Jump to content

Aya Çıkış Gerçek mi , Yalan mı ?

Recommended Posts

Apollo Aya gidis serisinden sonra neden baska bir uzay araci Aya gidip gelmedi?

Artık ileri derecede uzağı gösterebilen teleskoplarımız var . Bu yöntem ucuzdur . Ve zırt pırt aya iniş yapıp milyarlarca dolar parayı boşa harcamayı gerektirmez . Ve ayın özellikleri Büyük oranda biliniyor .

Günümüz teknolojisi daha büyük hedeflerin peşinde bunlar için yatırım yapıyor . Ay Artık bizim için sadece geceleri parıldayan bir ışık kaynağı . İnsanlar marsa inip oraya üs kurmayı planlıyolar . Ve daha sonra başka gezegen . Ve başka gezegene .

Uzay teknolojisi aya ulaştıktan sonra sıçrama yaşadı cigi . Şuan hayal edemiyeceğimiz deneyler yapılıyor . Ve bunların birçoğu da gizli yürütülüyor . Yani içerikleri açıklanmıyor . Gerisini sen düşün artık .

Bunları önceki iletilerinden birine yazmıştım tekrar asayım buraya .

Apollo 11 den sonra 5 tane daha aya iniş gerçekleştirildi . Bu gidişler ay için yeterince bilgi sahibi olmaya yeter sanırım .

Sitelerde Paylaş
  • İleti 561
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Verilere gore Ay yuzeyindeki gunduz sicakligi 260-280 Fahrenayt. Bu sicaklikta dunyada kullanilanlardan farkli gorunmeyen film makinesi nasil erimiyor?

Ayin karanlik yuzundeki hava sicakligi -40 dereceye kadar ulasiyor. Bu sicaklikta elektrikli cihazlarin calismadigi biliniyor (en azindan o tarihlerde oyleydi).

Diger taraftan gunese donuk tarafa geciste isi farki nedeniyle cisimlerde esneme ve kirilmalar olur. Astronotlar ve ekipmanlar buna nasil dayanabiliyor?

Ay'daki yercekimi Dunya'kinin 1/6'si kadar. Peki goruntulerde zipladigi gorulen Astronatlar zipladiginda neden bir adimdan oteye gidemiyor?

Ay'a gonderilen Apolla Uzay araci saatte 6 bin km hizla hareket eden meteorlar arasindan parcalanmadan Ay'a nasil gitti ve geri dondu?

Sitelerde Paylaş

Fotograflardaki astronotlarin gölgeleri neden farkli boyutlarda? Oysa Ay üzeride tek isik kaynagi var.

NASA'ya gore: "Ay yuzeyini bir tepsi gibi dusunursek golgelerden suphelenmekte hakliyiz ancak ancak Astronotlarin bir yamacta oldugunu ve farkli seviyelerde oldugunu dusunursek golgelerin uzunluklarinin ayni olmamasi normal. Ayrica burasi bir studyo ise neden tek golge var?"

Modulun altinda niye iz yok? Teknik ozelliklerine bakilirsa Ay modulunun roketi yaklasik 1.5 ton basinc cikariyordu. Ay yuzeyi tasli ve tozlu ise modulun altinda kucuk bir krater olusmasi gerekmez miydi?

Ay'da atmosfer yok, oyleyse neden tum fotograflarda hic yildiz gorunmuyor? Gokyuzu neden simsiyah?

NASA'ya gore: "Fotografla ilgilenenler bilirler, fotografta alan derinligi yani netligi odakladiginiz bolum vardir. NASA yetkilileri bu fotograflarda netligin on plandaki nesnelere gore ayarlandigini yildizlarin da bu yuzden gorunmedigini savunuyor.

"Man on the Moon" fotografinda ufuk cizgisine yaklastikca karanligin arttigi goruluyor. Oysa atmosferi olmayan Ay'da ufuk cizgisinin daha keskin ve parlak olmasi gerekir.

NASA'nin aciklamasina gore Ay'a Neil Amstrong ve Buzz Aldrin ayak basti. Peki fotografta gorulen ucuncu kisi kim? Ya da orasi neresi?

Sitelerde Paylaş

1960 li yillarin sonlarina dogru aya cikabilen teknik su anda ayda süper yerlesim merkezleri kurabilecek veya Marsa insanli gidebilecek uzay araclarini üretebilecek teknige erismis olmasi gerekirdi.

1970 li yillarda olan bilgi sayarlar, simdiki bilgi sayarlardan cok agirlardi ve büyüklerdi.

tarihinde cigi tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Verilere gore Ay yuzeyindeki gunduz sicakligi 260-280 Fahrenayt. Bu sicaklikta dunyada kullanilanlardan farkli gorunmeyen film makinesi nasil erimiyor?

