Jump to content

Aya Çıkış Gerçek mi , Yalan mı ?

Recommended Posts

Sonuncu videoyu eklemeyi unutmusum.

Everest, Ay'dan havalanan kapsülle okyanusta yüzen kapsül birbirlerine benziyorlar mi?

Son videoyu 3.30 3.31 de durdurarak defalarca izle.

Bende bunu soruyorum zaten . Biri kapsül . Her hangi bir itiş gücü yok . Aeorodinamik direnç için uygun bir tasarıma sahip . Yalnızca dünyanın çekim gücüne kapılırken atmosfere giriş açısını ayarlamak için yönlendirici motorlara sahip . Diğeri ise itiş gücü olan , hubbez ın dediğigi aeorodinamikten nasibini almamış uzay aracı .

Biri dünya atmosferi dışında kullanılıyor biri dünyamızın atmosferi içinde

Daha açık anlatayım . Bu iki aracın farklı olmamasının sebebi şu . Bir uzay mekiği dünyadan kalkarken ana motorlarını kullanır . bunlar kalkıştan bir kaç dakika sonra biter . ve mekikten ayrılır .

Sonra mekiğin motoru devreye girer ve itiş gücünü o sağlar . mekik aya ulaştığı zaman bir yörüngede sabitlenir ve tüm gücü devre dışı bırakılır . Bu arada içinde sadece dünyanın çekim gücüne kapılana kadar alacağı yol için yakıt kalır . Apollo 11 de 3 mürettebat bulunduğunu biliyoruz . Bunlardan ikisi ay modülüne girer ve bu modülü ana gemiden ayırarak aya doğru uzaklaşırlar . Ve ayın yüzeyine iniş yapabilir ve oradan ayrılabilirler .

Ana gemide Kalan bir kişi ise aydaki mürettebat ile Dünya arasında iletişimi sağlar . O kameraları yönlendirende büyük ihtimalle bu kişidir . İşin teknik ayrıntısı hakkında bilgim yok ama kabaca durum böyle

O sizin beyenmediğiniz modülün şekli şemali pek önemli değildir . Çünkü havanın bulunmadığı ortamda sürtünme falan olmaz . Neyse modül ayda işi bittikten sonra alt tarafında bulunan düzenekle ani bir itiş gücü sağlayacak patlama ortaya çıkar ve modül yüzeyden ayrılır . Kalan mürettebatta bir şekilde ana gemiye giriş yaparlar .

Ve geri dönüşte kalan son yakıt dünyanın çekim gücüne yaklaşmak için kullanılır . Yakıt bitince ana gemi bölümünde Mürettebatın bulunduğu kapsül , ana gemiden ayrılır ve devreye yer çekimi girer .

Yani ay modülü ile zaten dünyaya dönüş yapılmaz bunun düşünmek bile mantıksızdır . Bu yüzden o aydan ayrılan araçla okyanusta gördüğün kapsül farklı cigi .

Sitelerde Paylaş
  • İleti 561
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Minik bir bilgi daha:

Bu başlığın açılmasına neden olan:

"Aya gidiş baştan aşağıya zırvadır ve yalandır."

...bunları ortaya koyan, kanıtları ile döken ve inanmanızı sağlayan yine Amerikalılardır.

:)

9/11 in gerçekleri olan Loose Change i ortaya koyanlar keza öyle.

Bu da ilginç öyle değil mi?

Sitelerde Paylaş

Minik bir bilgi daha:

...bunları ortaya koyan, kanıtları ile döken ve inanmanızı sağlayan yine Amerikalılardır.

:)

Ne kanıtı nerde kanıt . Ben neden göremiyorum . Başkaları neden göremiyor şu kanıtları .

Adamın bir çıkıp birkaç videoyu almış yok orda bişey parladı , yok yere birşey düştü , yok astronot şöyle yürüdü . yok bilmemne .

Ya varya tıpkı kendini bir b.k zanneden müslümanlara ayet açıklar gibi burda insanların aya inip inmediğini anlatmaya çalışıyoruz .

Ben yazacağımı yazdım . Ben sizi inandıramadıysam siz de ben ve benim gibi düşünenleri inandıramadıysanız bizim daha bir kaç fırın ekmek yememiz lazım arkadaş .

Sitelerde Paylaş

Ana gemide Kalan bir kişi ise aydaki mürettebat ile Dünya arasında iletişimi sağlar . O kameraları yönlendirende büyük ihtimalle bu kişidir . İşin teknik ayrıntısı hakkında bilgim yok ama kabaca durum böyle

Everest bu konuda yanildigini düsünüyorum.Videolarla görüntülerle bogusmak benim isim.Yani bu konuda oldukca bilgi sahibiyim.1969 yillarinda o görüntüleri ücüncü bir kisinin o sekilde ve o pozisyondan cekebilmesi imkansiz.Ayrica dikkat edersen kapsülü ve iki kisiyi alcaktan tam karsisina alan görüntüler söz konusu.Tepeden cekilen görüntüler asla degiller.

