Jump to content

Aya Çıkış Gerçek mi , Yalan mı ?

Recommended Posts

• İleti 561
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ilk videoda 2.20 de astronotun elinden düsürdügü cisime dikkat edin.Yer cekiminin olmadigi Ay'da böyle bir seyin olmasi imkansizdir.

Aydan havalanma teknolojisi yok diyorsunuz, sonrada ayda yer cekimi yok diyorsunuz, bu nasil bir celiskidir? Her cismin kutlesel cekim alani vardir. eger ayda yer cekimi olmasaydi, dunyada da olmazdi.

Sitelerde Paylaş

Ilk videoda 2.20 de astronotun elinden düsürdügü cisime dikkat edin.Yer cekiminin olmadigi Ay'da böyle bir seyin olmasi imkansizdir.

Hahaha, Ay'da yerçekimi yoksa astronotlar nasıl yerde duruyor? :D

Ay'daki ağırlıklar buradakinin yanlış hatırlamıyorsam 6'da 1'i falan ama yerçekimi var.

Sitelerde Paylaş

Cigi, sen fazla ciddiye aldık sanırım. Ay'da yer çekimi yok olsa o astronotların da uzayda savrulmaları gerekmez mi? Hadi diyelim özel donanımları var, bunlar zıplayınca neden tekrar yere düşüyorlar?

Ay'da dünyadakinin yaklaşık altıda biri kadar yer çekimi vardır ve bunu ilkokulda öğretirler. Daha fazla bir şey söylemeye gerek yok.

Bayrağın hareketsizliği de büyük ihtimalle Ay'da havanın, dolayısı ile de rüzgarın olmaması ile ilgili.

Umarım bize şaka yapmışsındır. Tüm cisimler diğer cisimleri çekerler çünkü.

Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar bence bizim tartışmamız gereken şu,

Ay'a insan gönderilemez mi?

veya niçin gönderilemez?

nasadakiler tartışmış, gönderilebilir sonucu çıkmış.

göndremişler.

başarıyla da geri dönmüşler.

parça bile getirmişler.

cigi ayda kütle çekimi olmadığını yazacak kadar cahilse

kurana yüzeysel bakacak kadar artniyetliyse

aya çıkanlara karşıda böyle inanabilir.

çok şaşırdım.

her maddenin kütle çekimi vardır.

ayın dünyadan 6 kat gibi küçük bir g si var.

Sitelerde Paylaş

Sevgili Everest özellikle bayragin durusuna dikkat et.Bir bayrak öyle resim gibi durmaz.

cigi videoları izledim ve kayda değer bir şey bulamadım ne yazık ki .

O bayrağın duruş biçimine gelince ;

Ordaki bayrak dahil ordaki bütün malzemeler uzay şartlarına göre özel olarak hazırlanmıştır bunu biliyoruz . Ve siz bizim kumaş bayraklar gibi bir bayrağı oraya götürmeyi akıl etseniz orada hiçbir hava akımı bulunmadğından büzüşmüş bir biçimde duracaktır ki aya kadar gitmişsiniz böyle bir bayrağı kayda almak istemezsiniz sanırım .

Yani o bayrağa o duruş pozisyonu kazandıran onun malzemesidir bu kadar basit .

Ve bunların stüdyo kaydı olduğu iddasına gelince ,

O zamanın şartlarında Mekanik açıdan aya inmeye yetecek kadar teknoloji gelişmişti şüphesiz . Bir mekiği dünyadan uzaya çıkarmaya yetecek teknoloji elbette onu zamanla ayada indirebilirdi bunda olağanüstü bir durum yok . Ki Aya inmeden önce NASA defalarca uzaya insan göndermiştir .

Bir başka yönden O zamanın dijital teknolojisi bize bu yalanı bu güne kadar inandırmaya yetecek kadar gelişkin değildi .

Sitelerde Paylaş

Diger videolari da asarim izledikten sonra isteyen inanir, isteyen inanmaz.

Neden soguk savas bittikten sonra ve simdi Ay'a inis yaptiktan sonra kalkis yapabilen bir uzay araci olmadi?

Yakinda uzaya seyahat projesi tasarimlarini gerceklestirecek en son teknik uzay araclari dahi baska bir gezegene inis yaptiktan sonra kalkamaz. Henüz böyle bir teknik gelistirilmedi.

Sitelerde Paylaş

Verdiğim linke göre dünyadakinin yüzde 16.7'si kadar :)

Eh, doğru hatırlıyormuşuz o zaman. Ufakken İstanbul'daki Deneme Bilim Merkezi midir nedir, oraya birkaç defa gitmiştim, orada tartı vardı bir tane, hangi gezegende kaç kilo olduğunu falan yazıyordu, oradan hatırlıyorum. :)

Bu arada cigi feci pot kırdı; 40 yıllık forumcuyum, böyle epic fail görmedim. :D

Sitelerde Paylaş

cismin kütlesini biliyorlarmıymış, elden çıkışla yere düşüşünün zamanı kaç milisaniyeymiş?

bunlar yarım bilenleri hipnoz ederek yayılan komplo teorileri

O iddia bu videolarda değil.

Ay'a gidilmediği halde yalan uyudurulduğunu düşünmüyorum.

sadece olaya kandırma gözüyle bakanların iddialarını dile getirdim.

Sitelerde Paylaş

Diger videolari da asarim izledikten sonra isteyen inanir, isteyen inanmaz.

Neden soguk savas bittikten sonra ve simdi Ay'a inis yaptiktan sonra kalkis yapabilen bir uzay araci olmadi?

Yakinda uzaya seyahat projesi tasarimlarini gerceklestirecek en son teknik uzay araclari dahi baska bir gezegene inis yaptiktan sonra kalkamaz. Henüz böyle bir teknik gelistirilmedi.

Artık ileri derecede uzağı gösterebilen teleskoplarımız var . Bu yöntem ucuzdur . Ve zırt pırt aya iniş yapıp milyarlarca dolar parayı boşa harcamayı gerektirmez . Ve ayın özellikleri Büyük oranda biliniyor .

Günümüz teknolojisi daha büyük hedeflerin peşinde bunlar için yatırım yapıyor . Artık bizim için sadece geceleri parıldayan bir ışık kaynağı . İnsanlar marsa inip oraya üs kurmayı planlıyolar . Ve daha sonra başka gezegen . Ve başka gezegene .

Uzay teknolojisi aya ulaştıktan sonra sıçrama yaşadı cigi . Şuan hayal edemiyeceğimiz deneyler yapılıyor . Ve bunların birçoğu da gizli yürütülüyor . Yani içerikleri açıklanmıyor . Gerisini sen düşün artık .

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...