Ayin karanlik yuzundeki hava sicakligi -40 dereceye kadar ulasiyor. Bu sicaklikta elektrikli cihazlarin calismadigi biliniyor (en azindan o tarihlerde oyleydi).

Diger taraftan gunese donuk tarafa geciste isi farki nedeniyle cisimlerde esneme ve kirilmalar olur. Astronotlar ve ekipmanlar buna nasil dayanabiliyor?

Ay'daki yercekimi Dunya'kinin 1/6'si kadar. Peki goruntulerde zipladigi gorulen Astronatlar zipladiginda neden bir adimdan oteye gidemiyor?

Ay'a gonderilen Apolla Uzay araci saatte 6 bin km hizla hareket eden meteorlar arasindan parcalanmadan Ay'a nasil gitti ve geri dondu?

Senin bu sorularına göre ;

Uzaya hiç araç gönderilmedi ,

Uydular aslında atmosfer dışında değiller ,

Marsa robot gönderilmedi ,

sevgili cigi , Uzay teknolojisi en üst teknolojilerden biridir . Bu teknolojileri üretirken maddiyattan ödün verilmez ve en mükemmel , en dayanıklı malzemeler kullanılır . Aracın gideceği ortamın koşulları önceden tahmin edilir ve insanlar bu tahminlere göre donatılırlar . Bu koşulları karşılamak o yılların imkanları açısından imkansız değildi sana bu anlatılmaya çalışılıyor .

Senin sorduğun sorulara göre ki bu soruları bi yerden arakladın biliyorum :) Atmosfer dışındaki uydularında çalışmaması lazım . Çünkü bu tür sıcaklık farklarına onlarda maruz kalmaktadırlar . Bu yüzden bu tür araçlar üretilirken ilk olarak dünyada özel yapılmış laboratuvarlarda aşırı ortamlarda test edilirler .

Sitelerde Paylaş

Bu arada 1969 senesindeki bilim kurgu filmlerine bakarsanız eğer sahtekarlığa girişeceklerse Hollywood'un yaptığından daha iyisini Nasa'nın da yapabileceğini anlardınız. Bu kadar basit hatalar yapacak kadar ne ABD salak, ne bunun kullanıp da ABD'yi tefe koymayan SSCB.

2001: A Space Odyssey (1968)

Kubrick'in bu başyapıtını görmelisin.

En temel şeylere cevap vermek yerine birinden biri tutar diye ortalığı bilgi kirliliğine boğuyorsun. Bak bırak onca saçmalığı sıralamayı da seninle düz mantık yürütelim. Madem ortada bu kadar bariz bir sahtekarlık var Ruslar bunu nasıl anlamıyorlar?

Sitelerde Paylaş

NASA'nin aciklamasina gore Ay'a Neil Amstrong ve Buzz Aldrin ayak basti. Peki fotografta gorulen ucuncu kisi kim? Ya da orasi neresi?

apollo 11 de yukarıdaki şahıslar aya ayak bastılar . Ama üçüncü şahıs bu uçuşta mı görülmüş ?

Sitelerde Paylaş

Senin bu sorularına göre ;

Uzaya hiç araç gönderilmedi ,

Uydular aslında atmosfer dışında değiller ,

Marsa robot gönderilmedi ,

Sevgili Everest,

Ben kimseye dayatmada bulunmuyorum.Fakat izlediklerim, bu konuda okuduklarim benim aklima Aya gidilmis oldugu yatmiyor.Amerika'da halkin yüzde 20 si inamiyor ve bu bayagi büyük bir rakam.En azindan Nasa bu dedikodulara son vermek icin Aya bir uzay araci gönderemez mi?Daha sonra ürettikleri uzay araclari örnegin Discovery Apollolardan cok daha yüksek teknige sahipler.Onun icine yerlestirilmis kücük bir uzay araci ile aya inis yapip havalanamazlar mi?

Henüz böyle bir teknige ulasilmadi diyorum.Ayda duruyormus gibi olan kapsülle dünyaya okyanusa parasütle inen kapsül ayni degiller.

Ve Nasa Ayla ilgili elindeki kasetlerin yok oldugunu acikliyor.Ilginc degil mi?