Videolari defalarca ve bazen durdurup geri alarak izlemistim.Ayrica videoda konusan teknik bilgiler veren kisi cok akila mantiga yatkin verileri söylemekte.

Yani ay modülü ile zaten dünyaya dönüş yapılmaz bunun düşünmek bile mantıksızdır . Bu yüzden o aydan ayrılan araçla okyanusta gördüğün kapsül farklı cigi .

Anladigim kadari ile Ay dan havalanan böcegin havalandiktan sonra ana gemi ile birlestigini ifade ediyorsun.Aya inen böcekler havalandiktan sonra ana gemi ile birlesme gerceklestirmediler. Madem öyle her seyi görüntülüyenler neden ana gemi ile birlesme aninin görüntülerini de cekmediler? Cekemezler cünkü böyle bir olay gerceklesmedi.Bir tane böcegin ana gemi ile birlesmesi görüntüsü yok ve bu konuyu konusan da yok.

Bir soru daha...

Yillar sonra tekniklerini gelistirdiler Discovery ile isiya dayanikli ucak tipi uzay araclari ile devamli uzaya gidip geldiler fakat Ayin üzerinden ucarak dikilen bayraklarin ve orada birakilan aletlerin resimlerini neden cekmediler. NASA istese bu dedikodulara bu sekilde kolaylikla yanit vermis olacakti.

Videolarda oradaki böcegi, bayragi ve malzemeleri izle.Kücücük böcegin icine iki insan zor sigiyor fakat disarisi malzeme ve alet dolu.Sanki malzemeleri bir kamyon getirmis gibi...

Tekrar ediyorum...O sekilde bir inisi gerceklestirecek ve kalkis yapabilecek teknik henüz gelistirilmedi.Bilim adamlari yillardir bu konunun üzerine kafa patlatiyorlar.Eger o teknigi basarabilirlerse yolcu ucaklarinin tipleri ucus sekilleri ve indikleri limanlar degisecekler.Yani bir noktadan gidilecek noktaya olan egimli aci ile yukari dogru firlayacak ve asagiya inecegi yere dogru inise gececek. Tabi ucagin cok havalanmasi atmosferin disina cikmasi gerekiyor. Eger bunu basarabilirlerse uzun zaman alan ucuslar cok kisa zamanda gerceklesecek.

Örnegin: Newyork'tan yukari havalanan ucak Kahire'ye asagiya dogru inise gececek.Bilim adamlari calismalarini sürdürüyorlar.

Bir ayrinti daha...

Amerika'nin elinde her zaman kimsenin bilmedigi görmedigi teknikte ucan ucaklar bulunmaktadir.Onlar istedikleri zaman ortaya cikartirlar.Irak savasinda ortaya cikan ucaklar gibi.Bu ucaklarinda yukarida altini cizdigim teknigi gerceklestirebilmek istiyorlar ve haril haril calisiyorlar.En büyük arzulari o teknigi basarmaktir.Eger basarirlarsa güclerinin önünde durulmaz diye düsünüyorum.

Simdi...

Hala savas ucaklarinin ve uzay araclarinin inis kalkis teknigini gerceklestirebilmek icin didinen Amerika 1969 yilinda o teknigi kullanmasi imkansizdir.1969 da o kalkisi ve inisi yapacak yakiti motorlari yoktu...

...su anda da yok.

Sitelerde Paylaş

Diger videolari da asarim izledikten sonra isteyen inanir, isteyen inanmaz.

Neden soguk savas bittikten sonra ve simdi Ay'a inis yaptiktan sonra kalkis yapabilen bir uzay araci olmadi?

Yakinda uzaya seyahat projesi tasarimlarini gerceklestirecek en son teknik uzay araclari dahi baska bir gezegene inis yaptiktan sonra kalkamaz. Henüz böyle bir teknik gelistirilmedi.

bu arkadaslar abd asiklari

-----------------

yer cekimi var ama astronautun elinden düsen alet o hizla yere düsmemeli

inis yaptiktan sonra kalkamaz. Henüz böyle bir teknik gelistirilmedi

bukadar

esenlikler

Sitelerde Paylaş
Minik bir bilgi daha:

Türkçeden Türkçeye çeviri daha önce çoook yapmıştım...bir kez daha yapayım.

Kendi yazdığımı çevireyim.

Bu yazdığımda diyorum ki:

Gerek aya gidiş gerekse 9/11 olaylarının ikisinin de zırva ve sahte olduğunu ortaya koyanlar yine Amerikalılar.

