Jump to content

Aya Çıkış Gerçek mi , Yalan mı ?

Recommended Posts

Asıl soru şu:

Neden aya gidildi ?

Amaç neydi ne kadar başarılı olundu?

Aya gidiş uzay yolunda bir adımdır sadece . Bazıları için rusya teknolojisiyle yapılan bir yarışın zaferi olarak görülse de bunun öyle olmadığı çok açık .

Oldukça da başarılı oldu . Hatta amacını aştı bile diyebiliriz

Sitelerde Paylaş
  • İleti 561
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Asıl soru şu:

Neden aya gidildi ?

Amaç neydi ne kadar başarılı olundu?

Ruslarla sidik yarıştırmak için, bkz. soğuk savaş.

Siz uzaya göndermeyi bir şey mi sandınız, biz ay'a bile adam yollarız babında.

Bu arada 1969 senesindeki bilim kurgu filmlerine bakarsanız eğer sahtekarlığa girişeceklerse Hollywood'un yaptığından daha iyisini Nasa'nın da yapabileceğini anlardınız. Bu kadar basit hatalar yapacak kadar ne ABD salak, ne bunun kullanıp da ABD'yi tefe koymayan SSCB.

Sitelerde Paylaş

Aya gidilip gidilmediğine dair özel bir araştırma yapacak halim yok pek tabii ama komplo teorilerine de karnım tok.

Belki de dünya tarihinin en kanlı terör eylemi olan 11 eylül için bile insanlar "amerika kendi kendini vurdu"diyebiliyorlar!

Süper güç bir devletin stüdyolar,yapay platolar vb..hazırlıklar yaparak,hayali olarak aya gitmek ve dünyanın gözüne baka baka böyle bir yalan söyleyip de "itibar kaybetmeyi"göze alacağını düşünmek gerçekten çok komik.

Aya çıkış kesinlikle gerçek bence :)

Sitelerde Paylaş

Videolari asmaya devam edeyim...Bir konuyu düzeltmek istiyorum.Ay'da olan yer cekimini belirtirken dünya ile ayni derecede olmadigini ifade etmek istemistim fakat eksik ifadeler kullanmisim özür dilerim. Is yerinde her an yazilara konsantre olamiyorum.

Evet diger videolari asiyorum...2.36 dikkat.

Sitelerde Paylaş

Videolari dikkatle izleyenlerin yorumlarina birakiyorum.Fakat böcek gibi bir kapsül Aya yukarida ki videoda izlediginiz gibi ne inebilir ne de kalkis yapabilir.Hala böyle bir inis kalkis yapabilecek bir teknik bulunmamakta.

Sadece Ingilizlerin ürettigi savas ucaklari Harrierler ucak gemilerine inislerinde bu teknigi kullanabilmektedirler.

Sitelerde Paylaş

Videolari dikkatle izleyenlerin yorumlarina birakiyorum.Fakat böcek gibi bir kapsül Aya yukarida ki videoda izlediginiz gibi ne inebilir ne de kalkis yapabilir.Hala böyle bir inis kalkis yapabilecek bir teknik bulunmamakta.

Sadece Ingilizlerin ürettigi savas ucaklari Harrierler ucak gemilerine inislerinde bu teknigi kullanabilmektedirler.

cigi yöntemlerin evrim teorisini çürütmeye çalışan müslümanlara benziyor . Sanki inanmak istediğine inanıyormuşsun gibi .

Demişsin ki o böcek gibi kapsül o şekilde kalkamaz . Bunu söylemen için uzay teknolojisi hakkında bayağı bilgin olması lazım . Ama sadece fiziki açıdan bakarsak bile o kapsülün o şekilde kalkmasında herhangi bir anormallik yok . Bunu harrierların kalkışıyla kıyaslamışsın ama o kapsülün kalkış yaptığı ortam dünyadan farklı

1) ayda aeoreodinamik drenç yok

2) Yerçekimi dünyanın 6 da 1 i olduğu için yine dünyadan o ağırlıkta kalkan bir araca göre 6 da 1 daha az itiş kuvveti gerektiriyor demektir .

Bir düzeltme : Aya ilk inen insanlar iki kişiydi . üçüncü kişi ise ana gemiyi ayın yörüngesinde tutmakla görevlidir .

Sitelerde Paylaş

Hmm, birtek Harrier demek. Bakin arkadasim, kac sayfadir teknik teknik diye tutturdunuz. Ne tekniginden bahsettiginizi anlamiyorum. Ozel bir teknik gerekiyor mu zannediyorsunuz dik inis kalkis icin? Yer cekimini yenebilecek gucu elde ettiginiz anda (nasil olursa olsun) bu cekimin kuvvetinden kacabiliyorsunuz. Ayda dunyanin 6da 1i kadar yer cekimi oldugunu dusundugunuzde, zaten afedersiniz osursaniz kendinizi yorungeden cikarken bulursunuz.

Bu da benden gelsin o zaman. Buzz Aldrin en guzel cevabi veriyor, 1. elden hemde :)

http://www.youtube.com/watch?v=FUI36tPKDg4

Sitelerde Paylaş

cigi yöntemlerin evrim teorisini çürütmeye çalışan müslümanlara benziyor . Sanki inanmak istediğine inanıyormuşsun gibi .

Alakasi yok.Dokumenter video serisinde konusan insanin dediklerini dinleyin...Ben kimseye bir sey dayatmiyorum.Dolayisi ile ilgili videolari astim isteyen istedigi gibi yorumda bulunur.

Videoda kapsülün inis ve kalkisina özellikle kalkisina dikkat edin.Bir uzay araci o sekilde havalanamaz.Uzay araclarinin kalkislarina dikkat edilirse farkliliklar oldugunu göreceksiniz.

Apollo Aya gidis serisinden sonra neden baska bir uzay araci Aya gidip gelmedi?

tarihinde cigi tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Alakasi yok.Dokumenter video serisinde konusan insanin dediklerini dinleyin...Ben kimseye bir sey dayatmiyorum.Dolayisi ile ilgili videolari astim isteyen istedigi gibi yorumda bulunur.

Videoda kapsülün inis ve kalkisina özellikle kalkisina dikkat edin.Bir uzay araci o sekilde havalanamaz.Uzay araclarinin kalkislarina dikkat edilirse farkliliklar oldugunu göreceksiniz.

Apollo Aya gidis serisinden sonra neden baska bir uzay araci Aya gidip gelmedi?

6 kere gidip geldiler, daha kac kere gidip gelmeleri gerekiyordu sizi tatmin edebilmeleri icin?

Sitelerde Paylaş

ABD yönetimi, uzay calismalari icin 30 milyar dolara yakin para harcadi. basarisiz olunsaydi halk vergilerinin hesabini soracakti. Oysa Ay'a ayak basilinca butce onlarca katlandi.

O gunlerde ABD hukumetinin uzerine Vietnam savasinin kara bulutlari cokmustu. Gundemin degismesi gerekiyordu. Astronotlar Ay'a gidince akillar da Ay'a gitti. Ve savaş unutuldu. Inanmayanlar tarih kitaplarina baksin. Ve iki olayin ne kadar eşzamanli oldugunu gorsunler.

SSCB uzay yarisinda onde gidiyordu. One gecmek icin tek yol Ay'a ayak basmakti.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...