Sitelerde Paylaş

sevgili cigi , Uzay teknolojisi en üst teknolojilerden biridir . Bu teknolojileri üretirken maddiyattan ödün verilmez ve en mükemmel , en dayanıklı malzemeler kullanılır . Aracın gideceği ortamın koşulları önceden tahmin edilir ve insanlar bu tahminlere göre donatılırlar . Bu koşulları karşılamak o yılların imkanları açısından imkansız değildi sana bu anlatılmaya çalışılıyor .

Senin sorduğun sorulara göre ki bu soruları bi yerden arakladın biliyorum :) Atmosfer dışındaki uydularında çalışmaması lazım . Çünkü bu tür sıcaklık farklarına onlarda maruz kalmaktadırlar . Bu yüzden bu tür araçlar üretilirken ilk olarak dünyada özel yapılmış laboratuvarlarda aşırı ortamlarda test edilirler .

Bir de hocam son kullanıcıya ulaşan teknoloji ile bu işin bizzat içinde olan ve maddi desteği olanların elindekini karşılaştırmak yanlış. Biz şimdi Hd kameralarla şaşkına dönüyoruz ama son kullanıcıya hitap etme derdi olmayan ve maddi imkanlar önlerine serilen bilim adamları Mars'ın yüzeyinden bilmem kaç megapixellik görüntü alıyorlar. O yıllarda pikap ya 45likler var diye en son teknolojinin bunlar olduğu düşünülebilir mi?

Sevgili Everest arsivimde olan videolar ile basliga katkida bulunacagim.Yalniz bir konunun altini cizmek istiyorum.NASA henüz, bir uzay aracainin Ay'a veya baska bir gezene indikten sonra havalanabilmesi teknigine erisemdi.

Bir de indikten sonra kalkış mümkün değil falan diyor. Altını sürekli çizdiğin gibi bunu söyleyebilmek için o işin mühendisliğinden çakman lazım ki Ay'a gidildi diyenlerin söyledikleri ile hayır gidilse bile kalkış mümkün değil diyenlerin hangisinin haklı olduğunun farkında olabilesin. Bu iş tamamen bir Müslüman ile evrim olgusunu tartışmaya döndü.

Sitelerde Paylaş

Asıl sorulması gereken sorular şunlar:

40 sene evvel aya giden insanoğlu geçen 40 sene içerisinde neden tekrar gidemiyor?

Hadi gitti diyelim...

...cigi nin de dediği üzere geri dönüşü gerçekten muamma.

Şimdi o videoda gördüğünüz böcek denen zımbırtıya iyi bakınız...aerodinamik denilen olgunun hiç bir özelliğini taşımıyor.

Şimdiiiii...

...lisede fizik dersini azıcık ilgi ile dinleseniz bir çok sorunun cevabını zaten kendiniz bulabilirsiniz.

Bu adamlar üç kişiler...

...her biri 75 kilo olsa 225 kilo sadece bu adamlar.

Zımbırtı da bir ton olsun.

Bu 1250 kiloyu yerinden kaldırmak (tamam ayda 1/6 güç lazım) ve bilmem kaç yüz bin kilometre uçurmak ve dünyaya indirmek lazım.

Hadi bunu uçurdular...

:)))))

Eeeee...

Bir de bu 1250 kiloluk aletin dünyaya serbest düşüşü söz konusu.

Bunun bir de atmosfere giriş açısı var...ve tabii ki sürtünmesi.

Bugün bile şu uzay mekiği denilen uçak görünümlü zımbırtının ön tarafında öyle bir ısı kalkanı var ki...

...akıllara zarar.

Alev topuna dönüşüyor atmosferden geçerken.

Fazla uzatmaya gerek yok...

...bendeniz bunu hesaplamanın nasıl olduğu konusunda genel bir bilgiye sahibim.

O da şu ki, ağırlığa ve mesafeye bağlı olarak değişken yer çekimi kuvveti, bu nedenli oluşan ivme, sürtünme değerleri ile hesaplanmakta.

Korkunç bir hızdan bahsediyoruz.

Ama detayını bilmiyorum.

Özetlemek gerekirse:

Böcek denilen demlikli çaydanlığın yandan yemiş hali gibi olan alete baksanıza...

...her tarafından bir şey fışkırmakta.

Bu aletin binlerce kilometre hızla atmosfer içinde sürtünmeyle oluşacak on binlerce derece ısıya dayanarak dünyaya geri gelebileceğine inanıyor musunuz?

http://www.herkes.org/html_files/freefall.html

Şurada bunun formulü var...

Bana sorarsanız bunlar aya falan gitmediler.

Hala da gidemiyorlar.

Sitelerde Paylaş

Ruslar bunu nasıl anlamıyorlar?

