Jump to content

Aya Çıkış Gerçek mi , Yalan mı ?

Recommended Posts

İyiliği sonsuz, ikramı bol Allah’ın adıyla . De ki “Bana şunlar vahyedildi: CİNLERİN bir kısmı beni dinlemiş ve şöyle demişler: Biz hayranlık uyandıran bir Kur’an dinledik . Olgunlaşmanın yolunu gösteriyor. Ona inanıp güvendik artık kimseyi Rabbimize ortak sayamayız. Rabbimiz çok yücedir , ne bir eş ne de bir çocuk edinmiştir. Bizim akılsız   İblis de meğer Allah’a karşı gerçek dışı konuşmalar yapıyormuş. Biz sanıyorduk ki insanlar ve cinler, Allah’a karşı yalan söyleyemezler. Aslında insanlardan bazı adamlar, cinlerden bazı adamlara sığınıyor; bu da onların azgınlıklarını artırıyor. Onlar da sizin sandığınız gibi, Allah’ın artık kimseyi elçi göndermeyeceğini sanmışlar. Bir gün göğe vardık , orayı koruyucularla ve ateş parçalarıyla doldurulmuş bulduk. Halbuki biz orada bazı yerlere oturur ve yüce meclisi dinlerdik. Şimdi orayı kim dinlese kendini gözleyen bir ateş parçasıyla karşılaşıyor. Yeryüzündekilere bir kötülük mü isteniyor, yoksa Rableri onları olgunlaştırmak mı istiyor ? bir türlü anlayamıyorduk ! Bizim içimizde iyiler de var, yanlış yapanlar da. Her birimiz ayrı ayrı yollardayız.  Yeryüzünde Allah’tan gizli bir şey yapamayacağımızı anladık. Başka yere de kaçsak yapamayız. O Rehberi dinleyince biz ona inandık. Artık iyice anladık ki , kim Rabbine inanıp güvenirse ne zarar etme ne de haksızlığa uğrama korkusu içine girer. İçimizden Allah’a teslim olanlar da var, yoldan çıkanlar da. Allah’a teslim olanlar olgunluk peşindedirler . Yanlış yapanlar ise Cehenneme odun olurlar. Doğru yolu tutsalar elbette onlara bol su veririz. Suyu onlara imtihan için veririz. Kim Rabbinin zikrinden yüz çevirirse Rabbi onu, gittikçe artan bir azaba sokar. Bütün mescitler Allah için yapılmıştır , öyleyse Allah ile birlikte kimseyi yardıma çağırmayın! Allah’ın kulu , ona duaya kalkınca, cinler  birbirlerini ezecek gibi oldular . De ki “Ben sadece Rabbime dua ederim , duada kimseyi O’na ortak etmem . De ki “Size bir zarar verecek güçte olmadığım gibi sizi olgunlaştıracak güçte de değilim. De ki “Hiç kimse beni Allah’tan kurtaramaz. O’ndan başka bir sığınak da bulamam . Benim görevim, Allah'tan geleni, O’nun gönderdiklerini tebliğden ibarettir. Kim Allah’a ve elçisine karşı gelirse yeri cehennem ateşidir. Onlar orada ölmezler, sonsuza dek kalırlar . Bu gibiler tehdit edildikleri azabı görünce, kimin yardımcısının daha zayıf ve daha az sayıda olduğunu öğreneceklerdir . De ki “Tehdit edildiğiniz şey yakında mı olacak yoksa Rabbim onun için bir süre mi belirlemiş , ben onu bilemem. Bütün gizli bilgileri bilen O’dur. O, gaybını kimseye açmaz . uygun bulduğu bir elçi olursa başka. Onun da önüne ve arkasına gözcüler diker . Bunu yapar ki o elçi, Rabbi tarafından gönderilenleri, meleklerin ona tam olarak ulaştırdığını, getirdiklerinin hepsini aldığını ve her şeyi tek tek kav­radığını bilsin. / gnotik bozmak icin

•  
Sitelerde Paylaş
  • İleti 561
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Gökleri ve yeri aydınlatan Allah’tır. O’nun nuru/Kitabı, duvardaki bir oyuğa konmuş lamba gibi aydınlatır[1*] (bütün ayrıntıları gösterir). Lamba, camın içinde, cam da inciyi andıran yıldız gibidir. Yakıtı, doğu tarafına da batı tarafına da ait olmayan (Güneş ışığını sabahtan akşama kadar alan) bereketli zeytin ağacındandır[2*]. Yağı, ateş almamışken bile ışık saçar gibi parıldar. Işık üstüne ışık! Allah, gerekeni yapanı[3*] kendi ışığına/kitabına yöneltir. Allah insanlara örnekler verir. Allah her şeyi bilir

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...