariyat 7-de yörünge veya helazon anlamına gelecek bir kelime yoktur. Hubük kelimesinin anlamı rüzgarın su veya kum üzerinde oluşturduğu şekillerdir. Başka bir anlamı da yoktur.

Sitelerde Paylaş

'Sarmal yollar ve yörüngeler' sahibi Göğe andolsun! ZARİYAT 7

Hayır, yıldızların çöktüğü yere(karadeliğe) yemin ederim.

Şayet bilirseniz, bu azim(büyük) bir yemindir. VAKİA 56

Ve Evren'i (Göğü) kuvvetimizle kurduk, muhakkak ki onu genişletmekteyiz. ZARİYAT 47

Birbirleriyle uyumlu bir şekilde (tabakalar halinde) yedi göğü yaratmış olan odur. Merhametli olanın yaratmasında hiçbir uygunsuzluk göremezsin. Gözünü çevirip gezdir. Herhangi bir çarpıklık(çatlaklık) görüyor musun? MÜLK 3

Sonra onu dayanıklı bir karar yerinde bir damlacık haline getirdik.

Sonra o damlacığı asılıp tutunan birşeye dönüştürdük... MUMİNUN 13-14

O, insanı asılıp tutunandan yarattı. ALAK 2

Romalılar yenilgiye uğradılar.

Dünyanın en alçak yerinde. Ama onlar yenilgilerinin ardından yeneceklerdir.

Üç ile dokuz yıl içinde. Bundan önce de, sonra da emir Allah'ındır. O gün inananlar sevineceklerdir. RUM 2-3-4

Allah kimi doğru yola iletmek isterse onun kalbini İslâm'a açar; kimi de saptırmak isterse göğe çıkıyormuş gibi kalbini iyice daraltır. Allah inanmayanların üstüne işte böyle murdarlık verir. ENAM 125

Eğer inanırsanız bu peygamber henüz 6.yy da Kimya, Biyoloji, Genetik, Astronomi uzmanı ve hatta Rumların galip gelecegini ilan eden bir kahin. Ama bütün kehanetleri de bir bir gerçekleşmiş..

Yada gerçekten bu kitap sıradışı bir şey.

Ben ikincisine inanmayı kendi irademle seçmiş bulunuyorum.

Çünkü ateistler, bir adamın mağarada birkaç hafta kalıp uydurduguna inandıkları bu kitabı bir türlü çürütemiyorlar.

Aptalca sözlerin üç özelliği vardır

1-Aptallar tarafından söylenirler

2-Aptallara söylenirler

3-Aptallar itibar ederler

Sitelerde Paylaş

islamı çok yanlış yerlerden öğrenmişsiniz.. gerçekten islamı yaşayan insanlar sizin çevrenizde, televizyonlarda, haberlerde, gazetelerde, manşetlerde, din işleriyle uğraşan kurumlarda(diyanet vs. ) ve bunlara benzer durum kurum ve yerlerde bulunmazlar... eski bir komünist olarak onları bulmayı ALLAH(cc) nasip etti..

şimdi çok huzurlu ve mutluyum..

sizin geçtiğiniz bütün yollardan geçtiğime emin olabilirsiniz.. iç dünyanızda gizlediğiniz ve bir türlü adını koyamadığınız huzursuzluğu ne yaparsanız yapın susturamayacaksınız.. sigara,alkol,uyuşturucu vs bütün beyni uyuşturma çabaları boşunadır..

tüm sorularınıza açığım...ALLAH'a emanet olun( inanmasınız bile)

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...