...ilginç değil mi?

tarihinde hubbez tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

"Yillar sonra tekniklerini gelistirdiler Discovery ile isiya dayanikli ucak tipi uzay araclari ile devamli uzaya gidip geldiler fakat Ayin üzerinden ucarak dikilen bayraklarin ve orada birakilan aletlerin resimlerini neden cekmediler. NASA istese bu dedikodulara bu sekilde kolaylikla yanit vermis olacakti."

Insan aya gitmeyi Istanbul'da Asya yakasindan Avrupa yakasina gecmek zannederse, bu sorulari sormasi dogal tabi. Kalintilarin fotolari cekildi ama, merak buyurmayin.

090717-space-apollo14-bcol-10a.jpg

NASA mahalle karilari gibi dedikodu yapmaktan baska icraati olmayanlara yanit vermek icin isini gucunu birakacak hemi, tabi tabi.

Buda o kac sayfadir teknikte teknik diye tutturdugunuz, birde ustune hala olmadigini iddia ettiginiz, roket motoru ile inis kalkis, hemde 6 kat daha fazla cekim gucune sahip dunyada.

Sizin haberiniz yok ama roket teknolojisi 2. dunya savasindan beri biliniyor. Bilim dunyasini biraz geriden mi takip ediyorsunuz ne.

Ama siz bosverin, studyoda cekmisler bunlari studyoda...

tarihinde yahya tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

bu arkadaslar abd asiklari

-----------------

yer cekimi var ama astronautun elinden düsen alet o hizla yere düsmemeli

inis yaptiktan sonra kalkamaz. Henüz böyle bir teknik gelistirilmedi

Arkadaslarin videolari dikkatlice ve tamamini izlediklerini sanmiyorum.Izleseler astronotun elinden düsürdügü cisimin dünyada ki gibi yere düsüs hizini farkedecekler. Ayrica cekilen görüntülerin yani kameranin durdugu pozisyonu cok ilginc.

Modülün inis görüntülerini izleyen havaciliga ilgisi olanlar Ay yüzeyine o sekilde bir inis yapilamiyacagini rahatlikla anlarlar.O sekilde inisi yapan modülün tepe taklak tangir tungur yuvarlanip parcalanmasi gerekir.

Madem ana gemiden cekimler yapiliyordu modülün ana gemiden ayrilisi ve Aya inisine kadar disaridan olan görüntüleri neden yok?

Asagi yukari 1.80 metre ve sabit duran kamerayi ana gemide yukaridan cekim yapan astronot nasil ayarladi?

En son teknikle üretilmis bir helikopter dahi cok egimli ve engebeli yerlere inis yapamazlar.Dolayisi ile modül ayni bir helikopter gibi tamamen yukaridan asagiya dogru güclü motorlarinin vasitasiyla inisini gerceklestirmesi gerekir.Kagittan ucak gibi ucarak aninda bir yere sinek gibi konamaz.

Bütün bunlari bir kenara birakin film ve video teknikleri ile ugrasan insanlar videolar da ki görüntüleri izledigi zaman görüntülerin stüdyo cekimi oldugunu cok rahatlikla anlamaktadir.

Amerika Aya inisi gerceklestirmis olsaydi gecen zaman zarfinda Aya kücük bir sehirin yapimini coktan bitirmisti.

Sitelerde Paylaş
Amerika Aya inisi gerceklestirmis olsaydi gecen zaman zarfinda Aya kücük bir sehirin yapimini coktan bitirmisti.

şu anda ayda dünya ile ay arasını ölçmek için bırakılmış hala sinyal veren bir alet var. bunu babam mı oraya bıraktı?

Sitelerde Paylaş

Konu hakkinda altini cizerek savundugum argümanlarin yanitlarini kimse yazamamakta fakat abuk subuk linkler vererek inatla karsi duruyorlar.

Videolarda ki görüntülerin ve tekniklerinin Ay da cekildigine inananlara artik yazacak baska bir seyim kalmadi.

Sitelerde Paylaş
abuk subuk linkler vererek inatla karsi duruyorlar.

abuk sabuk senin yazdıkların. ben bu konuda NASA nın cevaplarının olduğu linkleri verdim. muhonun eşşek sırtında göğe doğru uçtuğuna nedense pıt diye inanılıyor.

Sitelerde Paylaş

şu anda ayda dünya ile ay arasını ölçmek için bırakılmış hala sinyal veren bir alet var. bunu babam mı oraya bıraktı?

Ay gidildiğine itrazım yok ama ispat olsun diye ileri sürdüğün bu olayı gerçekleştirmek için Aya illaki insanlı bir yolculuk yapılması gerekmez.

O sinyali gönderecek cihazı dünyadan da Ay'a atabilirsin.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...