Jump to content

Aya Çıkış Gerçek mi , Yalan mı ?

Recommended Posts

Arkadaşlar şu aya çıkış yalanını haberlerde duymuşsunuzdur . Aya çıkış gibi insanlık tarihi açısından dönüm noktası olan bu bilimsel girişimin yalan olduğu söyleniyor .

Benim bildiğim kadarıyla bu yalanlamaların kanıtı bir kaç stüdyo ortamından çekilmiş hatalı videolar ve nasa nın bu konuda sessiz kalması veya dikkate almaması var . Ben dikkate almaması diyorum açıkçası bende oldukça ilgili olduğum bu konunun üzerinde pek durmadım ve birçok insan da böyle yapmıştır . Ayrıca Bu türde bir bilimsel girişimin yalan olduğunun ortaya çıkması olayına göre pekte yankı bulmadı nedense . Ve sonraları bu konuda bir açıklama yapılmışsa bilgisi olan arkadaşlar lütfen katkıda bulunsunlar .

Bu Girişim gerçekten yalansa herkesin bilmeye hakkı var . Ve inanın bilmeyen çok insan var . Ben araştırdıkça başlığın altına yazıcam .

Sitelerde Paylaş
  • İleti 561
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Her delinin attigi tasi NASA cikarmaya calissaydi, daha hala Mars'da yesil canlilar yasiyor zannediyor olurduk.

"Bu Girişim gerçekten yalansa herkesin bilmeye hakkı var . Ve inanın bilmeyen çok insan var . Ben araştırdıkça başlığın altına yazıcam ."

Bosuna ugrasmayin, vaktinize yazik.

Sitelerde Paylaş

Her delinin attigi tasi NASA cikarmaya calissaydi, daha hala Mars'da yesil canlilar yasiyor zannediyor olurduk.

"Bu Girişim gerçekten yalansa herkesin bilmeye hakkı var . Ve inanın bilmeyen çok insan var . Ben araştırdıkça başlığın altına yazıcam ."

Bosuna ugrasmayin, vaktinize yazik.

Ben Yalanlamayı değil apollo 11 in gerçekten aya indiğini araştırıp yalan olmadığını belirteceğim zaten .

Sitelerde Paylaş

Sevgili Everest arsivimde olan videolar ile basliga katkida bulunacagim.Yalniz bir konunun altini cizmek istiyorum.NASA henüz, bir uzay aracainin Ay'a veya baska bir gezene indikten sonra havalanabilmesi teknigine erisemdi.

Dolayisi ile soguk savasin cok cetin oldugu yillarda böyle bir senaryo hazirlanarak stüdyo cekimlerini insanlara "aya inis ve yürüme" olarak yutturmaya calistilar.

Konuyu arastiran insanlar cogalip cok fazla sorular sormaya baslayinca NASA'nin elinde bulunan "aya ilk inis" kasetleri birden yok oluverdiler ve hala bu konuda suskunluklarini sürdürmektedirler.

Ilk iki videomuzu asalim ve dikkatle izleyelim.Özellikle bayraga dikkat edelim..

tarihinde cigi tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

bence nasa aya çıkmadığı halde tüm düyayı aya çıktım diye kandirabilmişse bu daha büyük bir balşarı. gel gelelim bunun yalan olma ihtimali yok. yok illede araştırayım diyorsanızda istanbul üniversitesi astronomi ve uzay bilimleri bölümünden Prof. Dr. M. Türker Özkan( ozkant@istanbul.edu.tr ) a ulaşın o sizi gerekli bilgiler ve kaynaklar konusunda aydınlatabilir kanaatindeyim.

tarihinde herdaimmulayim tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Videolar NASA'nin yayinladigi orijinal videolardir.Videolari dikkkatli izleyen herkes stüdyo cekimleri oldugunu rahatlikla anlayabilir.