Bu konuyu bende cok düsündüm fakat soguk savas zamaninda bir yandan da gizli pazarliklar söz konusu idi.Günümüzde de ayni pazarliklar anlasmalar sürmektedir.Örnegin Irak savasinda Rusya Irak'i Amerika'ya satmistir.

Sitelerde Paylaş

Komplocularin gozunun ustunde niye kas var? Gercekten var mi? Yoksa niye yok? Gece gok yuzune bakinca niye yildizlari goremiyorum? Ulan NASA benide mi studyoda cekiyor? Yahu ayda ayrodinamik mi olur? Nee, ayda atmosfer mi yok? Bu komplocular nasil oluyorda benden daha iyi sacmalayabiliyor? Isleri gucleri yok mu? Aya gidenler ile ayni oksijeni mi tuketiyorlar? Tuketiyorlar ise ayip degil mi? Ayipsa bir dahaki sefere bunlari aya gonderip, "Kusura bakmayin dik kalkis yapacak teknigi henuz gelistiremedik" desek olur mu? vs vs vs

tarihinde yahya tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Sonuncu videoda kapsülün nasil havalandigini sanirim karsi cikanlarin cogu izlememis.

Mantar tabancasi ile ates eder gibi uzay araci havalanir mi?

Birde kablo ile aniden havaya dogru cekiliyormus gibi havalanan kapsül ile yerde duran kapsülü karsilastirin.Birbirleri ile alakalari yok.

Sitelerde Paylaş

Sevgili Everest,

Ben kimseye dayatmada bulunmuyorum.Fakat izlediklerim, bu konuda okuduklarim benim aklima Aya gidilmis oldugu yatmiyor.Amerika'da halkin yüzde 20 si inamiyor ve bu bayagi büyük bir rakam.En azindan Nasa bu dedikodulara son vermek icin Aya bir uzay araci gönderemez mi?Daha sonra ürettikleri uzay araclari örnegin Discovery Apollolardan cok daha yüksek teknige sahipler.Onun icine yerlestirilmis kücük bir uzay araci ile aya inis yapip havalanamazlar mi?

Henüz böyle bir teknige ulasilmadi diyorum.Ayda duruyormus gibi olan kapsülle dünyaya okyanusa parasütle inen kapsül ayni degiller.

Ve Nasa Ayla ilgili elindeki kasetlerin yok oldugunu acikliyor.Ilginc degil mi?

Cigi , senin bir tür dayatmada bulunduğunu söylemiyorum veya kastetmiyorum zaten . Şu anda ortda bir fikir ayrılığı var doğru olan yolda buluşmaya çalışıyoruz yaptığımız bu .

Nasa nın günümüz için birçok projesi var zaten . Bunları ben bi zamanlar bi yerde okumuştum ama şu an aklımda kalan olmadı ne yazıkki eğer bulursan getiririm . Ve bu projeler aya yolculuktan çok daha önemli ve daha ileriye yönelik projeler olarak görünüyor . Ve buna oranla bu projelere veya çalışmalara ayrılan bütçede oldukça yüksek .

Zaten marsa gönderilen robotlar var . Oradan aktarılan fotoğraflar ve bilgilerde var . Ayrıca Nasa 2004 yılında açıklamış 2020 yılında aya insanlı uzay aracı yollayacağını . Ve çinde Aynı yıl bu tür bir girişimde bulunacak ve bunun için çalışmalar yapıyormuş . Eğer bu doğruysa amerikanın bunu yapmasındaki amacı tahmin etmek o zaman zor olur işte . Çünkü sen zaten yıllar önce alacağını almışsın ve daha büyük çalışmalarla uğraşıyorsun bu ay seyahati nerden çıktı diye o zaman sorarlar ve bunu sormakta haklı olurlar .

Nasanın elindeki kasetlerin yok olduğunu doğrudan kendi kaynaklarından açıklamışsa benim bundan haberim yok . Yoksa bu kasetler kaybedilecek kasetler değil . Vardır altından bişey .

Sitelerde Paylaş

Sonuncu videoyu eklemeyi unutmusum.

Everest, Ay'dan havalanan kapsülle okyanusta yüzen kapsül birbirlerine benziyorlar mi?

Son videoyu 3.30 3.31 de durdurarak defalarca izle.

Sitelerde Paylaş

Ve ek olarak size apollo 11 yolculuğunda 3 kişi bulunduğunu söylemiştim ama aya inen sadece 2 kişi oldu . Dönüşte ise 3 kişiydiler . Buyrun siz bulun yanıtı .

Aya inen iki kisi ise su videodaki görüntüleri kim cekti?

First Moon Landing 1969

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...