Yer cekimi olmayan Ay'da astronotun elinden düsürdügü cisim nasil birden yere düsmekte? Ayrica bayragin durusuna, Apollonun ve astronotlarin cekim pozisyonlarina da dikkat edin.Kim kameraya cekiyor uzay aracini ve astronotlari?

Daha sonra baska videolari asacagim.

tarihinde cigi tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

aya değil jupiterin uydusuna bile çıkılmıştır.

aslında çıkma fiili yerine gitme fiili daha uygun.

burda söz konusu insan gitmişmidir.

uzay araçlarının dünyadan kalkışını herkes az çok bilir.

çok zorlu bir aşamadır.

yalnız aydan dönüşte ifadelere göre

ayın yörüngesinde bekleyen uzay aracı var.

yani dünyadan kalkış gibi değil aydan kalkış.

Sitelerde Paylaş

Videolar NASA'nin yayinladigi orijinal videolardir.Videolari dikkkatli izleyen herkes stüdyo cekimleri oldugunu rahatlikla anlayabilir.

Yer cekimi olmayan Ay'da astronotun elinden düsürdügü cisim nasil birden yere düsmekte? Ayrica bayragin durusuna, Apollonun ve astronotlarin cekim pozisyonlarina da dikkat edin.Kim kameraya cekiyor uzay aracini ve astronotlari?

Daha sonra baska videolari asacagim.

Hımmm, peki soğuk savaşın öteki tarafı Ruslar bunu farkedemediler mi? Bu kadar çocuğun ble anlayabileceği kadar sorunlu bir video ise bu, Ruslar'ın tefe koyması lazımdı ABD'yi. Bunu kullanarak ABD2nin karizmasını geri dönüşü kolay olmayacak şekilde çizebilirlerdi. Öte yandan ABD'nin bu kadar salakça ve kusurlu bir iş yapması da akıl alacak şey değil.

Neyse, en iyisi önve videoları izlemek.

Sitelerde Paylaş

Hımmm, peki soğuk savaşın öteki tarafı Ruslar bunu farkedemediler mi? Bu kadar çocuğun ble anlayabileceği kadar sorunlu bir video ise bu, Ruslar'ın tefe koyması lazımdı ABD'yi. Bunu kullanarak ABD2nin karizmasını geri dönüşü kolay olmayacak şekilde çizebilirlerdi. Öte yandan ABD'nin bu kadar salakça ve kusurlu bir iş yapması da akıl alacak şey değil.

Neyse, en iyisi önve videoları izlemek.

Ben senin gibi düşünüyorum.Hadi diyelim ki biz yuttuk.

Ruslar bunu nasıl yuttu.?

Sitelerde Paylaş

Sevgili cigi videoları bağlantımdaki yavaşlıktan dolayı donarak izliyorum ancak ilk videoda ne bayrakta birşey gördüm nede astronotların hareketlerinde . Sadece kameraya yansıyan ışıldamalardan söz ediliyorki bu gayet normal dünyadan yansıyan ışınlar yeterince güçlü , dünyanın boyutundan dolayı .

Ve ayrıca kamerayı kim tutuyor diyosun , Aya inen 3 astronot oldu . Bunlar komutan Neil Armstrong , komuta modülü pilotu Michael Collins ve Edwin 'Buzz' Aldrin ay modülü pilotu kaynak :

http://tr.wikipedia.org/wiki/Apollo_11

Diğer videoları izleyebildikçe cevap yazıcam .

Sitelerde Paylaş

http://en.wikipedia.org/wiki/Moon_landing_conspiracy_theories

Wiki'nin en sağlam, en kapsamlı maddelerinden biri, komplo zırvalarının her unsurunu tek tek çürütüyor sağ olsun, biz uğraşmak zorunda kalmıyoruz. :)

Hangi p.şt arkadaşımız hazırlanmış nan bu maddeyi? Bunu Wiki'ye değil, git sağlam bir journal a koy daha iyi :)

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...